Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Jak wycenić pojazd


Grzanka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

wiele osób zaniża albo zawyża ceny pojazdów przez co rynek się bardzo psuje

wiele osób nie wie również jak wycenić dany pojazd 

dziś pokażę wam jak najlepiej to zrobić

a więc tak pokaże to na przykładnie mojego aktualnego samochodu (Zion 1.6 + tune)


1. Pierwsze co musimy zrobić to poznać cenę czystego egzemplarzu w moim przypadku jest to ok 70k więc taką cenę przyjmijmy 

2. druga sprawa to dowiedzenie się ile PLN dostaniemy za demontaż poszczególnych części  możecie zobaczyć to w tym poradniku: 

Spoiler

 

bądź w warsztacie tuningowym 

w moim przypadku wygląda to tak:

1. stereo 270PLN

2. UP1 - 42500 PLN
3. UP2 - 25000 PLN
4. UP3 - 25000 PLN

5. ogranicznik 1800PLN

6. cb radio 1260PLN

7. LPG tutaj za demontaż nic nie dostajemy ale ja osobiście zawsze dodaje za LPG do ceny 1000PLN

8. Licznik tak jak w przypadku LPG za demontaż nic nie dostaniemy więc dodajemy 1000PLN

9. dodatkowy klucz jest to dodatek osobiście dodaje za niego 500-1000PLN

10. Felgi 1440PLN

 

3. Teraz wystarczy wszystko zliczyć 

170,270PLN to cena którą otrzymałem 


teraz już wiem za jaką kwotę mogę wystawić swój pojazd na giełdę :)

To na tyle myślę że poradnik przyda się wielu osobą 

Autor:

Grzanka 

Dla 4life MTA 

 

Edytowane przez Grzanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny poradniczek dla osób co zaczynają z handlem pojazdami na serwerze.

49 minut temu, MATI9101 napisał:

Witaj,
 Możesz dodać jeszcze z silnikami od 1.6 wzwyż ? ceny jak obliczyć ?

 

Za silniki liczy się połowę ceny montażu. Czyli z silnika 1.6 na 1.8 = 100.000 pln, więc połowa ze 100.000 pln, to 50.000 pln i liczysz tę połowę.
Tak samo robisz z np. silnikiem 1.8 na 2.0 = 125.000 pln, to połowa licząc 62.500 pln. (ale zazwyczaj liczy się równe 60.000 pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vesperek napisał:

Fajny poradniczek dla osób co zaczynają z handlem pojazdami na serwerze.

Za silniki liczy się połowę ceny montażu. Czyli z silnika 1.6 na 1.8 = 100.000 pln, więc połowa ze 100.000 pln, to 50.000 pln i liczysz tę połowę.
Tak samo robisz z np. silnikiem 1.8 na 2.0 = 125.000 pln, to połowa licząc 62.500 pln. (ale zazwyczaj liczy się równe 60.000 pln)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG tutaj za demontaż nic nie dostajemy ale ja osobiście zawsze dodaje za LPG do ceny 1000PLN

jeszcze nigdy  nie widzialem żeby ktoś sprzedawał auto z lpg 75 o tylko 1k drożej od czystego, poradnik dobry ale tylko dla handlarzy żeby randomy sprzedawaly za pół ceny

Edytowane przez luki236
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vesperek napisał:

Fajny poradniczek dla osób co zaczynają z handlem pojazdami na serwerze.

Za silniki liczy się połowę ceny montażu. Czyli z silnika 1.6 na 1.8 = 100.000 pln, więc połowa ze 100.000 pln, to 50.000 pln i liczysz tę połowę.
Tak samo robisz z np. silnikiem 1.8 na 2.0 = 125.000 pln, to połowa licząc 62.500 pln. (ale zazwyczaj liczy się równe 60.000 pln)

No to już 150k straciłem na moim premierze jak bedę sprzedawał :P , ale z poradnika zawsze płynie coś ciekawego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, The_Arllis napisał:

A jak jest z lampkami do ceny auta?

Powiem ci ze sam nie wiem nigdy nie miałem nawet autka z lampkami bo zawsze celowałem w ilość aut a nie w jedno dobre ale proszę a by ktoś kto o tym wie się wypowiedział 

ja postaram się w tym tygodniu ogarnąć jeszcze sprawę z nitro,atrapą i szybami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzanka napisał:

Powiem ci ze sam nie wiem nigdy nie miałem nawet autka z lampkami bo zawsze celowałem w ilość aut a nie w jedno dobre ale proszę a by ktoś kto o tym wie się wypowiedział 

ja postaram się w tym tygodniu ogarnąć jeszcze sprawę z nitro,atrapą i szybami :) 

Lampki też 50% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin