Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z liderem frakcji SAPD CampeQ.ogf


grubyyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Linie-poziome-z-logiem-i-bez

Serdecznie witam wszystkich czytelników Redakcji 4Life News, z tej strony Starszy Redaktor @grubyyo. Dziś zapraszam Was do przeczytania wywiadu z Liderem frakcji SAPD @CampeQ.ogf

Linie-poziome-z-logiem-i-bez
aNRjx0M.gif
Linie-poziome-z-logiem-i-bez

G:@grubyyo

C:@CampeQ.ogf

Linie-poziome-z-logiem-i-bez

G: Uszanowanie, Starszy Redaktor grubyyo z Redakcji 4Life News z tej strony. Zechciałbyś udzielić mi wywiadu?
C: Witam, oczywiście, żaden problem.

G: Świetnie! A więc na początek mógłbyś opowiedzieć coś o sobie?
C: Bardzo ogólne pytanie, postaram się streścić i nie zanudzać. Mówią na mnie Mateusz, mam 19 lat i mieszkam w pięknej metropolii w województwie pomorskim. Jestem towarzyską, z poczuciem humoru i raczej spokojną osobą. W zeszłym roku skończyłem liceum ogólnokształcące i zdałem maturę, na moje studia pożarnicze się nie dostałem, tak więc od tamtego czasu pracuję z ojcem, choć ciekawostka w tym miesiącu zmieniam pracę. Jestem ochotniczym strażakiem zdolnym do brania udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych i planuję iść na zawodowego strażaka, co mam nadzieję, uda się jeszcze w tym roku. W zasadzie to w zeszłym tygodniu została otworzona rekrutacja do Gdańska i przyszły mój miesiąc będzie właśnie polegał na przygotowaniach do tejże jednostki. Lubię również biegać, ale tylko na świeżym powietrzu, poćwiczyć na siłowni i od czasu do czasu poimprezować.

G: Rozumiem. Przejdźmy teraz do serwera. Od kiedy grasz na 4Life?
C: Pierwszy raz na serwerze pojawiłem się dokładnie 2 września 2017 roku o godzinie 15:44:47, więc to już prawie 6 lat. Aż sam zrobiłem wielkie oczy jak to, zobaczyłem.

G: Co ci się w nim spodobało? Co sprawiło, że zostałeś na dłużej?
C: Platforma MTA była dla mnie nowością, z tego, co pamiętam to 4L, był właśnie pierwszym serwerem, na jaki zawitałem. Uważam, że gry, które choć trochę mają wspólnego lub nawiązanie do życia realnego (odbierzcie to z dystansem), w której również jest kontakt z ludźmi jakoś mnie, przyciągają. Być może mój staż wynika z tego, iż nie odczuwałem monotonności w mojej przygodzie z serwerem, czy frakcją, zawsze natrafiały się jakieś nowe sytuacje aż po realne znajomości.

G: Aktualnie jesteś liderem frakcji SAPD, jakie masz obowiązki jako lider?
C: Zgadza się, nie wiem, czy starczy na forum tyle miejsca, by napisać, co należy do moich obowiązków. A tak na poważnie, to jak sama nazwa wskazuje, jestem odpowiedzialny za całą frakcję. Nadzoruje pracę członków zarządu, frakcji, dywizji, jestem głównym kontaktem z Administracją RCON, KSF, biznesami, jak i z liderami innych frakcji. Na moim kanale są podejmowane nieraz bardzo znaczące decyzje na wszelakie tematy. Wraz z moim głównym zarządem mamy obowiązek prowadzić frakcję w taki sposób, aby zadbać o wszystkie regulacje, aby nie było żadnych nieprawidłowości, nieścisłości, kontrowersji. Ten temat można wałkować godzinami, jednak nie skupiajmy się na tym w tym wywiadzie. Na zakończenie tej wypowiedzi dam taką małą moją refleksję-pracę i poświęcony czas członka zarządu czy nawet lidera nikt nigdy nie zobaczy w 100%, a tym bardziej gracze spoza frakcji.

G: W jakich okolicznościach otrzymałeś awans na Lidera frakcji? Jak wyglądała wówczas sytuacja frakcji i jakie największe wyzwania przed tobą stały?
C: Awans na lidera frakcji otrzymałem chwilę po otrzymaniu v-lidera we frakcji, w grudniu 2019 roku. Okoliczności były naturalne, odejście lidera i wybór nowego. Sytuacja we frakcji była dobra, przynajmniej taką pamiętam, nie ukrywajmy, było to 4 lata temu, pamięć stalowa nie jest, a szczególnie moja. Wiem, że gdy trafiłem do głównego zarządu jako zastępca lidera, miałem masę pomysłów, poprawek, alternatyw, nowości. Tak jak wspomniałem, chwilę później zostałem liderem, więc nie zostało mi nic, jak realizować swoje pomysły. Co do największych wyzwań, myślę, że najcięższym było przywyknięcie do tejże funkcji, wybranie mojego następcy oraz załatwienie spraw bieżących, które zazwyczaj wzrastają w momencie nowego dowództwa.

Linie-poziome-z-logiem-i-bez
boLaDpT.gifLinie-poziome-z-logiem-i-bez

G: Kiedy dołączyłeś do frakcji SAPD?
C: Do frakcji dołączyłem w grudniu 2017 roku, chwilę po samym dołączeniu na serwer.

G: Jak oceniasz zmiany, które zachodziły we frakcji od twoich początków w niej?
C: To był akurat okres, kiedy styl frakcji był zmieniany z polskiego na amerykański. Oczywiście egzamin zdawałem jeszcze za czasów polskiej policji i szczerze powiedziawszy, był on chyba cięższy niż ten na nowym stylu. Generalnie myślę, że obecny styl jest dwadzieścia razy ciekawszy od polskiego, więc nie miałem z tym żadnych problemów. Trzymając się pytania-zawsze, są zmiany kontrowersyjne albo nieodpowiadające jakiejś grupie społeczeństwa i to się nigdy nie zmieni, jednak nie można zapominać o tych dobrych zmianach.

G: Czy zmieniłbyś coś teraz w funkcjonowaniu frakcji?
C: Wydaje mi się, że nie. Wszystkie propozycje funkcjonariuszy, zarządu, staramy się realizować i analizować na bieżąco, nie zawsze jednak się to udaje. Natomiast uważam, że frakcja na przestrzeni paru ostatnich lat bardzo się rozwinęła i pod względem graczy, jak i skryptów, nowości i urozmaiceń.

G: Może dasz jakieś rady dla osób, które chcą dostać się do waszej frakcji?
C: Standardowa zasada-najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Jeśli gracz jest nową osobą, nie miał styczności z SAPD-ami lub po prostu nie jest rozpoznawalny, to podanie tak naprawdę jest dla nas jego wizytówką (oczywiście podanie jest ważne u każdego gracza). Bardzo ważna jest sama estetyka, netykieta, treść i jej prawdziwość. Również chciałbym podkreślić, że osoby, które mają, miały przygody z naszą frakcją m.in. na DM'ie, robili nam pod górkę, nie są skreślani. Każdy ma szansę, jednak by tę szansę otrzymać, musimy zauważyć zmianę w jego zachowaniu i podejściu. Podsumowując, każdy składający podanie niech zada sobie pytanie, czy gdyby to on był odpowiedzialny za wyniki do rekrutacji, to czy chciałby czytać podanie kandydata, gdzie największa ilość zdań w pytaniu rekrutacyjnym to dwa, informacje tam podane nie są prawdziwe i na ogół jest to napisane na kolanie.

G: Byłeś w jakiś innych frakcjach, jeżeli tak jak je wspominasz?
C: Gdy dołączyłem na serwer, dostałem się do SAFD i odszedłem po jakichś dwóch miesiącach. Było to dawno temu, na długo tam nie zostałem i jedyne co pamiętam, to że liderem był wtedy Sosna i byli tam w porządku ludzie. Tak więc myślę, że wspominam dobrze.

G: Niedawno dostałeś się ponownie na rangę Support, skąd decyzja o ponownym ubieganiu się o rangę?
C: Złapałem ostatnio taką zajawkę na tę rolę, można powiedzieć, że taka nostalgia sprzed paru lat. Szczerze mówiąc nie, spodziewałem się totalnie, że zostanę ponownie przyjęty, ale zostałem miło zaskoczony.

G: Aktualnie nie ma cię w żadnym z biznesów, planujesz napisać podanie do jakiegoś?
C: Nigdy nie byłem i raczej nie będę w żadnym biznesie. Wiem jak to, wygląda wewnątrz i wiem, że nie mam na to tyle czasu, wystarczy mi frakcja.

G: Jesteś aktualnie w organizacji Alamo, pełnisz tam jakieś większe stanowisko?
C: Nic z tych rzeczy, jestem tam zwykłym członkiem.

G: Jaki uzbierałeś majątek od początku twojej rozgrywki?
C: Mój majątek głównie jest z minut na służbie, jakoś nie przepadałem za pracami dorywczymi i nie skupiałem się na tym, by mieć tych pieniędzy jak najwięcej. Posiadam też parę aut z okazji urodzin od frakcji czy organizacji. Nie jestem w stanie podać dokładnego majątku, bo niezbyt znam się na wycenach, jednakże ostatnio z kimś o tym rozmawiałem i wyszło, że mój majątek wynosi na oko poniżej 20kk.

G: Rozumiem, odejdźmy od serwera, masz jakieś inne gry, w które pogrywasz?
C: Najczęściej zdarza mi się denerwować z @Veon.ogf w Rocket League, czasem zagram też w CS:GO, na inne gry nie mam aktualnie ochoty ani zajawki.


G: Masz jakiś ulubiony film-serial?
C: Nie mam swojej listy rankingowej seriali czy filmów a trochę ich, obejrzałem, aczkolwiek mogę każdemu polecić prosto z serducha krótki serial „Gdzieś pomiędzy".

G: Posiadasz jakieś marzenia lub cele, które chcesz zrealizować?
C: Na ten moment celem, na którym chciał się najbardziej skupić to tak jak, wspomniałem wcześniej praca jako zawodowy strażak. Nie jestem wymagający, chciałbym mieć stabilną pracę, finanse, podróżować i założyć szczęśliwą rodzinę gdzieś w spokojnym miejscu, ale do tego jeszcze daleka droga.

G: Może posiadasz jakiś ulubiony gatunek muzyczny?
C: Tutaj również nie posiadam rankingu, słucham na prawdę wielu artystów, polskich, jak i zagranicznych i wiele gatunków. Głównie działa to na zasadzie-co w padnie w ucho brzmieniem lub liryką, a jeszcze lepiej, jak tym i tym. Natomiast jeśli chodzi o artystę to Gibbs niepodważalnie, jest top.

G: To już niestety wszystkie pytania na dziś. Chciałbyś coś jeszcze dodać od siebie albo pozdrowić kogoś?
C: Dziękuję za wywiad, dziękuję każdemu, kto, poświęcił parę minut na moje wypociny. Pozdrawiam wszystkich dobrych chłopaków, mój zarząd, frakcję, opiekunów SAPD i Pana od kurczaków @Bilu.sus Życzę miłego wieczoru, dnia, nocy, ranka, w zależności, o jakiej porze kto czyta.Linie-poziome-z-logiem-i-bez

hErfzdU.png

Autoryzował: @Mlonskyy

Linie-poziome-z-logiem-i-bez

Edytowane przez grubyyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin