Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Aparat pod nagrywanie, co wybrać?


RasTi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć drodzy gracze, zwracam się do Was z prośbą o doradzenie mi w kupnie nowego sprzętu do nagrywania, jak dobrze większość pewnie wie, nagrywam na Youtubi'e i chce z Tym bardziej na poważnie zacząć, dlatego z każdym filmem chce polepszyć swoją jakość by moje filmy się naprawdę przyjemnie oglądały, dlatego teraz na święta mam w planach kupić jakiś dobry aparat najlepiej lustrzankę nie za drogą pod nagrywanie, sam na Tym się za bardzo dobrze nie znam a bym powiedział że tak przeciętnie, to liczę na to że grają tu osoby które mają jakieś pojęcia na ten temat, kto coś może fajnie doradzić, to niech napisze da linka np. do aparatu i uzasadni co i jak.

Osobiście mam na oku tą lustrzankę: https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/lustrzanka-cyfrowa-nikon-d5300-18-55mm-vr-czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej kolega, polecam Canona 200D. Sam posiadam i sprawuje się bardzo dobrze. Jeśli nie miałeś nigdy styczności z bardziej zaawansowanymi aparatami jak tym w telefonie to będzie dobry, bo ma mini-przewodnik po tym jak posługiwać się ISO, czy innymi takimi. Ogólnie bardzo dobry do nauki. Nie wiem, czy będziesz używał go do nagrywania czy jeszcze do czegoś, ale poleciłbym Ci kupić same body+jakiś obiektyw np. Sigmy. Co prawda nie wiem jaki masz budżet, ale byłaby to dobra decyzja w przyszłość. Obiektyw 18-55mm, który jest w zestawie jest nazywany kitowym.

A najbardziej poleciłbym Ci napisanie na jakimś forum fotograficznym i tam dowiedzieć się od specjalistów, bo jestem amatorem i wątpię że znajdzie się tutaj jakiś profesjonalista, aczkolwiek jeśli miałbyś jakieś pytanie, czy podesłanie przykładowych zdjęć to pisz PW ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DareK. napisał:

Tak jak wyżej kolega, polecam Canona 200D. Sam posiadam i sprawuje się bardzo dobrze. Jeśli nie miałeś nigdy styczności z bardziej zaawansowanymi aparatami jak tym w telefonie to będzie dobry, bo ma mini-przewodnik po tym jak posługiwać się ISO, czy innymi takimi. Ogólnie bardzo dobry do nauki. Nie wiem, czy będziesz używał go do nagrywania czy jeszcze do czegoś, ale poleciłbym Ci kupić same body+jakiś obiektyw np. Sigmy. Co prawda nie wiem jaki masz budżet, ale byłaby to dobra decyzja w przyszłość. Obiektyw 18-55mm, który jest w zestawie jest nazywany kitowym.

A najbardziej poleciłbym Ci napisanie na jakimś forum fotograficznym i tam dowiedzieć się od specjalistów, bo jestem amatorem i wątpię że znajdzie się tutaj jakiś profesjonalista, aczkolwiek jeśli miałbyś jakieś pytanie, czy podesłanie przykładowych zdjęć to pisz PW ;)  

Dzięki, tak nagrywania przede wszystkim. A jakieś takie aktywne forum znasz, jeżeli tak to podaj PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin