Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

27 Stycznia - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

                                                                                                                                  3h1Koe7.png                                                                                                               

 


Witam, z tej strony Rzecznik Prasowy umefor z Rzecznika Prasowego 41 st. MID!

Holokaust rozwinął się w Niemczech, podczas gdy w styczniu 1933 r. Adolf Hitler został kanclerzem Niemiec. Prześladowania Żydów przez Niemcy rozprzestrzeniły się poza kraj Hitlera.

Żydzi byli prześladowani na wiele sposobów:
- Różne rodzaje publicznej identyfikacji i wykluczenia takie jak antysemicka propaganda, bojkoty żydowskich przedsiębiorstw, publiczne upokorzenie i obowiązkowe oznaczenia (jak Gwiazda Dawida noszona na opasce na ramię lub na ubraniu).
- Zorganizowana przemoc. Najbardziej znanym przykładem była noc kryształowa. Odbyły się też odosobnione incydenty i inne pogromy (brutalne zamieszki).
- Wysiedlenia. Sprawcy fizycznie wysiedlali Żydów poprzez wymuszoną emigrację, przesiedlenia, wydalenia, deportacje i zamykanie ich w gettach.
- Internowanie. Sprawcy internowali Żydów w zatłoczonych gettach, obozach koncentracyjnych i obozach pracy przymusowej, gdzie wielu zmarło śmiercią głodową, z powodu chorób i nieludzkich warunków życia.
- Powszechna kradzież i rabunek. Konfiskata żydowskiego mienia, rzeczy osobistych i kosztowności stanowiła kluczowy element Holokaustu.
- Roboty przymusowe. Żydów zmuszano do pracy na rzecz państw Osi lub w celu wzbogacenia nazistowskich organizacji, wojska lub prywatnych przedsiębiorstw.

Masowe rozstrzelania
Naziści dopuścili się masowych rozstrzelań cywilów na ogromną skalę. Po inwazji Niemiec na Związek Radziecki w czerwcu 1941 r., niemieckie jednostki zaczęły przeprowadzać masowe rozstrzelania miejscowych Żydów. Początkowo jednostki te wybierały mężczyzn w wieku poborowym. Jednak w sierpniu 1941 r. zaczęły mordować całe żydowskie społeczności. Masakry te często odbywały się za dnia, w zasięgu wzroku i słuchu miejscowych mieszkańców.

Masowe rozstrzelania odbyły się w ponad 1 500 miast, miasteczek i wsi w Europie Wschodniej. Niemieckie jednostki, których zadaniem było mordowanie miejscowych Żydów.

Holokaust inaczej „Zagłada Żydów” to ludobójstwo 6 milionów Żydów podczas 2 W.Ś przez państwo Niemieckie.

Ośrodki zagłady
W Auschwitz byli katowani na śmierć i mordowani ludzie z prawie każdego kraju Europy okupowanych przez Niemców. Większość ludności, która była mordowana, byli to Żydzi których, Hitler nienawidził i uważał ich za niższą rasę.

 

Wirtualne upamiętnienie. 76. rocznica wyzwolenia Auschwitz | Nazizm,  faszyzm, demokracja – Historia najnowsza Niemiec | DW | 27.01.2021


W niecałe 5 lat istnienia Auschwitz zginęło około 1-1,5 miliona ludzi. Same 1-1,35 miliona ofiar stanowiła ludność Żydowska. Polacy około 70-75 tysięcy a cyganie około 20 tys.

Wiele ofiar nie posiada nawet własnego grobu, lecz pamięć o nich jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

27 stycznia Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.


Dziękuję za przeczytanie artykułu, mam nadzieje, że się spodobał!
Opracował: @umefor
Autoryzował: @Killekowski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin