Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Skarga na Owocowy - oskarżony przez Crunchips*


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


    Nick funkcjonariusza: Owocowy // @Owocowy
    Data i godzina zdarzenia: 23.03.2024 - 22:05
    Pełen opis sytuacji:

Chciałbym złożyć skargę dotyczącą postępowania funkcjonariusza Owocowego w związku z nadaniem mandatu drogowego. W dniu 23.03.2024, podczas rutynowej kontroli drogowej, zostałem zatrzymany przez funkcjonariusza Owocowego, który wystawił mi mandat za rzekome naruszenie przepisów drogowych. Pragnę zaznaczyć, że mandat ten został nadany zbyt surowo. Funkcjonariusz Owocowy nie udzielił mi wystarczających wyjaśnień ani nie przedstawił solidnych dowodów na moje rzekome naruszenie. Dostałem takie naruszenia: "Jazda pod prąd, spowodowanie kolizji, niestosowanie się do znaków drogowych, stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym oraz próba przekupstwa funkcjonariusza policji" to oskarżenia. Uważam, że mandat został nałożony z nadmiernym rygorem, nie uwzględniając okoliczności sytuacyjnych, które mogłyby być brane pod uwagę. Apeluję o przeprowadzenie analizy tej sytuacji i rozpatrzenie mojej skargi. W moim przekonaniu, zostałem potraktowany niesprawiedliwie i zbyt surowo. 

Tutaj podsyłam logi:

Spoiler

[2024-03-23 22:03:22] [Output] : ✔ Przekazałeś/aś 30.00 PLN graczowi Owocowy.
[2024-03-23 22:03:23] [Output] : * [UWAGA] Funkcjonariusz Owocowy Nakazał Ci się zatrzymać!
[2024-03-23 22:03:23] [Output] : * Otrzymałeś status poszukiwanego.
[2024-03-23 22:03:24] [Output] : Crunchips* [124]: masz cj
[2024-03-23 22:03:25] [Output] : *MEGAFON* (Owocowy): S.A. Police Department! Zjedź na pobocze, zaciągnij ręczny, zgaś silnik i nie wychodź z pojazdu!
[2024-03-23 22:03:29] [Output] : Crunchips* [124]: serio?
[2024-03-23 22:03:31] [Output] : Crunchips* [124]: udajesz?
[2024-03-23 22:03:33] [Output] : *MEGAFON* (Owocowy): S.A. Police Department - Podążaj za radiowozem, na koniec ustaw się przed nim i stosuj się do poleceń!
[2024-03-23 22:04:36] [Output] : *MEGAFON* (Owocowy): Przed radiowóz!
[2024-03-23 22:05:16] [Output] : Owocowy [663]: Witam Pana kierowcę, znany powód zatrzymania?
[2024-03-23 22:05:27] [Output] : Crunchips* [124]: Tak i nie, staranowałem cię ale ci zaplacilem
[2024-03-23 22:05:32] [Output] : Crunchips* [124]: wiec nomc
[2024-03-23 22:05:33] [Output] : Owocowy [663]: No to na spokojnie.
[2024-03-23 22:05:45] [Output] : Crunchips* [124]: oki
[2024-03-23 22:05:50] [Output] : Owocowy [663]: Jazda pod prąd, spowodowanie kolizji, niestosowanie się do znaków drogowych [...]
[2024-03-23 22:06:01] [Output] : Owocowy [663]: [...] stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowym, próba przekupstwa FP.
[2024-03-23 22:06:04] [Output] : Owocowy [663]: Dokumenty poproszę.
[2024-03-23 22:06:13] [Output] : * Crunchips* Daje dokumenty.
[2024-03-23 22:06:19] [Output] : * Owocowy odbiera dokumenty od zatrzymanego.
[2024-03-23 22:06:22] [Output] : Owocowy [663]: Proszę zaczekać.
[2024-03-23 22:06:31] [Output] : Crunchips* [124]: Obejdzie sie bez mandatu...
[2024-03-23 22:06:32] [Output] : Crunchips* [124]: ?
[2024-03-23 22:07:03] [Output] : Owocowy [663]: (( A myślisz, że jak piszesz tu cytat "udajesz?" to obejdzie się bez mandatu? ))
[2024-03-23 22:07:15] [Output] : Crunchips* [124]: Aha
[2024-03-23 22:07:27] [Output] : Owocowy [663]: (( o licznych prowokacjach nie wspomnę ))
[2024-03-23 22:07:35] [Output] : * Owocowy wyłącza MDT.
[2024-03-23 22:09:06] [Output] : Owocowy [663]: Notowań brak, więc przejdziemy do podliczenia mandatu.
[2024-03-23 22:09:11] [Output] : Crunchips* [124]: Dobrze.
[2024-03-23 22:09:19] [Output] : Owocowy [663]: Dzisiaj 4860 PLN, w przypadku odmowy 49 minut więzienia, 30 sekund na decyzję.
[2024-03-23 22:09:31] [Output] : Crunchips* [124]: wiezienie po prosze
[2024-03-23 22:09:51] [Output] : * Upłynął limit czasu na zapłatę mandatu!
[2024-03-23 22:09:52] [Output] : Owocowy [663]: W takim razie zapraszam za Sobą do radiowozu.
[2024-03-23 22:10:09] [Output] : Owocowy [663]: Zapraszam.
[2024-03-23 22:10:41] [Output] : * Owocowy wyjmuje kajdanki zza pasa taktycznego i zakuwa delikwenta dociskając go kolanem do ziemii.
[2024-03-23 22:13:01] [Output] : Crunchips* [124]: bedziesz tak gadac
[2024-03-23 22:13:05] [Output] : Crunchips* [124]: czy mnie wsadzisz
[2024-03-23 22:13:06] [Output] : Crunchips* [124]: do wiezienia
[2024-03-23 22:13:07] [Output] : Crunchips* [124]: w koncu
[2024-03-23 22:13:16] [Output] : Owocowy [663]: Wsadzę, ponieważ taki jest mój obowiązek.
[2024-03-23 22:13:25] [Output] : Owocowy [663]: Tak jak Twoim jest zachowanie należytego szacunku.
[2024-03-23 22:13:44] [Output] : Ⓘ Zostałeś rozkuty przez funkcjonariusza Owocowy.
[2024-03-23 22:13:44] [Output] : Ⓘ Powód: Odmowa przyjęcia mandatu.
[2024-03-23 22:13:44] [Output] : Ⓘ Czas, który musisz odsiedzieć to 49 minut/y.


    Dowód, który to potwierdza całe zajście: https://imgur.com/a/AaZhRBV

 


Ja, Crunchips* zapoznałem się z regulaminem odnośnie składania skargi, rozumiem go i w pełni akceptuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Police Officer I Owocowy - San Andreas Police Department,

Niezmiernie się cieszę, iż mogę odpowiedzieć na tę skargę, więc zapraszam wszystkich do lektury, zacznijmy od początku. Odpowiadając na zarzut, iż "nie udzieliłem Ci wystarczających wyjaśnień ani nie przedstawiłem solidnych dowodów na Twoje naruszenia". Nie mam obowiązku kolekcjonowania wszystkich wykroczeń drogowych każdego uczestnika ruchu drogowego, ponieważ najzwyczajniej zajmowałyby one sporą ilość miejsca w pamięci masowej. Byłem naocznym świadkiem wydarzeń, które opisujesz w skardze oraz za które zostałeś odpowiednio ukarany. Przedstawiłeś Sobie samemu niezbity dowód na spowodowanie każdego naruszenia:

  • Jechałeś pod prąd,
  • Nie wyhamowałeś pojazdu do 0 km/h przed znakiem B-20, tj. STOP,
  • Spowodowałeś kolizje z radiowozem, jako skutek wcześniej popełnionych wykroczeń,
  • Stworzyłeś zagrożenie w ruchu lądowym poprzez wszystkie wyżej wymienione wykroczenia,
  • Usiłowałeś uciec od odpowiedzialności za jazdę pod prąd oraz niestosowanie się do znaku B-20 poprzez szybką zapłatę za szkody i odjazd z miejsca zdarzenia. Rozumiem fakt, iż chciałeś pokryć "koszty" naprawy radiowozu, doceniam to, aczkolwiek z uwagi na poprzednie wykroczenia byłem zmuszony Cię zatrzymać.

Każde wykroczenie, które opisuje dokładnie widnieje na filmie dowodowym, który przedstawiłeś, więc raczej wszystko w tej kwestii zostało wyjaśnione.

Czy naprawdę uważasz, że słowa skierowane w moją stronę zaraz po całym zajściu były bardziej odpowiednie od zwykłych przeprosin? Wystarczyłoby zrobić tylko tyle lub aż tyle, aby zapobiec całej sytuacji.

Co do całej reszty, której nie mam zamiaru dłużej komentować, ponieważ Twój usilny spór ze mną trwa od dłuższego czasu oraz nie wiem z czego wynikł to po prostu przedstawię w krótki i zwięzły sposób z jakim zachowaniem z Twojej strony mierzę się na co dzień, jeśli tylko mnie spotkasz lub zobaczysz na jakimkolwiek chacie.

Spoiler

G> Crunchips* (595): owocowy cej
G> Crunchips* (595): owocowy
G> Crunchips* (595): mam teczke na ciebie
Gracz Crunchips* otrzymał ostrzeżenie od Serg*, powód: Nie prowokuj
<< Crunchips* [595]: cejot
Gracz Crunchips* został/a wyrzucony/a przez erorek., powód: Prowokacje na pm

Wszystkich Twoich wypowiedzi z moją stronę też nie kolekcjonuję, ponieważ po pierwszych kilkudziesięciu się poddałem. Widzisz nieprawidłowe zachowanie jedynie u innych, nigdy u Siebie. Oczekujesz zmiany nastawienia, a prezentujesz się jak widać wyżej. Dla chętnych pozostawiam to (Mat. 7:3-5) i nie mam do dodania nic więcej, aby nie zanudzić czytelników. 

 

To tyle z mojej strony, czekam na odpowiedź oraz werdykt Executive Staff,

 Owocowy,

Edytowane przez Owocowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Owocowy, dlaczego na Gracza został nałożony mandat za próbę przekupstwa funkcjonariusza? W logach, które Gracz podesłał, nie widzę nic takiego. Jedyne co zauważyłem to zapłatę za wyrządzone szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Veon.ogf Jak już wcześniej wspominałem zapłata za wyrządzone szkody mogła skutecznie umożliwić graczowi odjazd z miejsca zdarzenia bez poniesienia większych konsekwencji za inne przewinienia. Była ona wygodnym pretekstem do tego, aby pojechać dalej i uniknąć owego mandatu, czyż nie? 

Cytat

Dowód, który to potwierdza całe zajście: https://imgur.com/a/AaZhRBV

0:11 - 0:10 

Gracz rusza dalej w Swoją stronę, ponieważ uważa, że pokrył koszty spowodowanej kolizji i cała reszta wykroczeń zostaje wtedy umorzona. Z mojej perspektywy, gdyby gracz zatrzymał się w pełni, dał jakiś znak od Siebie, że jest świadomy przewinienia i wysłuchałby pouczenia  to zapewne całe zajście mogło zakończyć się tylko i wyłącznie na tym, aby zaoszczędzić czas. Patrząc dokładnie na logi, które przedstawił oskarżyciel, jasno oznajmia on, iż nie ma chęci jakiejkolwiek współpracy, a zapłata była dokonana z niechęci tak, aby faktycznie uniknąć reszty konsekwencji, chociażby niestosowania się do znaków drogowych.

Cytat

[2024-03-23 22:03:22] [Output] : ✔ Przekazałeś/aś 30.00 PLN graczowi Owocowy.

[2024-03-23 22:03:24] [Output] : Crunchips* [124]: masz cj

Być może faktycznie powyższy mandat był wynikiem nadinterpretacji oraz nie powinien zostać wystawiony, a zamiast tego mogłaby się tutaj znaleźć zniewaga funkcjonariusza publicznego na służbie, jednakże wobec tego również przeszedłem obojętnie, ponieważ nie jest to w teorii obraźliwe słowo, ale to zależy od kontekstu oraz sytuacji.

Powracając do kwestii samego mandatu to czy definiujemy taki mandat jedynie w przypadkach, kiedy wykonujemy faktyczne RP, w którym można takową rzecz zauważyć i jasno określić czy w przypadku kiedy gracz płaci za spowodowanie kolizji popełniając przy tym wiele innych wykroczeń, które powinny zostać mu wybaczone, ponieważ zapłacił? 

Jestem świadomy, iż prawo stanowiące w grze dalej znajduje się jedynie w obszarze gry, więc nie chciałbym się sugerować dokładną definicją łapownictwa czynnego, czyli przekupstwa z art. 229 KK, aczkolwiek zakładając, że członek San Andreas Police Department jest osobą publiczną mogącą umożliwić ucieczkę osobie popełniającej wykroczenie/a, jeśli będzie czerpał z tego korzyści majątkowe. Czy naprawdę zapłata za kolizję oraz uprzejme przekazanie tej zapłaty w formie 
" [2024-03-23 22:03:24] [Output] : Crunchips* [124]: masz cj" może być usprawiedliwieniem wobec innych przewinień? Naprawdę chciałem stwierdzić, że gracz dążył do polubownego załatwienia sprawy aż do momentu wcześniej wymienionego loga.

 

To tyle ode mnie w tej sprawie,

Police Officer I Owocowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonariuszu Owocowy,

Chciałbym się ponownie odnieść co do dzisiejszej odpowiedzi. Chciałbym przedstawić swoją perspektywę całego zajścia.

Faktycznie, doszło do pewnego nieporozumienia, które spowodowało Twoje zatrzymanie. W momencie, gdy pisałem "masz cj", miałem na myśli to, że chciałem Ci zapłacić i nie miało być to w jakiś sposób prowokujące oraz na nagraniu które przedstawiłem dokładnie widać, że przed napisaniem wiadomości rzekomo prowokującej "masz cj" wysłałeś mi komunikat, abym zjechał na pobocze.  Osobiście uważam, że nie jest to przekupstwem funkcjonariusza, ponieważ zapłaciłem ci za wyrządzone szkody a nie podjechałem i napisałem: "Siemka, dam ci 1000 PLN" no ale to tylko moja opinia. Nie było w moich zamiarach zaczepianie Ciebie ani sprowokowanie. Byłem gotowy zapłacić za szkody.

Rozumiem, że Twoje działania były reakcją na to, jednakże chciałbym podkreślić, że moje intencje były dobre.

 

Edytowane przez Crunchips*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Crunchips* napisał:

Faktycznie, doszło do pewnego nieporozumienia,

Racja, doszło.

Cytat

W momencie, gdy pisałem "masz cj", miałem na myśli to, że chciałem Ci zapłacić i nie miało być to w jakiś sposób prowokujące

Naprawdę Twoje intencje były można by rzec odpowiednie, ale niekoniecznie dobre. Z góry widać Twoje podejście do mojej osoby personalnie, a nie jako zwykłego gracza czy nawet funkcjonariusza. Ta skarga nie wnosi absolutnie nic nowego, a jest jedynie kontynuacją wynikłego nawet nie wiem z czego sporu. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Twoje lanie wody w skardze kulturalnie mówiąc różni się od Twojego zachowania i wypowiedzi kierowanych do mnie. Naprawdę byłbym kontent z zakończenia jakichkolwiek waśni, bo nie wnoszą one absolutnie nic pozytywnego i nie są potrzebne.

Cytat

na nagraniu które przedstawiłem dokładnie widać, że przed napisaniem wiadomości rzekomo prowokującej "masz cj" wysłałeś mi komunikat, abym zjechał na pobocze.

Tak, kolejność jest dokładnie taka i chronologia wydarzeń się zgadza, ale czy naprawdę uważasz, że nie wysłałbyś tej wiadomości, gdybym nie nakazał Ci się zatrzymać? Pisałeś ją w momencie, kiedy nakazałem Ci się zatrzymać, ponieważ zauważyłeś, że jest to ten niedobry funkcjonariusz Owocowy. Oboje dobrze wiemy, że jeśli nie nakazałbym Ci się zatrzymać to i tak potraktowałbyś Mnie takim logiem. Możesz oszukać mnie czy ES, ale nie rób tego sam Sobie.

Cytat

Osobiście uważam, że [...] no ale to tylko moja opinia.

Bazujemy na faktach, nie opiniach.

Cytat

zapłaciłem ci za wyrządzone szkody a nie podjechałem i napisałem: "Siemka, dam ci 1000 PLN"

No właśnie, zamiast podjechać lub zaczekać na sekundę/dwie to momentalnie odjechałeś. Mogliśmy pozostać na pouczeniu, ale jednak wybrałeś taką drogę. Naturalnie myślę, iż nie muszę nadmieniać, że przekupstwo jest całkowicie amoralne oraz jest zabronione. Mam głęboką nadzieję, że nigdy czegoś podobnego nie zrobisz przy wystawieniu mandatu.

Cytat

jednakże chciałbym podkreślić, że moje intencje były dobre.

Wykaż chociaż jeden przypadek, w którym Twoje intencje były faktycznie dobre, a nie na papierze. Czyny są ważniejsze niż słowa, zapamiętaj na przyszłość, mądra sentencja. Pisanie tutaj znacznie różni się od realiów serwera czego myślę obaj jesteśmy świadomi. Jeśli obaj zauważymy poprawę w stosunkach to sytuacja się uspokoi i ucichnie. 

Liczę na owocną współpracę w przyszłości i miłego wieczoru,

Police Officer I Owocowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Owocowy, to, że Gracz Ci zapłacił, nie oznacza, że nie możesz go zatrzymać. Proszę o wykonanie przelewu na konto Gracza (PID: 321586) w wysokości 540 PLN (300 x 1.8) jako zwrot za mandat związany z przekupstwem. Dowód wpłaty proszę zamieścić w odpowiedzi do skargi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin