Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Anomalie 4LIFE (proces tworzenia efektów specjalnych)


Czikos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ!

Kilka dni temu,

tuż po otwarciu nowej pracy na serwerze - Wywóz śmieci,

gracze zajmowali wszystkie dostępne sloty by tylko przetestować nową metodę zarobku.

 

Przez napływ graczy oraz masę wyjeżdżających, wjeżdżających i rozładowujących tony śmieci pojazdów w tym wyjątkowo ograniczonym przestrzenią miejscu,

kolizje śmieciarzy zdarzały się dosłownie ciągle.

 

I właśnie te kolizje i ich ilość zainspirowała mnie do stworzenia tego "dzieła":

4DARd0d.png

 

 

Wierze że wygląda dość przekonująco jak na prosty i względnie szybki edit screena z serwera :D

 

Oryginalny screen (zgaduje że można kliknąć by powiększyć):

Z4DtdA3.png

 

Proces wklejenia był względnie prosty, i wymagał ode mnie tylko kilku rzeczy:

- Zdobycia modelu i tekstur śmieciary z plików gry (z pół roku temu już sobie je wyciągnąłem i leżały na pulpicie do teraz)

- importowanie śmieciary do blendera z użyciem dodatku "DragonFF DFF"

- szybka symulacja do rozrzucania śmieciar "na mapie"

grsICDr.png

- dostosowanie światła i wyrenderowanie w EEVEE

P6F0769.png

- no i ostatecznie połączenie wszystkiego w gimpie i wycięcie pierwszego planu na pierwszy plan (śmieciarki wystawały przed moją postać)!

WIceYmY.png

 

 

Podsumowanie:

Szacując na lekko mniej niż godzinkę pracy, to jestem dumny z tego co udało mi się stworzyć! Na pewno będę częściej "fabrykował" moje pomysły związane z serwerem!

Mam nadzieję że komuś spodobała się moja praca i opis procesu związanego z jej tworzeniem! :D

Zapraszam do zostawiania komentarzy, na wszystkie pytania związane z procesem tworzenia postaram się odpowiadać!

 

 

Spoiler

 

*Praca nie ma na celu obrażania serwera, ani jego graczy i została stworzona jedynie w celu humorystycznym.

**Jako że to jest mój projekt, czyli "Projekt Gracza",  wierze że publikuje ten post w odpowiednim dziale, jeśli jednak zaszła pomyłka, to proszę nie usuwać go natychmiastowo, a pozostawić mi czas na przeniesienie go do odpowiedniego działu. Dziękuję!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
31 minut temu, Meyer napisał:

po co takie coś robić ? 

 

Dla eksperymentu, zabawy bądż nauki. :P

Swoją drogą bardzo fajna praca. (w sensie twoja, śmieciary też git ale temat jest o twojej pracy)

Edytowane przez Legancki_HyperSonic0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Meyer napisał:

po co takie coś robić ? 

 

Malarzem nie jestem, ale dla przykładu powiem tak:

Spytaj malarza po co maluje?

Każdy pewnie odpowie nieco inaczej, ale u większości jeden z powodów będzie się powtarzać: Z pasji!

Miałem pewną wizje artystyczną i chciałem ją urzeczywistnić. A przy okazji dobrze się bawiłem robiąc co lubie!

Edytowane przez Czikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin