Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Nagrywanie wstecz


Admaxis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako iż gracze MTA zazwyczaj mają problem z dowodami typu: ktoś kogoś uderzył pojazdem itd. Nie ma możliwości zrobić to zrzutem ekranu, a ciągłe nagrywane jak jeździmy też nie ma sensu!

Jako iż grywałem na różnych serwerach, Postanowiłem udostępnić Wam moje rozwiązane, co nie obciąża mi komputera tak jak zwykłe nagrywanie, tylko tworzy zapis od momentu kliknięcia klawisza zrzutu wideo (popularne słowo shot),

utworzyło Nam wideo z dowodem "zbrodni" i nie tylko.

Co należy zrobić, aby taki zrzut wykonać? Należy pobrać obs (Open Broadcaster Software) studio (mi najlepiej działa i nie zużywa tak mi procesora co inne programy)

Link: https://obsproject.com/download

Następnie korzystając z tego poradnika, zróbcie sobie prawie identyczne ustawienia:

Ogółem nie polecam ustawiać klawiszy page up i page down, dlatego że na MTA jest to opcja do przewijania czatu góra/dół!

Wrzucam tutaj swoje ustawienia obs'a:

sFIFXUZ.png

RZ9Na1J.png

Uwaga! Aby zrobić prawidłowy zrzut wideo, najpierw trzeba zrobić rozpocząć buforowanie replayu, a następnie wcisnąć klawisz Zapisz replay. Jeśli ktoś wciśnie klawisz zatrzymaj bufor replayu i wciśnie insert, nie zrobi tego zrzutu, ponieważ ogólnie zatrzymał robienie takich zrzutów. Cały czas musi być włączony rozpocznij buforowanie replayu i tylko klikacie klawisz np. insert jak u mnie i tworzy się Wam w tym folderze co robiliście zapis z ostatnich 30 sec.

Uwaga: Jeśli chcecie mieć równe 30 sec zapisu wstecz, musicie ustawić 32/33 sec w Maksymalny czas replayu, ponieważ ucina on kilka sekund wstecz.

Jak takie coś działa w rzeczywistości? (Wideo zostało ustawione, aby pokazać na  przykładzie):

Tak wygląda to w grze. Słaba jakość, ponieważ gram w trybie okienkowym na niskich ustawieniach.

Jeśli macie problem, możecie pisać do mnie na PW, a postaram się je rozwiązać.

Filmik wrzucamy na youtube najlepiej na niepubliczny, automatycznie tworzy się data nagrania jak zakończymy zrzut w jej nazwie. Plik nie będzie przekraczał więcej jak 25 mb (w moim przypadku. Nagranie te waży 18 mb), więc jak ktoś nawet ma słaby internet, nie musi martwić się, że będzie czekał kilkanaście minut, tylko zabiera to małą chwilę czasu.

Pamiętajcie, by robić sobie takie zrzuty, bo to ułatwi Administracji podejmowanie decyzji, gdy ich nie ma na serwerze bądź nie byli świadkami zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin