Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - "Ciemne chmury nad Angel Pine", czyli sprawa dla Redaktora


AdekUchiha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

qW1Zi6o.png

Witam, z tej strony Redaktor Aplikujący AdekUchiha z Redakcji 4Life News. 
Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić sytuację zagrażającą ludzkiemu zdrowiu i życiu. Jest to mój pierwszy artykuł, z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Zapraszam do przeczytania!

zELwXNJ.png
rlZgTODM1hUTPjR9BftfLvOI4UHZiS0YHMWQqICQNH7oiOcU7YrDP2IMQxh3uPPjKf5JlWXg0wGphUbRzCw8mWUOTivswcNcBju7a6Xk8icXipPXrFfLoo5T-c2zNXZSklal96QF
zELwXNJ.png

Od wielu lat mieszkańcy miasteczka Angel Pine w hrabstwie Whetstone zmagają się z niebezpiecznymi osuwiskami skalnymi opadającymi na drogę u podnóża góry Mount Chillad. Dodatkowo przez wzmożone prace w okolicznej kopalni intensywność zdarzeń przybiera na sile. Zarząd spółki kopalnianej wypiera się całkowicie z oskarżeń, jakoby to mogło mieć coś wspólnego z wydobyciem węgla na szerszą skalę. Czy ktoś w końcu coś z tym zrobi? - pytają mieszkańcy. Władze hrabstwa obiecały wspólnie ze spółką Kopalni coś zaradzić, lecz tylko przesuwają nieustannie w czasie budowę zapowiadanych ogrodzeń, które mogłyby uchronić miasteczko przed katastrofą. Jak jest naprawdę i czy to prace w kopalni powodują całe zagrożenie? Postanowiłem się temu przyjrzeć.

zELwXNJ.png
YBr1wkjx4rvTmI9fXKO9ODe0PzwKT3vP5BGWxfpiBc5PVFIuKDbLY_-QWCHLUij-CJE785LpFM7sUFdhO35NmmjdVrk4M69meZXhB3FTP1AGUCeUy39Y5FAyOhduRY3NX4tPucI4
zELwXNJ.png

Od początku. Czym są tak naprawdę osuwiska? Są to nagłe przemieszczenia się mas skalnych bądź też ziemnych spowodowane między innymi przez trzęsienia związane z pracami pod ziemią. Jak podają źródła, kopalnia pod górą została otwarta dokładnie pierwszego grudnia w 2018 roku i już od tamtej pory cieszyła się nie lada popularnością. Posady, które oferuje, są zadowalające, dzięki czemu mieszkańcy Angel Pine mają blisko miejsce pracy, stały dochód oraz bonifikaty. Wszyscy byli z tego powodu zadowoleni do czasu pierwszych wstrząsów. Z początku ignorowano te zdarzenia, ale gdy pewnego wieczoru jeden z pracowników jechał na nocną zmianę, wielka skała przetoczyła się tuż przed jego samochodem na drodze. Gdy wieść się rozniosła, w miasteczku zażądano zapewnienia bezpieczeństwa na trasie pod górą. Minął już rok, a nadal nikt nie brał żadnego celu w tym kierunku. Teraz, gdy otwarto drugi oddział w kopalni. na sprawę zaczęto naciskać jeszcze bardziej, ponieważ nasilenie osuwisk wzrosło do tego stopnia, że istnieją szanse na przetoczenie się skał, aż pod samo miasteczko.

Postanowiłem zapytać się Burmistrza miasteczka Angel Pine o zdanie w tej sprawie, ale Burmistrz odmówił odpowiedzi, na szczęście kilka osób usłyszało o mojej obecności w okolicy i postanowiło się wypowiedzieć. Przedstawiam fragment rozmowy z jednym z nich.

zELwXNJ.png
WoHq-V7UL8doo2mtd_fSaezFV85U7PmLnLdSUEtFED0GIy63MRuK-e-ZwOwF_XgZZ2HXgiWAlV7Oix5WyHX_F4hnMBns24Eh8igxF-l6MT1uRlpWIh1WVu4vC_ZbSI-OlYlyiI9f
zELwXNJ.png

A:  AdekUchiha
M: Mieszkaniec

A: Witam Pana bardzo serdecznie. Co sądzi Pan o całej sytuacji dotyczącej osuwisk?
M: Sądzę, że stoi za tym wszystkim spółka kopalniana. Wszystko zaczęło się w dniu, w którym zarządzono pracę na trzy zmiany, w wyniku czego wstrząsy pod górą przybrały na sile.

A: Rozumiem, że oskarża Pan o całe zamieszanie kopalnie? Czy odpowiednie zabezpieczenia położą kres i przyniosą spokój w miasteczku?
M: Myślenie, że przyniesie to skutek, jest skrajną nieodpowiedzialnością. Prędzej lub później i tak dojdzie do tragedii, to jest bardziej niż pewne. Martwię się o swoje zdrowie i moich dzieci, przecież tą drogą codziennie dojeżdżają do szkoły w San Fierro!

A: Jakie pana zdaniem władze, jak i zarząd powinny podjąć działania?
M: Powinno się przywrócić stary cykl pracy w kopalni, to nie jest normalne, aby niektórzy pracowali tam po nawet szesnaście godzin. Jeśli tak dalej pójdzie, sądzę że w końcu cała góra obsypie się nam na głowy, a miasto zostanie pogrzebane żywcem pod tonami skał.

A: Jak Pan myśli ile to jeszcze potrwa?
M: Prawdopodobnie, jeśli nie będziemy naciskać na reakcję, to nieprędko doczekamy się działań.

A: Chciałby Pan coś jeszcze dodać?
M: A i owszem, myślę, że oni tam na górze są wszystkiego świadomi, ale dla nich liczą się tylko pieniądze. Słyszałem, że mają w planach budowę kolejnych korytarzy pod ziemią, jak tak dalej pójdzie, będziemy zgubieni.

A: No cóż, mam nadzieję, że nagłośnienie całej sprawy przyniesie odpowiedni skutek i dzięki temu ktoś przybędzie do miasta z odpowiednim rozwiązaniem i pomocą. Na ten moment dziękuję za krótką rozmowę i życzę zdrowia.
M: Dziękuję i wzajemnie panie redaktorze.

zELwXNJ.png
9ixoso3TpD9u9Vf4EbFHAvyvgt9NRSsbuGWos3_U0pfmobHOoR_-QcHgVCBFHrnd5yjy-8Dnr0KX2MSkhhy92P66NLb5snoHSzdt4IGJ9smhhircE9UXhB5WHrxJIibfVOo_tKaK
zELwXNJ.png

Jak widzimy, wniosek nasuwa się tylko jeden to chęć zarobku napędza ten cały kataklizm. Niezrozumiała jest dla mnie obojętność osób za to wszystko odpowiedzialnych. Mijają dni, a nawet miesiące a ci ludzie każdej nocy przed snem martwią się, czy rano nie obudzą się z zasypaną drogą a może i nawet całym miasteczkiem. Gdzie są inspektorzy i instytucje odpowiedzialne za ten precedens? Jak daleko są w stanie brnąć w tym bezprawiu? Na te pytania niestety na ten moment nie znam odpowiedzi. Za jakiś czas wrócę do tej sprawy i przekonam się, ile zmieniono od czasu mojego ostatniego przybycia do miasteczka Angel Pine. Miasteczka, nad którym wiszą ciemne chmury.

zELwXNJ.png

Serdeczne podziękowania dla statysty @Wydymiarz oraz chłopa z Angel Pine co zgodził się zapozować.

Dla Redakcji 4Life News:
Redaktor Aplikujący @AdekUchiha
Autoryzował: @Dudziak

qW1Zi6o.png

Edytowane przez Dudziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin