Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Formatowanie statusów.


Avillen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Formatowanie statusów? Jak już wiemy, jest to możliwe.
Jednak nie każdy użytkownik widzi owe formatowanie, nie wyświetlają się również emotki i obrazki.

Bez wykonania przedstawionych niżej czynności statusy wyglądają tak:
ZAHUVuc.png


Krulu użył w swoim statusie pogrubiony tekst i emotkę. Jednak jej nie widzimy, bo mamy wyłączone pewne ustawienia.

Wchodzimy w "Opcje" znajdujące się w panelu bocznym "Ostatnie aktualizacje statusu".
qxKFmSk.png

Włączamy funkcje "Use rich text format?" i "Display profile photos?"

Od teraz statusy wyglądają tak:
0IYgKyl.png

Od teraz widzimy emotki, formatowanie tekstu i obrazki wklejane w statusy. Dodatkowo też mamy pokazane avatary.

 

Teraz przejdźmy do zmiany nicku na forum.
Do czasu, gdy synchronizacja serwera z forum jest wyłączona musimy niestety ręcznie zmieniać nick na forum.
Mamy do wykorzystania 3 zmiany nicku w czasie 30 dni. Mi się wydaje, że wystarczająco dużo.

Gdy jesteśmy na stronie głównej forum, klikamy na swój nick i "Ustawienia konta".
sC7REPl.png

Następnie wchodzimy w zakładkę "Nazwa użytkownika".
d4GFH6u.png


Wpisujemy nasz nowy nick i zapisujemy.
Od teraz mamy nowy nick na forum!

 

 

Teraz interlinia (odstęp po kliknięciu enter).
Domyślnie po kliknięciu enter robi nam się duża luka w tekście.
Chodzi mi dokładnie o to:

Witam, tutaj Avillen.

Siema, tutaj Avillen.

Nie, nie ma tam żadnych dwóch spacji.
Jeśli chcemy napisać coś dokładnie pod tekstem musimy nacisnąć Lewy Shift, a następnie enter.
Wtedy sytuacja wygląda następująco:

Witam, tutaj Avillen.
Siema, tutaj Avillen.

 

Konfiguracja powiadomień.
Powiadomienia - To, co pojawia nam się pod ikoną dzwoneczka na stronie głównej forum.
Wraz z aktualizacją od teraz widzimy w powiadomieniach, kto nas zacytuje, kto o nas wspomni (oznaczy), jak znajomy doda nowy status, jak ktoś odpowie na status.
Możemy jednak te powiadomienia skonfigurować pod swoje oczekiwania.

Wchodzimy w ikonę dzwoneczka znajdującą się po lewej od naszego nicku i avataru.
Klikamy w "Ustawienia powiadomień".
8GfzSvn.png


W tym miejscu możemy skonfigurować powiadomienia pod swoje oczekiwania, ja posiadam taką konfigurację, która według mnie jest najlepsza:
VKH5kv0.png

 

Myślę, że komuś się to przyda. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin