Skocz do zawartości

MoE

Gracz
  • Postów

    442
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2
  • Typ konta

    Premium +

Treść opublikowana przez MoE

  1. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  2. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  3. MoE

    Jaki pojazd byś wybrał/a?!

    merol Mercedes Klasa G czy bmw x3
  4.  Zapraszam do ocenki <3 

  5. Witam wszystkich czytelników, z tej strony Młodszy redaktor @MoE.sh. Dziś chciałbym wam przedstawić wywiad z @Damianero.. M: @MoE.sh D: @Damianero. M: Witam, z tej strony Młodszy redaktor MoE.sh z Redakcji 4Life News się kłania. Czy zechciałby Pan odpowiedzieć mi na parę pytań? D: Pewnie, czemu by nie, słucham. M: Dziękuje, mógłbyś nam opowiedzieć coś o sobie? D: Jasne, może zacznijmy od tego, iż mam na imię Damian. W tym roku skończyłem dziewiętnaście wiosen i pochodzę z województwa mazowieckiego. W dalszym ciągu uczęszczam do szkoły oraz na kurs spawacza, gdzie uczę się spawać metodą MIG 135. Na co dzień prócz zajęć, które wymieniłem, staram się spotykać ze znajomymi, czy też zajmować sprawami związanymi z serwerem, oraz obowiązkami, które mam, tj. ranga Administracyjna, czy też Komisja Spraw Frakcyjnych, której obecnie jestem Przewodniczącym. Z zainteresowań z pewnością mogę wymienić muzykę wszelakiej maści, amerykańską motoryzację, gry, oraz podglądanie codzienności z życia Ratowników Medycznych. M: Jaki jest twój staż na serwerze? D: Na drugiej edycji serwera jest trochę ponad 730 godzin, na pierwszej też w sumie trochę ich było, choć zbyt długo nie stała. M: Dobrze, mógłbyś nam opowiedzieć jak się znalazłeś na 4Life? D: To było jakoś w 2014 roku, gdzie na konkurencyjnym serwerze dołączyłem do jednej z frakcji. Wtedy zapoznałem się troszkę ze Zbyklonem, Nexembersem i XQwardem, oraz kojarzyłem ZmK. Pewnego dnia będąc na kanale Mumble usłyszałem, iż chłopaki robią serwer. Wiadomo — pierwsza reakcja większości to były zwykłe „heheszki”, lecz serwer faktycznie powstał. Po dosyć niedługim czasie wszedłem na serwer, gdzie nie było zbyt wielu graczy — jakieś 10/15 osób. Wtedy zauważyłem, iż na serwerze gra Nalshee (wtedy miała jakiś inny nick, chyba swoje imię, nie pamiętam), więc na chwilę dołączyłem do PSP. Serwer z dnia na dzień przyjmował nowych graczy, @XQward biegał w skinie CJ po obecnym starym spawnie San Fierro i zabijał sobie ludzi. W międzyczasie udało mi się objąć funkcję lidera San Andreas Medical Center, które zmieniło potem swoją nazwę na Medical Departament, ale niestety — doszło do włamania, a serwer zakończył swoją działalność na jakiś czas. Po dość niedługim czasie serwer wrócił ponownie do życia jako „V2”, gdzie weszło więcej osób, stąd mój obecny PID 60. Trochę pograłem, ale z racji delikatnego znudzenia się, oraz utraty majątku z serwera odszedłem. Następnie powróciłem jakoś w okolicach marca 2017 roku, gdzie zacząłem troszkę więcej grać. M: Rozumiem. Jak oceniasz swój majtek? D: Ciężko powiedzieć, lecz majątek mam dosyć mały. Dawno przestało mnie interesować granie na serwerach RPG tylko po to, aby zarabiać. Czasami sobie coś tam pozarabiam, ale nie wchodzę do gry tylko po to. M: Byłeś we frakcji SAMD, możesz nam opowiedzieć jak wyglądały twoje początki? D: Początki, jak już wspominałem, sięgają roku 2015. Wtedy to z tego, co pamiętam jedyną frakcją, które posiadała ambulanse była właśnie straż pożarna. Nie pamiętam w sumie dokładnie jak to było, ale po jakimś czasie objąłem funkcję Dyrektora, którą po bodajże miesiącu, czy też dwóch oddałem Grzengolowi. Następnie do frakcji powróciłem w roku 2018, gdzie Grzengol ponownie był Dyrektorem. Z racji, iż długi czas we frakcji nie byłem, musiałem od nowa przejść egzamin sprawdzający wiedzę i awansowałem na rangę Lekarza Ratunkowego. Potem jak zwykły pracownik udzielałem się we frakcji, następnie otrzymałem szansę dołączenia do Komisji Spraw Frakcyjnych, którą wtedy prowadziła Zebra. Jakoś w czerwcu tego roku udało się dołączyć do zarządu frakcji, co było dużym zdziwieniem dla mnie. W zarządzie trochę czasu spędziłem, ale pewne okoliczności sprawiły, że odszedłem z frakcji na dobre. M: Czy myślałeś nad tym, by powrócić do frakcji SAMD? D: Od czasu mojego odejścia wiele we frakcji się zmieniło i nie chodzi mi tylko o materiał, który trzeba znać. Powrót do SAMD wiązałby się z odejściem z KSF, czego w chwili obecnej nie mam zamiaru robić, choć pewnie niektórzy by się ucieszyli, prawda Panie Placuszek? Kiedyś pewnie tam wrócę, lecz aktualnie zostaję raczej tu, gdzie jestem, choć kto wie, co będzie za miesiąc/dwa. M: Rozumiem, jesteś aktualnie przewodniczącym Komisji Spraw Frakcyjnych, jakie uczucie miałeś, gdy dowiedziałeś się, że będziesz przewodniczącym? D: Jakiś „specjalnych” odczuć co do tego nie miałem. Z jednej strony wiedziałem, że od tej chwili trzeba zacząć podejmować decyzje, które wpływ mają na większą ilość osób, co wcale takie proste nie było. Z drugiej strony cieszył mnie fakt, że, mimo iż długo przebywałem w KSF, dalej mogę tam przebywać, ale już jako ta osoba decydująca, że mogę mieć realny wpływ na to, co dzieje się we frakcjach. Z początku nie było to takie proste, lecz wybranie odpowiednich osób do Komisji z pewnością pomogło w odpowiednim zarządzaniu frakcjami. M: Miałeś jakieś zawahania, by odejść z KSF, jak i administracji? D: Wydaje mi się, że po dłuższym przebywaniu w jednym miejscu z czasem każdy ma jakieś zawahanie, czy oby na pewno chce dalej w tym brać udział. Jeżeli ktoś nie czuje się komfortowo w jakiejś sytuacji, czy też przy jakiś zadaniach, które wykonuje, to taka osoba nie dość, że męczy się psychicznie, to dodatkowo nie jest w żaden sposób użyteczna. Jeśli taki moment przyjdzie, to z pewnością nie będę przedłużał tego na siłę i usunę się z administracji, czy KSF. M: Okej, jako przewodniczący KSF masz dużo obowiązków tych łatwych i tych trudnych, umiesz te obowiązki połączyć z obowiązkami administratora? D: Nie ma problemu, aby obowiązki z tych dwóch funkcji połączyć. Mam dobrą ekipę, którą razem tworzymy KSF. Zadania mamy podzielone, każdy wie, co ma robić, więc jakiegoś nawału rzeczy nie mam. Grunt to dobrze dobrać ludzi, którym można zaufać i nie trzeba na każdym kroku kontrolować, choć nie powiem, gdybym był sam, byłoby z pewnością ciężko to wszystko ogarnąć. M: Aktualnie jesteś na randze Administrator. Ile Ci zajęło czasu by uzyskać taką rangę? D: Do administracji dostałem się rok temu w listopadzie, tak więc lekko ponad rok. M: Masz jakieś cele, których jeszcze nie zrealizowałeś? D: Wszystko to, co chciałem kiedyś zrealizować, zostało spełnione. W tym momencie gram sobie spokojnie, bez pogoni za żadną z rzeczy. M: Czy ranga Support czegoś cię nauczyła? D: Hmmm... ciężkie pytanie. Wydaje mi się, że nauczyła bardziej obiektywnie patrzeć na sprawy, z którymi jako Support się stykałem. Często to, co mówi gracz jest prawdą, ale nie zawsze. Jako Support trzeba potrafić podejść do sprawy bezstronnie, bez różnicy czy to chłopak, czy dziewczyna, obca osoba czy znajoma osoba. Dobry Support musi umieć odnaleźć się czasami w trudnych, a czasami w beznadziejnych sytuacjach. M: Gdyby doszło do sytuacji gdzie straciłbyś rangę, odszedłbyś od serwera? D: Ciężko mi powiedzieć jak bym się w takiej sytuacji zachował. Z pewnością ciężko byłoby grać jako zwyczajny gracz po dosyć długim okresie bycia w Administracji, aczkolwiek z pewnością nie posunąłbym się do jakiegoś „trollowania” czy tego typu podobnych zachowań. W mojej ocenie jest to żenadą, jeśli ktoś w ten sposób postępuje z byle powodów. Wiadomo, są sytuacje, kiedy faktycznie ktoś odbiera Ciebie jako trolla, choć mówisz prawdę (spotkałem się z takimi sytuacjami na kilku serwerach), ale no cóż. Wydaje mi się, że raczej grałbym sobie od czasu do czasu, ale raczej nie codziennie. M: Rozumiem, czy po uzyskaniu awansu na rangę Administrator przeraziły Cię nowe obowiązki? D: Nie, skądże. Mam w swojej „karierze na MTA” podobne stanowiska zaliczone. Zadania Administratora nie są jakieś ciężkie, trzeba po prostu uważać co się robi. Wiadomo, nie myli się tylko ten, który nic nie robi, ale jako Administratorzy musimy starać się popełniać tych błędów jak najmniej. M: Okej, miałeś kiedyś sytuacje gdzie gracz Ci groził czymś? D: Grę w MTA zacząłem w latach 2012/2013, przez ten czas wiele razy mówiono mi, że mnie ktoś „znajdzie” i pobije, albo straszyli policją, czy sądami, bo nie odwiesiłem kary, albo rozwiązałem skargę na czyjąś niekorzyść. W internecie każdy jest kozakiem, bo nie widzimy się twarzą w twarz, dlatego takich ludzi zwyczajnie olewam. M: Przykre trochę, jest Pan w jakimś biznesie? D: Nie, obecnie nie jestem w żadnym z biznesów. M: Był Pan w jakimś biznesie? D: Kiedyś pogrywałem sobie w jednym z serwerowych stacji Radiowych oraz byłem przez chwilę w Redakcji Prasowej, ale to szmat czasu temu. M: Ma Pan zamiar dołączyć w najbliższym czasie do jakiegoś biznesu? D: Komisja Spraw Frakcyjnych w chwili obecnej dodana jest na serwerze jako biznes, więc wyklucza to możliwość dojścia do któregoś z biznesów. M: No tak przepraszam za pomyłkę, czy chce Pan kogoś pozdrowić? D: Chciałbym pozdrowić mojego największego fana @Placuszek, całą Komisję Spraw Frakcyjnych, każdą z frakcji a w szczególności SAMD, Administrację, oraz graczy, a także życzyć wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku! M: Również pozdrawiam i dziękuje za przeprowadzenie wywiadu. Wesołych świąt i szczęśliwego przepitego nowego roku! Młodszy Redaktor MoE.sh
  6. 1. Najlepszy Supporter/ka: Nominowani: @QumiK^,^  2. Najlepszy Administrator/ka: Nominowani: @Lisa_ 3. Najlepszy RCON/ka: Nominowani: @Zebra 4. Najlepszy Biznes: Nominowani: Redakcja 5. Najlepsza frakcja: Nominowani: sAMD  6. Gracz non stop grający na serwerze: Nominowani: @m1xe' 7. Najlepsza Organizacja:  Nominowani: Silver Hawk 8. Najbardziej pomocny gracz serwera: Nominowani: -- 9. Eventowiec miesiąca: Nominowani: -- 10. Najlepszy pracownik Frakcji: Nominowani: --  11. Najlepszy prezenter: Nominowani: @Happa @dudus* 12. Najlepszy Redaktor: -- 13. Najlepsza osoba na komunikatorze ,,Mumble": Nominowani: -- 14. Najlepszy tuner: Nominowani: -- 15. Najlepsza aktualizacja na serwerze: mechanik 16. Najlepsza praca na serwerze: Kopalnia 17. Przegryw miesiąca: -- 18. Najbogatszy Gracz: -- 19. Najlepszy rozmówca na chacie globalnym (/g): --
  7. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  8. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  9. Dziękuje wam za takie miłe słówka pod wywiadem <3 

    Za niedługo kolejny wywiadzik B)  

    1. GraczDLC

      GraczDLC

      ciekam niecierpliwie na kolejne twoje wywiady ;)

  10. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  11. Witam wszystkich czytelników, z tej strony Młodszy redaktor @MoE.sh. Dziś chciałbym wam przedstawić wywiad z @DreeY M: @MoE.sh D: @DreeY M: Witam, z tej strony Młodszy redaktor MoE.sh z Redakcji 4Life News się kłania. Czy zechciałby Pan odpowiedzieć mi na parę pytań? D: Cześć, z wielką przyjemnością odpowiem Ci na pytania! M: Dzięki, mógłbyś nam opowiedzieć coś o sobie? D: Jasne, a więc od początku. Mam na imię Błażej, pochodzę z okolic Rzeszowa. Uczęszczam do Liceum Ogólnokształcącego na profil Biologiczno-Chemiczny w Rzeszowie. Wymieniając moje zainteresowania nie sposób nie wspomnieć o muzyce. Od najmłodszych lat gram na pianinie oraz na każdym rodzaju gitar, od klasycznej po elektryczną i basową. Od dwóch lat jestem członkiem zespołu muzycznego, gramy głównie rocka, którego również nałogowo słucham. Przez serwer 4 Life zacząłem zwracać więcej uwagi na sprawy techniczne związane z grami komputerowymi, biorąc sobie za cel modelowanie 3D oraz tworzenie tekstur pod GTA San Andreas, a co za tym idzie również MTA, gdzie stosowane są moje prace. Jestem również wielkim fanem symulatorów Na serwerze jestem na randze Administratora oraz jestem oficjalnym modelerem. Wykonuję każdy typ obiektów. M: Jaki jest twój staż na serwerze? D: Na serwerze zarejestrowałem się 2015-03-30, więc dosyć sporo czasu temu, pamiętam serwer w wydaniu, którego większość graczy nie miała szansy zobaczyć. Gram jednak z przerwami, a obecnie na liczniku nabite mam ~1740 godzin. Myślę, że nie jest to rekord, ale taki średni czas gry graczy z jakimś serwerowym doświadczeniem . M: Dobrze, mógłbyś nam opowiedzieć jak się znalazłeś na 4Life? D: Moja historia nie jest jakaś ciekawa, myślę, że nikogo nie zadziwię. Na serwer trafiłem z konkurencji. Gra tam stała się monotonna, ciągłość i brak zmian mnie męczyły, a na YouTube zaczęły pojawiać się pierwsze filmiki z serwera 4 Life. Postanowiłem spróbować czegoś nowego. Wszedłem na serwer pierwszy raz, zobaczyłem, że jest rekrutacja do frakcji SAMD, więc mając (o ile się nie mylę) 12 minut stażu napisałem podanie, a co więcej — dostałem się do akademii (pamiętam dobrze, jak ja, jako tak doświadczony gracz pytałem zarządu gdzie mogę odebrać wypłatę, bo jeszcze nie zdążyłem się dowiedzieć hah ). Od tego miejsca zacząłem grać dosyć dużo. Do pierwszej przerwy, która nastąpiła po pewnym czasie... M: Świetnie, skąd się wziął twój nick? D: Mój nick? Szczerze mówiąc to do końca nie pamiętam. Wiem na pewno, że wzorowałem się na innych graczach, jako dusza artysty, musiałem mieć oczywiście coś oryginalnego. Ostatecznie połączyłem kilka liter, aby jakkolwiek to brzmiało i tak się to skończyło ;D. Może nie do końca wyszło, ale mi się podoba . M: Świetnie, jak oceniasz swój majtek? D: Zacznijmy od tego, że gdy opowiadam innym o swoim majątku to jestem w cudzysłowie „wyśmiewany” . Mój majątek oscyluje w okolicy hmm... - 700k. Nie jest to wygórowana liczba jak na mój staż, ale myślę, że nie jest to w tym przypadku najważniejszym czynnikiem, który buduję pozycje gracza. Ja osobiście zdobyłem tutaj mnóstwo doświadczenia, np. w postaci umiejętności obsługi skomplikowanych programów komputerowych oraz poznałem kilka osób, z którymi kontakt wirtualny przerodził się na znajomość rzeczywistą. M: Aktualnie jesteś we frakcji SAFD, mógłbyś na opowiedzieć jak wyglądały twoje początki? D: We frakcji SAFD znalazłem się w Kwietniu 2017 roku, była to moja druga próba. Akademia rozpoczęła się dokładnie 14 dnia tego miesiąca. Wcześniej byłem w DES, wyleciałem z banem za afk na służbie . M: Rozumiem, mógłbyś nowym graczom wyjaśnić skrót DES? D: Departament Emergency Services, dawna nazwa frakcji SAFD M: Rozumiem, jesteś w zarządzie, mógłbyś nam opowiedzieć jak długo czasu poświęcasz na frakcje? D: Tak, jestem członkiem Komendy Głównej San Andreas Fire Departament w stopniu Nadbrygadier. We frakcji to ja decyduje w sprawach technicznych. Do mnie jako do pierwszego trafiają ludzie z deklaracją zrobienia czegoś nowego do SAFD, np. modelu, mapy etc. Myślę, że frakcji poświęcam odpowiednią ilość czasu. Należy pamiętać, że są dni, kiedy to faktycznie mam za dużo roboty, jestem w ekipie serwera na stanowisku Administratora, a obecnie również prowadzę projekt, który ma na celu odświeżenie wszystkich obiektów 3D, które mogę zamienić na nowe, zaakceptowane przez RCON. M: Miałeś jakieś chwile gdzie chciałbyś odejść z frakcji SAFD i dojść do innej? D: Tak, były takie chwile, ale trzymali mnie tu znajomi więc koniec końców nigdzie nie trafiłem (na całe szczęście, pokochałem tę frakcję ). Jest mi tutaj po prostu dobrze. M: Dobrze, Ile Ci zajęło, aby zdobyć taki stopień we frakcji? D: We frakcji, jak już wcześniej wspominałem jestem od 14 Kwietnia 2017 roku. Podczas tego czasu miałem jedną ok. 2-miesięczną przerwę, przez długi czas, bo prawie rok byłem Generałem Brygadierem (Liderem) a dzisiaj po powrocie jestem jego zastępcą. M: Okej, chciałbyś coś zmienić we frakcji, czy jednak zostawiłbyś to dla siebie? D: We frakcji do zmiany jest dużo rzeczy, ale nie ma nic z działu „pilne". Myślę, że niedługo zostaną wprowadzone jakieś nowości, ale to zobaczymy. Komenda Główna wraz z Zarządem ciągle pracuje nad rozwojem frakcji M: Czemu akurat wybrałeś frakcje SAFD? D: Zacząłem interesować się Strażą Pożarną, pomyślałem, że to będzie dobry wybór. M: Rozumiem. Posiadasz aktualnie rangę Administrator, jakie było twoje uczucie, gdy zauważyłeś, że dostałeś awans? A jakie, gdy dostałeś się do administracji serwera? D: Na rangę Supporta dostałem się dosyć niespodziewanie, była to pierwsza rekrutacja po moim powrocie na serwer. Gdy @ZbyK.gg publikował wyniki ja byłem w czasie egzaminowania pewnego podchorążego w SAFD. Ogromnie się ucieszyłem, gdy zobaczyłem, że mój nick został wspomniany i oznaczony w temacie. Co śmieszne, egzamin został przerwany na około godzinę — nie byłem w stanie pracować Egzaminowany był na szczęście bardzo wyrozumiały . Awans na rangę Administratora dostałem w krótkim czasie od dołączenie do grona ekipy. W tamtym czasie udzielałem się dużo w robieniu modeli, był to okres, gdy byłem średnio zaawansowany, ale moje prace były akceptowalne. Kto wie, może właśnie to przyczyniło się do mojego awansu... Informacje o awansie przysłał mi @Bolek.. Który wysłał link ze zmianami w składzie ekipy z podpisem „musiałem wyrzucić Cię za tą słuszna skargę". Nie udało mu się to jednak wcześniej obserwowałem forum :D. Ucieszyłem się bardzo, a że byłem na urodzinach koleżanki to wróciłem do myśli o administratorze trochę później. M: Ile Ci zajęło, aby zdobyć rangę Administrator? D: Zdobycie rangi Administratora trwało dokładnie 83 dni, co stanowi 2 miesiące i 22 dni. Woah, teraz tak na to patrzę i to faktycznie krótko! :O M: Gratulacje! Czy twój spędzany czas na randze Support zmienił się po dostaniu szansy na rangę Administrator? D: Dziękuję pięknie . Nie, czas zmienił się, jeśli chodzi o normę raportową, na randze Administratora jest ona po prostu mniejsza, doszły apelacje ze skomplikowanymi banami oraz (w moim przypadku) praca w każdym wolnym czasie w temacie prac na zapleczu serwera. M: Dobrze, zajmujesz się modelowaniem, mógłbyś nam powiedzieć ile zajmuje czasu, by dobrze przygotować podmiankę? D: Ojjj, to wszystko zależy od poszczególnego modelu. Odpowiem na pytania na podstawie podmianek pod pojazdy. Jeden obiekt robi się 2 godziny, drugi tydzień. Zważając na moje doświadczenie mogę wyciągnąć pewną średnią, dobry (z mojego punktu widzenia) pojazd robię 2-3 dni, dziennie po kilka godzin. Zdarzały się projekty, które wykonywane były na szybko, w tzw. biegu, gdy coś trzeba było wykonać na już, w trybie natychmiastowym. Najczęściej zaliczyć do tego można jakieś poprawki bądź obiekty na eventy planowane w bardzo szybkim czasie, z dnia na dzień. Najdłuższy model robiłem hmm.. Myślę, że coś około pół roku. Wliczam tutaj bardzo wczesną wersje Beta oraz kilkukrotnie wydaną i poprawioną wersję Alpha. Zabudowa była modelowana od zera, wzorowałem się na prawdziwych pojazdach. Projekt ten znany jest pod modelem o ID 407, jest to samochód o podwoziu dune, podmieniony pod znanego z San Andreas Firetrucka . Gdy ktoś chciałby zobaczyć na żywo, zapraszam do koszar JRG - 1 Los Santos . Te pojazdy robiłem około 2 miesiące, efekt do wglądu M: Chce Pan kogoś pozdrowić? D: Jasne, pozdrawiam całą Administrację RCON dzięki której mam szanse zaistnieć na scenie 4 Life, wszystkich członków administracji, wszystkich pracowników frakcji SAFD oraz Was, moi kochani, czyli graczy serwera 4life. Dzięki Wam nie było by tej wspaniałej społeczności, naprawdę Was wszystkich uwielbiam! Pozdrawiam również wspaniałego Redaktora @MoE.sh, który idealnie przeprowadził ten wywiad. Naprawdę nic dodać, nic ująć! M: Dziękuję, również pozdrawiam i dziękuję za wspaniały wywiad! D: Dziękuję i również pozdrawiam! Młodszy Redaktor @MoE.sh
  12. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  13. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
  14. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin