Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4 Life News - Wywiad z Administratorem RCON - Zebra.


japkooo.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator RCON

maGnqqa.png


 

Uszanowanie, z tej strony Młodszy Redaktor japkooo z Redakcji 4 Life News.

Dziś wywiad z Administrator RCON Zebra
 


 

j - japkooo

Z - Zebra
 


J: Witaj! Z tej strony Młodszy Redaktor japkooo z Redakcji 4 Life News. Jesteś najbardziej rozpoznawalną kobietą na 4 Life, jesteś także Administratorem RCON, który z punktu widzenia gracza robi najwięcej - forum. Jak jest w rzeczywistości.. to kto ma wiedzieć ten wie. Przychodzę do Ciebie z pytaniem czy byłabyś chętna udzielić mi wywiadu dotyczącego Twojej osoby jako Zebry na 4 Life, oraz Ciebie - jako Ewy w świecie realnym. [...]

Z: Jasne, z ogromną chęcią udzielę tego wywiadu.

 

J:. Zaczynajmy więc! Opowiedz nam parę zdań o sobie, niechaj gracze się dowiedzą kto kryje się za "tą złą niedobrą pani erkon która wiecznie nie ma czasu na forum"!

Z: Sporo osób wie, że mam na imię Ewa. Pochodzę z ogromnej metropolii zwanej Grudziądz w kujawsko-pomorskim **wink**. Na co dzień uczęszczam do liceum ogólnokształcącego realizując rozszerzenia w zakresie matematyki, geografii oraz angielskiego. W tym roku rozpoczęłam trzecią klasę, co za tym idzie – w maju czeka mnie egzamin maturalny. Interesuję się grami komputerowymi, rysunkiem artystycznym oraz serialami. Do niedawna uczęszczałam na prywatne lekcje rysunku – stricte pod kierunek architektury na studia. Aczkolwiek w ostatnim czasie podjęłam dosyć ważną dla mnie decyzję odnośnie rezygnacji z ów zajęć i zmianie kierunku dalszego nauczania po skończeniu szkoły średniej. Jestem osobą dosyć pozytywnie nastawioną do życia, bardzo wulgarną i bezpośrednią. Raczej jestem opanowana, choć bardzo łatwo mnie wyprowadzić z równowagi – przede wszystkim najlepiej to wychodzi graczom serwera czy też mojemu chłopakowi. Bardzo lubię spać, w sumie powinnam to nazwać moim hobby – 16h snu to dla mnie żadna nowość. W sumie to tyle, bo i tak wystarczająco zanudziłam.

 

J: Powiedz proszę jak to się stało, że w dniu dzisiejszym jesteś tutaj, na 4 Life, na posadzie Administratora RCON. Jak tu trafiłaś, kiedy dostałaś się na rangę i przez co musiałaś przejść, żeby teraz mieć bordowy nick.

Z: Na serwer trafiłam 23/07/2015 dzięki mojemu byłemu chłopakowi. Do grona Administracji na rangę Support dostałam się dopiero po 3 próbie w rekrutacji. Byłam podekscytowana, ale też zestresowana. Pamiętam spotkanie nowych członków jak dziś, przede wszystkim okrutnie bałam się Zbyka, co teraz wspominam ze śmiechem. 05/01/2016 otrzymałam awans na Administratora dzięki czemu zaczęłam moją przygodę ze sprawdzaniem forum, a dokładniej skarg na graczy. Robiłam dokładnie to samo co AdiK teraz. Jeżeli chodzi o Administratora RCON – określmy, że była nieformalna rekrutacja, bo nie pisaliśmy podań tak naprawdę. Jakoś tak wyszło, że ówczesne grono ARCON doceniło moją pracę na serwerze. I tyle, teraz jestem z "bordowym nickiem".

 

J:  Jak się czułaś, gdy zobaczyłaś swój nick, gdy ZbyK ogłosił awanse na rangę RCON?

Z: Może teraz wyjdę na zbyt pewną siebie albo coś, ale szczerze? Spodziewałam się tego. Wiedziałam, że na to zapracowałam i że było to wszystko zauważone. Więc, tak naprawdę – cieszyłam się, ale nie byłam zaskoczona.

 

J:  Miałaś problemy z pełnieniem tej funkcji na początku, czy masz na tyle proste zadanie, że jedyną trudnością jest ilość czasu którą musisz poświęcić?

Z: Na pewno musiałam się nauczyć wiele nowych rzeczy, a także zrozumieć, jaka odpowiedzialność na mnie ciąży. Zmiana haseł graczy, rozwiązywanie spraw dot. włamań na konta – to wszystko jest dosyć trudne i zawiłe, wiele rzeczy do sprawdzenia i porównania. Do tego dochodzą skargi na graczy, które przekazuje mi @Adik czy reszta działu pomoc. Edycja asortymentu frakcji albo pomoc z synchronizacją na forum. Tak naprawdę to zwykły gracz czy nawet Administracja nie widzi mojej całej pracy.

 

J:  Lubisz wykonywać swoje obowiązki?

Z: Niektóre bardzo lubię, niektóre mnie totalnie nudzą. Z tym wszystkim jest niestety sporo pracy.

 

J:  Należałaś kiedyś do którejś z frakcji?

Z: Należałam do DES, czyli dawnego SAFD. Byłam nawet na wysokiej randze przez długi czas – Nadbrygadierze. Byłam także we frakcji TSA.

 

J:  Jak Twoim zdaniem na ten moment prosperują frakcje?

Z: Jeżeli mam być szczera to od odejścia z KSF rzadko kiedy interesuję się frakcjami na serwerze.

 

J:  Przez długi czas pełniłaś funkcję Przewodniczącej Komisji Spraw frakcyjnych. Ile czasu zajęło Ci przygotowanie jej do takiego stopnia, aby zaczęła prawidłowo funkcjonować? Na jakiej podstawie przyjęłaś pierwszych członków?

Z: Samo przygotowanie KSF zajęło mi może jakiś miesiąc, ewentualnie trochę mniej. W sumie Komisja była cały czas rozwijana. Tak naprawdę nigdy nie ukończyłam mojego całego zamysłu do tejże struktury. Co do pierwszych członków – wybrałam tych, którzy wydawali mi się odpowiednimi i zaangażowanymi osobami. Oczywiście także brałam pod uwagę to, że moje relacje z tamtymi osobami nie były na poziomie relacji ze zwykłym graczem.

 

J:  Czym się w owej Komisji się zajmowałaś, oczywiście poza nadzorem pracy reszty?

Z: Tak jak wspomniałam w którymś z poprzednich pytań – zajmowałam się edycjami dla frakcji, np. pojazdami czy skinami.

 

J:  Jakie były przyczyny opuszczenia przez Twoją osobę posady Lidera KSF?

Z: Brak czasu i większej chęci. Naprawdę, w okresie sprawowania opieki nad frakcjami usłyszałam bardzo wiele, nawet zbyt wiele przykrych słów. Wydaje mi się, że byłam po prostu psychicznie zmęczona tym wszystkim, przez co KSF było bardzo zaniedbane z mojej strony.

 

J:  Na Twojego następce wybrany został BudziK., bardziej znany jako Magulon. Uważasz, że to kompetentna osoba na to stanowisko? Dlaczego akurat on został awansowany na tę posadę?

Z: Nie chcę się wypowiadać ani zagłębiać w ten temat, ale osobiście byłam sceptycznie nastawiona do tej decyzji.

 

J:  Wróćmy do tematyki stricte serwerowej. Do czego jako RCON jesteś zobowiązana, ile Twoje praca Ci zajmuje czasu?

Z: Na to pytanie w sumie także gdzieś wyżej odpowiedziałam. Zajmuję się przede wszystkim forum – działem pomoc, pomoc z synchronizacją (który widzi tylko Administracja RCON), skargami do ARCON, ewentualnie skargami na ekipę serwera. Z czasem to bywa różnie, ale pełne sprawdzenie zajmuje +/- 8-9h po np. 3 dniach nieobecności. Tak standardowo to 2, 3 czy w porywach 4h. Tak poza tym to raz na jakiś czas zrobię coś dla frakcji czy serwera wraz z @Worthless.

 

J:  Gdybyś z jakiegoś powodu utraciła rangę, pozostałabyś na serwerze?

Z: Zdecydowanie nie. Moja rozgrywka "for fun" zakończyła się wraz z awansem na Administratora. Na serwerze trzymają mnie moje obowiązki, a nie zabawa.

 

J:  Uważasz, że obecni członkowie Administracji, wykluczając RCON, prawidłowo wykonują swoje obowiązki?

Z: Raczej tak, ja przynajmniej nie mam zastrzeżeń. Wyjątki się zdarzają, ale w każdym stadzie jest czarna owca.

 

J:  Bardzo często można Cię widywać z Worthless'em na serwerze, założyliście nawet własną organizację. Jaki jest tego powód? Zwyczajna współpraca, czy coś innego się z tym wiąże?

Z: Przede wszystkim zaczęło się od współpracy i z czasem przerodziło w bardzo miłą znajomość. Ja lubię Worthlessa, on (chyba) lubi mnie i jakoś tak sobie spędzamy czas, czy to przy obowiązkach czy dla zabawy.

 

J:  Jak ocenisz atmosferę w Administracji? Często są kłótnie?

Z: Jest ich mniej niż rok temu, to na pewno. Ciężko mi to ocenić, nie jestem zbyt często na serwerze, a jak już jestem – to pracuję.

 

J:  Kiedy planujecie ponownie otworzyć rekrutację na rangę Support'a?

Z: A któż to wie?

 

J:  Co jest najczęstszym powodem, przez który odrzucacie podania graczy?

Z: Ciężko stwierdzić, jest bardzo dużo przyczyn i wydaje mi się, że nie jestem w stanie wyznaczyć tej jednej, najczęstszej.

 

J:  Istniejący już skład administracji ma duży wpływ na to kto zostanie wybrany?

Z: Niektórym może się wydawać, że nie, ale ma duży wpływ.

 

J:  Gdy jeszcze byłaś zwykłym graczem, co najbardziej lubiłaś robić?

Z: Zdecydowanie odwalać.

 

J:  Zdarzało Ci się "odwalać"?

Z: Zdarzyło się i może czasem zdarza. 

 

J:  Miewałaś moment, kiedy obowiązki Cię przerosły i byłaś bliska opuszczenia grona ARCON przez brak czasu? A może coś innego skłoniło Cię do myśli o tym?

Z: W czerwcu ZbyK był już poinformowany o moim odejściu, ale jakoś tak wyszło, że zostałam i znalazłam ten czas, mimo mojej pracy.

 

J:  Skąd pomysł na nick "Zebra"?

Z: Nieciekawa historia. Opowiadać nie będę, ale raczej nick wyszedł z dosyć głupawej inicjatywy.

 

J:  A teraz powiedz mi - skąd pomysł na tytuł "Koniowata psychofanka Kirge"?

Z: Pierwszy był tytuł "koniowata", bo często tak na mnie wołają ludzie. Później, w czasie kiedy miałam bardzo bliski kontakt z @Kirge – jakoś tak mnie naszło i na to zmieniłam. W sumie sytuacji samej w sobie nie pamiętam. Mam spory sentyment do tego nicku po prostu.

J:  W co, oprócz MTA, pogrywasz?

Z: Z @MrAsfurix oraz z @michael789 ogrywaliśmy sobie L4D2, Dead Island, Dying Light. A tak to pogrywam w Minecrafta, bo znowu naszedł na niego szał i dla odprężenia topię simów. Gram w sporo gierek, ale raczej raz na jakiś czas.

J:  Na Twoim Instagramie często postujesz zdjęcia rysunków. Jest to Twoja pasja, hobby, czy rysujesz okazjonalnie i wstawiasz każdą pracę?
 

Z: Pasja, hobby, rysuję okazjonalnie i nie wstawiam każdej pracy. Ogólnie rysuję jak mi się zachce. To, co jest na Instagramie to jedna strona mojego zaangażowania w rysunki – druga to prywatne lekcje, ale to raczej nic ciekawego. Ewentualnie moje wystawy poplenerowe, ale one nie są dostępne w internecie.

 

J:  Co rysujesz najchętniej?

Z: Kwiaty albo jakąś martwą naturę. W sumie zależy od nastroju.

 

J:  Jak oceniasz swoje prace? Są na przyzwoitym poziomie, podobają Ci się, czy uważasz, że wiele jeszcze musisz się nauczyć?

Z: Ciężko ocenić swoje prace. Ja je lubię, ludzie je lubią – to mi wystarczy. Nie są na przyzwoitym poziomie, są na moim poziomie. Co do nauki – rękę i rysunek trenuje się do końca życia, tak mi mówiła moja nauczycielka z prywatnej plastyki.

 

J: Co sądzisz o graczach naruszających Twoją strefę prywatną? Mam na myśli "stalkowanie" na FB, wypisywanie na Instagramie / Snapchacie. Jak bardzo jest to uciążliwe i jak sobie z tym radzisz?

Z: Wiesz, kto lubi, gdy dodają go obcy ludzie na Facebooku? Albo dostawanie dziennie kilkunastu wiadomości od graczy, że mam sprawdzić forum? Chociaż najbardziej uwielbiam ten typ – komentowanie moich zdjęć czy to na Instagramie czy Facebooku: "Sprawdź apelację pls", "Pięknie Zeberko", "jebać cię i 4life". Jak sobie radzę? Blokuję. Proste.

 

J: Jak pewnie wszyscy wiedzą - jesteś w związku z DeltaRon'em. Jak to się w ogóle stało, że z znajomości Internetowej powstał związek, możesz trochę o tym opowiedzieć?

Z: W sumie sama nie wiem jakim cudem jestem z nim. Bóg mnie pokarał, zdecydowanie. Oczywiście żartuję. W sumie raczej zbytnio nie będę się zagłębiać w szczegóły, ale w skrócie: przyjaźniliśmy się bardzo, bardzo mocno od 2015 roku. Po paru spotkaniach "w realu" jakoś tak wyszło, że zdecydowaliśmy zrobić ten następny krok, że czas zrobić level up. I tak od 2 lat jesteśmy w związku, fajnym związku. Ja do niego jeżdżę pociągami, on do mnie przyjeżdża i tak sobie żyjemy. Razem, ale i osobno.

 

J: I na tym zakończymy nasz wywiad! Serdecznie dziękuję za udzielenie go, mam nadzieję, że się podobało. Powiedz mi - na koniec - chciałabyś kogoś pozdrowić?

Z: Na pewno tych buraków @DeltaRon oraz @Limitless . A tak to @MrAsfurix, @michael789, @Kirge. I przede wszystkim @Worthless. Moich kochanych współpracowników i szefa z jego kobitką.


 

 

Młodszy Redaktor @japkooo | 09.09.2019

 


W moim odczuciu jak na osobę jaką jest Zebra wywiad jest bardzo mało treściwy, niemniej, mam nadzieję, że nie zostanę zlany falą hejtu, strzała!  Jeżeli  Ci się podoba i chcesz docenić moją pracę, a naprawdę nie było łatwe wymyślenie tych pytań, mimo ich wątpliwej treściwości, możesz strzelić  :4l: 

Edytowane przez japkooo
Poprawki prawda, bo źle napisało mi się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin