Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Zaplanowany atak bombowy w dzielnicy Little Mexico, Los Santos


Feliksek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A9Bou9Q.png

Witam, z tej strony Aplikant @Feliksek z Redakcji 4Life News.
Ostatnio miejsce miała specjalistyczna, ale zupełnie nieplanowana i niespodziewana akcja policyjnej jednostki San Andreas Police Department (SAPD), podjednostki Special Weapons and Tactics (SWAT) — tak zwanego Bomb Squadu, o której więcej dowiecie się, czytając dalszą część artykułu. Zapraszam do dalszego czytania mojej pierwszej pracy!

vMp4YmD.png

6U8pZpF.gif

Zdjęcia z miejsca zdarzenia: zabezpieczenie bomby przez jednostkę specjalną Special Weapons and Tactics (SWAT), tj. Bomb SquadvMp4YmD.png

Dnia 7 maja bieżącego roku, czyli w rocznicę podpisania bezwarunkowej niemieckiej kapitulacji przez Alfreda Jodla i Hansa-Georga von Friedeburga we francuskiej miejscowości Reims (1945 rok), która zakończyła zmagania II wojny światowej w całej Europie, doszło do nieoczekiwanego i nagłego wezwania jednostki saperskiej (Bomb Squadu), zaraz po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przez policyjnych funkcjonariuszy. Okazało się, że w jednym z kościołów filialnych należących do pobliskiej parafii doszło do podłożenia bomby.

vMp4YmD.png

CRQqjNd.gif

Zdjęcia kościoła filialnego w dzielnicy Little Mexico (miasto Los Santos) przy spawnie; dzień po zdarzeniuvMp4YmD.png

W kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w dzielnicy Little Mexico, w mieście Los Santos, czyli zaraz przy spawnie tego miasta, znajdował się na pewno niestandardowy i nietypowy jak na to miejsce materiał wybuchowy. Gdy miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez San Andreas Police Departament, natychmiast wezwany został Bomb Squad — czyli specjalna formacja saperska Special Weapons and Tactics (SWAT), która odpowiedzialna jest w szczególności za trudzenie się z ładunkami wybuchowymi i w tym właśnie również rozbrajanie takich ładunków. Po dotarciu i zidentyfikowaniu celu Bomb Squad rozpoczął procedurę zabezpieczenia, a następnie rozbrojenia podejrzanego materiału.

vMp4YmD.png

6lWALR5.gif

Zdjęcia z miejsca zdarzenia: rozbrojenie bomby przez jednostkę specjalną Special Weapons and Tactics (SWAT), tj. Bomb SquadvMp4YmD.png

Zaciekawieni tym faktem cywile przeszkadzali funkcjonariuszom i nie zachowywali powagi sytuacji, przez co oficerowie w pewnych momentach po prostu nie mogli zachować potrzebnego spokoju i skupienia. Ciągle wbiegając na zabezpieczony teren, dawali się aresztować stróżom prawa, gdy ci strzelali w ich kierunku z paralizatora lub broni mniej śmiercionośnych (pokazanej między innymi na pierwszej fotografii artykułu). „Zrobiłbym to jeszcze raz, gdybym nie był w kajdankach” — często opowiadali policjantom i reporterowi niektórzy z zatrzymanych. Postanowiliśmy zapytać się rzecznictwa prasowego San Andreas Medical Department między innymi o to, co mogłoby się stać, gdyby ładunek — przez przeszkadzających funkcjonariuszom policji obywateli miasta — eksplodował.

vMp4YmD.png

SRQrF5P.gif

Zdjęcia z miejsca zdarzenia: wbiegający na zabezpieczony przez San Andreas Police Department obszar cywilvMp4YmD.png

F — @Feliksek
A — @Aza*

F: Jakie urazy spowodowałby na nas wybuch pobliskiego ładunku wybuchowego (załóżmy oddalonego od nas na maksymalnie metr czy dwa, gdy nikogo przed nami nie ma)?
A: To trudna kwestia… Zasięg rażenia ładunku wybuchowego nie jest jedynym czynnikiem decydującym. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie, jednak zdecydowaną rolę gra tutaj jego ilość i rodzaj. Jeżeli chodzi o urazy, to mogą to być między innymi: zmiażdżenia, amputacje urazowe (jeśli siła wybuchu będzie na tyle silna, to impuls wybuchu może nie tylko odrzucić nas na kilka/kilkanaście metrów, ale — w efekcie — spowodować amputacje urazowe, tj. odcięcie części ciała pod wpływem urazu), ogłuszenie (to zdecydowanie przez zbyt dużą ilość decybeli docierającą do naszych uszu podczas takiej eksplozji) czy (w ekstremalnych i wyjątkowych sytuacjach ze względu na wiele innych uwarunkowań) przygniecenie przez gruzy lub ewentualne oparzenia II, lub III stopnia powstałe na skutek płomienia wybuchu (zależne od rodzaju ładunku).

F: W jaki sposób pomaga się osobie poszkodowanej wskutek detonacji ładunku wybuchowego? Jak długo może wytrzymać taka osoba bez odpowiedniej, specjalistycznej pomocy lekarza lub ratownika medycznego?
A: W przypadku braku funkcji życiowych zdecydowanie rozpoczynamy resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) aż do ich powrotu. Warto podkreślić, że w międzyczasie zazwyczaj drugi ratownik obecny przy poszkodowanym tamuje wszelkie powstałe silne krwotoki. Zazwyczaj są to krwotoki tętnicze powstałe przy uszkodzeniu tętnic w naszym ciele. Ważnym czynnikiem po odzyskaniu tętna jest podanie tlenu medycznego oraz (jeśli nie zostało to zrobione wcześniej) zatamowanie krwotoków. Zawsze po wybuchu sprawdzamy także twardość brzucha, ponieważ jama brzuszna może być wypełniona krwią. W takim przypadku transport do szpitala musi przebiec bardzo szybko.

vMp4YmD.png

ignyJdY.gif

Zdjęcia z wywiadu z główną rzeczniczką prasową San Andreas Medical Department, Ordynatorem Chirurgii Aza*vMp4YmD.png

F: Jak zabezpiecza się oderwaną część ciała i czy jest możliwe jej późniejsze przyszycie?
A: Oderwaną część ciała, którą uda nam się znaleźć na miejscu zdarzenia eksplozji, wkładamy do worka z zimną wodą, a ten worek następnie do worka z lodem — w ten sposób zabezpieczamy ją przed ewentualnymi urazami i (w razie możliwości) odizolowujemy od bakterii obecnych wszędzie dookoła nas. W ten sposób będzie ona również gotowa do ponownego przyszycia, oczywiście, jeżeli specjaliści, to znaczy doktorzy oraz chirurdzy, uznają, iż znajduje się ona w wystarczająco dobrym do tego stanie. Jeżeli taka diagnoza zostanie wystawiona, będzie możliwe jej ponowne przyszycie. Poszkodowany może jednak na to trochę poczekać, w zależności do czasu ustabilizowania jego ogólnego stanu.

F: Ile trwa przyjazd ambulansu specjalistycznego San Andreas Medical Department na akcję dotyczącą poniesionych wskutek wybuchu obrażeń?
A: Jest to w zupełności zależne od miejsca zdarzenia, ilości dostępnych jednostek oraz ogólnej liczby zgłoszeń w danym momencie. Od pewnego czasu liczba pracowników San Andreas Medical Department prężnie idzie w górę i na serwerze na raz spotykamy ich coraz to więcej — szczególnie ambulanse patrolujące teren całego stanu San Andreas. Czas przyjazdu możemy określić na od około trzech do dziesięciu minut. Czynnikami decydującymi będą tutaj na pewno ilość jednostek na służbie oraz liczba zgłoszeń.

F: Ile osób w naszym kraju ponosi tragiczną śmierć spowodowaną wybuchem? Czy są może na to jakieś dane statystyczne i ktoś zajmuje się ich zliczaniem i opublikowaniem?
A: Z tego, co mi wiadomo, w skali roku liczba śmiertelnych zdarzeń z udziałem wybuchu bomb dochodzi nawet do okrągłego tysiąca. We wspomnianych zdarzeniach śmierć ponosi ponad 1600 osób, a około 3400 zostaje rannych (często z urazami, które pozostaną na ich ciele do końca życia). Podłożenia ładunków wybuchowych mają miejsca w bankach, szkołach, urzędach czy nawet — co jest szczególnie nieludzkie i okrutne — szpitalach. Czasem nie jesteśmy nawet w stanie dotrzeć bomby na tyle szybko, by zapobiec czyjejś śmierci — niestety skutkując kolejną tragedią pochłaniającą ludzkie życie.

vMp4YmD.png

aEaZVG2.gif

Zdjęcia z wywiadu z główną rzeczniczką prasową San Andreas Medical Department, Ordynatorem Chirurgii Aza*vMp4YmD.png

Jak widać, takie sytuacje to nie żarty i w opisywanej przez nas operacji dojść mogło do poważnych uszkodzeń ciała nie wyłącznie funkcjonariuszy jednostki Special Weapons and Tactics (tj. SWAT), San Andreas Police Department (SAPD) oraz Bomb Squadu, ale i również zwykłych cywili przechadzających się obok i znajdujących się w zasięgu rażenia bomby — powinniśmy sobie zadać pytanie, czy sposób zabezpieczenia ładunku i miejsca zdarzenia był odpowiedni. Niemniej jednak, po pomyślnej operacji rozbrojenia bomby przez Bomb Squad funkcjonariusze San Andreas Police Department usunęli wszelkie protekcje chronionego sektora i, jak mniemam, po powrocie do głównych kwater oraz złożeniu odpowiednich raportów i złożeniu ładunku na magazynie policyjnym lub badania śledcze, kontynuowali swoje rutynowe patrole — zupełnie tak, jakby nigdy nic się nie stało.

vMp4YmD.png

epIJmnS.gif

Zdjęcia z miejsca zdarzenia: opuszczenie obszaru przez jednostki San Andreas Police Department; po akcjivMp4YmD.png

Po owocnie i fortunnie zrealizowanych czynnościach przez San Andreas Police Department Redakcja 4Life News niezwłocznie zgłosiła się do głównodowodzącego akcją — Sergeant II @Verago. — po dodatkowe informacje na temat ataku bombowego i z pytaniami na temat tego, jak czuł się, posiadając na swoich barkach taką odpowiedzialność. Ten jednak postanowił, zapewne ze względu na zbyt krótki czas po zdarzeniu, nie udzielać komentarza w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że kiedyś przyjdzie nam jednak się spotkać i będziemy w stanie uzyskać na ten temat więcej informacji. Co jest dość niespodziewane, niektórzy sugerują, iż cały zamach mógł mieć coś wspólnego ze wspomnianą datą-rocznicą bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy z 1945 roku. Może faktycznie coś w tym jest i jest to w jakiś sposób ze sobą powiązane... Kto wie...

vMp4YmD.png

KWnnE9S.gif

Zdjęcia specjalistycznych pojazdów jednostki Special Weapons and Tactics; parking policyjny jednostki Special Weapons and Tactics w głównej kwaterze San Andreas Police Department na dzielnicy Downtown w San FierrovMp4YmD.png

Dobiegliśmy już do końca naszego artykułu, dlatego niezmiernie dziękuję Wam za poświęcenie swojego czasu i zaciekawienie się moją twórczością. Jestem bardzo pochłonięty tematem wysuniętej przez komentarze graczy teorii i nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie było to głównym powodem podłożenia takiego ładunku — niemniej jednak bardzo dziękuję Wam raz jeszcze i mam nadzieję, że zobaczymy się przy mojej następnej pracy!

vMp4YmD.png

Dla Redakcji 4Life News:

Aplikant @Feliksek

Autoryzował: @Dudziak


A9Bou9Q.png

Edytowane przez Feliksek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin