Jump to content
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Reksio*

ROZWIĄZANY Problem z PC

Recommended Posts

Ddzien dobry pisałem juz w miare podobny temat aleee nie doszedłem do końca. Po upadku mój komputer strasznie zwolnił i straciłem fps w grach i od czasu do czasu scina sie gra. W MTA np jak siedze w aucie i skrecam w prawo puszczam przycisk ''D'' a on dalej jedzie w prawo. Pisze na chacie to czasami mi po jakims czasie sie to napisze co pisałem czylii pisze np ''czesc'' a wysyla sie to po 3 sek. W cs go w lobby mam od 5-15 fps a gdy jestem w grze mam normalnie po 50 fps. Live musze ogladac w 144p dawniej moglem bez scinek 720pHD. 

Miałem podobny problem i pomogło odkurzanie komputera w środku, radiatorow wiatraczkow. Przy okazji sprawdź stan pasty termoprzewodzącej tak jak kolega wyżej napisał. Temperatury to najgorszy wróg

Format też dużo daje, ale spróbuj 1 opcje na początek. 

Edited by Bandit37

14 minut temu, kowaLeKK napisał:

Sprawdź czy masz pastę termo-przewodzącą. Jeżeli nie twój procesor się przegrzewa I masz 100% użycia. Idzie za tym zmniejszenie wydajności w grach i nie tylko.

A jak to sprawdzic? XD sory ale sie na tym nie znam

Jak zdejmiesz z jednej strony obudowę kompa to tam będzie najprawdopodobniej taki duży wiatraczek na środku płyty głównej. Odepnij go i wyczyść z kurzu. Na spodzie tego wiatraczka i na wierzchu procesora będzie taki szary kremik, można kupić tubke tego za 3zl w komputerowym. Zetrzyj ten stary i nałóż nowego rozsmaruj palcem. Potem załóż wiatraczek tak jak był i będzie śmigać 

// użycie procesora to prawym przyciskiem myszy na pasek zadań, menedżer zadań, tam w którejś zakładce (chyba wydajność) masz % użycia procesora aktualny

Edited by Bandit37

5 minut temu, Bandit37 napisał:

Jak zdejmiesz z jednej strony obudowę kompa to tam będzie najprawdopodobniej taki duży wiatraczek na środku, odepnij go i wyczyść z kurzu. Na spodzie tego wiatraczka i na wierzchu procesora będzie taki szary kremik, można kupić tubke tego za 3zl w komputerowym. Zetrzyj ten stary i nałóż nowego rozsmaruj palcem. Potem załóż wiatraczek tak jak był i będzie śmigać 

// użycie procesora to prawym przyciskiem myszy na pasek zadań menedżer zadań, tam w którejś zakładce (chyba wydajność) masz % użycia procesora aktualny

Sprawdzilem te zuzycie ii jak nic nie robie czyli czytam forum to mam 1 albo 0 % a jak odpale np yt to sie zmienia na pare sek na 100 i spada 

Wydaje mi się że to wina kurzu, może po pewnym czasie temperatury mocno wzrastają  i wszystko spowalnia. Spróbuj to co napisałem i daj znać jaki efekt 

Edited by Bandit37

"Komputer po upadku zwolnił". Za spadek wydajności możliwe, że odpowiada karta graficzna, jeśli została uszkodzona/odłączona. Wejdź w menadżer urządzeń, otwórz lewy panel i sprawdź czy wszystko z nią w porządku. 

3 godziny temu, Reksio* napisał:

W MTA np jak siedze w aucie i skrecam w prawo puszczam przycisk ''D'' a on dalej jedzie w prawo. Pisze na chacie to czasami mi po jakims czasie sie to napisze co pisałem czylii pisze np ''czesc'' a wysyla sie to po 3 sek.

To co odczuwasz nazywa się input lagiem.

Zanim zdejmiesz cooler z CPU, sprawdź temperatury procesora w spoczynku i pod obciążeniem za pomocą programów takich jak HWMonitor, MSI Afterburner. Możliwe, że się odpiął, jakoś przesunął i nie spełnia już swojego zadania. Na początek sprawdź czy jest "prawidłowo" zamontowany. Nie zdejmuj go odrazu. Jeśli temperatury są bardzo wysokie, a każda inna "usterka" wykluczona, dopiero patrz co siedzi pod chłodzeniem, żeby nie marnować/kupować pasty termoprzewodzącej.

Edited by qvv

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Privacy Policy