Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Skarga na Mai - oskarżony przez vertii


vertii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Nick funkcjonariusza: @Mai
    Data i godzina zdarzenia: Rozpoczęcie pościgu - [2022-07-28 13:05:54]. Około godziny 13:11 wjechałem ponownie na strefę DM, od tamtego czasu nie wiem, kiedy zostały zakończone działania, można jedynie wnioskować po czasie umieszczenia mojego pojazdu w parkingu policyjnym oraz logach.
    Pełen opis sytuacji: Najzwyczajniej na świecie miałem pościg, zaczęło się od przekroczenia prędkości. Po jakimś czasie wjechałem na strefę DM oraz przesiadłem się do innego pojazdu. Swój pojazd, którym podjąłem próbę ucieczki pozostawiłem na moście nad dzielnicą Grove Street, wsiadając do drugiego pojazdu przejęła go inna osoba. Następnie po kilku minutach, gdzie zostałem zgubiony nagle funkcjonariusze odnaleźli mój pojazd, którego ostatnim kierowcom był członek organizacji w której się znajduję oraz jest przepisany pojazd. Na koniec pościgu pojazd znalazł się w parkingu policyjnym za kwotę 3850 PLN.
Chciałbym jeszcze raz tutaj zaznaczyć, iż zdołałem UCIEC, nie zostałem przez nikogo złapany i wydaje mi się, że taka akcja nie powinna mieć miejsca, tym bardziej, że nie było mnie przy pojeździe oraz nie było mojej decyzji odnośnie jego. Skarga została napisana na danego funkcjonariusza ze względu, że to on podjął za mną pościg, a jeżeli przekazał komuś dowodzenie prosiłbym o wypowiedź osoby, która wydała polecenie, aby mój pojazd się tam znalazł. 
Na nagraniu przedstawionym w spoilerze ostatnim kierowcą mojego pojazdu - Cheetaha był znajomy, który stał chwilowo obok pojazdu. Znajomy kierując się w stronę pojazdu został bezpodstawnie postrzelony (Przy użyciu Q-BUG, co raczej również nie powinno mieć miejsca) oraz zabrany do radiowozu, następnie przewieziony do więzienia za wpis w MDT. (Znajomy nie otrzymał od nikogo nakazu zatrzymania się). Nie znam nicku osoby, która postrzeliła znajomego - możecie się porozumieć między sobą i prosiłbym również o wytłumaczenie mi tego, dlaczego do tego doszło. Pozdrawiam.
    Dowód, który to potwierdza całe zajście: Poniżej w spoilerze.

Spoiler

Nagranie - https://imgur.com/a/wGTcqRN 
Screenshot pojazdu w parkingu policyjnym - https://imgur.com/a/kYb6F5X

 

Ja, vertii zapoznałem się z regulaminem odnośnie składania skargi, rozumiem go i w pełni akceptuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skarga po części kierowana jest na moją osobę, więc wypowiem się. 

W celu rozwiania wszelkich wątpliwości twój kolega został zatrzymany za zabranie twojego pojazdu, podczas gdy my cię jeszcze szukaliśmy, co można potraktować jako pomoc w ucieczce uciekinierowi.
Zaczynając od początku, po zgubieniu głównego ściganego przemianowałem się na SWAT Officera, po czym udałem się pod granicę strefy dm, gdzie po chwili zauważyłem cheetaha oskarżającego, którego kierowcą był grubyyo, po upewnieniu się, iż jest to pojazd, który szukamy, chciałem założyć na niego blokadę jednakże poprzedni kierowca po zauważeniu, że zbliżam się do pojazdu, zaczął biec w jego kierunku, w związku z tym uznałem, że chce zabrać pojazd, dlatego podjąłem decyzję o użyciu środków przymusu bezpośredniego. Dlaczego więc nie dałem nakazu zatrzymania się? Już tłumaczę, otóż kierowca pojazdu znikł mi na chwilę z pola widzenia oraz opuścił pojazd, co uniemożliwiło mi danie owego nakazu. Jeżeli chodzi o użycie tzw. „QBUG'a” owszem użyłem go, jednak jego używanie nigdzie nie jest zakazane, gdyż jest to zwykła technika, którą można wyćwiczyć.

Edytowane przez Sh4ddow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Detective I Mai.

2 godziny temu, vertii napisał:

a jeżeli przekazał komuś dowodzenie prosiłbym o wypowiedź osoby, która wydała polecenie, aby mój pojazd się tam znalazł. 

Zacznijmy może od tego. Po zmobilizowaniu jednostki SWAT dowodzenie przejął Officer @Cekol, który to wydał zgodę na umieszczenie twojego pojazdu na PP.

 

2 godziny temu, vertii napisał:

Na koniec pościgu pojazd znalazł się w parkingu policyjnym za kwotę 3850 PLN.

Kwota wynika z mandatu, który policzyłem z mnożnikiem x1.0 za wykroczenia popełnione na pościgu.

 

W trakcie poszukiwania znaleziony został twój pojazd, który mieliśmy prawo umieścić na parkingu policyjnym za połowę kwoty mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Police Officer III+I Cekol z San Andreas Police Department, jako iż skarga dotyczy również mnie z chęcią się wypowiem.

Nie będę już powielał informacji jakie wcześniej zostały podane przez innych Officerów a przejdę do meritum.

Po rezygnacji z dalszego szukania Ciebie ( @vertii ) postanowiłem zakończyć działania SWAT, lecz wtedy zdarzyła się jedna nieoczekiwana rzecz, mianowicie twój (prawdopodobnie) znajomy przyjechał pojazdem który ścigaliśmy, naturalnie wydałem rozkaz wszczęcia pościgu za aktualnym kierowcą w celu zabrania pojazdu. Lecz owy pościg nawet rozpocząć się nie musiał gdyż sam twój znajomy po chwili opuścił pojazd ( nie jestem pewny jak wyglądało to dokładnie, lecz w każdym razie jakimś sposobem twój znajomy znalazł się poza pojazdem )  następnie ten oddalił się, gdy SWAT chciało podjąć próbę założenia blokady na owy pojazd, przybiegła znowu osoba która wcześniej nim kierowała.

Finalnie udało się założyć tą blokadę a pojazd został umieszony na PP za połowę kwoty mandatu. Czyli w skrócie mieliśmy do czynienia z następującą sytuacją - ścigany zbiegł innym pojazdem, pojazd ściganego mamy.

Według mnie to, że pojazd trafił na PP było zgodne z wszelkimi zasadami frakcyjnymi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego znajomy został powalony z użyciem "less lethala" skoro nie było żadnego nakazu zatrzymania się/ostrzeżenia odnośnie tego? Nie powinniście stwierdzać co chcę zrobić gracz po tym gdzie zaczyna zmierzać. Być może chciał coś zobaczyć czy zwyczajnie przebiegł bez celowo. Według mnie do więzienia trafił bezpodstawnie. Jeżeli chodzi o wasze wypowiedzi odnośnie mojej skargi chciałbym poznać opinię zarządu na ten temat, czy faktycznie postąpiliście słusznie, czy też nie. Jeżeli są jakieś pytania proszę pytać, aczkolwiek wydaje mi się, że wszystko w skardze jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vertii napisał:

Dlaczego znajomy został powalony z użyciem "less lethala" skoro nie było żadnego nakazu zatrzymania się/ostrzeżenia odnośnie tego? Nie powinniście stwierdzać co chcę zrobić gracz po tym gdzie zaczyna zmierzać. Być może chciał coś zobaczyć czy zwyczajnie przebiegł bez celowo. Według mnie do więzienia trafił bezpodstawnie. Jeżeli chodzi o wasze wypowiedzi odnośnie mojej skargi chciałbym poznać opinię zarządu na ten temat, czy faktycznie postąpiliście słusznie, czy też nie. Jeżeli są jakieś pytania proszę pytać, aczkolwiek wydaje mi się, że wszystko w skardze jest jasne.

Z takimi pytaniami do zarządu, ja nie odpowiadam za innych officerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Dodatkowo
[2022-07-28 13:18:37] [Output] : Jasiekk [327]: Ja tylko wykonuje polecenia przełożonego, sprawdzę cię i jesteś wolny, więc poproszę dokument.

Edytowane przez vertii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Nie będę odnosił się do wszystkich wiadomości, z uwagi na to, że przez powstały spam straciły one jakikolwiek sens oraz znaczenie, w przypadku tej sprawy. Odniosę się jedynie do pierwotnej wersji skargi oraz zarzutów w niej zawartych.

W dniu 28.07.2022 o 15:00, vertii napisał:

Następnie po kilku minutach, gdzie zostałem zgubiony nagle funkcjonariusze odnaleźli mój pojazd, którego ostatnim kierowcom był członek organizacji w której się znajduję oraz jest przepisany pojazd.

Dokładnie - po niespełna 4 minutach. Jest to zdecydowanie zbyt mała ilość czasu, żeby potencjalnie wnioskować, że działania pościgowe zostały zakończone.
Nie rozumiem, co zmienia ostatni kierowca... Pojazd nadal znajdywał się w obrębie dzielnic, gdzie zostałeś zgubiony, był to nadal ten sam pojazd, który został odnaleziony.

W dniu 28.07.2022 o 15:00, vertii napisał:

Chciałbym jeszcze raz tutaj zaznaczyć, iż zdołałem UCIEC, nie zostałem przez nikogo złapany i wydaje mi się, że taka akcja nie powinna mieć miejsca, tym bardziej, że nie było mnie przy pojeździe oraz nie było mojej decyzji odnośnie jego.

Decyzja przysługuje Ci ( jeśli uciekniesz ) jedynie w przypadku mandatu [ minut jaila ] i wówczas mógłbyś się tą zasadą zasłaniać.

W dniu 28.07.2022 o 15:00, vertii napisał:

(Przy użyciu Q-BUG, co raczej również nie powinno mieć miejsca)

Nie jest to zabronione żadną z zasad - frakcyjnych i serwerowych - nie rozumiem przytaczania tego w skardze.


W dniu 28.07.2022 o 17:32, Mai napisał:

Kwota wynika z mandatu, który policzyłem z mnożnikiem x1.0 za wykroczenia popełnione na pościgu.

 

W trakcie poszukiwania znaleziony został twój pojazd, który mieliśmy prawo umieścić na parkingu policyjnym za połowę kwoty mandatu.

 

W dniu 28.07.2022 o 17:51, Cekol napisał:

Witam, Police Officer III+I Cekol z San Andreas Police Department, jako iż skarga dotyczy również mnie z chęcią się wypowiem.

Nie będę już powielał informacji jakie wcześniej zostały podane przez innych Officerów a przejdę do meritum.

Po rezygnacji z dalszego szukania Ciebie ( @vertii ) postanowiłem zakończyć działania SWAT, lecz wtedy zdarzyła się jedna nieoczekiwana rzecz, mianowicie twój (prawdopodobnie) znajomy przyjechał pojazdem który ścigaliśmy, naturalnie wydałem rozkaz wszczęcia pościgu za aktualnym kierowcą w celu zabrania pojazdu. Lecz owy pościg nawet rozpocząć się nie musiał gdyż sam twój znajomy po chwili opuścił pojazd ( nie jestem pewny jak wyglądało to dokładnie, lecz w każdym razie jakimś sposobem twój znajomy znalazł się poza pojazdem )  następnie ten oddalił się, gdy SWAT chciało podjąć próbę założenia blokady na owy pojazd, przybiegła znowu osoba która wcześniej nim kierowała.

Finalnie udało się założyć tą blokadę a pojazd został umieszony na PP za połowę kwoty mandatu. Czyli w skrócie mieliśmy do czynienia z następującą sytuacją - ścigany zbiegł innym pojazdem, pojazd ściganego mamy.

Według mnie to, że pojazd trafił na PP było zgodne z wszelkimi zasadami frakcyjnymi.

FP finalnie wyjaśnili, czym były kierowane oraz popierane ich decyzje.
Nie widzę tutaj błędu ze strony funkcjonariusza(y).

Podobną skargę znajdziesz tutaj: Skarga na Daxsik. oskarżony przez Shawn_Frost.

Edytowane przez QumiK^,^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin