Skocz do zawartości

versho

Gracz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Typ konta

    Zwykłe

Aktywność reputacji

  1. 4Like
    versho przyznał(a) reputację dla AdrianeQ82 w Rekrutacja - Temat informacyjny San Andreas Fire Department   
    San Andreas Fire Department - Serwerowa Straż Pożarna
    W tym dziale znajdować się będą nabory do Szkoły Podoficerskiej SAFD. W momencie otwarcia rekrutacji przez zarząd frakcji pojawi się temat ze wszystkimi niezbędnymi informacjami oraz wzorem wymaganym do uzupełnienia przez kandydatów.
    Brak takowego tematu równa się z zamkniętą rekrutacją do frakcji!
    Film promocyjny frakcji
     
     
    Najczęstsze pytania odnośnie frakcji San Andreas Fire Department
     
    1. "Jak się zatrudnić?" "Jak tu pracować?" "Przyjmiecie mnie?"
    To pytanie pojawia się chyba najczęściej. Zadają je szczególnie nowi gracze. Jedynym sposobem aby dostać się do szeregów frakcji - czy tej, czy tez jakiejkolwiek innej - jest napisanie podanie w odpowiednim dziale na forum. Podanie należy napisać pod tematem ogłaszającym otwarcie rekrutację. 
    2. "Co trzeba zrobić?" "Jakie są wymagania?" "mam X, Y, Z lat, mam szansę?"
    Wymogiem, który stawiamy nowym kandydatom jest napisanie ładnego, schludnego podania. To od niego zależy czy się dostaniecie czy nie. Bierzemy również pod uwagę opinie o kandydacie wśród społeczności serwera, historię jego gry, historię aktywności oraz ilość, a także rodzaj posiadanych kar serwerowych. Nie ma natomiast dolnej granicy co do wieku czy też dokładnej ilości spędzonych na serwerze godzin.
    Dodatkowe instrukcje odnośnie podania, które mogą zwiększyć Twoje szanse:
    - Pisz podanie samodzielnie. Kopiowanie od innych naprawdę się nie opłaca. 
    - Nie interesuje nas charakterystyka skopiowana z bryków, zadanie.pl czy innych stron z wypracowaniami. W zakładce "o sobie" napisz faktycznie o sobie
    - Zadbaj o estetykę podania. Pytania pogrub, a całość wyrównaj do lewej strony.
    - Naprawdę nie opłaca się kłamać czy przeinaczać rzeczywistości. Jeżeli ktoś pisze, że poświęci 30h tygodniowo, a potem nie chodzi na szkolenia... lub przez 3 lata pisania podań nadal ma 15 lat.
    3. "Jak wygląda akademia?" "Czy można jeździć?" "Ile trwa szkółka?"
    Nowi strażacy dodawani są do frakcji na stopień strażaka-elewa oraz trafiają do murów Szkoły Podoficerskiej San Andreas Fire Department  Tam przez okres około 3-4 tygodni przechodzą cykl szkoleń, które mają za zadanie nauczyć ich wszystkiego co jest potrzebne do pełnienia służby w szeregach frakcji. Dodatkowo elewi mają możliwość (po odbyciu odpowiednich szkoleń) praktykować nabyte umiejętności wyjeżdżając w ramach podziału bojowego szkolnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Po około 3-4 tygodniach szkolenia przychodzi okres egzaminów. W przeciągu 1 tygodnia każdy elew, który został do egzaminu dopuszczony zoobowiazany jest podejść zarówno do części teoretycznej jak i praktycznej egzaminu. W przypadku uzyskania pozytywnych wyników elew zostaje awansowany do stopnia strażak.
    4. "ile się zarabia?" "Czy opłaca się to?" "jak długo trzeba siedzieć na służbie żeby zebrać na X, Y, Z pojazd?"
    Pytanie to można podsumować słowami - nie, nie opłaca się to. Jeżeli ktokolwiek przychodzi do frakcji tylko po to aby zarobić pieniądze to podjął bardzo złą decyzję. Wynagrodzenie otrzymuje się za minuty przepracowane na służbie. Możne je następnie odebrać w każdym urzędzie o dowolnej porze dnia i nocy. Wypłata nie jest zła jednak nie można jej porównywać z niektórymi pracami dorywczymi takimi jak Trans-Max Containers czy też praca na kopalni. Wraz z awansami na wyższe stopnie służbowe wynagrodzenie co prawda wzrasta jednak nadal jest to poziom niższy, niż w wymienionych pracach dorywczych.
    5. "czym się zajmujecie?" "co tu się robi?" "a fajnie u was?"
    Jako frakcja SAFD odgrywamy rolę Państwowej Straży Pożarnej. Co za tym idzie zajmujemy się szerokim spektrum zdarzeń, wydarzeń i katastrof. Gasimy pożary, uwalniamy ludzi z wypadków komunikacyjnych, udzielamy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, kierujemy ruchem... zajmujemy się katastrofami lotniczymi, kolejowymi czy morskimi, a nawet ściągamy koty z drzewa czy pomagamy osobom, które jakimś cudem znalazły się w dziwnych miejscach. Jedyne co nas ogranicza na serwerze to wyobraźnia nasza czy też wyobraźnia graczy, którzy pragną odegrać z nami akcje RolePlay. 
    Czy jest u nas fajnie? Jeżeli kogoś to interesuje, jeżeli ktoś to lubi... to jak najbardziej można powiedzieć, że tak jednak jest to opinia mocno subiektywna.
    6. "jak się pracuje?" "jak wygląda służba?" "fajnie tak afczyć a minutki lecą prawda?"
    Po zdaniu egzaminów nowi funkcjonariusze mają możliwość rozpoczęcia szkolenia specjalistycznego. Do wyboru mają tak: Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego (SGRT), Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą (SGPR), Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-ekologicznego (SGRChem-Eko) oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Medycznego (SGRMed). Dodatkowo organizowane są szkolenia i ćwiczenia doszkalające z różnych zakresów. Pracownicy cały czas pogłębiają swoją wiedzę lub uzupełniają braki w tej, którą powinni już posiadać.
    Służba wygląda tak, że pracownicy są skoszarowani. Może faktycznie, dla niektórych może to wyglądać na "afczenie" na służbie ale nich z tych rzeczy. Na koszarach funkcjonariusze czekają na ogłoszenie tzw. komunikatu wyjazdowego. Gdy wpływa zgłoszenie, dyspozytor je przyjmuje, analizuje, a następnie dysponuje na miejsce zdarzenia odpowiednie Siły i Środki. Swego rodzaje "patrole" są raczej rzadkością, ponieważ staramy się aby frakcja funkcjonowała w sposób możliwie zbliżony do realnej PSP.
    Oczywiście, zdarzają się chwilę, że zgłoszeń po prostu niema. Wtedy dowódcy zmian lub inne osoby uprawnione mogą zarządzić wyjazd na boisko, na poligon szkoleniowy czy też na tzw. rozpoznanie obiektu.
    7. "oprowadzicie mnie?" "Można pozwiedzać?" "Można zobaczyć samochody?"
    Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko ładnie poprosić kogoś kto aktualnie jest na służbie, jest w koszarach i ma chwilkę wolnego czasu. W większości przypadków taka osoba zgodzi się i z chęcią oprowadzi po naszym budynku. Jeżeli jednak wlatujecie na HURRAAAA, zaczynacie biegać po koszarach, a do pracowników odnosicie się niekulturalnie to możecie spodziewać się co najwyżej kary administracyjnej, a nie oprowadzenia po koszarach czy zobaczenia samochodów.
    8. "Czy dochodząc do Was nauczycie mnie RP jakie trzeba umieć?"
    Uwaga... odpowiedź brzmi... NIE! Kadra szkoleniowa nie stara się uczyć nowych adeptów sztuki pożarnictwa ściśle określonego "RP". Wychodzimy z założenia, że jeżeli ktoś napisał podanie i to na tyle dobrze aby się dostać to klepać literki w klawiaturę już raczej potrafi i nie ma sensu tego uczyć. Staramy się raczej przekazać wiadomości w taki sposób aby wszystko logicznie wytłumaczyć. Staramy się tak wyszkolić elewów aby to oni musieli chwilę pomyśleć, a nie tylko wykuć na blache kolejne linijki RP. Służy to temu, że w sytuacji nietypowej osoba taka będzie potrafiła się zachować, a nie tłumaczyła się faktem "yyyy bo tego RP nie było w materiałach" przykładowo... zamiast podawać konkretne linijki RP jak np. wykonać dostęp do poszkodowanego w samochodzie tłumaczymy jakie są techniki, jakie są ich wady i zalety, kiedy mogą być zastosowane oraz czemu dane czynności wykonuje się tak, a nie inaczej. Funkcjonariusze nie mają z góry narzucone jak ma wyglądać RP, jak ma wyglądać zabezpieczenie, jak trzeba pisać dane elementy itp. Liczy się przede wszystkim wiedza ogólna i logiczne myślenie. 
    Co więcej - niektóre elementy są specjalne rozwijane w sposób, który rzadko kiedy może być konieczny na serwerze. Wiemy jednak, że są wśród nas też młodsi gracze. Przekazanie takiemu młodemu chłopakowi czy dziewczynie informacji jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy, jak zachować się na miejscu wypadku itp. może mieć duży wpływ, kiedy nie daj Boże osoba taka znajdzie się podobnej sytuacji w prawdziwym życiu. 
    9. "ile trzeba grać?" "Jaka jest norma?"
    Norma minutowa we frakcji wynosi 520 minut na okres rozliczeniowy, czyli na 2 tygodnie. Nie jest tu dużo, jeżeli ktoś jednak myśli o awansie ilość ta wynosi 1200 minut w okresie.
    10. "Jak wyglądają awanse?" "Jak więcej zarabiać?" "Czy szybko idzie się wyżej?"
    Zarabiać więcej można wraz z osiąganiem wyższych stopni służbowych - tak jak opisane zostało to wyżej. Awanse na wyższe stopnie służbowe nadawane są cyklicznie. Aby takowy otrzymać należy spełnić parę wymagań. Spełnienie wszystkich z nich nie oznacza jednak, że takowy awans się otrzyma i odwrotnie - nie spełnienie któregoś w cale nie musi tego awansu wykluczać. Decyzję ostatecznie podejmuje zarząd frakcji biorąc pod uwagę zachowanie, aktywność oraz ogólną postawę pracownika.
    Dodatkowo KAŻDY pracownik ma możliwość zdania egzaminów dodatkowych, które wraz z postępem kariery stają się możliwe do zaliczenia, a w pewnym momencie obowiązkowe. Każdy pracownik ma też szansę na zajęcie dodatkowych stanowisk służbowych w ramach tzw. grup zaszeregowania zaczynając od stażysty, a kończąc na stanowisku dowódcy zmiany, dowódcy jednostki czy też wykładowców SP. Wszystko zależy od tego ile wiemy... ile umiemy.. i tego jak bardzo nam się po prostu chce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin