Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

pomocy przy IP licze na szybką odpowiedz


RaskoRR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema !!

 

 

 

ostatnio chciałęm spróbować odpalić serwer taki zwykły  freeroam ,poprostu się tym pobawić no i tu nastąpiły problemy :

 

jak uruchomiłem mtaserv a także wcześniej dałem nazwe i chaseło to wszedłem na mta ale serwer widać tylko w zakładce lokalne, z tego co wyczytałem to żeby widać go było w 1 zakładce internet to cza mieć ip zewnętrzne no i tak tu zaczynają się schody bo niby  proste ale za ciula nie moge tego ogarnąć po skrócie :

 

-uruchomiłem konsole i wpisałem ipconfig  no i dało mi się ip:192.168.1.105 i to oznaczone jako adres IPv4

-wszedłem na strony w necie  aby ogarnąć jakie mam ip zew czy wew i wyskoczyło mi takie ip:185.92.157.98

 

no i tak  z jakiej paki wyświetliło mi 2 różne ip i jak ogarnąć czy mam ip zew czy wew  nw po którym to ogarnąć po tym 1 czy 2 i jak najlepiej .

 

za pomoc z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci kolego ułatwiam sprawe: To tak skoro uruchamiasz serwer lokalny to nikt z twoich znajomych nie może na niego wbić dlatego iż jest lokalny nie na strefe światową. Żeby mieć serwer z kolegami itp. musisz go zakupić np. poprzez hosting nie będe całego zdradzał Server Proje#$ Jeżeli źle cie zrozumiałem to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystam z tp link  poprostu  serwer widzi mi tylko na lokal a nie na strefe światową z tego co wiem to nie potrzeba wykupywac chosta bo poprzez włączony mtaserv tez wszystko bd działać a chost po to żeby ten plik  nie musiał być włączony no ale tak od tego całego ip zew czy wew zależy czy serwer bd widziany przez innych  ale mi ogarnia 2 rodzaje ip i jak  to sprawdzić czy mam ip zew  czy wew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co nawet jak masz ip zewnętrzne stałe to serwera i tak nie postawić aby widzieli go inni a jak ja mam takie ip te co wymieniłem to moge po wykupieniu hosta nw na 10-20 osob serwer postawić nie bać sie xd nie chce robić serwera rpg tylko taki mały  co tworzenie zajmnie  2 tyg stałej roboty do pogrania z ludzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RaskoRR - według mnie Davlo jest w mylnym błędzie i mając stałe IP (a po prawdzie i na zmiennym się da) postawisz. Poza tym jest jeden program, tylko mi nazwa wyleciała, który kompom połączonym ze sobą przez neta symuluje połączenie lokalne i... da się wszystko obejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin