Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Szkoła średnia


Dropson204
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Ja polecam Technikum o profilu Logistycznym, może i dużo jest ludzi na tym kierunku, lecz trzeba spojrzeć na to, że cały czas popyt na to będzie rósł, nie ważne, czy to w wielkich magazynach, czy tam sklepach ale również w tych mniejszych magazynach. Wiadomo, sam technik Logistyk może Ci nic nie dać ale no po żadnej szkole nie masz pewnej roboty, lecz jednak, dużo wielkich firm współpracuje ze szkołami o takim profilu i jeżeli faktycznie się dobrze uczysz, to najpierw zabierają na praktyki, a później mogą zaproponować Ci pracę po szkole. 

 

+ Dosyć łatwe przedmioty zawodowe

+ Dużo rzeczy idzie zrobić na logikę

 

- Trzeba jednak trochę logicznie myśleć

 

 

Tyle ode mnie. Pozdrawia Technik Logistyk Krulu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eldo, jestem Jasiek

 

Ja sobie osobiście popierdzielam do ZSOMS (Zespół Szkół Ogólnokształcych Mistrzostwa Sportowego), prościej mówiąc - jestem sportowcem.

 

+Same fajne dupeczki

+ Te z 3 klas to bym no wiesz ;>

+Możesz w spokoju wyładować się na treningach

+ Luźny plan lekcji

+ Częste wyjazdy na turnieje (poznajesz wielu ludzi, wiele nowych miejsc)

+ Dobre melanże na turniejach

- Gdy doznasz poważnej kontuzji to juz po Tobie

- Pełno pe*ałów z grzywkami i w rurkach

- Ogółem dużo piz*eczek

- Wstajesz o 6 a wracasz do domu o 17

 

A i jeszcze jedno: Nie będziesz studentem prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze opinie, bo szczerze mówiąc chciałem po prostu porównać sobie szkoły z perspektywy ucznia, bo w internecie to słodzą na potęgę.

Wiem, że nie powinienem robić życiowych decyzji w oparciu o czyjąś opinię, że jest tam "fajnie"

Pomogliście mi w jakimś stopniu :) W wyniku Waszych opinii i rozmów z uczniami szkół zdecydowałem, że napiszę trzy podania do dwóch szkół - na którą wypadnie, na tą bęc:

 

-Liceum Policyjne w Szczytnie (zaraz potem wyższa szkoła policyjna)

 

-Technikum Ekonomiczne im. Mikołaja Kopernika (kierunek informatyk/ekonomista)

 

Wszystkie szkoły mnie przekonują, ale osobiście chyba wybrałbym szkołę policyjną, bo wiadomo - spoko kasa, szybka emerytura, a jako oficer to już żyć, nie umierać ;D

 

PS: Ja się nie przedstawiłem jeszcze, a kultura wymaga: Jestem Aleksander (Olek), mam 16 lat i uczęszczam do klasy 3 Gimnazjum w mojej miejscowości - chodzę tam od zerówki (zespół szkół) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem Dominik i sam miałem taki problem jak ty jeszcze kilka miesięcy temu. Teraz już wybrałem i BD robił to co kocham czyli zgrzewał rurki, lutował itp.

 

Wybrałem technikum o profilu OZE tzw. Odnawialne Źródła Energii

 

+ Fajna robota

+ w tych czasach sporo osób montuje solary itp.

 

 

- minusów żadnych nie widzę po za ścisłą fizyką.

 

Moim zdaniem ty sam powinieneś sobie coś znaleźć , coś takiego co lubisz robić i co BD chciał robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem Jakub.

Planuje iść do technikum informatycznego, ew na gastronomię.

 

Informatyczne:

-Plusy:

Przedmioty ez

Fajne laski ;v #Łódź.pozdrawia

 

-Minusy:

Rozszerzenie z fizyki, matematyki.

Ciężko po technikum prace znaleźć po tym kierunku.

 

 

Gastronomia:

-Plusy:

Fajne praktyki

 

3 rodzaje klas (kucharz, barman i kelner)

 

Ponownie fajne laski #łódzkie.takie.piękne

 

Przedmioty ponownie ez

 

75% szans ze znajdziesz prace bez studiów. (za granicą to izi 100%)

 

-Minusy:

Dość długie lekcje

 

Łatwo oblac praktyki

 

Rozszerzenie z matmy i fizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witać. Jestem PumBer. Etap szkoły średniej mam za sobą. Studiuje stosunki międzynarodowe. Skończyłem liceum na profilu humanistyczni-prawnym (giń matematyko!). Powiem Ci tak.

Technikum na dzień dzisiejszy jest opcja najlepszą. Szczerze mówiąc po liceum jesteś nikim. Masz tylko maturę i średnie ogólne, bez uczelni wyższej nie chcą Cie nawet na kasie w Biedornce, trust me. Kończąc technikum, gdzie oczywiście trudniej zdać maturę bo masz mniej godzin przedmiotów maturalnych- masz takie same średnie wykształcenie jak po liceum, a dodatkowo masz tytuł technika, to już daje Ci lepszy start. Idąc dalej. Prawda jest taka, że czy to liceum czy technikum na studia możesz iść jakie chcesz, gdzie chcesz. Teraz w dobie profilizacji wystarczy wybrać profil, który pózniej pomoże zdać Ci dany przedmiot potrzebny przy rekrutacji na maturze, a wymagania gdzieniegdzie są naprawdę cholernie wysokie, poważnie.

Nie wiem co jeszcze mogę Ci powiedzieć. Jeśli masz jakieś pytania napisz na pm'ce. :V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek niby obierasz sobie sam jednak zawsze posłuchać rad osób starszych np. rodziców.

 

Ja mam na imię Michał i jestem na 3 roku w Zespole Szkół Technicznych itd. na kierunku tech.Elektryk. Praca w tym kierunku jest bardzo ciekawa i łatwo oraz przyjemnie mija przy niej czas. Odradzam Tobie jakiekolwiek Liceum, ponieważ pomimo tego, że kończysz szkołę rok wcześniej to nie masz zawodu no i niby jakaś tam matura, a to samo jest w technikum z tym, że wybierasz sobie przedmioty jakie chcesz zdawać na maturze, także pomyśl po Liceum niby idziesz na studia, ale masz sytuacje, która wymaga ich przerwania i co w takiej sytuacji Tobie zostaje? Brak zawodu, brak praktyki jedyne co posiadasz to dokument, który jest przepustką na szkołę wyższą i kto Ciebie zatrudni? Oczywiście do zakładu za 1400 nie ma problemu mnie też to czeka, ale jak dla mnie "Liceum" to marnotrawstwo cennego czasu, wiedza, którą tam nabędziesz jest potrzebna tylko wtedy kiedy powiedzmy wyznaczyłeś sobie kierunek od szkoły podstawowej np." Chcę być doktorem" no to wiadomo, że nie ma takowej szkoły średniej technicznej, więc idziesz do Liceum, które przygotowuje z chemii, biologii i paru innych przedmiotów, wtedy Liceum jest raczej wskazane, ale jeżeli powiedzmy od małego bawisz się elektryką czy tam elektroniką i w takim kierunku chcesz się kształcić to wybierasz sobie technikum o takowym profilu, potem matura i studia z dokształceniem o podobnym lub tym samym profilu. Różnica pomiędzy technikum, a liceum jest taka, że ja i tak zawsze będę na plus, ponieważ pomimo ukończenia szkoły rok później mam już zawód, mam kwalifikacje i mogę pracować w swoim zawodzie. Powiedzmy idziesz na początek do zakładu i masz konkurenta Ty technik i on liceum wiadomo, że wybiorą technika chyba, że będzie to technik żywienia to nie za bardzo XD, ale tak czy siak różnica jest taka, że ja mam zawód już wyuczony, a taki licealista nie i ważne jest to gdzie pójdziesz bo musisz myśleć przyszłościowo. Nikt nie powiedział, że matura jest gorsza w technikum niż liceum ona jest taka sama poza tym nigdy nie przerywaj nauki, Ty po technikum i tak możesz zrobić tą medycyne mając zawód elektryka :P

 

A wracając do szkoły to :

 

+ wiele możesz się nauczyć

+ podstawy elektroniki (tranzystory, tyrystory, warystory, diody, wzmacniacze, układy scalone itd, itd.)

+ montaż instalacje domowe

+ montaż instalacji przemysłowych

+ konserwacja, obsługa, remonty instalacji elektroenergetycznej.

 

I wiele wiele innych.

 

Ogólnie polecam technikum nigdy liceum. Masz przykład kolegi wyżej sam przyznał, że lepiej iść do technikum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano tutaj Rudy... Moja opinia na temat szkoły to zdecydowanie Technikum.. A dlaczego pytasz? To już ci opowiadam aczkolwiek

 

-Uczysz się zawodu ( nie musisz w nim pracować całe życie, ale na papierze jesteś fachowiec)

-Możesz po tech iść na studia (Czyli np. ja jestem Architektem to na studia idąc wybieram Architekta wnętrz, i tam już mam ułatwione zadanie bo plany jak plany takie same na projekcie inne oznaczenia etc. Więc idąc w tym kierunku co np. ja masz możliwości większe dostać się)

- Tak czy siak zdajesz maturę no chyba, że ZS to już inna bajka. Aczkolwiek po LO czy po Technikum masz takie same możliwości na studia nawet trochę w pewnych aspektach łatwiejsze...

- Co prawda w tech masz zawodowe, ale to z życia wzięte tylko inaczej pokazywane i z zachowaniem BHP no... i najgorsze ROK DŁUŻEJ NAUKĘ :o

 

A skąd to wiem? Bo sam jestem uczniem 3kl. Technikum Architektury i nie ukrywajmy za 3 miesiące klasa maturalna i problem przyszłościowy ''Co dalej?'' Więc moja opinia na ten temat wygląda w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin