Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z Lukasz1393


Pauli*
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

gUNp1vg.png

Witam, z tej strony Młodszy Reporter @Pauli*

W dniu dzisiejszym po długich i ciężkich pracach przedstawiam wam Wywiad z Administratorem RCON @Lukasz1393, wywiad ten jest dla mnie kolejnym etapem w mojej karierze Redaktora, spoglądając na pierwsze wywiady i na aktualne mogę śmiało przyznać - opłaca się pracować dla lepszego rezultatu, bez przedłużania, miłej lektury.

r6-operator-pulse_229931.thumb.png.bf86692f5300eb8023fc1509e60a734d.png


Wywiad z Administratorem RCON @Lukasz1393

P - @Pauli*
L - @Lukasz1393

 


P - Witam, z tej strony Redaktor Specjalista Redakcji 4Life News - Pauli*. Czy miałby pan trochę czasu, aby udzielić mi wywiadu? 
L - Witaj. No dobra, damy radę!

P - Świetnie! Na początku chciałbym cię zapytać - jak trafiłeś na serwer 4Life?
L - No to zaczynamy.. W 2014 roku wraz z @ZbyK.gg graliśmy na innym serwerze RPG. Posiadaliśmy tam własną organizację oraz paczkę znajomych. Po jakimś czasie, serwer zaczął się nam nudzić, więc odeszliśmy. ZbyK zaczął interesować się skryptowaniem, po jakimś czasie zaproponował wspólny serwer RPG. Zaczęło się planowanie, jak ma to wyglądać. Wraz z kilkoma znajomymi, na konferencji w Gadu-Gadu (tak, to był główny komunikator do rozmów) zaczęliśmy rozplanowywać, jak "nasz serwer" będzie wyglądał. Pamiętam, że sporo to trwało, mi udało się wymyślić aktualną nazwę tego serwera - "4Life". W składzie administracji RCON tamtego był między innymi @Bolek.. Serwer funkcjonował raczej średnio, liczba graczy nie przekraczała 10 osób online. Po jakimś czasie serwer został zamknięty a kontakt (chyba) się urwał. W okolicy 15-20 grudnia 2014 dostałem wiadomość od ZbyK'a, że ma jakiś fajny serwer do pogrania. Z tego co pamiętam, to był już tam RCON-em. Wszedłem zatem na tego Play4Fun'a i zacząłem rozgrywkę. Starałem się poznać jak najwięcej graczy, gdzieś w styczniu dostałem się do SAPD.
Tam tak naprawdę zaczęła się gra. Pamiętam pierwsze szkolenia, patrole, pościgi. Sprawiało mi to nawet dużą frajdę. W marcu 2015 udało się dostać wymarzoną rangę supporta. No.. więc tak trafiłem na serwer

P - Opowiedz coś o sobie.
L - Mam na imię Łukasz, mam 18 lat. Uczę się w LO na profilu z rozszerzoną matematyką, fizyką oraz językiem angielskim. Mieszkam w niewielkim mieście w woj. lubelskim. W wolnych chwilach spotykam się ze znajomymi czy też jeżdżę na rowerze. Lubię też jednak obejrzeć jakiś dobry serial czy film, a także pograć w jakieś gierki na konsoli lub na komputerze. Zimą uwielbiam jeździć na nartach, jest to jedno z moich hobby. Po wakacjach będę w klasie maturalnej, więc z pewnością będzie dużo mniej czasu na komputer, ale postaram się to jakoś pogodzić. W sumie nie wiem, co mogę jeszcze dopisać. A, i od półtorej miesiąca posiadam prawo jazdy, więc jeszcze się pochwalę, że zdałem za pierwszym razem.  :D 

P - Rozumiem, Jak wiemy aktualną twoją rangą w gronie administracji jest RCON jednak cofnijmy się w przeszłość, jaka była twoja reakcja gdy otrzymałeś rangę Support'a?
L - Ciekawe pytanie. Rangę Support'a otrzymałem dawno, dawno temu, bo ponad 4 lata temu. Miałem wtedy niecałe 14 lat. Z tego co pamiętam, to po ukazaniu się wyników na rangę support serwer został zamknięty z powodu działań jednego z RCON'ów. Byłem troszkę przerażony, że akurat teraz coś takiego sie zdarzyło, szczególnie, że na I edycji posiadałem dobrze wyposażoną mananę ID 100, którą bardzo lubiłem. Po jakimś tygodniu/dwóch (?) została otwarta druga edycja serwera. Doskonale pamiętam jak przed jej startem testowaliśmy różne prace. Szczególnie pamiętam pracę przewożenia narkotyków z Juniper Hollow na górę Mount Chiliad. Kiedy ruszyła druga edycja byłem bardzo "podjarany", że mogę grać sobie z tą rangą, która mimo wszystko dawała więcej możliwości.

P - Jak wiele dla Ciebie znaczy ranga Administratora RCON?
L - W sumie to chyba nie jest dla mnie czymś wielkim, początkowo bardzo jarałem się tym, że mogę zrespić sobie auto, wsadzić do niego jakiś wielki silnik i pojeździć. Teraz głównie wykorzystuję ją do wykonywania moich obowiązków.

P - Jak wyglądał cykl Twoich awansów w Administracji?
L - Rangę supportera otrzymałem w marcu 2015. Awans na administratora nastąpił bardzo szybko, bo już po dwóch miesiącach. Funkcję administratora RCON pełnię od czerwca 2018. Jako administrator miałem chyba 2 przerwy, ale jak widać wracałem cały i zdrowy.

P - Czy spodziewałeś się, że to własnie Ty zostaniesz wybrany na Administratora RCON.
L - Wiedziałem, że będą awanse na nowych RCON'ów, lecz poza mną było kilku kandydatów na to miejsce. Nie byłem pewien, że się dostanę, jednak czułem, że jest na to szansa.

P - Co chciałbyś przekazać osobom, które non-stop wypisują do Ciebie na temat apelacji?
L - Mnie akurat takie osoby nie przeszkadzają. Jeśli widzę, że ktoś przesadza - apelację odrzucam lub rozpatruję z opóźnieniem. Także mi osobiście krzywdy to nie robi. Myślę, że takie osoby same sobie szkodzą.

P - Czy patrzenie jak działa administracja na innych serwerach, motywuje Cię do dalszej pracy?
L - W zasadzie to nie gram na konkurencyjnych serwerach, więc niezbyt wiem co się tam odbywa. Czasami jednak wchodzę na serwer, gdzie właścicielem jest Niemiec, ale nie zwracam uwagi, co robi tam administracja. Podsumowując - nie patrzę na administrację innych serwerów, więc nie może to wpłynąć na jakość mojej pracy czy też motywację.

P - Dobrze, odejdźmy może od kwestii administracyjnych, czy planujesz dołączyć do jakiejś frakcji?
L - Nie, obecnie nie mam na takie rzeczy czasu ani chęci. Nie miałbym ochoty chodzić po różnych szkoleniach, a także pewnie nigdy nie zrobiłbym normy ze względu na inne obowiązki.

P - Jak wyglądały Twoje początki przy tworzeniu TSA.
L - Hm. Może opowiem jak to mniej więcej było. Zatem z MrAsfurix'em na początku kwietnia 2015 wpadliśmy na pomysł założenia jakiejś nowej frakcji, mimo, że nie mieliśmy żadnego pomysłu. Po jakimś czasie wpadł nam do głowy pomysł frakcji Taksówkarskiej. Opracowaliśmy nazwę frakcji, podstawowe założenia dot. działania a także potencjalną bazę. Następnie zwróciliśmy się do ZbyK'a lub XQwarda aby dali nam szansę. Tego samego dnia Asfurix ogarnął nam 'parking' a ja zająłem się spisem pojazdów jakie potrzebujemy. XQward dodał nam te wozy a my ruszyliśmy z pierwszą rekrutacją. Potem była zmiana bazy, chyba nawet kilkukrotna bo coś mam ciągle nie odpowiadało. Po jakimś czasie chyba Asfurix zrezygnował i ja musiałem sam kontynuować prowadzenie frakcji. Tak, ja mając 14 prowadziłem szkolenia/egzaminy i to (chyba) nie najgorzej. Pamiętam, jak stresowałem się przed jakimś spotkaniem, gdzie miałem kilka osób powyżej 20 roku życia (ponad 6 lat starszych!), ale jakoś się udało. Działaliśmy tak naprawdę bez żadnych skryptów, taksometr dostaliśmy ponad półtora roku później jak wróciłem do frakcji na około dwa miesiące, aby ogarnąć sytuację.. Wracając, początki na pewno nie były łatwe, mielismy sporo obowiązków bo w zasadzie sami prowadziliśmy tę frakcję. Dopiero po jakimś czasie awansowaliśmy kogoś do zarządu w celu pomocy nam. Myślę, że utrudnieniem był mój wiek, chociaż dzięki temu miałem masę czasu na gierki. Myślę, że był to taki bardzo fajny okres, który na pewno już nie powróci. eh.. znowu się rozgadałem

P - Miałeś kiedyś takie chwile, w których chciałeś napisać przysłowiowe "S4", czyli odejście, z serwera? Jeżeli tak, to co finalnie Cię zatrzymało?
L - Jasne, że tak. Kilkukrotnie. Z tego co pamiętam, to dwukrotnie odszedłem z rangi, jednak po kilku miesiącach powróciłem. A co w innych przypadkach? Głównie zatrzymali mnie znajomi, którzy tutaj grali. Uważam, że ciężko byłoby mi teraz od tak odejść z tego serwera, gdyż jednak kosztował mnie on sporo czasu, nerwów. Z drugiej strony przegrałem tutaj sporo bardzo miłych godzin, poznałem wiele ciekawych osób. Uważam, że całkowite odcięcie od serwera nie byłoby takie proste. 

P - Co sądzisz o obecnym Community serwera, czy są jakieś zmiany, które chciałbyś wprowadzić? 
L - Generalnie, jeśli chodzi ogólnie o całą społeczność to 4LIFE jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą jaką kiedykolwiek widziałem w internecie. Część graczy naprawdę jest w porządku, można na spokojnie z nimi porozmawiać, pożartować, lub nawet odegrać jakąś dziwną akcję RP. Na pewno bardzo podoba mi się idea uberowania przez graczy. Wielokrotnie widziałem, jak ktoś za darmo podwozi innego gracza na drugą część San Andreas. Są jednak gracze, z którymi po prostu nie da się żyć, ale na to chyba nic nie poradzimy. Na pewno nie sprawia mi przyjemości, kiedy wchodzę na serwer i wszyscy zaczynają spamować "dawaj salony". Ostatnio zablokowaliście całe ulice dookoła salonu, przyjechała policja etc. Nie żeby mi to bardzo przeszkadzało, bo na mumble razem się z tego śmialiśmy, ale nie przeginajcie z tym! :DA co do toksycznych osób - staram się po prostu ich unikać aby nie zniszczyć sobie humoru.

P - Opiekun Biznesów, brzmi to poważnie, czy praca na takim stanowisku jest ciężka i na czym polega?
L - Czy brzmi to poważnie? Nie wiem. Jednym z moich obowiązków dot. biznesów jest rozpatrywanie wniosków o ich założenie. Nie powiem, że jest to łatwa sprawa. Muszę przyznać, że wiele wniosków jest ciekawych, lecz tak jak widzicie - zakładana jest jedynie garstka z nich. Łatwo jest napisać, że pomysł jest dobry, o tym każdy z nas wie. Jednak istotne jest dla mnie, aby ten biznes miał szansę przetrwać, a także umilał grę innym. Staram się wybierać też takie wnioski, które będą mogły w jakimś stopniu na siebie zarobić dzięki swojej działalności. Przykład? Zakłady walk na 4FIGHT czy też ogłoszenia graczy, donate etc. Poza rozpatrywaniem wniosków o założenie biznesu zajmuję się wszelką pomocą przy ogarnięciu biznesu, na przykład zapewnienie bazy, pojazdów, wypłat, moderacji. Dodatkowo załatwiam też jakieś sprawy bieżące. A więc praca może nie jest najcięższą z możliwych, wymaga trochę czasu i cierpliwości

P - Czy zamierzacie wybierać nowe osoby które będe pomagać wam w sprawowaniu opieki nad biznesami? 
L - Nie wiem, co masz na myśli mówiąc "wam". Generalnie to sam sprawuję nad tym opiekę, jednak sporadycznie w jakichś sprawach pomaga mi @AdiK.. Raczej nie planuję wybierać kogoś dodatkowego do pomocy.

P - Teraz porozmawiamy troszkę więcej o samym tobie. Czy cyfry w twoim nicku mają jakieś znaczenie, czy może są to losowo dobrane liczby?
L - Nie, nie mają żadnego znaczenia. Zostały one dodane na potrzeby nicku w jakiejś grze dość dawno temu.. może z 9-10? Potrzebowałem się zarejestrować na jakiejś gierce, a nick: "Łukasz", czy też "Lukasz" był już zajęty więc pożyczyłem sobie te liczby od jakiejś osoby, która również miała te, lub bardzo podobne cyferki w nicku. Dokładnie nie pamiętam. Nie miałem weny na wymyślenie dobrego, oryginalnego nicku, a potem już po prostu przyzwyczaiłem się do tego nicku, że postanowiłem nie zmieniać.

P - Co lubisz robić w wolnym czasie na serwerze?
L - W wolnym czasie na serwerze najczęściej jeżdżę jakimś samochodem lub latam na posi. Czasem potrafię kilkukrotnie oblecieć dookoła San Andreas bez żadnego celu. Można powiedzieć, że coś takiego potrafi odstresować. Czasami organizuję jakiś event albo odgrywam akcję RP (Pamiętasz chyba napad na szpital wraz z ekipą).

P - Pamiętam, super akcja, którą będę miło wspominać. Czy grasz inne gry niż MTA?
L - Poza MTA sporadycznie gram w Tom Clancy Rainbow Six Siege oraz CS:GO. Wcześniej grałem w GTA V, Prison Architect czy Rocket League. Wiadomo, od czasu do czasu odpalę Euro Truck Simulator, ale maksymalnie raz na miesiąc lub dwa.

P - Czy ktoś z twoich znajomych gra na serwerze i dzięki temu odczuwasz dalszą chęć gry?
L - Jeśli chodzi o znajomych, których znałem przed 4LIFE - to już nie, chociaż kilku ich było. Aktualnie najlepszy kontakt utrzymuję z pewną grupką, m.in @dv.exe i @CysieX, a nasza wspólna gra raczej wykracza poza 4Life. Mimo wszystko lubię z nimi pogadać czy pojeździć autami. Dobry kontakt utrzymuję także z @AdiK. , @AcoreQ, @Wiesi3k., @Nukill. Oczywiście dalszą chęć gry odczuwam także przez masę innych osób, w tym administrację i jakąś tam część graczy. Nie zapominajmy, że na tym serwerze jestem od (no prawie) 5 lat, więc mimo wszystko ta społeczność bardzo mocno sprawia, że chcę tutaj zostać.

P - Klasyczne pytanie ode mnie, co sądzisz o naszej Redakcji? 
L - Uważam, że redakcja działa całkiem dobrze. Od czasu do czasu przeglądam jakiś wywiad lub gazetkę. Widać, że jakość Waszych materiałów stale się poprawia, więc chyba idzie to w dobrym kierunku.

P - Czy jeżeli nagle obudziłbyś się z zerowanym kontem, brakiem rangi serwerowej, nikt by cię nie znał grałbyś od początku czy może odszedł?
L - Jeśli dostałbym czyszczenie konta, utratę rangi to myślę, że nie odszedłbym z serwera całkowicie, lecz wchodził raz jakiś czas pojeździć perennialem czy mananą na którą bym zarobił. Z pewnością nie miałbym czasu a także ochoty na prace dorywcze czy frakcje. Co najwyżej mógłbym wchodzić sporadycznie aby z kimś pogadać.

P - Masz jakiegoś zwierzaka, który odciąga cię od komputera i dosłownie nie daje ci o nim myśleć? 
L - Aktualnie nie posiadam żadnego zwierzaka, jednak miałem kiedyś psa i dwa koty.

P - Jak wygląda twoja praca przy Mumble, jakie sprawy rozwiązujesz, jakie są twoje codzienne czynności?
L - Na Mumble zajmuję się głównie zakładaniem kanałów prywatnych, organizacyjnych, biznesowych a także frakcyjnych. W tych ostatnich - często jest coś zmieniane. Liderzy proszą o zmianę podkanałów lub haseł. Poza tym zajmuję się nadawaniem moderacji członkom ekipy a także zarządów frakcji oraz biznesów. Oczywiście reaguję też na zgłoszenia graczy jeśli ktoś źle się zachowuje na kanałach publicznych, tj. puszczanie muzyki, głupie nicki czy wyzywanie innych graczy.

P - Zajmujesz się również organizacjami i FanPage, jak sądzisz, czy otrzymałeś najłatwiejszą pracę z wszystkich ARCON?
L - Każda osoba w administracji RCON ma określony podział obowiązków. Niektóre pełnione przez nich funkcje wymagają określonych umiejętności, wiedzy. Ciężko mi powiedzieć, czy mam najłatwiejszą pracę, gdyż nigdy nie wcielałem się obowiązki innych. Nie można też zapomnieć, że bez osób do ogarniania forum, fanpage czy spraw bieżących serwer nie mógłby istnieć.

P - Czy w bliskim czasie ktoś nowy otrzyma rangę RCON?
L - Nie wiem, czy powinienem udzielać takich informacji, lecz możliwe jest, że w najbliższym czasie grono administracji RCON się powiększy.

P - Ode mnie to już wszystko, dziękuje za wywiad, to była dla mnie przyjemność.
L - Dzięki!

 


Tak prezentuje się wywiad z @Lukasz1393, najdłuższy względem pracy w mojej karierze.

Klasycznie na sam koniec - parę śmiesznych screenów.

02eATj9.jpg
DM93o46.png
GkpzOP6.png



Dziękuje ci @Lukasz1393 za wywiad raz jeszcze, mam nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie w kwestii Redakcji, dziękuje za przeczytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pauli* napisał:

P - Jak wyglądały Twoje początki przy tworzeniu TSA.
L - Hm. Może opowiem jak to mniej więcej było. Zatem z MrAsfurix'em na początku kwietnia 2015 wpadliśmy na pomysł założenia jakiejś nowej frakcji, mimo, że nie mieliśmy żadnego pomysłu. Po jakimś czasie wpadł nam do głowy pomysł frakcji Taksówkarskiej. Opracowaliśmy nazwę frakcji, podstawowe założenia dot. działania a także potencjalną bazę. Następnie zwróciliśmy się do ZbyK'a lub XQwarda aby dali nam szansę. Tego samego dnia Asfurix ogarnął nam 'parking' a ja zająłem się spisem pojazdów jakie potrzebujemy. XQward dodał nam te wozy a my ruszyliśmy z pierwszą rekrutacją. Potem była zmiana bazy, chyba nawet kilkukrotna bo coś mam ciągle nie odpowiadało. Po jakimś czasie chyba Asfurix zrezygnował i ja musiałem sam kontynuować prowadzenie frakcji. 

xD

//e
@Lukasz1393 Bo ja inaczej to pamiętam ;]

Edytowane przez MrAsfurix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin