Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4LIFE NEWS - Szczęście w nieszczęściu.


Piko0412
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

undefined_-_Imgur_1.png

Witam, z tej strony Redaktor @Piko0412 z Redakcji 4 Life News. Dzisiaj przedstawię Wam materiał o mężczyźnie który spowodował duży pożar. Zapraszam do przeczytania. 

undefined_-_Imgur_2.png

Cała akcja toczyła się w mieście San Fierro, a dokładniej na dzielnicy Esplanade North. Pewnego bezchmurnego dnia, nieznajomy do tej pory mężczyzna, który przechodził przez niewielkie domy przy dużym zbiorniku wodnym, pomyślał sobie, że fajnym pomysłem będzie wyjście na spacer pooglądać pobliskie miejsca takie jak salon samochodowy lub popatrzeć na wcześniej wspomniany zbiornik wodny. Gdy mężczyzna po jakimś czasie dotarł do pobliskich domków przy wodzie, stwierdził, że pora na przerwę. Usiadł sobie na ławce między domkami, wyjął on papierosa i zaczął go palić. Po trzech minutach, gdy mężczyzna spalił owego papierosa, wyrzucił go w krzaki. Później wrócił do domu, lecz papieros nie został wyrzucony w dobre miejsce i przez temperaturę, zapaliły się rośliny. Po kilku minutach wybuchł ogromny pożar, który przeniósł się na budynki.

undefined_-_Imgur_2.png

pozar.png

undefined_-_Imgur_2.png

pozar2.png

undefined_-_Imgur_2.png

Jedna z głównych opiekunek tego terenu gdy zobaczyła, co się dzieje, natychmiastowo zadzwoniła po straż pożarną. Po chwili na miejsce zdarzenia dotarły jednostki gaśnicze.  W momencie, gdy straż zaczęła gasić pożar, wszystko już się paliło i nie było co ratować.  Strażacy gasili wszystko, co się da, lecz przez to, że pożar był zewnętrzny i wewnętrzny było bardzo ciężko ugasić cały teren. Gdy wybuchł pożar, osoby znajdujące się na terenie zdarzenia, opuściły go. Gdyby gosposia terenów szybko nie poinformowała wszystkich osób znajdujących się w budynkach, to zdarzenie mogło się zakończyć tragicznie.

undefined_-_Imgur_2.png

Po ponad dwóch godzinach walczenia z ogniem skończyło się piekło dla mieszkańców. Budynki są w tragicznym stanie, lecz zdążyliśmy zapytać gosposię, która widziała całe zajście. Zatem przejdźmy do pytań.

undefined_-_Imgur_2.png

P - Piko0412
G - Gosposia

P — Witam, z tej strony Redaktor @Piko0412 z Redakcji 4 Life News. Mogę zadać kilka pytań?
G — Dobry, no można, lecz nie wiem, co można pytać. Stał się dramat, nie mamy do czego wracać.

P — Współczuję wszystkiego, co tu się stało i jakie piekło musicie przeżywać. Widziała Pani całe zajście, jak to się stało?
G — Sąsiad z okolicy przeszedł spacerem, aż zatrzymał się tutaj, żeby zapalić. Znam go, gdyż widziałam go nie raz, jak przechodził tędy. Przez te papierosy doszło do takiego zajścia.

P — Rozumiem, lecz skąd wiadomo, że to ten mężczyzna?
G — Mamy, a bardziej mieliśmy tutaj monitoring w postaci dwóch kamer. Jedna kamera jest skierowana na ulicę, a druga w przestrzeń między budynkami, gdzie doszło do zdarzenia.

P — Kiedy zaczął się pożar?
G — Pożar zaczął się około godziny osiemnastej, trwał niecałe dwie godziny. Gdy sprzątałam w domu, widziałam przez okno, jak mężczyzna odchodzi z ławki i gdy przypatrzałam się głębiej, zobaczyłam coś czerwonego przypominające coś o dużej temperaturze. Był to tytoń, który nie został przygaszony przez na przykład dociśnięcie butem. Jeżeli mężczyzna dogasiłby papierosa, nie doszłoby do pożaru.

P — Tragiczna historia, no dobrze dziękuje bardzo za odpowiedzenie ta te kilka pytań, bo wiem, że nie było to łatwe. Dziękuje bardzo i do widzenia.

undefined_-_Imgur_2.png

Po miesiącu wszystkie osoby stanęły przed sądem, gdzie zapadł ostateczny wyrok. Po wielu tłumaczeniach oskarżony został skazany na karę 4 lat pozbawienia wolności. Adwokat oskarżonego mężczyzny nie zgodził się z tym wyrokiem, argumentując tę wypowiedź, że oskarżony przyznaje się do czynu, żałuje tego, co zrobił i bardzo nie chciał tego incydentu. Propozycja ze strony adwokata, jak i samego oskarżonego była 3 lata pozbawienia wolności. Po propozycjach sąd odszedł na naradę. Gdy sędzia wrócił już na sale, zapadł ostateczny wyrok. Sąd rejonowy San Andreas po naradzie sędziowskiej wydał wyrok oskarżonemu trzech lat pozbawienia wolności.

undefined_-_Imgur_2.png

undefined_-_Imgur_4.png

Autoryzował: @Blender., @MateuszXQ

undefined_-_Imgur_1.png

Edytowane przez MateuszXQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Przecież te zdania sensu nie mają... 

"Gdy mężczyzna po jakimś czasie gdy dotarł do pobliskich domków przy wodzie."

@Piko0412 reagując na powyższy komentarz @Lumpussa stwierdza, że jest git. Mógłbym wiele zdań pokazać, no ale sam może dojdzie do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kilkukrotnie w tej sprawie do poprzedniego zarządu, ale powtórzę się raz jeszcze.

@Blender.Nie byłoby dobrym pomysłem, gdybyście stworzyli rangę "korektor"? Najlepiej dwa stanowiska. Jedna osoba od ortografii, druga od gramatyki. Przez nich/niego również musiałby przejść tekst przed publikacją.

Weźcie mnie to oba stanowiska zajmę, lub zróbcie selekcję - wypuśćcie jakiś dłuższy tekst pełen różnorakich błędów (jak ten wyżej) i niech chętni go odeślą już po korekcji. Wybierzecie najschludniejszy i tym samym będziecie mogli wziąć autora do biznesu. ;)

Edytowane przez Lumpuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lumpuss napisał:

@Blender.Nie byłoby dobrym pomysłem, gdybyście stworzyli rangę "korektor"? Najlepiej dwa stanowiska. Jedna osoba od ortografii, druga od gramatyki. Przez nich/niego również musiałby przejść tekst przed publikacją.

Zdaje się, że kiedyś mi pisałeś tę propozycję, lecz Ci nie odpisałem, bo nie uzyskałem odpowiedzi od Blendera, co o tym sądzi, zatem wypowiem się, jak to wygląda z mojego punktu widzenia.
Stworzenie takiej rangi nie ma sensu, to zarząd jest odpowiedzialny za autoryzację materiału, a to, co opisałeś, dokładnie się pod to zalicza.
Ponadto sam Redaktor zobowiązany jest do przeanalizowania artykułu/wywiadu/relacji pod kątem błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, składniowych itp., co zawarte jest w punktach regulaminu: 6.2, 6.5. Pozwolę je poniżej zacytować:
 

Cytat

6.2 Redaktor ma obowiązek posługiwać się poprawną polszczyzną, w której skład wchodzi ortografia, interpunkcja, składnia zdań, stylistyka etc.
6.5 Obowiązkiem członka biznesu przed wstawieniem materiału do autoryzacji jest sprawdzenie go pod kątem występowania błędów ortograficznych, stylistycznych, językowych, rzeczowych, grafik, formatowania, wyrównania itp.



Co do artykułu Piko, to jednak postanowiłem zainterweniować i zrobię z tym porządek. Zgodzę się z tym w 100%, co wyżej osoby napisały prócz Ciebie, dlatego podejmiemy wraz z Blenderem i pozostałymi członkami zarządu odpowiednie kroki.

Edytowane przez MateuszXQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł został poprawiony przeze mnie. Jeżeli ktoś znajdzie jeszcze jakiekolwiek błędy, to prosiłbym o zgłaszanie je na discordzie biznesu, na moim prywatnym discordzie MateuszXQ#1649 lub w do mnie w wiadomości prywatnej na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin