Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Ankieta dotycząca funkcjonowania serwera.


Girappa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

maGnqqa.png


Witajcie gracze! W dzisiejszym artykule przedstawię wyniki ankiety, którą przeprowadziłem około 2 tygodnie temu. W ramach przypomnienia, tegoroczna ankieta jest kontynuacją ubiegłorocznej ankiety o takiej samej tematyce. Celem ankiety było sprawdzenie, czy sytuacja na serwerze uległa zmianie. W ankiecie pytaliśmy m.in o: opinie na temat administracji, ilości zarobków, działalności biznesów na serwerze. Chcę również podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie, było was aż 175! Zachęcamy do czytania.


Pytanie nr. 1: "Czy na serwerze gra ci się przyjemnie?"

Do wyboru mieliśmy dwie odpowiedzi:

a) Tak, według mnie społeczność niesprawia żadnych problemów, administracja bardzo dobrze pracuję i serwer jest stabilny.
Tą odpowiedz zaznaczyło 61,1% ankietowanych..
b) Nie, według mnie serwer nie działa tak jak powinien. 
Tą odpowiedz zaznaczyło 38,9% osób.

jumSyG4.png

Wnioski: Większości osób na serwerze gra się przyjemnie. Głównym problemem według graczy jest administracja, bardzo często nie odpowiadają oni na prywatne wiadomości lub po prostu zbywają ich wiadomością 'idź na forum'. Części graczy również nie podobają się ciągłe lagi na serwerze. Ostatnią sprawą, na którą skarżyli się gracze są zarobki, ale o tym później.


Pytanie nr. 2: "Czy według Ciebie ceny za pojazdy, tunery, domki są adekwatne do ilości zarabianych pieniędzy przez graczy."

Do wyboru mieliśmy odpowiedzi:

a) Tak, ceny są idealnie dopasowane
Na tą odpowiedz zagłosowało 33,7% ankietowanych.
b) Nie, ceny są za wysokie w odniesieniu do zarobków graczy.
Na tą odpowiedz zagłosowało 59,6% graczy.
c) Nie, ceny są za niskie w odniesieniu do zarobków graczy.
Na tą odpowiedz zagłosowało 6,7% osób.

ZqDxK2l.png

Wnioski: Graczom nie pasują zarobki na serwerze, według nich zarabiają za mało. Zapewne ma to związek z zwiększającymi się cenami na giełdach, w szczególności na najdroższej gdzie aktualnie panuje "wolny rynek". Dodatkowo, cena 1,5 miliona za tunera, kiedyś nie do pomyślenia, teraz rzeczywistość. Gracze również chcieliby więcej domków, bądź też baz organizacji, ponieważ duża ilość jest już wykupiona.


 

Pytanie nr. 3: "Co uważasz na temat administracji serwera?"

Do wyboru mieliśmy odpowiedzi:

a) Administracja spisuje się wyśmienicie,czas oczekiwania na wykonanie reporta nie jest długi, forum jest sprawdzane bardzo szybko.
Na tą odpowiedz zagłosowało 67,2% ankietowanych.
b) Administracja nie działa tak jakbym tego oczekiwał.
Na tą odpowiedz zagłosowała mniejszość, bo 32,8% osób.

4A8t1j3.png

Wnioski: Zdecydowanej większości serwera administracja nie sprawia problemów, szybko odpowiadają na reporta. Nie ma również problemów komunikacją. Warto również dodać, iż otrzymywałem bardzo rozbieżne wiadomości. W treści otwartej ankiety, wiele osób skarżyło się na czas wykonywania reporta. 


Pytanie nr. 4: "Czy według Ciebie, ostatnie aktualizację na serwerze poprawiły optymalizacje serwera"

Do wyboru mieliśmy odpowiedzi:

a) Tak, serwer nie laguje, gra mi się o wiele lepiej
Na tą odpowiedź zagłosowało 7,3% odpowiadających.
b) Tak, lecz serwer czasami potrafi przylagować, ale da się grać
Na tą odpowiedź zagłosowała większość, bo aż 64,8% ankietowanych.
c) Nie, ostatnie aktualizacje nic nie zmieniły.
Na tą odpowiedź zagłosowało 27,9% osób.

fJ7aUmF.png

Wnioski: Zgodnie z odpowiedziami w części otwartej, większość graczy narzeka na lagi serwerowej. W szczególności utrudnia to poruszanie po mapie, lecz również wykonywanie reportów, czy robienie pościgów przez frakcję SAPD. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż dla większej ilości osób aktualizacje nic nie zmieniły niż zniwelowały lagi. 


Pytanie nr. 5: "Czy ostatnio wprowadzone aktualizację zadowalają cię?"

Do wyboru mieliśmy odpowiedzi:

a) Tak, ostatnio wprowadzone aktualizacje są według mnie ciekawe.
Na tą odpowiedz zagłosowało 69,8% graczy.
b) Nie, ostatnio wprowadzone aktualizacje nie spodobały mi się
Na tą odpowiedź zagłosowało 32,2% ankietowanych.

k80EfmM.png

Wnioski: Graczom podobają się aktualizację, które administracja RCON wprowadza. Nie otrzymałem jakiś szczególnych uwag, co w ostatnich aktualizacjach się nie podoba, lecz muszę zaznaczyć, iż ankieta była przeprowadzona przed zmianą kuriera.


Pytanie nr.6: "Co sądzisz o biznesach na serwerze?"

Do wyboru mieliśmy odpowiedzi:

a) Biznesy aktualnie znajdujące się na serwerze dobrze funkcjonują.
Na tą odpowiedz zagłosowało 65,3% osób.
b) Biznesy nie funkcjonują tak jakbym sobie tego życzył.
Tą odpowiedz zaznaczyło 34,7% ankietowanych.

wKVBwAu.png

Wnioski: Gracze nie widzą większych problemów z biznesami. Aktualny opiekun biznesów bardzo dobrze nimi zarządza, co chwile dodaje nowe co daje większy wybór graczom. Niestety, ale niektóre biznesy nie mogą funkcjonować przez brak skryptów oraz modeli, lecz Administracja RCON cały czas nad nimi pracuję.


Pytanie nr.7: "Co uważasz o organizowanych eventach przez administrację RCON."

Do wyboru mieliśmy odpowiedzi:

a) Są ciekawe oraz różnorodne. Nagrody również są zadowalające.
Na tą odpowiedz zagłosowało 33% ankietowanych.
b) Według mnie są ciekawe, lecz odbywają się za rzadko.
Na tą odpowiedz zagłosowało 54,7% graczy.
c) Są nudne i nie mam zamiaru pojawiać się na kolejnych.
Na tą odpowiedz zagłosowało 12,3% osób.

mt9C82R.png

Wnioski: Administracja RCON przez swój brak czasu za rzadko organizuje eventy typu karaoke, zbieranie jajek itd. ale jeżeli już się pojawiają to są dobrze dopracowane i ciekawe. 


Podsumowanie: 

Przez rok czasu mało się zmieniło, gospodarka cały czas ledwo działa. Na plus na pewno jest zachowanie administracji, któa pomimo trudnej sytuacji na serwerze cały czas stara się pomagać graczom. Jedyną zmianą jest fakt, iż w ostatnim czasie pojawiły się lagi.
 


Wykonał: Sekretarz Redakcji @xWolfQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator RCON

Wow, jako były lider stwierdzam, ze świetna robota. Możesz jeszcze dorzucić liczbę wszystkich osób które wzięły udział w ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin