Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4 Life News - Tęczowe flagi w San Fierro


Deilo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9ZppoL8.png

Witam Was, drodzy czytelnicy. Jestem Redaktor @Deilo z Redakcji prasowej 4Life News, a w dzisiejszym artykule przedstawię znaczenie tęczowych flag na ulicach San Fierro.

Hk8D7Uc.png

Darmowy hosting zdjęć i obrazkówHk8D7Uc.png

Wielu z Was kojarzy tęczowe flagi z homoseksualizmem, z tak zwanym ruchem LGBT. W San Fierro można napotkać na kilku ulicach (na słupach czy latarniach) tęczowe flagi, a także, jak wyżej możecie zobaczyć, wymalowaną na budynku tęczę. W tym przypadku tęczowe flagi w tych miejscach nie oznaczają homoseksualizmu, a wręcz przeciwnie - znak. Znak zamieszkiwania tutaj w dawnych czasach Inków, czyli Indian. Było to największe imperium Ameryki Południowej w XII wieku, które powstało około 200 lat przed odnalezieniem Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Według mitów wierzyli oni w Słońce, jako ich stwórcę i uznawali je za główne bóstwo. Wszyscy władcy, którzy zarządzali państwem Inków, uważani byli za potomków Słońca. Ich flagą była właśnie tęcza, z tym że był jeszcze pomiędzy żółtym a pomarańczowym kolorem kolor biały. Każdy z tych kolorów coś oznaczał.

Hk8D7Uc.png

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Hk8D7Uc.png
Dlaczego San Fierro?
Hk8D7Uc.png

Szukając w archiwach miasta dostępnych w miejskiej bibliotece w San Fierro, napotkałem dość ciekawy artykuł na temat Inków. Opisane w nim było m.in. to, jakie tereny zamieszkiwali. Mianowicie, zamieszkiwali oni zachodnie tereny Ameryki Południowej. Ich terytorium było trzy razy większe niż obecna Polska. Nikt nie wie, skąd wzięli się Inkowie, lecz, z tego, co wyczytałem w archiwach miasta, pierwszy władca imperium Inków, wraz ze swoją siostrą zostali przysłani na te tereny przez Boga Słońca, by wszystkich obecnych mieszkańców nakłonić do czczenia Słońca. Słynęli oni z budowy największych budowli. Wybudowali m.in. twierdzę-świątynię (w grze dom @Greyna.gg - zdjęcie poniżej). Władza Inków miała surowe prawa, jednym z nich było takie, które nakazywało każdemu mieszkańcowi podbitych plemion nauczenia się ich języka. Pozwalali jedynie zachować mieszkańcom swoje tradycje. Państwo Inków upadło wraz z ostatnim władcą ich imperium, został on pozbawiony głowy, a dowódców wojskowych torturowano lub powieszono.

Hk8D7Uc.png

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

Hk8D7Uc.png

Tęczowe flagi, a mieszkańcy San Fierro

Hk8D7Uc.png

Postanowiłem popytać graczy na chacie /gp, co sądzą na temat flag w San Fierro. Jedni odpowiadali, że nie zwracają na nie uwagi, inni odpisywali, że nie pasują totalnie do tej gry i są nie na miejscu. Inni podziwiali je. Napotkałem również jednego przechodnia, który mieszka w dzielnicy gdzie wywieszone są tęczowe flagi.


R - Redaktor
M - Mieszkaniec

R - Witam, jestem Deilo z Redakcji Prasowej 4 Life News i robię artykuł na temat tych flag tęczowych. Czy chciałby Pan odpowiedzieć mi na kilka pytań?

M - Witam, owszem, opowiem o tych flagach.

R - Co Pan myśli o tych flagach, czy one są tutaj potrzebne? 

M - Moim zdaniem, te flagi nasz burmistrz powinien zdjąć i zniszczyć.

R - Ale dlaczego? 

M - Jesteśmy tolerancyjni, ale bez przesady. Każdy dobrze wie co oznaczają kolory tęczy w dzisiejszych czasach. Chcą pokazywać, że są niech znajdą inny sposób na to. Jeżeli burmistrz tego nie zniszczy, to my mieszkańcy weźmiemy się w garść i to zniszczymy. 

R - Rozumiem, dziękuję za poświęcony mi Pański czas.

Hk8D7Uc.png

zSJK6xD.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin