Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4life News - Wywiad z Torix


PLojTEk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

vwPE3Le.png

Dziś przeprowadziłem wywiad z bardzo ciekawą personą, jaką jest @Torix. Zapraszam do zapoznania się z wywiadem.

poprawione_ma_byc.png 

 

Q0FQ5qQ.png

P: PLojTEk

T: Torix

P: Witam, z tej strony Redaktor Aplikujący PLojTEk z redakcji 4life News. Zechciałbyś udzielić mi wywiadu?

T: Witam serdecznie. Drodzy czytelnicy, Panie Redaktorze, z wielką przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania, dawno nie miałem takiej okazji, więc chciałbym też bardzo podziękować za zaproszenie.

P: Opowiedz coś o sobie.

T: Nie bardzo wiem, co mógłbym Panu powiedzieć, nie wiem, jakie są oczekiwania wobec mojej odpowiedzi na to pytanie. Nie chcę obdzierać się ze swojej prywatności w tym wywiadzie, z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby czytelników interesował mój wygląd, prawda, biorąc pod uwagę strukturę płci na serwerze, chociaż jakby się tak zastanowić, mamy czerwiec, jak zapewne szanowni Państwo wiecie, miesiąc pod znakiem tęczy, temat ostatnio mocno upolityczniony i tylko dlatego pozwolę sobie stanowiska w tej sprawie nie zajmować, jeśli zajdzie taka potrzeba w przyszłości, to oczywiście mogę swoje poglądy przedstawić, niemniej na ten moment zobowiązuje mnie regulamin forum, dlatego tego nie zrobię. Wracając jeszcze na chwilę do mojej aparycji, bo już zacząłem pieprzyć, muszę wszystkich zainteresowanych zawieźć, w tej kwestii jestem dość przeciętny. W zasadzie to więcej o sobie powiedzieć nie mogę, nie czuję się kompetentny, aby oceniać swoje zachowania. Pozwolę sobie polecić parę osób, najwięcej pewnie może powiedzieć mój brat, Fotarix, jeśli oczekujemy odpowiedzi nieco innych, rzekłbym opozycyjnych, to wydaje mi się, że mój były kolega, swoją drogą również, szczęśliwie, były administrator Teddy może sporo od siebie dodać.

P: Skąd pomysł na nick Torix?

T: To akurat bardzo ciekawa historia, znudzony moim poprzednim nickiem, wziąłem kartkę i szukałem znaków, które wizualnie zwyczajnie mi się podobały, bardzo szybko uznałem, że litera „x” jest interesująca, toteż postanowiłem umieścić ją w miejscu, które rzucałoby się w oczy, uznałem, że jeśli będzie znajdowała się na początku, mogłaby sprawiać trudności z odczytaniem mojego pseudonimu, więc umieściłem ją na końcu, szukając kontrastu dla tego „iksa”, sięgnąłem po dużą literę „T”, tę, głównie z racji, że była to po prostu duża litera, postanowiłem umieścić na początku, wszystko, co znajduje się pomiędzy to tylko uzupełnienie, które tym razem fonetycznie miało jakkolwiek się spinać. Nie idzie za tym żadna filozofia, ale nie ukrywam, że po tylu latach używania tego nicku zdążyłem się do niego przywiązać, jak mam być szczery to bardziej naturalnie reaguję właśnie na ten nick, niż na własne imię.

P: W jakie gry grasz prócz MTA?

T: Nie lubię pytań tego typu, zawsze ciężko na nie odpowiedzieć, jeśli grasz w jedną grę cały czas, to faktycznie, pytanie „W jakie gry grasz?” wydaje się banalne, ale trzeba pamiętać, że nie każdy gra w kilka gier na krzyż. Oczywiście nie uciekam od odpowiedzi, zwracam tylko uwagę, że takie pytania są dla mnie i pewnie dla części graczy również dość kłopotliwe. Zaczynając od gry bardzo popularnej, stricte sieciowej, nastawionej na e-sport i powszechnie znanej - Counter-Strike: Global Offensive, gra, w której mam prawdopodobnie najwięcej godzin, zaraz za MTA, na ten moment jest to ponad 1600, niestety nigdy nie byłem w niej jakoś specjalnie dobry, jest to zapewne spowodowane moim podejściem, mimo że grę bardzo lubię, to nigdy nie podchodziłem do niej w sposób „sportowy”, to znaczy nie traktowałem jej na poważnie, taka „strzelanka” do pogrania w wolnej chwili, ot tak, aby się odstresować, albo jeszcze bardziej zdołować. Poza tym bardzo lubię gry, które opierają się na single-playerowej rozgrywce, tutaj mogę podać kilka przykładów, bardzo mi się podobały ostatnie odsłony serii Assassin’s Creed, nasz rodzimy Wiedźmin, czy kultowy już Gothic, do którego swoją drogą wracam bardzo często, nie mówię tylko o podstawowej grze, ale również o modyfikacjach, polskie środowisko moderskie zebrane wokół tego tytułu jest bardzo bogate w ludzi kreatywnych, nie sposób tutaj nie wspomnieć o takich projektach jak powstające „Dzieje Khorinis”, które swoją popularnością zahaczają już o mainstream, ale też przykładowo drugą część wspaniałej, również polskiej modyfikacji „Złote Wrota”, która też od kilku lat powstaje, z takich większych projektów przychodzi mi na myśl mniej popularna w Polsce, acz równie ciekawa niemiecka modyfikacja „Odyseja – W imieniu króla”, w którą niestety podejrzewam, że nie będę miał już okazji zagrać po polsku, albo znany każdemu, kto miał, chociaż minimalną styczność z tą społecznością „Returning”, stworzony przez rosyjskich fanów serii. Odchodząc od Gothica, lubuję się też w grach niezależnych, chociaż ten termin teraz stosowany jest tak szeroko, że ciężko go właściwie zdefiniować, niemniej większość gier studia 11 bit jest naprawdę świetna, bardzo często wracam do „This War of Mine”, według mnie jedna z lepszych polskich gier, bardzo klimatyczna i przyjemna, na koniec chciałbym wspomnieć o rewelacyjnej grze Edmunda McMillena, mowa tutaj oczywiście o „The Binding of Issac”, a w szczególności kontynuacji, do której też regularnie zaglądam, gra nie jest dla każdego, szczególnie osoby podchodzące bardzo poważnie do swojej religijności mogą tutaj poczuć się nieswojo, ale nie można odbierać jej bardzo relaksującej i jednocześnie dynamicznej rozgrywki. Oczywiście to tylko mała część gier, w które gram lub grałem, tym tematem mógłbym męczyć Państwa przez najbliższe kilkanaście godzin, ale zakładam, że nie mamy tyle czasu, dlatego na tych kilku, według mnie wartych uwagi tytułach zakończę.

P: Jak trafiłeś na serwer 4life?

T: Zapewne tak jak większość graczy, przez przypadek. Pierwszą styczność z MTA miałem przy okazji pierwszej edycji serwera Par*****, wcześniej wiedziałem tylko o SAMPie i szczerze mówiąc, byłem dość uprzedzony do tej społeczności. Grając na wcześniej wspomnianym serwerze, usłyszałem o tym, że w ogóle coś takiego jak 4Life istnieje, tutaj moja pamięć może zawodzić, ale zdaje się, że po zamknięciu tamtego serwera założyłem swoje konto na 4Life'ie, chcąc kontynuować swoją przygodę, niestety serwer w tamtym momencie mnie nie przyciągnął, z perspektywy czasu nie wiem dlaczego, być może za bardzo się różnił od tego, co widziałem chwilę wcześniej. Po nieudanym, pierwszym zetknięciu z 4Life'm zrobiłem sobie całkowitą przerwę od MTA i po niecałym roku, bo jakoś na początku wakacji 2018 roku wróciłem, właśnie na 4Life'a, tym razem zostałem na dłużej. Aktualnie na serwerze mam ponad 1800 godzin i jeśli nie spotka mnie jakaś przykra niespodzianka, to ta liczba pewnie dalej będzie rosła.

P: Jesteś liderem organizacji Kingdom, co możesz o niej powiedzieć?

T: Organizację założyłem wraz z Administratorem 4Ever'em, jest to niejako kontynuacja projektu, który rozpocząłem z moim bratem około roku wcześniej. Więcej na ten temat można przeczytać w wątku rekrutacyjnym do naszej organizacji. Nie lubię się powtarzać, dlatego zainteresowanych odsyłam właśnie tam.

P: Co oferuje ta organizacja graczom?

T: Podstawowym założeniem organizacji jest brak składek, członek płaci jedynie za wstęp oraz ewentualne szkody, które wyrządzi. Na ten moment ten model wydaje się działać, jednak jeśli gracze stracą zainteresowanie naszą organizacją, to niestety nie będziemy w stanie się dalej utrzymywać. Oferujemy wielką bazę w bardzo dobrej lokalizacji, jest to Willa na Vinewood, niedaleko jest mechanik, przechowalnia, parking policyjny, stacja benzynowa, w zasadzie wszystko, czego potrzebuje organizacja. Cały czas staramy się rozbudowywać flotę naszych pojazdów, na ten moment jest ona przynajmniej konkurencyjna w stosunku do innych organizacji. Oferujemy też przyjazną atmosferę, nie zamykamy się na nowych graczy, ale tym nieco bardziej doświadczonym oferujemy sporo więcej, niż inne organizacje, dla przykładu podam, że jako jedyna organizacja na serwerze posiadamy programy, które mają na celu zachęcać członków do działalności na jej korzyść, niedawno wystartował program finansowania organiczników do pojazdów, które zostały przepisane na rzecz naszej organizacji. Bazujemy na uczciwości, nie tylko nie okradamy naszych członków co tydzień z ich ciężko zarobionych wirtualnych pieniędzy, ale też dajemy coś od siebie, jeśli gracz daje coś nam. Nie jesteśmy usługą, tak jak inne organizacje, które kasują potężne pieniądze w ramach składek, oferując często tylko dostęp do pojazdów, nic poza tym. My te pojazdy udostępniamy prawie za darmo, płacisz tylko na wejściu, a do tego tworzymy wokół tej organizacji społeczność, niewielką, ale taką, która chce ją rozwijać i co najważniejsze, opłaca jej się ją rozwijać. Mimo że nasza organizacja nie zrzesza tłumów, to jestem naprawdę dumny z tego, że ona działa i tego, w jaki sposób działa, jak uczciwie podchodzi do swoich członków. Jeśli któryś z czytelników chciałby do nas dołączyć i poszerzyć tę społeczność, to serdecznie zapraszamy, rekrutacja jest cały czas otwarta.

P: Chciałbyś kogoś jeszcze pozdrowić?

T: Jasne, pozdrawiam mojego brata @Fotarix'a, wspomniałem o nim kilkukrotnie w tym wywiadzie, mamy sporo wspólnych wspomnień z tym serwerem, niestety na ten moment ma on bana. Poza tym chciałem pozdrowić współwłaściciela organizacji Kingdom @4Ever.'a oraz wszystkich czytelników. Chciałbym na koniec ponownie podziękować za ten krótki wywiad, szczerze mówiąc, pytania mnie trochę zawiodły, ale mimo to starałem się, żeby moje wypowiedzi były jakkolwiek ciekawe. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja do rozmowy. Życzę wszystkim czytelniom oraz oczywiście Panu miłej reszty dnia i zdrowia, bo jak każdy wie, prawda, z fraszki Kochanowskiego na przykład, jest to bardzo ważny obszar naszego życia.

Dla Redakcji 4Life News wykonał Redaktor Aplikujący PLojTEk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin