Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Dyskusja nt. Taryfikatora kar.


ZbyK.gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.10.2023 o 01:52, CiasteK* napisał:

Wszystko spoko jednakże martwi mnie informacja na temat kar jest jawna niektórzy mogą to wykorzystać a zwłaszcza aktywni „odwalacze” Mam nadzieję, że to będzie mała ilość graczy 

Zgadzam się. 
 

Nie można dopuścić do tego typu sytuacji.. W przeciwnym razie na serwerze byłoby jedno wielkie ZOO i coraz więcej odwalaczy jak wspomniałeś, a nikt by tego nie chciał, zaczęłoby się pewnie też nękanie nowych graczy przez tych „starych wyjadaczy” co już ma miejsce i tak na serwisie.. I to wszystko  dla zabawy. I te wszystkie czyny miałyby negatywny wpływ na przyszłość serwera ;) 

Edytowane przez Ventos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Post dotyczy kwestii:

image.thumb.png.635d113a8ddbce5dfd97bc12058d1036.png

Mam pewne zastrzeżenia co do funkcjonującego obecnie taryfikatora. Mowa tu o kwestii prostego doprowadzenia do kolizji i ucieczki bez zapłaty za uszkodzenia. Odkąd zacząłem aktywnie jeździć na e-transporterze, tym bardziej zaczęła mi przeszkadzać jazda uszkodzonym autem. Sytuacja wydaje się błaha, więc nie oczekuje też nie wiadomo jak surowych kar.

Podczas gry aktywnie korzystam z nagrywania powtórek z tego względu, że ilość osób, która bez najmniejszej chwili zastanowienia zbiega z miejsca zdarzenia (bez prostego „sorka”) jest co najmniej zatrważająca.

Problem polega na tym, że po takiej sytuacji, aby nie marnować czasu administracji, ograniczam wysłany fragment co do samej sytuacji (parę sekund przed i po) oraz spowalniam moment zdarzenia, aby łatwiej było dostrzec nick sprawcy. Sam proces też trochę mojego czasu zajmuje, ale robię to z uwagi na wzajemny szacunek oraz wyrozumiałość co do rozpatrywania napływającej ilości zgłoszeń.

Do meritum!

Biorąc pod uwagę wysłane przeze mnie zgłoszenia oraz obserwowanie na bieżąco nadawanych kar zauważyłem trend co do ostrzegania sprawcy zdarzenia w celu poprawy jakości prowadzenia pojazdu, oraz ewentualnej zapłaty za wyrządzone szkody. Dla mnie jest to poniekąd zrozumiałe, ale.. Odnoszę nieodparte wrażenie, że coraz więcej osób nic sobie nie robi z tego typu zdarzeń i zwyczajnie ucieka („A może nie nagrywał.., zobaczymy"). Stąd też moja sugestia, żeby nieco się pochylić nad tym punktem taryfikatora (Nie oszukujmy się, o małej szkodliwości czynu). Osoba wysyłająca powtórkę również poświęca swój czas, a biorąc pod uwagę ilość zdarzeń to powoli odbiera przyjemność z gry. Proponowałbym prócz ostrzegania zastanowić się też nad samą karą finansową czy to na rzecz serwera, czy samego poszkodowanego. Oczywiście, jeśli nie jest to na tyle poważne naruszenie, aby graczowi zostało odebrane prawo jazdy.

Mam też inną propozycję, ale.. to musiałoby zostać poparte (zapewne) przez graczy oraz samą administrację.

Jeśli nie jesteś zainteresowany/a tą propozycją to nie rozwijaj spoilera.

Spoiler

Wprowadzenie systemu OC, które płaciłaby każda osoba korzystająca z pojazdu.

OC przypisane do gracza (nie pojazdu), w kwocie (z góry) określonej przez administrację. W przypadku jakiejkolwiek kolizji / zdarzenia, gracz miałby poniekąd 50% szans na uzyskanie odszkodowania w celu pokrycia wyrządzonych szkód (rzekomy sprawca może odmówić (w panelu) pokrycia szkód z jego ubezpieczenia).


W momencie udokumentowania sytuacji i wysłania do administracji dowodu zdarzenia można wprowadzić opcję wysłania propozycji (przez członka administracji) ugody gracz-gracz, która po zatwierdzeniu przez obie strony (poszkodowanego i sprawcę) pozwoliłaby na naprawę pojazdu w warsztacie poprzez wybranie opcji „Z ubezpieczenia gracza [nick + PID]” (z ewentualną nawiązką dla poszkodowanego, do ustalenia).

Minusem byłoby zapewne wykorzystywanie tego systemu co do pokrywania szkód niewynikłych w wyniku zdarzenia. Stąd też na podstawie nagrania członek administracji mógłby określić stronę uszkodzenia pojazdu (przód/tył itd.).


W przypadku braku odpowiedzi (mniej więcej 10-15 minut) bądź odmownej decyzji zostałaby wysłana informacja do członka administracji i wtedy gracz mógłby zostać ukarany zabraniem uprawnień (na okres określony przez obecny taryfikator). Składka na ubezpieczenie byłaby płacona w PLN (raz na tydzień bądź miesiąc) i rosłaby w zależności od ilości spowodowanych zdarzeń pokrywanych przez ubezpieczalnie. W przypadku recydywy można pomyśleć o poważniejszej karze (coś w górnym pułapie ZPJ za celowe doprowadzenie do kolizji z innym graczem, mówię tu o recydywie).
 


W przypadku pozostałych naruszeń (naruszenia drogowe) pozostawiłbym raczej bez zmian.


Liczę na merytoryczną odpowiedź i ewentualną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin