Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Innowacyjny oraz przejrzysty dla oka kalkulator wraz z dynamiczymi wycenami pojazdów.


Danix*
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie,

Po przeanalizowaniu dostępnych kalkulatorów cen pojazdów i stwierdzeniu, że są one nieaktualne i nieadekwatne do współczesnych potrzeb, postanowiłem opracować nowatorski kalkulator. Zawiera on unikalne funkcje, takie jak "Fajności pojazdu", który jest obliczany na podstawie liczby wprowadzonych modyfikacji. Równocześnie kalkulator dostarcza informacji o "Prędkości maksymalnej" pojazdu, obliczanej dzięki zintegrowanemu systemowi API, który pobiera dane bezpośrednio z oryginalnych źródeł.

Dzięki zastosowaniu technologii REST API, serwer może automatycznie aktualizować ceny pojazdów, szczytując informacje bezpośrednio z artykułów na forach dotyczących aktualnych wartości rynkowych stworzonych przez administracje. Również dane dotyczące prędkości maksymalnych są na bieżąco synchronizowane, pobierane z oryginalnych dokumentów Google, które są regularnie aktualizowane i zawierają najnowsze informacje na temat osiągów pojazdów.

 

Nie da się ukryć, że mój kalkulator funkcjonuje podobnie jak inne dostępne narzędzia stworzone przez różnych twórców. Jednak to, co go wyróżnia, to strona wizualna, na którą poświęciłem znaczną ilość czasu i uwagi. Każdy element interfejsu został dokładnie przemyślany, a wszystkie funkcje testowane przez długie godziny, aby wyeliminować błędy i zagwarantować pełną zgodność z resztą kodu.

Przy tej okazji chciałbym także podziękować osobom, które brały udział w testach @Matie18 oraz @Elonds. Ich zaangażowanie i informowanie mnie o wszelkich problemach miały kluczowe znaczenie w dopracowywaniu kalkulatora do jego obecnej formy, eliminując błędy i czyniąc go jeszcze bardziej dopracowanym. Dla tych, którzy poświęcili swój czas na testowanie i pomoc w wyszukiwaniu błędów, przewidziałem również specjalne miejsce na samym dole strony. To mój sposób na okazanie wdzięczności za ich wsparcie i wkład w doskonalenie projektu. Każda z tych osób odegrała istotną rolę w procesie tworzenia kalkulatora, więc uznałem za stosowne będzie wyróżnić ich w ten symboliczny sposób. Oczywiście nie wykluczam tym tego że błędy mogą nadal występować i wszelkie informanie mnie o nich będzie wygradzane jakimś małym podarunkiem w postaci $$$.


Jak korzystać z kalkulatora?

Kalkulator jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ został podzielony na trzy sekcje. Pierwsza sekcja zawiera nazwę projektu, a tuż pod nią znajduje się wyszukiwarka pojazdów i motocykli (tak, uwzględniłem ceny silników dla motocykli). Po wybraniu pojazdu lub motocykla, przechodzimy do drugiej sekcji, która jest przewijalna i zawiera wszystkie dostępne modyfikacje – od modułów UP, przez Nitro, aż po różne wizualistyczne zmiany w pojeździe oraz klucze. W tej sekcji możesz wybrać odpowiednie modyfikacje dla swojego pojazdu.

Kiedy skończysz wybierać modyfikacje, przechodzisz do trzeciej sekcji, w której znajdziesz pełne podsumowanie swoich wyborów. Sekcja ta zawiera kilka istotnych informacji, takich jak "Wycena Pojazdu", która będzie szczególnie przydatna dla osób handlujących pojazdami, ponieważ określa ona wartość pojazdu. Następnie mamy "Modyfikacje + Pojazd", która podaje łączną kwotę wszystkich modyfikacji wraz z wartością pojazdu, "Koszt Modyfikacji", który pokazuje cenę wyłącznie wybranych modyfikacji, oraz "Prędkość Maksymalna", która na podstawie danych z dokumentów Google określa maksymalną prędkość twojego pojazdu po wprowadzeniu modyfikacji.

Dodatkowo mamy "Ilość Modyfikacji", która pokazuje liczbę wprowadzonych ulepszeń, oraz "Fajność Pojazdu", która losowo ocenia fajność pojazdu w zależności od wybranych modyfikacji.

51Hmu5E.gif


Strona Internetowa

https://kalkulator4life.xyz/


Zgłaszanie błędów

Jeśli napotkacie problem dotyczący czegokolwiek związanego z kalkulatorem, serdecznie zachęcam do zgłaszania ich po przez napisanie do mnie wiadomości prywatnej na forum bądź na discordzie (notdanix). Wasze opinie są dla mnie ważne aby rozwijać i doskonalić projekt. Dzięki zgłoszeniu błędu moge go naprawić jak najszybciej będzie to tylko możliwe oraz wynagrodzić go jakimś lekkim upominkiem w postaci $$$. (o błędach cenowych, skalowania strony oraz błędnie podanych prędkości z Nitrem wiem, będą one naprawiane w najbliższym czasie)


Informacje o aktualizacjach

Informacje o nadchodzących aktualizacjach będą dostępne zarówno pod tematem, jak i na samej stronie pod przyciskiem "Changelog". Które będą znajdywać się w kartach wraz z rospiską.

 

Edytowane przez Danix*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja
27.09.2024


Co nowego?

Dodano skalowanie (responsywność) strony wraz z zmniejszającą się rozdzielczością.
Poprawiono koszty demontacji instalacji LPG.
• Dodano brakujące lampki "Loudowe".
• Poprawiono logike obliczania prędkości maksymalnej dla jednośladów.
• Dodano do wyszukiwarki pojazdów "Phoenix, Admiral DSD, Stallion DSD" oraz pare innych pojazdów.
• Zmieniono API obliczania pojazdów które są nie dostępnych w salonach, ceny owych pojazdów są sumowe z ofert graczy w dziale Motoryzacja.
• Dodano Scrollbar'a do głownej sekcji z modyfikacjami.
• Dodano footer na samym dole strony, wraz z tym przycisk "Changelog" w którym będą zamieszczane aktualizacje strony.
Zmieniono domene strony na https://kalkulator4life.xyz/

Co zostanie wprowadzone?
• Pojazdy elektryczne wraz z logiką droższych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin