Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News — Atak na serwer. Krótka akcja, szybka reakcja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Linie-poziome-z-logiem-i-bez

Witajcie, drodzy Czytelnicy! Witam po dłuższej, bo prawie trzyletniej, przerwie od pracy redakcyjnej, jak i serwera. Z tej strony Młodszy Redaktor @Feliksek z Redakcji 4Life News. Chciałbym Was zaprosić do gorącej informacji (tak, jest to dosłowne tłumaczenie zwrotu „hot news”; celowy błąd) na temat wczorajszego ataku na serwer. Jak można spodziewać się po samym tytule poniższego tekstu, akcja była krótka, bo reakcja naszej wspaniałej administracji była szybka i niezwykle skuteczna. Nic dodać, nic ująć, kochani. Zapraszam do lektury i mam nadzieję, że zachęcę do ponownego śledzenia mojej twórczości! 

4nrF60D_d.webp?maxwidth=1520&fidelity=gr
fvxd6wX.gif
4nrF60D_d.webp?maxwidth=1520&fidelity=gr

Wczoraj, 5 maja bieżącego roku, na serwerze wydarzyła się sytuacja niesłychana i dość rzadka. W godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy gracze logowali się na serwer, aby odpocząć po długim dniu, czyli od około 18:30 do mniej więcej 19:30, doszło do ataku na serwer. Wszystko wywołało falę paniki wśród znajdujących się na serwerze graczy, którzy mimo intensywnej pracy administracji, która miała na celu odwrócić niepożądane działania, i tak znalazły się osoby, którym to wszystko przeszkadzało. Nasi reporterzy, dzięki pracy na miejscu i w terenie, zdołali uchwycić pewne zachowania na kamerze. Wszystkie ujęcia znajdują się na zdjęciach. Zachęcamy do zapoznania się z tymi obrazkami, gdyż w niektórych momentach mogą wydawać się komiczne.

4nrF60D_d.webp?maxwidth=1520&fidelity=gr
TWvF8Nu.png
4nrF60D_d.webp?maxwidth=1520&fidelity=gr

Atak, spowodowany przez jakiegoś nieznajomego oprawcę, doprowadził między innymi do: podpalenia się i zniszczenia samochodów, pęknięcia w nich opon oraz spowodowania efektów podobnych do eksplozji pojazdów. Wszystko to wpłynęło na fakt, iż gracze nie mogli już więcej poruszać się swoimi samochodami, gdyż nie mogli do nich nawet wsiąść, używając przycisku „F” na swoich klawiaturach komputerowych. W tak zwanym między czasie administracja skrupulatnie pracowała nad opanowaniem sytuacji i zrobieniem wszystkiego, co w ich mocy, aby odwrócić wszystkie niepożądane zdarzenia. Jeden z członków naszej serwerowej ekipy próbował nawet zobaczyć, czy teleportowanie auta do przechowalni pojazdów w jakikolwiek sposób przyniesie pozytywny efekt. Niestety, okazało się, że nie. Pojazdy nadal posiadały tzw. kapcie i niezdatne były do właściwej jazdy po drogach publicznych.

Co więcej, podczas całego godzinnego wydarzenia, jeden z naszych redaktorów wdał się w dyskusję z owym członkiem ekipy. Z rozmowy wyciągnął tylko urywek, który wskazywał na fakt, że „naprawa wszystkich pojazdów przez graczy mogłaby spowodować wielką inflację, obciążając maleńkie majątki użytkowników, chcąc, chociażby, założyć sobie nowe koła do swojej bryki”. Nasz pracownik zdołał zobrazować także próby naprawy sytuacji przez administratora. Niestety, w rezultacie ataku, zniszczeniu uległ także nasz redakcyjny Newsvan (szczęśliwa szóstka), przez co reporter znajdujący się na miejscu nie mógł ująć wszystkiego, co miało miejsce. Nie zawiódł się jednak na wsparciu od strony użytkowników, ponieważ sami chcieli pojawić się na fotografiach i pokazać, co dokładnie stało się z ich majątkiem, między innymi prowadząc naszych pracowników za swoimi plecami i zachęcając do wykonania dobrych zdjęć.

Przedstawiciel administracji, po wskazaniu swoim narzędziem przypominającym aż do bólu kości suszarkę używaną przez funkcjonariuszy policji, poinformował także o tym, że wszystkie silniki pojazdów znajdujących się na mapie, w których znajdował się jakikolwiek gracz, zamieniły stan swojego silnika na okrągłe zero procent. Z pewnością była to informacja przykra dla wszystkich fanów motoryzacji, jak i graczy niecierpliwiących i martwiących się o swój własny majątek. Na szczęście, co za chwilę wykażemy, nie byli oni jedynymi ofiarami działań. Ucierpiały także inne pojazdy, w których tak naprawdę nie znajdowała się żadna osoba — ponieważ nie mogła, jeżeli nie była członkiem administracji naszego serwerowego łącza. Co było kuriozalne, pojazdy paliły się dopiero po tym, jak ktoś dotknął je swoją postacią. W innym przypadku były tylko zniszczone wizualnie, bez płomieni „buchających” spod maski auta.

Na ochronę nie mogły także liczyć maszyny znajdujące się w salonach samochodowych. Wszystkie uległy poważnym obrażeniom, stojąc w płomieniach, ale nadal pozostawiając decyzję graczom — zakupić w takim stanie pojazd (bo możliwość taka nadal była), czy jednak odczekać nie wiadomo ile czasu, i dopiero wtedy to zrobić? Oczywiście gracze na tamten moment nie mieli zielonego pojęcia, że wszystko tylko w ciągu godziny zostanie naprawione i wrócone do pierwotnego stanu faktycznego. Wszyscy mogli już po wszystkim liczyć na wsparcie od strony administracji i naprawę wszystkich znajdujących się na mapie pojazdów. Ponadto, po tym, jak serwer wrócił do normy, gracze jakby zapomnieli o całym zajściu i jak gdyby nigdy nic wrócili do swoich wcześniejszych zajęć i zainteresowań. Tak, jak dziwne było to zjawisko, to było jednak w pełni zrozumiałe — nikt raczej nie chciałby zapamiętać tak okropnego zdarzenia na dłużej.

4nrF60D_d.webp?maxwidth=1520&fidelity=gr
kdcFM0o.gif
4nrF60D.png

Podsumowując, serwer co prawda uległ dość potężnemu atakowi, jednak tak naprawdę tylko na moment, bo wszystko wróciło do swojej pierwotnej formy. Patrząc na całe zajście z szerszego punktu widzenia, gracze, którzy nie byli na serwerze podczas całego wydarzenia, tak naprawdę mogli nawet nie wiedzieć, że coś się zdarzyło. I wtedy wchodzimy my — cali na biało, reporterzy z krwi i kości, których głównym zadaniem jest właśnie przecież doinformowywanie Was, drodzy Gracze, o wszystkich ważniejszych sytuacjach, które znajdują swoje miejsce na naszym serwerze. Mamy nadzieję, że wszystko zostało Wam zobrazowane w sposób klarowny i przejrzysty oraz czujecie się, po przeczytaniu całości tekstu, „nasyceni” informacjami, które na Was „wylaliśmy”.

4nrF60D.png
AAHoZOD.png
4nrF60D.png

Bardzo dziękuję za zapoznanie się z moim pierwszym materiałem po dłuższej przerwie. Niezmiernie cieszę się, że zdołałem przejść akademię z wynikiem pozytywnym, przypominając sobie o wszystkich zaistniałych protokołach, funkcjach i technikach, a także samych zasadach etyki dziennikarskiej. Mam nadzieję, że artykuł przypadł Wam do gustu i zachęciłem Was, chociaż odrobinkę, do śledzenia mojej dalszej pracy na rzecz naszego periodyku. Chciałbym, aby moja twórczość dotarła do większego grona odbiorców, więc byłbym wdzięczny, gdybyście zaszczycili mnie swoimi komentarzami i reakcjami! Pozdrawiam Was! 

4nrF60D.png

HfqgoZ5.png

Autoryzował: @Mlonskyy

pTwv4Dc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra robota z tym obszernym artykułem o tej sprawie.

Napisałem coś w podobnym temacie po kolejnych atakach (TP graczy w jedno miejsce).

Trzeba wychwycić kto za tym stoi. Zgłosić do STAFF'u MTA. Powinni pomóc w tej uprzykrzającej sprawie.

A Wam 4Life News, życzę szczęścia dalej z tym biznesem.

Edytowane przez SprytsBeng
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin