Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z Pauli*


FragusS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pcDLgbZ.png


Witam wszystkich czytelników bardzo serdecznie. Dziś przygotowałem dla was bardzo ciekawą rozmowę, którą przeprowadziłem z @Pauli* czyli osobą, którą wszyscy bardzo dobrze znacie. Nie tylko jako naszego Młodszego Reportera ale i również jako Supporta czy Ratownika Medycznego SAMD. Zapraszam do czytania!.

icf5uZc.png.6403d00604b238c506119207a0774f31.png

 

F - @FragusS

P - @Pauli*

 

F - Witam, z tej strony Dyrektor Naczelny FragusS z Redakcji 4Life News. Czy udzielisz odpowiedzi na kilka pytań?

P - Cześć, jasne, chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

 

F - Świetnie! Na początek opowiedz proszę jak trafiłeś na serwer 4Life?

P - Na serwer 4Life trafiłem w roku 2016 szukając czegoś nowego na polskiej scenie MTA, wcześniej grywałem częściej na serwerach DM/Freeroam a chwilkę później na RPG, który mi się po krótkim czasie znudził, więcej z tamtego okresu nie pamiętam więc opiszę powrót w 2019, wróciłem na serwer za namową @CykMyk i @Sucre. wraz z @.kura był to dla mnie okres, kiedy poprzedni serwer na którym miałem rangę administracyjną upadł, główny czynnik, który mnie zmotywował to organizacja, którą chcieliśmy założyć, aktualnie organizację prowadzę ja, drugim czynnikiem, który jest równie ważny jest zabawa, gdyby nie dzienne rozmowy z ekipą, zabawa i satysfakcja prawdopodobnie dziś nie odpisywałbym na twoje pytania.

 

F - Rozumiem. Nie dawno dołączyłeś do grona administracji na rangę Support. Jaka była twoja reakcja gdy otrzymałeś rangę Support'a?

P - Powiem ci, że byłem na prawdę zaskoczony, miałem dość ciężki dzień, chciałem już iść spać aż nagle na telefonie na forum zauważyłem 'ZbyK.gg wspomniał o tobie...' momentalnie dostałem zawału, szybko odpaliłem komputer, euforia była ogromna, nie da się opisać tego uczucia, 350h i osiągnąć już tyle, niesamowite, przez te 2 tygodnie pokazałem nie jednemu, że taka ilość godzin potrafi zdziałać cuda - i tak się stało, wiele osób, które były negatywnie do mnie nastawione dziś nazywają mnie najlepszym Supportem :D.

 

F - Opowiedz proszę jak wygląda twoja praca oraz obowiązki na tej randze. 

P - Moja praca jak większości się wydaje jest 'łatwa' - naprostuję was, nie jest. Wchodzę na komputer pierwsze co sprawdzam Discorda, czy nikt nie łamie regulaminu, czy jest porządek na kanałach, następnie wchodzę na forum gdzie ogarniam niektóre działy by nie było syfu, odpisuje na prywatne wiadomości, sprawdzam nowości na serwerze, pomagam jak mogę, wchodząc na serwer pierwsze co to odpisuję na prywatne wiadomości, sprawdzam czy jest ład i porządek na chacie /g, witam się z innymi członkami ekipy i przechodzę do raportów, jest ciężko ale dzięki doświadczeniu wczułem się już w klimat pracy i nie mam z niczym problemów, na samym końcu wchodzę na Mumble, sprawdzam czy nie ma wulgarnych nicków, żadnego odwalania na kanałach, moje obowiązki można odczytać w regulaminie, jako Support muszę pomagać graczom, dbać o ład i porządek, być obrońcą regulaminu, muszę wyrobić wymaganą ilość raportów, tak to się prezentuje. Niekiedy taka praca zajmuje mi 6h bez przerwy.

 

F - Uważasz, że społeczność naszego serwera jest wymagająca czy wręcz przeciwnie? 

P -  Społeczność 4Life oczywiście wymaga od nas wielu działań, jednak nie jest to coś z czym mielibyśmy problem, śmiało mogę napisać, że jest pośrednia

 

F - Co sądzisz o społeczności naszego serwera? Czy spotkamy tu dużo miłych i życzliwych graczy? A może raczej nieprzyjemne osobowości?

P -  Społeczność 4Life to jedna z najlepszych na które trafiłem, większość to miłe i życzliwe osoby, które pomogą każdemu, mowa tutaj o nowych graczach bądź średniego stażu, osoby, które osiągnęły +1000h myślą, że mogą wszystko, że będą specjalnie traktowani, nie każdy oczywiście taki jest, jednak spora ilość jest nieprzyjemna w zachowaniu i nawet ja będąc na randze administracyjnej zostaje 'zlinczowany' bo mam poniżej 1000h, przykre ale takie są już realia, nowi użytkownicy próbują się rozwijać, dołączają do frakcji, starają się dołączyć do administracji a starsi osiągnęli wszystko i jedyne co tak na prawdę można zauważyć to odwalanie.

 

F - Jak wiemy obecnie przegrałeś na serwerze 412 godzin a już na ten czas bardzo dużo osiągnąłeś. Zatem zdradź nam proszę swój przepis na sukces.

P - Przepis na sukces jest prosty, wystarczy długi staż na scenie MTA, pomysły na siebie, motywacja, nie poddawanie się na początku i integracja z community serwera, dzięki tym aspektom możemy wzbić się na wyżyny, gdy miałem 50h dołączyłem już do frakcji oraz biznesu, oczywiście trzeba pomyśleć nad dobrym podaniem - bo to ono nas reprezentuje, nie mieć dużej ilości kar, tworzyć ciekawe eventy dla społeczności, zgłaszać nieprawidłowe zachowania - bo przez to również bronicie regulaminu, skoro mowa o regulaminie - trzymać go głęboko w sercu.

 

F - Świetnie! Pełnisz funkcję Ratownika Medycznego w frakcji SAMD. Możesz zdradzić nam kilka szczegółów o tej frakcji? Czym się zajmuje oraz jak się w niej pracuje?

P - Jest to frakcja, która wymaga niemałego doświadczenia jeżeli chodzi o RP, jesteśmy życiem i śmiercią, zajmuje się ogólną pracą na wypadkach, ratowaniem ludzi, zajmuje się wszelaką hospitalizacją, dbaniem o dobre funkcjonowanie frakcji poprzez dawanie różnych propozycji, staram się pracować na przykładzie ratowników w prawdziwym świecie, interesuje się medycyną i chciałbym w przyszłości zostać Ratownikiem Medycznym ( tylko, że tym razem w świecie realnym nie wirtualnym ), pracuje się ciężko, niekiedy są przypadki, które nie wiem jak rozwiązać, ale dzięki zgranemu zespołowi dajemy radę, same materiały nie są zbytnio ciężkie bo można je wkuć na blachę, jednak trzeba pamiętać, że mimo iż jest to gra to jeden zły ruch i możesz pozbawić kogoś życia, czas też ma znaczenie.

 

F - Czy któreś wezwanie lepiej zapadło ci w pamięć? Było chociaż jedno, które udało ci się lepiej zapamiętać?

P - Najlepiej pamiętam przyjazd na wypadek, gdzie rannym był funkcjonariusz San Andreas Police Department, jego obrażenia były na prawdę ciężkie, robiliśmy co mogliśmy by go uratować - niestety się nie udało, zorganizowaliśmy pogrzeb a mimo iż to była gra - nie jeden, który był uczestnikiem się wzruszył a wśród tych osób byłem również ja, przemówienia które były tam kreowane były na prawdę mocno przygłębiające, niestety nie pamietam zbyt dużo z tej akcji lecz była ona 'najmilej' wspominana.

 

F - Udaje ci się pogodzić frakcję z biznesem oraz rangą na serwerze? Jak wiemy, musicie wyrobić normę tygodniową do tego musisz jeszcze wypełnić swoje obowiązki jako Support oraz jako Młodszy Reporter.  Nie jest to dla ciebie trudne?

P -  Nie jest to dla mnie problemem - są wakacje więc mam więcej czasu, nie wiem jak połączę te 3 sprawy w czasie roku szkolnego, będzie ciężko i prawdopodobnie z jednej z wyżej wymienionych będę musiał zrezygnować - ale jest do tego jeszcze czas więc staram się o tym nie myśleć, także nie - nie jest to trudne i udaje mi się pogodzić frakcję z biznesem oraz rangą na serwerze.

 

F - Jak dobrze wiemy pełnisz funkcję Młodszego Reportera w Redakcji 4Life News. Opowiedz więc proszę na czym polega twoja praca?

P - Moja praca polega na tworzeniu różnego rodzaju artykułów, przeprowadzania wywiadów, relacje z różnych anomalii w stanie San Andreas, wszelkie aspekty związane z dziennikarstwem, również dbaniem o dobro Redakcji 4Life News co jest to dla mnie priorytetem.

 

F - Opowiedz nam trochę o Redakcji 4Life News. Czym zajmuje się ten biznes oraz jak obecnie funkcjonuje.

P - Redakcja 4Life News to biznes, który tak na prawdę mnie stworzył, daje możliwość rozwijania się w kwestiach samej wyobraźni, aspektach psychologicznych, Redakcja zajmuje się typowo papierkową robotą, tworzeniem różnych jak wymieniłem wyżej artykułów, wywiadów, jak najszybsze poinformowanie obywateli o wypadkach, anomaliach pogodowych, ostrzegania przed nieprawidłowym zachowaniem na wakacjach, biznes funkcjonuje dobrze, nie jest idealnie i wiele rzeczy bym poprawił ale myślę, że z biegiem czasu rozwinie się i na pewno będę do tego dążył, jeżeli ktoś chce się przekonać jak to jest być członkiem Redakcji - zachęcam do napisania podania :)

 

F - Czy praca redaktora jest wymagająca? Ile potrzeba czasu by napisać dobry artykuł bądź wywiad?  Wiąże się to z wieloma godzinami pracy czy wręcz przeciwnie? 

P -  Praca redaktora jest jak najbardziej wymagająca, nigdy nie wiadomo co może spodobać się Community, pierwszy twór nowego projektu musi być bacznie obserwowany, czy przypadł do gustu czy może jednak nie, jeżeli chodzi o same artykuły to tworzę je zwykle 3/4 dni pracy po 6h, wywiady 5/6 dni po 4h pracy, udoskonalenia są dla mnie ważne, wywiad z @DeltaRon był tworzony 8 dni prac po 8h, także wiąże się to z wieloma godzinami pracy, godzin tych nie żałuję bo mogłem każdemu graczowi zabrać chwilę by poczytał coś, co go spodoba i by na chwilę odszedł od pracy na lawetach czy kopalni.

 

F - Co sądzisz o Redakcji 4Life News? Możesz przedstawić nam swoje zdanie o tym biznesie?

P - Redakcja 4Life News moim zdaniem to biznes, który ma przed sobą złotą erę, który reprezentuje serwer na forum bardzo pozytywnie, polecam z serduszka dołączyć do Redakcji bo można na prawdę udoskonalić się w tworzeniu różnych rzeczy, przydaje się to w prawdziwym świecie.

 

F -  Na serwerze jesteś również liderem swojej organizacji - Vae Victis. Opowiedz nam trochę o historii tej organizacji.

P -  Organizacja powstała w Lutym 2019 roku za inicjatywą głównego założyciela - Sucre, dokładnie dwa miesiące później mogliśmy ujrzeć ją na serwerze, czyli 16/04/2019r. oczywiście mowa tutaj o 4Life, organizacja de facto powstała w 2018 roku w Październiku/Listopadzie pod nazwą 'Toxic Squad', która zbierała legendarne osoby z różnych serwerów, gdy wszystko się rozpadło i zostaliśmy we czwórkę (Sucre, Wika, ja oraz Kura) stwierdziliśmy, że pora na coś nowego i dzięki temu dołączyliśmy na 4Life, jesteśmy rodziną, mamy w planach nie jedno spotkanie w prawdziwym świecie, 3/4 liderów to osoby dorosłe prócz Kury, było wiele wzlotów i upadków, wiele kłótni i zgód, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że będziemy ze sobą grać do końca - pamiętajcie, gry łączą nie dzielą.

 

F - Rozumiem. Opowiedz coś o sobie.

P - Nazywam się Patryk, mam 18 lat i mieszkam w stolicy krainy węgla - czyli w Katowicach, uczęszczam do technikum na profil hotelarski - jest to połączenie kelnerstwa, gastronomii, wszystkiego co związane z umiejętnościami barmańskimi, turystyki i wielu innych, interesuje się geografią (wszystko co związane z kartografią, jestem byłym Vice-Mistrzem Polski w rozpoznawaniu stolic i krain geograficznych), fascynuje się historią słowiańską, prapolską, amerykańską oraz Aborygeńską, mitologią (właśnie słowiańską oraz grecką, nordycką i celtycką), medycyną (w przyszłości chciałbym zostać Ratownikiem Medycznym ale to ciężki kawał chleba do zgryzienia), większość mojego życia stanowiły gry, które pozwalają mi uciec od problemów, złych sytuacji, dlatego mogę śmiało napisać o e-sporcie, zdobyłem nie jeden tytuł w grze Counter-Strike: Global Offensive, gram w takie gry jak Grand Theft Auto V, Wiedźmin, GTA San Andreas (multiplayery), Fifa, UFC, większość mojego życia to również sport (w przyszłości dzięki siłowni chciałbym spróbować swoich sił w kulturystyce bądź trójboju), trenowałem sztuki walki (Kick-boxing, MMA, Muay thai oraz BJJ), z charakteru jestem osobą miłą, która nie boi się wyzwań, jestem ambitny, zdyscyplinowany, nikomu nie odmówię pomocy, idąc rozumowaniem Hipokratesa i opisem cechu osobowości mógłbym śmiało określić siebie jako flegmatyk, jestem osobą bardzo spokojną, zrównoważoną i opanowaną, nie lubię okazywać swoich emocji, robić wokół siebie szumu, również mogę określić się mianem melancholika często nazywany jestem głębokim myślicielem, lubię analizować każdą sprawę i wyciągnać z niej konsekwencje. Jestem sumienny i zdeterminowany, aby osiągnąć wyznaczone cele.

 

F - Skąd wziął się tak właściwie twój nick? 

P - Skąd się wziął mój nick, teraz złamię serca wszystkim chłopakom, którzy liczyli na miłość, nie, nie wziął się od Paulina lecz od pełnej nazwy nicku - PauliTo, nick przejąłem po moim ojcu, który grał w Counter-Strike 1.6 spory okres czasu, gdybym miał wymyślić teraz swój nick to na pewno byłby to ciężki okres bo nie potrafię wymyślać nicków, ten mam już od 2014 roku.

 

F - Czy grasz w inne gry niż MTA?

P -   Owszem, jak wspomniałem w pytaniu w którym miałem opisać siebie pogrywam w takie gry jak UFC (wszystkie z serii), Fifa, Counter-Strike: GO, League of Legends, Fortnite, Wiedźmin, Europa Universalis IV, City Skylines oraz wiele więcej.

 

F - Świetnie się rozmawiało. Dziękuje za udzielenie wywiadu oraz życzę miłego dnia.

P - Dziękuje, wzajemnie.

Dla Redakcji 4Life News

Dyrektor Naczelny @FragusS

Edytowane przez FragusS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MrAsfurix napisał:

Podoba mi się ilość błędów w wypowiedziach "Młodszego reportera"

Straszne, nie zauważyłem z mojej strony błędu i zamiast wypowiedzi, które mi je ustala (jakiekolwiek błędy) to wolisz napisać post który nic w sumie nie wnosi, dodatkowo dodałeś „Młodszy Reporter”, wywiad jest „z Pauli” czy „Młodszym reporterem”? Na wywiad odpisywałem gdy byłem o krok przed wyjazdem nad morze, wraz z @FragusS staraliśmy się nieco ożywić nasz dział wiec nie wszystko było Z MOJEJ strony dopracowane ale starałem się jak mogłem, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pauli* napisał:

zamiast wypowiedzi, które mi je ustala (jakiekolwiek błędy) to wolisz napisać post który nic w sumie nie wnosi

§5. Wszelkie błędy w materiałach zgłaszamy do autora w prywatnej wiadomości.
§6. Zakazuje się wszczynania kłótni, prowokowania, ubliżania czy obrażania.

sory, nie mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin