Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Radiotelefony, krótkofalówki


Maciek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może znajdą się tutaj jakieś osoby które choć odrobinę znają się na radiotelefonach i krótkofalówkach. Potrzebuje pomocy i propozycji co wybrać. 

Czym powinno się to urządzenie charakteryzować?

  • zasięg od 1500 do 3000 [m] (może być większy ale cudów w urządzeniach w tym przedziale cenowym nie oczekuje)
  • nie rzucać się w oczy
  • być w miarę uniwersalne od urbexu przez turystykę po łażenie po lasach, łąkach i polach
  • cena do 150-200 zł, najlepiej za zestaw 2 szt. na sam początek mojej przygody zestaw w takiej cenie mi wystarczy
  • nie wymagać zezwolenia

Jedyne co na tą chwilę znalazłem to ten zestaw:

https://cb-radia.pl/zestaw-2-sztuki-baofeng-bf-888s-radiotelefon-profesjonalny-400-470-mhz-p-663.html

Jeśli się ktoś zna na tych sprawach chętnie poczytam i się dowiem wielu ciekawostek. Potrzebuje ten sprzęt zakupić najlepiej na styczeń bo wtedy zacznę swoją przygodę z poszukiwaniem ciekawych miejsc i rzeczy.

Edytowane przez Matthias9752
dodanie nowego podpunktu do charakterystyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten zestaw będzie dla Ciebie idealny: https://www.mediaexpert.pl/radiotelefony/radiotelefon-switel-wtf737,id-261113?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiA0ajgBRA4EiwA9gFOR2WVz6SEWmzwK9s1k43IiA8VgkYNRoIOkri3ggjIjX5YO_iTneFH4hoCOksQAvD_BwE

Siedze w tym od ponad 2lat i mogę Ci zagwarantować, że są one dobrej jakości i adekwatne do swojej ceny. 

Edytowane przez Mr.Pokemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mr.Pokemon napisał:

Myślę, że ten zestaw będzie dla Ciebie idealny: https://www.mediaexpert.pl/radiotelefony/radiotelefon-switel-wtf737,id-261113?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAiA0ajgBRA4EiwA9gFOR2WVz6SEWmzwK9s1k43IiA8VgkYNRoIOkri3ggjIjX5YO_iTneFH4hoCOksQAvD_BwE

Siedze w tym od ponad 2lat i mogę Ci zagwarantować, że są one dobrej jakości i adekwatne do swojej ceny. 

A jak z ładowaniem tych urządzeń? Trzeba dokupić dodatkowe urządzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako strażak na radiostacjach,krótkofalówkach się znam. Jak wyżej wymieniłeś Baofeng'a BF 888S, powiem Ci, że wybór nawet dobry, cena pozytywna, ale jeśli Ci chodzi o bardzo dobrą jakość odbioru jak i wysyłanego sygnału to : BAOFENG UV-82, również cena niska i nie zawodna, z tego co słyszałem, koledzy w niektórych PSP właśnie z nich korzystają. A bardzo nie zawodną firmą jest : Hytera, ale jednak ceny od 1000 wzwyż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin