Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4 grudnia - Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

image.png.a810188c2c3da220364391d27dbfec37.png

 


Uszanowanie, z tej strony Dziennikarz Specjalista Studzian z Rzecznictwa Prasowego San Andreas Armed Forces.
4 grudnia - Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii


Wojska rakietowe i artyleria występują we wszystkich pięciu rodzajach sił zbrojnych. Zrodziły się z połączenia wojsk rakietowych z artylerii. Wspólnie z lotnictwem, realizują wsparcie ogniowe wojsk lądowych. Przejdźmy do przybliżenia historii tego rodzaju wojsk.

image.png.bf7a62cc77b5b8ef2c3ab2ffb83bf804.png

Historia wojsk rakietowych i artylerii sięga czasów starożytnych. Wykorzystywane były w czasie oblegania i obrony twierdz, a także w polu w przypadku mniejszych. Pierwsze działa ogniowe pojawiły się w XIV wieku i nazywano je bombardami. Ich obsługą, montowaniem i użyciem zajmowali się rzemieślnicy. W XVI wieku zaczęto wykorzystywać w bitwach lżejsze działa, a artyleria uzyskała status osobnego rodzaju wojsk. Największy rozwój artylerii nastąpił w XIX i XX wieku. Podczas I wojny światowej 75% wszystkich strat było następstwem ognia artylerii. W tym czasie pojawiły się również jednostki artylerii przeciwpancernej i przeciwlotniczej, a podczas II wojny światowej – artylerii rakietowej. W okresie powojennym z racji wyścigu zbrojeń pomiędzy zachodem a blokiem wschodnim zaczęto przystosowywać artylerię do strzelania pociskami atomowymi, a także zaczęły kształtować się współczesne wojska rakietowe.


Dziękuję za przeczytanie artykułu, mam nadzieję że się spodobał!
Opracował
: @Studzian
Autoryzacja: @Wr77zeR*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin