Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4 Life News - Wywiad z supporterem oraz v-ce dyrektorem LuKeJ


Deilo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ur2qS3F.png


Witam Was drodzy czytelnicy, z tej strony Redaktor Aplikujący @Deilo i przychodzę do Was z wywiadem z Supportem oraz wicedyrektorem studia filmowego @LuKeJ


Darmowy hosting zdjęć i obrazków

D - Deilo

L - LuKej

D: Witaj, jestem z Redakcji Prasowej 4 Life News, czy zechciałabyś udzielić mi wywiadu?

L: Jasne, z miłą chęcią udzielę Ci wywiadu.

D: Super, w takim razie jak to zwykle bywa na początku wywiadów, troszkę życia prywatnego w świecie realnym, przedstaw się czytelnikom. Jak masz na imię, ile liczysz sobie wiosen, skąd pochodzisz, co robisz na codzień, czym się interesujesz i co robisz w wolnej chwili.

L: Mam na imię Łukasz. Z wirtualnego świata szerszemu gronu znany jako LuKeJ. Mam 18 lat, które skończyłem w kwietniu. Pochodzę z małej wsi w województwie Wielkopolskim, a dokładniej przy granicy z Łódzkim. Na codzień uprawiam sport oraz gram w gry komputerowe. Interesuje się motoryzacją, fotografią, nagrywaniem i montowaniem filmów oraz służbami mundurowymi. Z tego względu uczęszczam do liceum mundurowego, by swoją przyszłość powiązać ze służbami. W wolnej chwili jeżdżę na rowerze, biegam, gram w gry komputerowe oraz spotykam się ze znajomymi.

D: Widzę, że dużo zainteresowań, może zajmijmy się twoim zainteresowaniem do służb mundurowych. Chodzisz do liceum mundurowego. Czym różni się liceum mundurowe od najzwyklejszego liceum?

L: To zależy też od typu szkoły mundurowej. W moim przypadku jest to szkoła, w której mamy wszystkie normalne przedmioty, lecz posiadamy również dodatkowe, których zwykłe liceum nie posiada. Mówiąc to mam na myśli zajęcia Edukacji Wojskowej, Taktyka i techniki interwencji, czyli tak zwana ,,Samoobrona''. Dodatkowo mamy zajęcia na basenie oraz lekcje z funkcjonariuszami policji, straży i ratownictwa medycznego jako zajęcia lekcyjne podzielone w każdym roku i semestrze. Taka szkoła posiada ,,punkty'', które są podliczane w momencie, gdy aplikuję do jakiejś służby mundurowej. Oczywiście po ukończeniu szkoły otrzymuję różne certyfikaty, które z pewnością będą wykorzystywane do podjęcia pracy.

D: Z którym zawodem wiążesz swoją przyszłość? Straż pożarna, wojsko, a może policja?

L: Od małego interesowałem się policją. W późniejszych latach pojawiło się wojsko w mojej głowie i tak do dzisiaj myślę o którymś z tych dwóch. W każdym z nich mam zarys jak to wygląda z tego względu, że mamy zajęcia z funkcjonariuszami policji oraz wyjeżdżamy na poligony do jednostki wojskowej i wiem jak to działa od środka oraz wiem, jak wygląda praca w wojsku.


Darmowy hosting zdjęć i obrazków


D: Rozumiem, myślę że podejmiesz decyzję której nie pożałujesz. Przejdźmy teraz do świata wirtualnego, a mianowicie do serwera 4 Life. Jak natrafiłeś na serwer 4 Life? 

L: Też mam taką nadzieję! Na serwer 4Life trafiłem przypadkiem, ale zanim do niego się odwołam, chciałbym zacząć od początku. W MTA zacząłem grać w 2011 roku. Wtedy grałem jedynie na serwerach freeroam. Później pojawił się konkurencyjny serwer, na którym nauczyłem się działania całego trybu RPG. W 2015 roku natrafiłem na serwer 4Life, który zrobił ogromny szok dla mnie. Przede wszystkim pierwszą rzeczą, jaka mi się rzuciła w oczy i którą pamiętam cały czas to były polskie znaki drogowe oraz nowszy interfejs. Mimo licznych i długich przerw gram do dzisiaj i nie żałuję, że zatrzymałem się na tym serwerze.

D: To za rok mały jubileusz u Ciebie, 10 lat od rozpoczęcia przygody z MTA. To bardzo dużo. Skąd pomysł na nick?

L: Generalnie na samym początku nie mówiąc tutaj o MTA, a ogólnie o grach to posługiwałem się nickiem lukasz20. Dlaczego 20? Nie mam pojęcia  Grając w 2015 roku również kryłem się pod tym nickiem, stąd też taki mam login. Po kilku latach już sam w sumie nie pamiętam jak to się stało, lecz szukałem jakiegoś ciekawszego, ładniej wyglądającego nicku. Na myśl przyszedł właśnie LuKeJ ze względu na symetrycznie powiększone litery oraz ze względu na moje imię. I tak właśnie gram pod tym nickiem przez wiele lat i nie mam zamiaru go zmieniać.

D: Rozumiem, jesteś aktualnie w biznesie studia filmowego na randze, która wchodzi w skład zarządu, Czy możesz nam - czytelnikom opowiedzieć czym zajmuje się ten biznes? 

L: Tak, należę do Studia Filmowego 4Life oraz pełnię funkcję Wicedyrektora. Na ogół biznes jak sama nazwa wskazuje zajmuje się nagrywaniem filmów o różnej tematyce odnośnie serwera 4Life. Jeśli widzimy braki w naszym składzie oraz w poszczególnych specjalizacjach to otwieramy rekrutację na forum w naszym dziale. W studiu mamy aktorów, aktorów głosowych, operatorów kamery, montażystów oraz twórców. Każdy wybiera swoją specjalizację, w której posiada umiejętności, lub chciałby się czegoś nauczyć. Jeśli jest ktoś zainteresowany serdecznie zapraszamy na Naszego Discorda >>KLIK<<

D: W takim razie drodzy czytelnicy wbijajcie na discorda, a my przejdźmy do następnego pytania, opowiedz nam coś o organizacji do której należysz. Jak można się do niej dostać, jaka panuje w niej atmosfera?

L: A więc należę do organizacji Kingdom. Jest to 2 edycja tejże organizacji, gdyż pierwsza edycja została założona 5 kwietnia 2019 roku przez @Torix oraz @Fotarix Ze względu na przerwę założycieli od gry organizacja została usunięta 14 lipca 2019 roku. Jej celem było zebranie grupy najpopularniejszych osób na serwerze. Po roku @Torix wraz z @4Ever. postanowili przywrócić Kingdom, lecz teraz dostępny dla każdego gracza. Zachęcamy nowych graczy szukających fajnej ekipy do dołączenia do nas. Jedynym wymogiem jest posiadanie 1k LP. Składek organizacja nie pobiera, natomiast posiadamy wpisowe 5k PLN, lub 3k, jeżeli osoba aplikująca została zaproszona przez członka organizacji. Więcej informacji możecie znaleźć na naszym organizacyjnym discordzie oraz na forum, gdzie możecie dodatkowo obejrzeć film promujący Kingdom.

D: Od jak dawna jesteś w organizacji Kingdom?

L: W organizacji jestem od początku pierwszej edycji. Nie lubię skakać po organizacjach, a ta jest fajna oraz panuje miła i przyjemna atmosfera. Przede wszystkim chodzi mi o to, aby każdy znał się z każdym, dzięki czemu zgrywamy fajną ekipę. Mimo tego, że 2 edycja jest świeżo założona myślę, że w szybkim tempie stworzymy fajne miejsce na pogawędki i miłe spędzanie czasu na serwerze. Nie mam zamiaru zmieniać jej, gdyż uważam, że nie ma lepszej organizacji na serwerze.


Darmowy hosting zdjęć i obrazków


D: Chciałbym cię zapytać o twoją przygodę z frakcjami. Masz ponad 1250 godzin przegranych na serwerze 4 Life, pewnie każdy zastanawia się, czy gracz z tak dużym stażem był w jakieś frakcji. 

L: Ależ oczywiście, że tak! Grając tyle godzin chyba bym nie wytrzymał pracując tylko dorywczo. Na serwerze byłem już w każdej frakcji. Swoją historię z nimi zacząłem w 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy napisałem podanie do SAPD i o dziwo udało się za pierwszym razem. Wtedy pamiętam, że to były wakacje. W SAPD służyłem przez całe wakacje, lecz z powodu zmian we frakcji i ponownym przechodzeniu egzaminów, które ledwo co zdałem po akademii odechciało mi się tam być i odszedłem. Później dochodziłem do kolejnych frakcji, by sprawdzić jak to wszystko funkcjonuje oraz zdobyć nowe umiejętności. Jedyną frakcją, w której zatrzymałem się na dłużej to było SAFD. Bardzo miła z nich ekipa i bardzo chętnie tam służyłem. Odszedłem z niej bodajże na stopniu Sekcyjny. Reszta przygody z frakcjami kończyła się na pierwszym stopniu tuż po akademii, gdyż wtedy poznawałem każdą i szukałem tej jedynej, w której się zatrzymam na dłużej. 

D: Czy w niedalekiej przyszłości będziesz chciał wstąpić do jakiejkolwiek frakcji na serwerze? A może wielki powrót do SAFD?

L: Szczerze mówiąc sporo myślę na temat frakcji SAFD. Natomiast drugim celem jest TSA. Mam te dwie frakcje na celowniku, lecz biorę pod uwagę też to, że pełnię rolę Wicedyrektora Studia Filmowego oraz obejmuję rangę, więc nie chciałbym dołączać do wymagającej frakcji, aczkolwiek każda w swoim stopniu coś wymaga. Liczę się ze swoimi obowiązkami, dlatego jeszcze poważnie przemyślę ten temat i podejmę ostateczną decyzję.

D: Niech ta decyzja będzie dobrym wyborem. Przejdźmy teraz do kolejnego pytania. Jest dzień 19 kwietnia godziny wieczorne @ZbyK.gg ogłasza wyniki rekrutacji na supporta, wśród tych 17 szczęśliwców jest twój nick. Jak wspominasz ten wieczór, gdy właściciel serwera ogłasza wyniki rekrutacji?

L: Taak.. Pamiętam ten dzień jakby to było dzisiaj... To był ogromny szok i radość jednocześnie. Nie spodziewałem się, że się tam pojawię, gdyż to było chyba 4 moje podanie i zawsze się nie udawało. Nie ukrywam, że w tym podaniu postarałem się bardziej oraz podałem konkretne argumenty. Obserwując forum byłem pewien, że lada chwila pojawią się wyniki. Dreszczyk emocji przeszedł po ciele, gdy po odświeżeniu forum pojawił się post, lecz nie zostałem wspomniany. Czułem, że kolejna rekrutacja będzie nieudana. Dosłownie sekundę później pojawiło się powiadomienie, że zostałem oznaczony. Wtedy wybuchłem radością, że wreszcie osiągnąłem ostatni cel na serwerze. Dzięki randze mogę wreszcie robić to co chcę, czyli pomagać graczom, dbać o dobre imię serwera oraz płynniej i sprawniej kontrolować i tworzyć produkcje w Studiu Filmowym.

D: Czy w  okresie, w którym pełnisz rolę w ekipie serwera natrafiłeś na jakąś sytuację, którą było ciężko rozwiązać?

L: Przez ten czas nie natrafiłem na żadną trudną sytuację. Uważam, że byłem dobrze przygotowany do pełnienia tej roli, gdyż wiele razy bywałem na podobnym stanowisku na różnych serwerach MTA. Jedynym stresującym momentem było zrobienie jednego z pierwszych eventów na serwerze. Wyobraź sobie, że w jednym miejscu pojawia się nagle powiedzmy 50 graczy i zrób tak, aby nic się nie wydarzyło oraz przypilnuj wszystkich. Bardzo się stresowałem, gdyż wiedziałem, że jakaś pomyłka w pewnym gronie graczy spowoduje niemiłe sytuacje i kłótnie, z których będzie ciężko wybrnąć. Natomiast tak się nie stało i sobie poradziłem. Wracając do pytania uważam, że wszelkie zaistniałe sytuacje nie powodowały problemów, gdyż dla mnie nie liczy się ilość, lecz jakość. Nie wpłynęła na mnie jeszcze żadna skarga, więc myślę, że wykonuje swoje obowiązki należycie bez żadnych komplikacji i z pełną analizą 

D: Też tak myślę. Pewnie to marzenie każdego gracza, żeby dostać się do ekipy największego polskiego serwera na platformie MTA. Czy współpraca z ekipą ci się układa?

L: Myślę, że ekipa to jedna wielka rodzina, tak samo jeśli prowadzisz organizację. W organizacji dążysz do tego, aby panowała miła i przyjazna atmosfera i wreszcie taka się staje. Tak samo jest w ekipie. Według mnie współpraca z ekipą jest bardzo fajna i nie ma żadnych problemów. My dla graczy jesteśmy pomocni, tak samo sami dla siebie zawsze wyciągamy pomocną dłoń. Myślę, że praca w grupie oraz zgranie i pomoc to jeden z najważniejszych elementów pełniąc takie stanowisko i nie tylko.

D: Czyli słowa "Bo Wszyscy Polacy to wielka rodzina" na serwerze aktualne. Powoli zbliżamy się do końca wywiadu, w tym miejscu teraz jest czas dla Ciebie i każdy kto udziela wywiadu może właśnie teraz pozdrowić kogo tylko chcecie. Czy jest ktoś, kogo chciałbyś pozdrowić?

L: Oczywiście, że tak! Przede wszystkim chciałbym pozdrowić @Kacperix3 za dobrą znajomość, wszelką pomoc oraz genialną współpracę w biznesie i nie tylko. @Candy_xxx za wspólną grę i nie tylko. Gdyby nie wy to chyba bym nie wrócił na ten serwer z taką siłą i zaangażowaniem. Dodatkowo chciałbym pozdrowić całe Studio Filmowe 4Life, bo jesteście wielcy w tym co robicie wy i razem wspólnie. Organizację Kingdom, która według mnie jest najlepsza już od pierwszej edycji oraz życzę szybkiego rozwoju. Oczywiście resztę ekipy serwera oraz czytelników - graczy.

D: I ja dołączam się do pozdrowień. Dziękuje za udzielenie mi wywiadu, życzę powodzenia na randze i szybkich awansów na admina.

L: Ja również dziękuję, że mogłem udzielić Tobie wywiadu. Było mi niezmiernie miło opowiedzieć o sobie i serwerze. Życzę sukcesów w redakcji oraz miłej gry na serwerze!


Dla Redakcji Prasowej 4 Life News

Redaktor Aplikujący @Deilo

Edytowane przez Deilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin