Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

23. rocznica wstąpienia Polski do NATO


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przystąpienie Polski do NATO

JLIPzOt.png
 

12 marca 1999 roku w Independence w stanie Missouri minister spraw zagranicznych prof. Bronisław Geremek przekazał na ręce Sekretarz Stanu USA Madeleine Albright podpisany akt przystąpienia Polski do Traktatu Północnoatlantyckiego. Uzyskanie przez Polskę członkostwa w NATO było jednym z najważniejszych wydarzeń w historii III Rzeczypospolitej. Udział w sojuszu obronnym wspólnie z gospodarczymi i militarnymi potęgami świata zadecydował o umocnieniu naszego bezpieczeństwa i jednocześnie stał się wyrazem międzynarodowego uznania dla reform podjętych przez nasz kraj po 1989 roku.

Czas poprzedzający przyjęcie Polski do NATO był okresem trudnym i pełnym wyzwań. Pomimo dużego poparcia społecznego istniały liczne przeszkody o charakterze politycznym i organizacyjnym, także w łonie samego Paktu.
Determinacja Polski pozwoliła jednak przetrwać trudny okres i w rezultacie doprowadziła do pojawienia się długo oczekiwanego zwrotu w dotychczasowym stanowisku państw członkowskich w sprawie rozszerzenia Sojuszu. Kamieniem milowym było przystąpienie Polski w 1994 roku do programu "Partnerstwo dla Pokoju", zakładającego wspólne z NATO ćwiczenia, udział w operacjach i konsultacje.
                                                                   



Co Polska zyskała przystąpieniem do NATO?

 

Członkostwo Polski w najpotężniejszym sojuszu wojskowym na świecie dało Polsce nie tylko gwarancje bezpieczeństwa , ale doprowadziło również do wzrostu pozycji i znaczenia Polski na arenie międzynarodowej. Konieczność dostosowania do standardów NATO, udział polskich żołnierzy w misjach oraz ćwiczeniach i szkoleniach z żołnierzami z innych państw Sojuszu spowodowały, iż nasze Siły Zbrojne osiągnęły wysoki poziom zdolności do współdziałania z innymi wojskami sojuszniczymi. Nasz wkład i zaangażowanie w prowadzenie działań NATO sprawiły, że staliśmy się wiarygodnym partnerem, zarówno dla sojuszników, jak i państw trzecich.


t4txW2A.png
 



 

Czym jest NATO oraz czym się zajmuje?

Celem NATO jest ochrona państw członkowskich za pomocą środków politycznych i wojskowych. Sojusz promuje również konsultacje i współpracę z państwami, które do niego nie należą, w różnorodnych obszarach związanych z bezpieczeństwem, takich jak reforma systemów obronnych i misje pokojowe.


EWKCEJQ.png
 




                                                       Źródło pochodzi ze stron trzecich
Przygotował: @cebulkaK9
Autoryzacja: @Deilo
Edytowane przez cebulkaK9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xWolfQ napisał:

Dlaczego zabieracie pracę redakcji :/

Nie rozumiem twojego zachowania w tym momencie. 

My zawsze piszemy artykuły związane z polska,wojskiem. Bo z czego innego mamy pisać? Nie napisze o tym że dziś się spaliła stodoła w jakiejś miejscowości bo nas to nie dotyczy i nie na temat naszego biznesu. Wy jesteście w redakcji, możecie o wszystkim pisać nawet o durnej stodole że się spaliła... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Qubixo napisał:

Dlaczego w redakcji się obijacie

A to już pytanie do @Blender. albo @MateuszXQ, którzy zajmują się biznesem. Jak pewnie wiesz, lub też nie - nie jestem w Redakcji od dobrych 5 miesięcy.

15 godzin temu, Qubixo napisał:

Zamiast pisać skargi w tym czasie byś coś przygotował

Uwierz lub też nie, że chciałem, ale po tym jak panowie wyżej nie chcieli mi odpowiedzieć na jedno fundamentalne pytanie - odpuściłem sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin