Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Skarga na Macio717, pizmaczek oskarżeni przez Griski*.


Griski*
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nick oskarżającego: Griski*

Nick oskarżonego: Macie717 pizmaczek

Powód skargi: Wątpliwy poziom rozgrywki, stwierdzenie 0 RP u mnie.
 

Opis zdarzenia: Witam serdecznie, opiszę całą sytuacje jaka dzisiaj miała miejsce. Koło godziny 19 wysyłałem zgłoszenie do SAMD, o dziwo zostało ono przyjęte. Po dojechaniu karetki jeden z ratowników zaczął zabezpieczać teren akcji - wszystko w porządku, wiem jakie macie zasady i nie mogę się do tego doczepić. Aczkolwiek drugi ratownik pizmaczek stanął sobie z torbą R1 tuż obok karetki i jak stał tak stał przez jakieś dobre dwie minuty, a ja jako osoba poszkodowana leżałem i czekałem na nie wiadomo co. - Pierwszy błąd według mnie. Następnie zaczęło się jak się zaczęło, jeden z medyków zapytał czy go słyszę, a więc odegrałem na /do [2019-07-18 19:12:50] [Output] : * Brak reakcji, mężczyzna leży na brzuchu. Można zauważyć krwotok w okolicach odcinka.. (Griski*) [2019-07-18 19:12:53] [Output] : * ...szyjnego. (Griski*)    Później Macio717 sprawdził czy jakiś kręg nie jest uszkodzony i założył jakiś tam opatrunek na krwotok. Niech będzie, wszystko ok ale nie rozumiem dalszej części, pizmaczek zaczął sprawdzać mi cukier i chciał mi coś wstrzykiwać. Zamiast od razu po opatrzeniu krwotoku przełożyć mnie na plecy bo leżałem na brzuchu to wy zajmowaliście się innymi rzeczami i zapomnieliście o najważniejszej. Założyliście mi kołnierz ortopedyczny jak leżałem na brzuchu, a nawet nie przewróciliście mnie na plecy i nie wykonaliście badania ABC! Dopiero później pizmaczek założył pulsometr. Raczej pierwsze się sprawdza funkcje życie, a nie urazy i cukier. Kontynuując - po chwili się wybudziłem i zacząłem odgrywać, rozmawiać z ratownikami, byłem pijany (Pijany w RP, nie w realu) , później odgrywałem zawał serca i wszystko było w porządku ale ratownicy stwierdzili u mnie 0 RP..  Przebieg RP w ss'ach. 

IMM3tpz.png

yj75KjM.png

FFdoetF.png

NbRnFyY.png

Sk0lELq.png

Data zdarzenia: 18.07.2019

Dowód w postaci ss'ów lub logów: Wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na wypowiedź oskarżonych, ale w miedzy czasie odpowiedz mi na jedno pytanie: jeśli odgrywasz, że leżysz na plecach, to czemu tego nie sygnalizujesz animacją (która jest dostępna dla graczy!), tylko leżysz normalnie jakby nigdy nic? Równie dobrze mogłeś wpisać sobie /taniec5 i napisać, że leżysz na plecach, ale jaki to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Damianero. napisał:

Czekamy na wypowiedź oskarżonych, ale w miedzy czasie odpowiedz mi na jedno pytanie: jeśli odgrywasz, że leżysz na plecach, to czemu tego nie sygnalizujesz animacją (która jest dostępna dla graczy!), tylko leżysz normalnie jakby nigdy nic? Równie dobrze mogłeś wpisać sobie /taniec5 i napisać, że leżysz na plecach, ale jaki to ma sens?

Co do animek - użyłem trzy na tej akcji. Najpierw animacja /cierpie, wtedy jeszcze byłem przytomny, gdy nadjeżdżała karetka zemdlałem, animka /umieram2 - wtedy leżę na brzuchu co świetnie widać. Gdy mnie obrócili dałem animkę /umieram, można powiedzieć, że leżę plecach. Żadna inna nie przyszła mi do głowy, ale przecież ta jest dobra i chyba najczęściej używana w takich akcjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze w takim razie zaczynając napisałeś do mnie, że jest wezwanie. Dziwią mnie w takim razie twoje słowa, że "o dziwo" je przyjęliśmy. Jak pamiętam to byłeś w służbach na tym serwerze i jak sam może wiesz, bądź może nie wiesz, kiedy przyjdzie do nas wezwanie to aktualnie nie dostajemy  żadnego powiadomienia o tym, a nie mamy ciągle odpalonego panelu z wezwaniami. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ja zająłem się zabezpieczaniem miejsce, żeby ktoś w nas nie uderzył, bo jak wiadomo gracze różnie mogą się zachować, a pizmaczek zajął się sprawdzeniem czy teren dookoła poszkodowanego jest bezpieczny i dlatego stał on tyle, ponieważ czekał na odpowiedz z twojej strony, którą ty dałeś dopiero wtedy, kiedy on na ci napisał o tym. Po tym ty dałeś mu taką odpowiedz na jego pytanie:

Spoiler

[2019-07-18 19:10:12] [Output] : * Najwyraźniej musi być bezpiecznie, skoro facet leży na chodniku i dodatkowo karetka ma... (Griski*)
[2019-07-18 19:10:17] [Output] : * ...załączone sygnały świetlne. (Griski*)

I w tym momencie się zaczęły rzeczy przez które daliśmy na końcu 0 RP. Po tym co ty napisałeś zastanawialiśmy się z pizmaczkiem o co ci chodzi i co niby daje to, że karetka ma włączone sygnały, Wtedy pizmaczek zapytał się nawet ciebie o to w następującym logu:

Spoiler

[2019-07-18 19:10:38] [Output] : pizmaczek [176]: (( Co ma do tego że są sygnały w karetce xD))

Po czym ty napisałeś takie coś:

Spoiler

[2019-07-18 19:11:06] [Output] : Griski* [293]: (( Meh.. Nie wiem bo np. osoby które jadą autem je widzą i zwalniają oraz omijają? ))
[2019-07-18 19:11:25] [Output] : Griski* [293]: (( Nie rozumiem po co w ogóle te pachołki i znaki ale mniejsza już to nie serwer RP))

Pizmaczkowi tutaj bardziej chodziło o to, czy pojazd który znajdował się obok ciebie się nie pali, bądź też czy nie ma wycieków z niego. Co ci wyjaśniłem  w niżej podanych logach:

Spoiler

 

[2019-07-18 19:11:38] [Output] : Macio717 [193]: ((nam chodzi bardziej o to, czy pojazd się nie pali czy coś))

[2019-07-18 19:11:57] [Output] : Macio717 [193]: ((bo wybuch mógłby nas sięgnąć))

 

Po tym ty nam napisałeś, że obok ciebie nie znajdował się żaden pojazd, a prawda była taka, że w odległości około 3-5 metrów od ciebie znajdował się pojazd, a mianowicie było to różowe Banshee. Przechodząc teraz do tematu związanego z osobami w pojazdach i zwalnianiu. Nigdy nie wiadomo jak na naszym serwerze ktoś się zachowa. Są gracze którzy grają normalnie i są gracze którzy odwalają i zarazem często lubią uprzykrzać innym grę. A odnośnie tego zabezpieczenia za pomocą pachołków i znaków robimy je, ponieważ po pierwsze jest to nasz obowiązek zabezpieczać, jeżeli jesteśmy pierwszą służbą na miejscu zdarzenia, a po drugie używamy ich właśnie w celu takiej zapory przeciwko ludźmi którzy chcą nam przeszkadzać w grze i służy to zabezpieczenie jeszcze do zaznaczenia terenu w jakim mogą przebywać służby, a nie mogą przebywać zwykli gracze, którzy nie biorą udziału w akcji. O czym ci napisał pizmaczek na normalnym czacie, co widać w tym logu:

Spoiler

[2019-07-18 19:11:55] [Output] : pizmaczek [176]: (( Takie jest RP SAMD, Musimy zabezpieczyć teren akcji))

Przechodząc dalej już do normalnego RP. U nas we frakcji funkcjonuje to różnie z tym co się robi i kto co. Zazwyczaj jest tak, że osoby będące na wypadku dzielą się obowiązkami i tak też było w tym przypadku. Pizmaczek miał zebrać parametry, a ja miałem zająć się urazami, zabezpieczeniem ciebie i sprawdzenie funkcji życiowych. Tutaj nie będę ukrywać, że popełniłem ja kilka błędów, Chodzi tutaj mianowicie o to, że złożyłem ci kołnierz ortopedyczny kiedy ty leżałeś na brzuchu i o to, że nie wykonałem badanie ABC. Przyznaje się do popełnienia tych błędów. Lecz no każdy może się pomylić. Po założeniu kołnierza ortopedycznego obróciłem cię na plecy co widać na pierwszym screenie który podałeś w tej skardze. I właśnie po tym obróceniu powinienem ci dopiero założyć kołnierz ortopedyczny, ale jak już wcześniej napisałem pomyliłem się. Jest to jak i zarazem moja wina jak i twoja, bo bez potrzeby prowadziliśmy niepotrzebną rozmowę na tak zwanym czacie OOC. W ciągu wykonywania tych czynności jakie robiłem ja i pizmaczek nie raz pisałeś jakieś komentarze w stronę wykonywanego przez nas RP. Do pizmaczka pisałeś, żeby nie pisał on krótkich czynności na /me tylko pisał coś dłuższego. Szczerze mówiąc, gdybyś trafił zapewne na większość osób od nas z frakcji to one pisałyby tak samo jak pizmaczek. Nie raz też prowokowałeś nas do odpisywania ci na czacie OOC, a później pisałeś, żebyśmy odgrywali RP. Dam tutaj jeden tego przykład:

Spoiler

[2019-07-18 19:17:50] [Output] : Griski* [293]: (( A ja ci tylko dobrze radzę, bo to wygląda jak jakieś gó**o, a nie RP To ty reprezentujes...
[2019-07-18 19:17:56] [Output] : Griski* [293]: (( ...frakcje, a nie Ja.))
[2019-07-18 19:18:32] [Output] : pizmaczek [176]: (( Słuchaj... Jeżeli Ty sądzisz że to wygląda jak gó**o to nie rób RP))
[2019-07-18 19:18:41] [Output] : Griski* [293]: (( Odgrywaj RP. ))

Ostatnią rzeczy jaką nas już totalnie skłoniła do zakończenia RP była twoja odpowiedz na zadane pytanie przez pizmaczka. Logi do tej sytuacji podam tutaj:

Spoiler

[2019-07-18 19:29:31] [Output] : pizmaczek [176]: uprawia pan jakieś sporty typu   nurkowanie itd?
[2019-07-18 19:29:56] [Output] : Griski* [293]: No ała! *szarpnął ręką* Nic nie uprawiam, jedynie seks z kobietami ale to od czasu do czasu

Po tym postanowiliśmy zakończyć RP, ponieważ ta odpowiedz nie miała sensu i nie była nawet zbliżona w najmniejszym stopniu do odpowiedzi jakiej oczekiwaliśmy. Tutaj jeszcze na końcu dam kilka logów co pisaliśmy przed napisanie o końcu RP przez 0 RP z twojej strony.

Spoiler

[2019-07-18 19:30:41] [Output] : Macio717 [193]: ((ty no co ty odpisujesz, źle interpretujesz pytania i piszesz dla beki))
[2019-07-18 19:30:51] [Output] : Griski* [293]: (( Co ty pieprzysz? ))
[2019-07-18 19:31:25] [Output] : pizmaczek [176]: (( Odp Typu uprawiam seks z kobietami to jest twoim zdaniem normalne ?))
[2019-07-18 19:31:27] [Output] : Macio717 [193]: ((no kolega pyta na sporty wodne a ty o stosunku mężczyzny z kobietą))
[2019-07-18 19:31:47] [Output] : Griski* [293]: (( Może zaczniemy od tego, że nie potraficie odgrywać RolePlay))
[2019-07-18 19:31:58] [Output] : pizmaczek [176]: (( właśnie ty nie umiesz!))

To wszystko co mam tutaj na ten moment do napisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. - Zabezpieczenie.  Co do ciebie nie mogę mieć żadnych wątpliwości bo jak wyjaśniłeś wyżej różni są gracze ale ja na tą całą waszą grę, patrzyłem z punktu widzenia gracza od strony RolePlay. Powiedzmy sobie, że w realu przyjeżdża ambulans na miejsce zdarzenia, jeden ratownik parkuje karetkę i zostawia na sygnałach świetlnych, drugi od razu biegnie do osoby poszkodowanej oczywiście gdy jest bezpiecznie. (( Przypominam, że w zgłoszeniu nie było nic o samochodzie czy innej nie bezpiecznej rzeczy, jechaliście bezpośrednio do osoby poszkodowanej)) Jaki jest sens sprawdzania czy jakiś samochód nie grozi wybuchem skoro nikt nic nie mówił o samochodzie, wypadku itp. Ha! Teraz ja się przyznam do błędu, ponieważ źle wam odpisałem na /do Wiecie co wam powinienem odpisać? /do Niech ratownik sam sprawdzi czy jest bezpiecznie. Aczkolwiek aby przyspieszyć tępo odgrywania, napisałem już za was

I w tym momencie się zaczęły rzeczy przez które daliśmy na końcu 0 RP. [2019-07-18 19:10:38] [Output] : pizmaczek [176]: (( Co ma do tego że są sygnały w karetce xD))     Tak jak wspominałem wcześniej, stawiam na RP i co ma karetka do zabezpieczeń? No właśnie sporo, bo gdy cywile widzą pojazd uprzywilejowany z włączoną górą to od razu stwierdzają, że coś się dzieje, trzeba zachować ostrożność itd.. Może kiedyś zrozumiesz.

[2019-07-18 19:11:38] [Output] : Macio717 [193]: ((nam chodzi bardziej o to, czy pojazd się nie pali czy coś))

[2019-07-18 19:11:57] [Output] : Macio717 [193]: ((bo wybuch mógłby nas sięgnąć)) 

Jeszcze raz.. po jakiego grzyba w ogóle zaczęliście wypytywać o samochód. W realu też będziesz sprawdzać każdego auto czyyy czaseem nie buchnie zaraz na ciebie? Jeszcze gdyby unosił się z niego dym to ok ale się nie unosił..

Co do mojej gry OOC - chciałem wam tylko pomóc i zalecić co by było lepsze i co by lepiej wyglądało... Pamiętajcie, że to wy reprezentujecie frakcje, a nie gracze. 

A teraz chyba to najlepsze i jeżeli potraktowałeś to za 0 RP to znaczy tylko jedno - nie wiesz w ogóle co to jest RolePlay i jak się go odgrywa prawidłowo. 

[2019-07-18 19:29:31] [Output] : pizmaczek [176]: uprawia pan jakieś sporty typu   nurkowanie itd?
[2019-07-18 19:29:56] [Output] : Griski* [293]: No ała! *szarpnął ręką* Nic nie uprawiam, jedynie seks z kobietami ale to od czasu do czasu

RolePlay - gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. 

Zacznijmy od tego, że moja postać była pijana, więc co bym nie powiedział to miałem do tego prawo.. W realu jeżeli ratownik rozmawia z osobą poszkodowaną pijaną, to chyba ta osoba może powiedzieć mu różne rzeczy, tak? 

Nie skupiałem się tylko na grze typu /me i /do tylko bardziej na rozmowie postaci, oczywiście z waszej strony to było jakieś dno ale cóż.. Pozwolę sobie tutaj wrzucić ssa, może w końcu zrozumiesz jak wygląda prawdziwe RP.

Screen:

Spoiler

tmUfywJ.jpg

 

Jako zastępca dyrektora, bo niższy stopień miał prawo się pomylić. Mam nadzieję, że zostaniesz ukarany w odpowiedni sposób, gdyż osoba na tak wysokim stopniu nie powinna popełniać tak karygodnych błędów, nie wspominając o tym pseeuudo RP. 

                                                                                                                                                                                                                                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od tego, że pojechalismy na twoje wezwanie i totalnie nie reagowałes na nasze pytania po 2 potem zaczołeś sie spinac do nas ze nie umiemy rp a po 3 kiedy wystawilismy ci 0rp zaczynales pisac cos o devie i ze nasze rp jest mega niskie, Moim zdaniem powinienes poprawiać troszke swoje RP Ratownk/Poszkodowany w odpowiednim dziale SAMD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaobserwowałem na screenie grasz na serwerze który ma napisane w regulaminie, że jest serwerem RP, a jak możesz zobaczyć u nas w nazwie serwera jest napisane już nawet, że jest to serwer RPG. Zaraz mógłbyś się pytac jaka w tym jest różnica. Taka jest różnica, że na twoim serwerze wszystko jest odgrywane, ponieważ musi tam być RolePlay, a u nas nie jest aż tak rozbudowany ten wątek RP. A jeżeli chodzi co do tego pseudo RP to bardziej takie coś chyba występuje na tym twoim serwerku RP czasami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tego ciągnąć. Chciałem wam tym doradzić tylko, że to wy wprowadziliście jakąś nie przyjemną atmosferę.. Jesteś na służbie i jedziesz do zgłoszenia to jesteś RP i nawet głupia osoba która potrafi podstawy RP, mogła by jakoś tą rozmowę odegrać, wcale nie takie trudne.. Już nie wspomnę o fakcie, że z innymi członkami frakcji jak np. SAPD nie raz mi się całkiem dobrze odgrywało i poziom był.  Tyle ode mnie, czekamy na zarząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy popełnił tutaj jakiś błąd i chyba możemy się z tym zgodzić. @Griski* Mogłeś wyrażać się bardziej przyjaźnie do @Macio717 oraz @pizmaczek  jeżeli faktycznie chciałeś im pomóc, ponieważ takim pisaniem jak to zrobiłeś wprowadziłeś sporo zamieszania przez co Ratownicy mogli się stresować podczas odgrywania co prowadzi do popełniania błędów które zaszły. @Macio717 jako członek zarządu powinieneś świecić przykładem i po prostu robić swoje nie reagując na zaczepki. Według mnie prędzej powiedział bym że to wy odegraliście 0 rp niż @Griski* ponieważ on jak już mówił tylko odgrywał osobę pijaną i mógł powiedzieć wszystko a ty powinieneś to potraktować jako zwykły bełkot osoby pijanej ale nie 0 RP. @pizmaczek Jesteś jeszcze mało doświadczony mogłeś się pomylić dostajesz tylko upomnienie. @Macio717 Niestety jak dla mnie był to zwykły pretekst do skończenia RP i tyle, z powodu że jest to twoje pierwsze przewinienie zostajesz ukarany trzy dniowym zawieszeniem. Następnym razem może nie być tak kolorowo więc proszę abyś był bardziej chętny do odgrywania RP nawet w ciężkich okolicznościach, ponieważ jest to twój obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin