-
Postów
22 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Typ konta
Premium +
Aktywność reputacji
-
✮ mako* przyznał(a) reputację dla ✮ Naczelnik_Etyki_Graczy za aktualizację statusu, Drodzy gracze! Mamy dla Was coś naprawdę nietypowego. W ostatnim czasie w raz z Panem
Drodzy gracze!
Mamy dla Was coś naprawdę nietypowego. W ostatnim czasie w raz z Panem mgr Ugandą przeprowadziliśmy wśród społeczności 4life pewien eksperyment, którego celem było sprawdzenie, czy pochodzenie graczy — z obszarów wiejskich bądź miejskich — ma jakiekolwiek znaczenie w kontekście zachowań na drodze.
Przez miniony miesiąc, za każdym razem gdy dochodziło do kolizji spowodowanej przez innych graczy, cierpliwie czekaliśmy i skrupulatnie notowaliśmy, czy sprawcy decydowali się pokryć koszty wyrządzonych szkód, będących efektem ich brawurowej jazdy.
Na 100 takich zdarzeń jedynie 42 osoby postanowiły wziąć odpowiedzialność i zapłacić za straty. Kilka minut później, w trakcie pozornie spontanicznych rozmów, dowiadywaliśmy się, z jakich obszarów pochodzą sprawcy. Spośród tych 42 graczy, 39 zdradziło nam swoje pochodzenie — miejskie bądź wiejskie.
Wyniki okazały się interesujące: 28 osób zadeklarowało pochodzenie z miasta, natomiast 11 wskazało obszary wiejskie. Daje to proporcję 71% graczy z miast do 29% z terenów wiejskich.
Dla urozmaicenia badania zapytaliśmy również 10 osób, które nie zdecydowały się zapłacić za wyrządzone szkody, o ich pochodzenie. W tym przypadku odpowiedzi rozłożyły się następująco: 8 osób pochodziło z obszarów wiejskich, a jedynie 2 z miast, co przekłada się na 80% terenów wiejskich i 20% miejskich.
Nie chcąc wyciągać zbyt daleko idących wniosków, zastanawiamy się, czy tak wyraźne różnice mogą wynikać z uwarunkowań kulturowych. Być może osoby z większych miejscowości, poprzez codzienne funkcjonowanie wśród większej liczby ludzi, są bardziej przystosowane do życia we wspólnocie? A może jest to wyłącznie kwestia wychowania i kultury osobistej?
Jesteśmy ciekawi Waszych opinii — co o tym sądzicie?
-
✮ mako* przyznał(a) reputację dla ✮ DawidRzeznik za aktualizację statusu, https://imgur.com/a/IRDOhdG @pepsiak01 @Maras. @Marcysia @bonit.
https://imgur.com/a/IRDOhdG @pepsiak01 @Maras. @Marcysia @bonit.
-
✮ mako* przyznał(a) reputację dla ✮ AdekUchiha za aktualizację statusu, chodź na piwko na przeciwko tam jest mały bar
chodź na piwko na przeciwko tam jest mały bar
-
✮ mako* przyznał(a) reputację dla SlippinJimmy za aktualizację statusu, Co byś wolał? SAMD - Czy TSA -
Co byś wolał?
SAMD -
Czy
TSA -
-
✮ mako* przyznał(a) reputację dla ✮ crizi za aktualizację statusu, Dokladnie 65 lat temu Jack Brabham wygrywajac GP Portugalii zapewnil sobie drugie mis
Dokladnie 65 lat temu Jack Brabham wygrywajac GP Portugalii zapewnil sobie drugie mistrzostwo świata kierowców w formule 1
-
✮ mako* przyznał(a) reputację dla ✮ Biskup.rokpoi za aktualizację statusu, https://imgur.com/ZwL75F4 idol
https://imgur.com/ZwL75F4 idol
-
✮ mako* przyznał(a) reputację dla ✮ HakeSkyy za aktualizację statusu, terapia pomogła, nie gram już na 4life i czuje się lepiej
terapia pomogła, nie gram już na 4life i czuje się lepiej
-
✮ mako* otrzymał(a) reputację od ✮ laura.444 za aktualizację statusu, Wielkie pozdro dla wszystkich 4lifowych świrków.
Wielkie pozdro dla wszystkich 4lifowych świrków.
-
✮ mako* otrzymał(a) reputację od ✮ laura.444 za aktualizację statusu, Wielkie pozdro dla wszystkich 4lifowych świrków.
Wielkie pozdro dla wszystkich 4lifowych świrków.
-
✮ mako* otrzymał(a) reputację od ✮ laura.444 za aktualizację statusu, Wielkie pozdro dla wszystkich 4lifowych świrków.
Wielkie pozdro dla wszystkich 4lifowych świrków.
-
✮ mako* otrzymał(a) reputację od ✮ laura.444 za aktualizację statusu, Wielkie pozdro dla wszystkich 4lifowych świrków.
Wielkie pozdro dla wszystkich 4lifowych świrków.
-
✮ mako* przyznał(a) reputację dla ✮ Naczelnik_Etyki_Graczy za aktualizację statusu, Wakacyjny konkurs o $$$ Z okazji wakacji, oraz uzyskania przez Pana Ugandę tytułu zaw
Wakacyjny konkurs o $$$ Z okazji wakacji, oraz uzyskania przez Pana Ugandę tytułu zawodowego mgr. ogłaszam konkurs na tajemniczą sumę pieniędzy. Dnia 1 sierpnia dojdzie do losowania kołem w ramach którego jedna z osób, które polubi ten post otrzyma nagrodę. W puli znajdować się będzie tyle pieniędzy ile otrzyma reakcji ten post x100. To znaczy, że jeżeli pod tym postem będzie 50 reakcji to konkurs będzie o 5000pln. Powodzenia!!!
-
✮ mako* przyznał(a) reputację dla ✮ Naczelnik_Etyki_Graczy za aktualizację statusu, Drodzy gracze z okazji nadania mi najwyższego tytułu na forum ogłaszam konkurs o 5.00
Drodzy gracze z okazji nadania mi najwyższego tytułu na forum ogłaszam konkurs o 5.000pln. Warunkiem wzięcia udziału jest zostawienie reakcji pod tym postem i zostawienie komentarza o treści #Rafał. Wyniki zostaną opublikowane 9 maja o godzinie 20:00