Witajcie drodzy czytelnicy! Z tej strony Reporter @theemo. z Redakcji 4Life News. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z materiałem.
Dnia 30 kwietnia 2025 roku, około godziny 18:00 doszło do dużego pożaru wschodnim wybrzeżu Los Santos. Na miejscu jako pierwsze pojawiły się patrole z San Andreas Police Department, zabezpieczając miejsce przed wejściem osób postronnych. Wśród gęstych płomieni znajdował się wrak pojazdu, który to najprawdopodobniej ten pożar wzniecił. Na miejscu, po około 15 minutach, pojawiły się wozy gaśnicze, lecz były one z Wojskowej Straży Pożarnej, minuty mijały, a wozów bojowych z San Andreas Fire Department, nadal nie było widać. Dzielni żołnierze poradzili sobie dość szybko z pożarem, który osiągnął prawie sto metrów długości. Z relacji świadka wynika, iż kierujący szarym pojazdem marki Cheetah FL, chciał popisać się przed grupką osób, stojących na części deptaka. Jednak przez małe doświadczenie w prowadzeniu sportowych samochodów, stracił panowanie nad pojazdem i przygodę z bandycką jazdą zakończył na poboczu. Przez niefortunne miejsce zdarzenia pojazd przejechał przez mocno wyschniętą, zaniedbaną roślinność, będącą bardzo łatwopalnym podłożem. Ze wstępnych ustaleń strażaków, bezpośrednią przyczyną zapłonu, musiał być rozgrzany do czerwoności, w tamtym momencie katalizator pojazdu. Niech to zdarzenie będzie dla wszystkich młodych kierowców przestrogą, wycinajcie katalizatory, by nie niszczyć przyrody.
Do chwili publikacji tej relacji, San Andreas Fire Department nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia w sprawie swojej nieobecności. Mieszkańcy domagają się wyjaśnień oraz przeprowadzenia dochodzenia w sprawie możliwego zaniedbania ze strony służb ratowniczych. Władze miasta zapowiedziały zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady miejskiej, na której zostanie poruszona kwestia wykonywania przez San Andreas Fire Department swoich obowiązków. Radni nie wykluczają też kontroli ze strony Najwyższej Izby Kontroli, w celu wykluczenia defraudacji środków publicznych.
Dziękuje za wytrwanie do końca. Ponadto zachęcam do zostawienia polubienia i komentarza, a jednocześnie do czytania dalszych materiałów.
Autoryzował: @og.ruddyy0