Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Problem z RAM, czyli jak naprawić/przyspieczyć GTA:SA/MTA


BremiQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, dzamy|YT| napisał:

XDDDD słaby komputer.. Widać informatyk się znalazł.. W GTA sa / mta zawsze będziesz miał lekkie spadki fps bo gra ma swoje lata i nie obsługuje już nowych kart graficznych/procesorow.. Nie będziesz miał w każdym miejscu stałe 61fps XDD

XDDDD Nowszych? To nie ma znaczenia, nowsza będzie lepsza i będzie więcej fps ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dzamy|YT| napisał:

XDDDD słaby komputer.. Widać informatyk się znalazł.. W GTA sa / mta zawsze będziesz miał lekkie spadki fps bo gra ma swoje lata i nie obsługuje już nowych kart graficznych/procesorow.. Nie będziesz miał w każdym miejscu stałe 61fps XDD

To jest logiczne przecież na serwerach gdzie jest w jednym miejscu dużo rzeczy, przykładowo tutaj - giełda, mówiłem ogólnie o vanilli gdzie praktycznie wszędzie jest te 60 FPS. GTA SA nie obsługuje najnowszych kart? Tu można się kłócić, gdyż wersja Steamowa obsługuje wszystkie (aktualizacje/łatki), a pudełkowa to nie wiem, nie korzystam.

Nawet w przypadku tych spadków FPS przy giełdach, czy w innych "tłocznych" miejscach zmiana przydzielonego RAM'u nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karolinka. napisał:

XDDDD Nowszych? To nie ma znaczenia, nowsza będzie lepsza i będzie więcej fps ...

Kolejny XD radzę poczytać :) Na karcie za 100zl będziesz miał tyle co za 1k zł.. 

 

2 minuty temu, Avillen. napisał:

To jest logiczne przecież na serwerach gdzie jest w jednym miejscu dużo rzeczy, przykładowo tutaj - giełda, mówiłem ogólnie o vanilli gdzie praktycznie wszędzie jest te 60 FPS. GTA SA nie obsługuje najnowszych kart? Tu można się kłócić, gdyż wersja Steamowa obsługuje wszystkie (aktualizacje/łatki), a pudełkowa to nie wiem, nie korzystam.

Nawet w przypadku tych spadków FPS przy giełdach, czy w innych "tłocznych" miejscach zmiana przydzielonego RAM'u nic nie zmieni.

/\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dożyliśmy takich czasów, gdzie stare karty graficzne z np. 256MB pamięci umożliwiają grę na tylu samych FPS'ach co karty 1GB+... nie wierzy się ślepo w to co piszą w internecie, trzeba mieć najpierw słaby komputer a potem nowy by odczuć różnicę w płynności rozgrywki. Ja miałem jeszcze rok temu kartę z 2005 roku, GTA wydano w 2004. Mam teraz nową kartę, GTX'a 1060 i różnica jest ogromna, bardzo ogromna.

To, że gra jest stara nie oznacza, że będzie działała tak samo na starych kartach jak na nowych, no chyba, że mówimy o Half life, który powstał jeszcze w XX wieku i ma drobne problemy z niektórymi nowymi kartami, które nie obsługują grafiki OpenGL (chyba tak to się nazywało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Avillen. napisał:

Dożyliśmy takich czasów, gdzie stare karty graficzne z np. 256MB pamięci umożliwiają grę na tylu samych FPS'ach co karty 1GB+... nie wierzy się ślepo w to co piszą w internecie, trzeba mieć najpierw słaby komputer a potem nowy by odczuć różnicę w płynności rozgrywki. Ja miałem jeszcze rok temu kartę z 2005 roku, GTA wydano w 2004. Mam teraz nową kartę, GTX'a 1060 i różnica jest ogromna, bardzo ogromna.

To, że gra jest stara nie oznacza, że będzie działała tak samo na starych kartach jak na nowych, no chyba, że mówimy o Half life, który powstał jeszcze w XX wieku i ma drobne problemy z niektórymi nowymi kartami, które nie obsługują grafiki OpenGL (chyba tak to się nazywało).

No wsm.. Ale będzie różnicy, wydaje Ci się.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Poradnik może wprowadzać w błąd graczy przez nie prawidłowe informacje dot. na oddziaływanie tego pliku na mta, rozkładajac MTa na części pierwsze, dowiesz się iż format owego pliku jest nie kompatybilny z mta... Nawet bez rozkładania, wpisz najmniejsza ilość ramu jaka przyjdzie Ci do głowy w tym programie, następnie odpal mta, po czym przejdz na server, jestem pewny że przekroczył ilość 1 GB dlaczego? Juz tłumacze.. jest nie możliwym przechowywanie plików(podmianek) o takiej wysokiej rozdzielczości, przykładowo, po wgraniu dość imponującej liczbie modyfikacji, po połączeniu proces gta.exe przekroczył wymieniana przez Ciebie granice(pobieral około 6 GB Ramu). Jeżeli nie wierzysz w moje słowa możesz zawsze skontaktować się z supportem MTa, iż ten rozszerzenie nie jest odczytywany przez program że względu na "zabezpieczenia" przez cheatami. 

Reasumując musisz edytować wszelkie informacje nie prawidłowe na temat owego "poradnika", aby zgadzały się z faktycznymi informacjami, w innym przypadku poradnik zostanie usunięty/edytowany do prawidłowej wersji masz na to tydzień od napisania tego postu. 

@BremiQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin