Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z DeltaRon


Pauli*
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

maGnqqa.png
Witam, z tej strony Redaktor Specjalista @Pauli*.

Dzisiejszy dzień jest dla mnie czymś wyjątkowym, jeżeli chodzi o samą Redakcję czy grę na serwerze 4Life. 
Chciałbym podziękować wszystkim za to, gdzie jestem teraz - przewinęło się sporo materiałów, które opublikowałem, dziękuje osobom, które pomagały mi w artykułach, wywiadach, szczególnie chciałbym podziękować wam - społeczności 4Life.

Dzisiejszy wywiad będzie przeprowadzany z wyjątkowym gościem, gościem, który wraz ze mną pracował nad owym wywiadem ponad tydzień abyście byli na maksa zadowoleni., mowa tutaj o @DeltaRon o osobie, która zasługuje na wywiad jak nikt inny. Na samym dole wywiadu znajduje się niespodzianka, która mam nadzieję, że się wam spodoba. Historia pisze się na naszych oczach.

Nie będę już przedłużać, życzę wszystkim miłego czytania.
D
P - @Pauli*

D - @DeltaRon

Wywiad z Administratorem RCON - @DeltaRon

photo-thumb-2631.jpg

 



P - Witam, z tej strony Redaktor Specjalista Redakcji 4Life News - Pauli*. Czy miałby pan trochę czasu, aby udzielić mi wywiadu?
D - Witam, z tej strony Starszy RCON serwera 4Life - DeltaRon. Przed podaniem pytań zająłeś mi już jakąś godzinę. Więc ta chwila mnie już nie zbawi.

P - Świetnie! Na początku chciałbym cię zapytać - jak trafiłeś na serwer 4Life?
D - Było to jakoś w roku dwa piętnastym, kiedy to razem z kumplem nie mieliśmy co robić, więc szukaliśmy jakiegoś ciekawego serwera. No i właśnie pokazał mi ten serwer, najlepsze było to, że była to ta pierwotna wersja. Wiesz, 4Life V1.0. Wchodzę, rozglądam się, gram godzinę, dwie po czym stwierdziłem, że ten serwer to jakieś dno i wyszedłem. Wróciłem po jakimś.. miesiącuuu... może dwóch no i tam zacząłem coś pogrywać, poznałem parę osób i jakoś się wciągnąłem. Do czasu aż serwer nie padł. Oczywiście wróciłem w drugiej odsłonie serwera.

P - Rozumiem, Jak wiemy aktualną twoją rangą w gronie administracji jest RCON jednak cofnijmy się w przeszłość, jaka była twoja reakcja gdy otrzymałeś rangę Support'a?
D - Było to dokładnie 26.04.2015r. Pamiętam, że przed tym jak otrzymałem rangę bawiłem się moim nowo zakupionym Stratumem i robiłem mu fotki. Człowieku - jak ja się cieszyłem, dawno to kurde było i wiesz, jeszcze młodziak byłem to zaciesz niesamowity. Następnego dnia jak byłem w szkole to myślałem tylko o tym żeby wrócić i siedzieć na 4L. Fajne czasy były..

P - Czy zechciałbyś coś przekazać osobom, które ciągle wypisują o apelacje itp?
D - Nie, zazwyczaj nadaje kary indywidualne tak, aby osoba ukarana wiedziała co ma zrobić.

P - Jak wiele dla Ciebie znaczy ranga Administratora RCON?
D - Hm.. w sumie to jest mi ona obojętna, tyle co umożliwia mi wykonywanie mojej pracy. Kiedyś to się tym jarałem, ale no.. z czasem minęło.

P - Kto według Ciebie najlepiej (prócz Ciebie oczywiście) sprawuje się na randze w Administracji?
D - Będąc z Tobą szczery to nawet nie wiem kto w tej administracji jest. Mam nadzieję, że każda osoba, której zaufaliśmy wykonuje sumiennie swoje obowiązki.

P - Co poleciłbyś osobom, które próbują dostać się na stanowisko Supporta?
D - Nie próbujcie dostać się na supporta - serio. Ta ranga zobowiązuje to tego, aby pilnować porządku na serwerze, a co za tym idzie masz mniej czasu na swoją rozgrywkę. Tak, są plusy, można poznać wiele osób, mieć "fixy", ale czy jest to tego warte? No nie, uwierz mi, że nie.

P - Czy patrzenie jak działa administracja na innych serwerach, motywuje Cię do dalszej pracy?
D - Nie gram i nie obserwuję innych serwerów więc odpowiedz brzmi nie.

P - Jak wygląda wasza współpraca w gronie orłów, czy są jakieś kłótnie?
D - Dziwne by było, aby kłótni nie było - oczywiście, że się je widuje. Jednak przez większość czasu staramy się wspierać wzajemnie, pomagamy sobie i doradzamy.

P - Brzmi to rodzinnie, super. Dobrze, odejdźmy może od kwestii administracyjnych, czy planujesz dołączyć do jakiejś frakcji?
D - Wiesz.. na obecnym etapie serwer jest dla mnie pracą, nie gram tutaj i szczerze to nawet nie mam na to czasu. 

P - Miałeś kiedyś takie chwile, w których chciałeś napisać przysłowiowe "S4", czyli odejście, z serwera? Jeżeli tak, to co finalnie Cię zatrzymało?
D - Zdecydowanie tak, było kilka takich momentów, głownie spowodowanych przez ograniczony czas, brak chęci i sił na wprowadzanie nowych aktualizacji. Zazwyczaj pomaga mi krótsza, bądź dłuższa przerwa. Co mnie zatrzymuje? Nie wiem... przyzwyczajenie? Dziwnie by mi się żyło bez tego serwera.

P - Co sądzisz o obecnym Community serwera, czy są jakieś zmiany, które chciałbyś wprowadzić? 
D - Są osoby, które naprawdę lubię, z którymi idzie normalnie porozmawiać, ale jest ich tylko garstka. Reszta zazwyczaj mnie denerwuje. Mimo wszystko cieszy mnie widok, gdy ktoś pomaga innemu graczowi bezinteresownie, a nie rzadko taki widok można dostrzec. Każdy gracz dodaje coś od siebie i napędza tę naszą mała społeczność 4Life i to jest fajne.

P - Teraz porozmawiamy troszkę więcej o samym tobie. Skąd wziął się pomysł na twój nick, DeltaRon?
D - Okolice 2009 roku, czasy kiedy każdy grał w cs'a 1.6 i KAŻDY miał kozak nick... no wszyscy oprócz mnie oczywiście. Kombinowałem godzinami, łączyłem różne słowa z sobą i tak wyszło mi DeltaRon. Konkretnie to pamiętam, że miałem taką grę DeltaForce czy jakoś tak.. straszny crap to był tak na marginesie, wziąłem człon Delta dodałem do niego nick jednego z botów z cs'a no i jest! Bardzo mi się spodobał i podoba dalej.

P - Co lubisz robić w wolnym czasie na serwerze?
D - Wkurzać innych. A tak na poważnie no to jest wiele rzeczy, przykładowo rozmawiać z graczami na chacie premium, jeździć sobie bez celu lub latać samolotem. Często można też zauważyć jak latam na "posi" lub biegam jak opętany.. ot, taka forma rozrywki, relaksuje mnie to

P - Jak wiemy skarżyłeś się, że jako jedyny nie miałeś jeszcze przeprowadzonego wywiadu, jakie to uczucie otrzymać taką życiową szansę?
D - WRESZCIE. Ile można czekać?! Z każdym robiliście już chyba wywiady, ale niee z Deltą nie zrobimy! Musiałem się wstydzić, że tylko ze mną wywiadu jeszcze nie było.

P - I w końcu otrzymałeś taką szansę *śmiech*! Jakie są dalsze plany na rozwój 4Life?
D - Każdy z rconów ma wyznaczone swoje zadania i nie wtrącam się w nie. Wiem tyle, że obecnie ZbyK pracuje nad odświeżeniem interfejsu graficznego. Wiadomo, ja dalej będę wprowadzał nowe modyfikacje pojazdów, a co będzie dalej? Tego nie wiem sam. Wspólnych planów na przyszłość nie mamy.

P - Rozumiem, opowiedz coś o sobie.
D - Coż.. o sobie opowiadać nie lubię, ale spróbujmy. Jak wiele osób już wie na imię mam Patryk, mieszkam w województwie Kujawsko - Pomorskim, w baaardzo małej wsi. Wiele osób uważa, że pochodzę z Grudziądza, ale to bzdura. Od małego interesuje się nowinkami technologicznymi oraz grami wideo. Pobocznie również w małym stopniu Japońską motoryzacją. Od prawie dwóch lat jestem w związku z Waszą ulubioną Zebrą. Jestem osobą zazwyczaj dość miłą, empatyczną i skorą do pomocy. Zdecydowanie jednak mam więcej wad niż zalet. Przykładowo cierpliwość to u mnie nie istnieje, bardzo szybko się denerwuje, a wtedy bardzo dużo krzyczę i wyzywam, co wiele osób mogło zauważyć. Zazwyczaj jestem "bucem" jak to mówi Zebra. Często mam też wahania humorów, przez chwilę jestem wesoły, a po kilku minutach zdenerwowany.. cóż, trzeba mnie poznać, aby zrozumieć.

P - Czy grasz inne gry niż MTA?
D - Kurcze... no tak, co jakiś czas opalam sobie Forze Horizon 4 i coś tam pośmigam sobie. Poza tym w nic nie gram, nie mam tyle czasu co kiedyś, a jak już znajdę chwilę to żadna mnie nie interesuje na dłuższą metę. Ostatnia, która mnie wciągnęła to Red Dead Redemtion 2, teraz pozostaje mi czekanie do premiery Cyberpunka 2077.

P - Co sądzisz o naszej Redakcji? 
D - Szczerze mówiąc to nie mam wyrobionej opinii, czasami na dłuższym posiedzeniu poczytam jakieś wywiadziki i tyle.

P - Czy jeżeli nagle obudziłbyś się z zerowanym kontem, brakiem rangi serwerowej, nikt by cię nie znał grałbyś od początku czy może odszedł?
D - Nie, nie miałbym czasu na to.

P - Masz jakiegoś zwierzaka, który odciąga cię od komputera i dosłownie nie daje ci o nim myśleć? 
D - Mam rybę, a konkretnie rekina BLÅHAJ z Ikei. Zawsze jest przy mnie, wysłucha mnie i pomoże. Kocham go całym serduszkiem, to mój najlepszy przyjaciel.

P - Przejdźmy do tego, co robisz najlepiej. Jak wygląda modelowanie, jak się tego nauczyłeś i jaki jest poziom trudności?
D - Zacznijmy może od tego jak się nauczyłem. Młodziak byłem wtedy w sumie i miałem sporo czasu. Kiedyś na serwerach RPG obiektem pożądania były "gleby" w furach, a podmianki takie były sprzedawane dość drogo. Tak się zaczęło, tam jakiś poradnik sobie obczaiłem, aby wiedzieć jak to odpalić w ogóle odpalić. Kilka prób niepowodzenia aż w końcu się nauczyłem. Później zacząłem coś tam sobie samemu dłubać beż żadnych poradników, w miarę poznawałem dostępne opcje i tak poznaje je do dziś.. Pamiętam swój pierwszy taki zmodyfikowany pojazd "Vincent E30" hah, wyglądał jak kupa. No, a jak to wygląda zapytasz... Każdy model składa się z polygonów, takich trójkątów, które odpowiednio się dostosowuje tak, aby nadać poprawny kształt, je się łączy, to tak w skrócie, nie potrafię wytłumaczyć tego "na chłopski rozum". Dodatkowo dochodzi teksturowanie, czyli nakładanie na te trójkąty pasującej grafiki, przykładowo tekstura grilla, znaczku itd. Muszę zadbać również o to, aby cienie w grze odpowiednio padały oraz o to, żeby sam silnik gry wiedział co jest do czego. Przykładowo muszę wskazać, która tekstura w grze ma mieć zmienny kolor, a która nie. Czy jest to trudne? Kurcze.. no wymaga pewnych umiejętności, nie tylko samej obsługi programu, ale ważną rolę gra również wyobraźnia. Pierwszy lepszy Kowalski na pewno nie zacznie Ci modelować, trzeba to lubić.

P - Niesamowite.. Ile czasu zajmuje ci stworzenie dowolnego modelu?
D - Wszystko zależne jest od tego jaki pomysł mam. Zdarza się, że potrafię zacząć i skończyć model w jedną noc, jednak to rzadkość. Najczęściej trwa to tygodniami z względu na ograniczenia czasowe.

P - Widzicie drodzy gracze, szanujcie czyjąś pracę, chciałbyś kiedyś stworzyć modele pojazdów do innych gier, które będą wykorzystane w przyszłości np. w seriach Grand Theft Auto?
D - GTA od zawsze na zawsze w moim sercu <3 Pewnie, że bym chciał! 

P - Życzę ci powodzenia w takim razie, oby ci się powiodło! Czy prócz twojego oficjalnego konta grasz na zwykłym użytkowniku, który robi podstawowe rzeczy takie jak zarabianie?
D - Jakiś rok, albo dwa lata temu próbowałem... zdecydowanie to nie dla mnie ;) 

P - Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu?
D - To mi dałeś teraz zagwozdkę... no oczywiście, że pieniądze! No, a tak na poważnie to wiele rzeczy, taką najważniejszą to najbliższe mi osoby.

P - Jak myślisz, czy w wieku 50 lat dalej będziesz grał w gry?
D - Grałem, gram i grał będę. Od najmłodszych lat gry wideo są nieodłączną częścią mojego życia i nie wyobrażam sobie żeby miało ich teraz zabraknąć. Kocham gry i nigdy ich nie porzucę.

P - Nasz wywiad dobiega prawie ku końcowi, zadam ci ostatnie dwa pytania pierwszym będzie, jak wygląda twój dzień powszedni?
D - 11:30 - 12:20 - Pobudka, poranna toaleta, obiad.
12:20 - 13:20 - Czas wolny, zazwyczaj leżę i przeglądam głupoty na FB.
13:20 - 13:30 - Dojazd do pracy, pracuję w zależności od ilości zamówienia. Zazwyczaj do 22.
22:10 - 23:00 - kolacja, kąpiel
23:00 - 3:00 - Zależnie od chęci albo konsola, albo serwer.
Co innego w piątek, tutaj dzień zaczynamy o 10:00, w pół godziny się uwijam i zwijam do pracy. Kończę również o 22, a noc zazwyczaj spędzam z znajomymi. Także jak widzisz na serwer nie zostaje mi dużo czasu, a będzie go co raz mniej w zbliżających się miesiącach. Niby siedzę od tej 23 do 3 w nocy i powinienem go poświecić na ogarnianie serwera. Ta.. uwierz mi, że sił na to nie mam, a modele same się nie zrobią.

P - Rozumiem i tak wielki szacunek, że starasz się pracować nad serwerem. Niestety to już ostatnie pytanie ode mnie, czy chciałbyś kogoś pozdrowić?
D - Pozdrawiam siebie.

P - Dziękuje ci @DeltaRon za wywiad, to była dla mnie przyjemność, mam nadzieję, że jeszcze spotkamy się na serwerze.
D - Dziękuje również Pauli, do zobaczenia :D


To jeszcze nie koniec moi drodzy, mam dla was niespodziankę.

Z inicjatywy @DeltaRon przenosimy się do czasów prahistorycznych, mowa tutaj o paru screenach z serwera i paru z życia realnego, które są nawiązaniem do pytań, które Delcie zadałem.

TBDZtGj.png


Nawiązanie do pytania ,,Co lubisz robić w wolnym czasie?''.
Jak widzicie Delta bardzo lubi bawić się w komornika, dokładnie analizuje swoje pożyczki a gdy tylko ktoś ich nie odda, wówczas Delta zabiera co najważniejsze graczowi - czyli jego konto, nie polecam cwaniakować.


WmhKwj4.png

Nawiązanie do pytania ,,Czy grasz inne gry niż MTA?''
Jak wiemy Delta to prawdziwy Boguś z M3, nie dość, że jest postrachem fotoradarów to dodatkowo w innych grach gra w wyścigówki, czyżby kolejny Vin Diesel, SAPD miejcie się na czujności!

ud6xx9J.jpg
sWpKDLP.jpg
9Aiz2KS.jpg

Nawiązanie do pytania ,, Masz jakiegoś zwierzaka, który odciąga cię od komputera i dosłownie nie daje ci o nim myśleć? ''

@DeltaRon wcale nie żartował z tym rekinem, prawdziwa bestia, może to właśnie on tworzy te wszystkie modele? Żądamy wyjaśnień! 
Jest jedynym rekinem, który może oddychać przy użyciu tlenu, cóż za niespodzianka, uwaga gryzie i ze względu, że ma prawo jazdy przyjedzie do niegrzecznych odwalaczy i osobiście zabierze wam komputery!

PU2wcPY.png



Nawiązanie do pytania ,,Jak wygląda modelowanie, jak się tego nauczyłeś i jaki jest poziom trudności?''

Jak widzicie modele, które tworzy Delta nie są wcale amatorszczyzną, są na najwyższym poziomie.


KGYwvgQ.jpg

Nawiązanie do pytania ,,Jak wiemy aktualną twoją rangą w gronie administracji jest RCON jednak cofnijmy się w przeszłość, jaka była twoja reakcja gdy otrzymałeś rangę Support'a?''

Nie da się ukryć, że Delta to urodzony fotograf, cytując go ,,Było to dokładnie 26.04.2015r. Pamiętam, że przed tym jak otrzymałem rangę bawiłem się moim nowo zakupionym Stratumem i robiłem mu fotki.''
Niesamowite.

To by było na tyle z tego wywiadu moi drodzy, chciałbym raz jeszcze podziękować @DeltaRon, to była wspaniała przygoda.

Zachęcam do pisania opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na końcu błąd w wywiadzie. Dostaliśmy się na rangę 25.04.2015 o 22:32, lub 20:32 ja, Ty @DeltaRon i 4 innych osób. Natomiast 26.04.2015 było rozdanie dla nas szóstki.
Macie do wywiadu:
jd2wuPl.png((Forum pod silnikiem/oprogramowaniem MyBB - stare, byłe forum)).

Edytowane przez Tobiasz63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin