Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News- Wywiad ze Starszym Administratorem, Głównym Inżynierem Masellko!


pawelik001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

N5T0C1I.png
Witajcie, z tej strony Redaktor Naczelny @pawelik001 z Redakcji 4Life News. Niniejszy wywiad przeprowadziłem ze Starszym Administratorem i pracownikiem SARA, Głównym Inżynierem- @Masellko! Zachęcam ciepło do zapozniania się z wywiadem!
lEWl926.pngKFn0Qc7.gif
lEWl926.png

pawelik001: Witam, z tej strony Redaktor Naczelny pawelik001 z Redakcji 4life News.
Masellko: Witam, z tej strony Starszy Administrator oraz Główny Inżynier Masellko z San Andreas Road Assistance.


p: Czy chciałbyś mi udzielić wywiadu?
M: Jasne, czemu nie.

p: Zaczynamy od tego, co zawsze- opowiedz nam coś o sobie!
M: A więc mam na imię Damian, mam 20 lat i mieszkam w Warszawie. Na co dzień pracuję w branży IT oraz studiuję również kierunek związany z informatyką. Zapewne wielu zauważyło, staram się być perfekcjonistą, dopinać wszystko w terminach, a zarazem staram się czerpać przyjemność z tego, co robię, a w szczególności z realizacji postawionych sobie celów. Generalnie rzecz biorąc, w ostatnim czasie stałem się "inną osobą" - będąc już w takim wieku, postawiłem wiele sytuacji w innym świetle, a sam podchodzę do wielu aspektów w sposób bardziej dojrzały oraz konstruktywny, ma to oczywiście swoje plusy oraz minusy.

p: Czym się zajmujesz poza graniem?
M: Tak jak wspomniałem wyżej, aktualnie pracuję oraz studiuję. Staram się też w wolnych chwilach rozwijać swoje zainteresowania oraz jak zapewne większość spotykać się ze znajomymi, niestety ze względu na panującą sytuację na świecie jest to obecnie bardzo trudne.

p: A twoje zainteresowania?
M: Co do moich zainteresowań, lista jest dosyć duża, natomiast moim głównym zainteresowaniem są podróże. Pozwalają one na całkowite odcięcie się od rzeczywistości, poznanie nowej kultury, a przede wszystkim to, co uwielbiam najbardziej, czyli szlifowanie lokalnego języka oraz próbowanie nowych smaków w wszelakiego rodzaju restauracjach.

p: Czy grasz na innych serwerach poza 4Life?
M: Oczywiście, że nie. Można powiedzieć, że zaczynając rozgrywkę na 4life, postawiłem wszystko "na jedną kartę" - po tylu godzinach spędzonych na serwerze jasno mogę stwierdzić, że była to dobra decyzja.

p: W jakie gry grasz, nie licząc MTA?
M: W inne gry gram bardzo sporadycznie. Praca, studia oraz obowiązki na serwerze pochłaniają większość mojego dnia, natomiast kiedyś poświęcałem trochę swojego czasu na gry takie jak: FIFA, CS:GO oraz LOL

p: Jak wyglądały twoje początki?
M: Moje początki wyglądały nad wyraz zwyczajnie. Przede wszystkim poznawałem społeczność MTA oraz same zasady rozgrywki na serwerze. Standardowo do gry na serwerze namówili mnie koledzy, na początku podchodziłem do tego bardzo sceptycznie, natomiast z czasem wciągnąłem się na tyle, że jestem tutaj aż do tej pory.

p: Jesteś na stanowisku Starszego Administratora. Mógłbyś nam opisać swoją historię związaną z zarządem serwera? Jak wyglądała twoja reakcja?
M: Do samej ekipy serwera dołączyłem 29.04.2019 roku, czyli po około 8 miesiącach od rozpoczęcia rozgrywki na serwerze. Zapewne jak wszędzie początki bywały trudne, natomiast szybko poradziłem sobie z opanowaniem podstawowych zasad, co pozwoliło mi na szybki rozwój w ekipie serwera. Nieustanna praca oraz wykonywanie swoich obowiązków na randze przez ponad rok pozwoliło mi zapewne na zyskanie zaufania wśród grona ARCON, a zarazem osiągnięcia tak wysokiej rangi, jaką jest stanowisko Starszego Administratora. Oczywiście, że przy każdym awansie towarzyszył uśmiech na twarzy. Jest to po części docenienie mojej pracy, a przy okazji osiągniecie kolejnego szczebelka, który pozwalał na nieustanne rozwijanie swoich kompetencji.

p: Czy praca w ekipie serwera sprawia ci problemy?
M: Aktualnie nie, tak jak wspomniałem wyżej, początki bywały trudne, było to poznawanie "czegoś nowego", wchodzenie we wprawę. Z czasem nabrałem doświadczenia, który pozwala mi teraz doradzać innym, którzy zaczynają swoją przygodę tak jak ja kiedyś.

p: W jakich frakcjach byłeś?
M: Od początku swojej przygody na serwerze jestem w jednej frakcji, a mianowicie SARA. We frakcji zagościłem około 2 lata temu, a od ponad roku jestem liderem ów frakcji. Nie lubię skakania z frakcji do frakcji, wiele osób zrzuca to na "znudzenie się" natomiast jak spojrzy się na to z drugiej strony, obierze cel to samo dążenie do tego celu, jak i radość, satysfakcja z tego, co się robiło oraz osiągnęło, pozwala na dłuższe utrzymanie na jednym stanowisku. Czy będę planował dojść w przyszłości do innych frakcji? Kto to wie, zobaczymy, jak potoczy się przyszłość, zapewne z czasem oddam moje stanowisko dla osoby z nowymi pomysłami, a zarazem takiej, która uszanuje, to co zrobiłem i utrzyma dotychczasową pracę na rzecz frakcji w należytym porządku.

p: Jak wiadomo, jesteś liderem frakcji, Głównm Inżynierem San Andreas Road Assistance. Mógłbyś nam opowiedzieć, na czym polega twoja praca i twoich pracowników?
M: Moja praca polega głównie na utrzymywaniu frakcji w należytym porządku. Oczywiście do moich obowiązków należy bardzo dużo rzeczy. Gdybym miał opisywać każdy obowiązek z osobna, to wywiad byłby bardzo nudny, a zarazem długi. Wiadomo, że moje obowiązki to szeroko pojęta praca na rzecz frakcji począwszy od pisania nowych materiałów, aż po rekrutowanie nowych osób, a następnie ich awansowanie. Oczywiście wbrew pozorom praca lidera ma swoje plusy, jak i minusy, które bardziej dostrzegamy, znajdując się na takim stanowisku. Niestety stanowisko lidera jest na tyle czasochłonne, że czasami możemy zapomnieć o zwyczajnej służbie, natomiast ma to też swoje plusy takie jak możliwość zarządzania ludźmi, rozwijania frakcji czy ustalania nowych zasad, no i oczywiście w pewnym stopniu rozwijania serwera. Pracownicy głównie zajmują się holowaniem pojazdów, przez co często muszą spotkać się z krytyką graczy, którzy utrudniają im życie przy wykonywaniu obowiązków. Natomiast frakcja SARA to nie tylko holowanie, nie zapominajmy o szeregu akcji RP, którymi się zajmujemy, począwszy od utrzymywania dobrego stanu dróg, aż po przeglądy i naprawę pojazdów. Podsumowując, myślę, że frakcja znacznie poruszyła się do przodu na przestrzeni tego roku, a sama ilość aktualizacji była obfita, niestety mimo to nadal muszę zmagać się z negatywną opinią części graczy, no ale niestety wszystkim nie dogodzisz.

p: Ponawiam pytanie- czy praca jako lider frakcji sprawia ci problemy?
M: Praca lidera sama w sobie jest problematyczna. Wszystkie ważne decyzje należą do Ciebie i tylko to czy właściwie je podejmiesz, zależy od tego, czy odniesiesz sukces, czy nie. Niestety, ale to stanowisko wymaga cierpliwości, znajomości serwera oraz nieustannej pracy, gdyż bez tego ciężko poradzić sobie przez dłuższy czas.

p: Jak wygląda szkolenie akademii?
M: Szkolenie Akademii to dosyć złożony proces. Adepci muszą przejść przez szereg szkoleń, aby uzyskać możliwość podejścia do egzaminu. Jestem przeciwnikiem przyspieszonych egzaminów, a sam okres Akademii przynajmniej w najmniejszym stopniu pozwala mi określić czy dana osoba była zaangażowana i dotrwała do egzaminu, a następnie go zdała.

p: Czym najczęściej, a czym najrzadziej się zajmujecie jako SARA?
M: Tak jak wspomniałem we wcześniejszym pytaniu, SARA zajmuje się głównie holowaniem pojazdów, co należy do głównych naszych obowiązków. Staramy się nie zamykać na jedną czynność, wiadomo, że akcje RP innego typu przedstawiamy w znacznie mniejszej ilości, natomiast są świetną odskocznią na pokazanie frakcji z innej strony oraz oderwaniem od monotonnego holowania pojazdów.

p: Jaki jest twój majątek?
M: Szczerze to nie skupiam się zbytnio na majątku serwerowym oraz go nie zliczam. Posiadam parę atrakcyjnych pojazdów, a przede wszystkim takich, które są na swój sposób unikalne i skradły moje serce.

p: Obecnie nie jesteś w żadnym biznesie. Czy w niedalekiej przyszłości będzie planował dołączyć do jakiegoś?
M: Szczerze wątpię, nie jestem wielkim zwolennikiem biznesów, a samo prowadzenie frakcji oraz pełnienie funkcji w Administracji jest dla mnie wystarczające. Jedyne co by mnie ewentualnie interesowało w przyszłości to pełnienie funkcji w KSF.

p: Na serwerze przegrałeś prawie 2500 godzin. To dość sporo. Czy nie żałujesz spędzonych tylu godzin na serwerze?
M: Szczerze to nie, gra na serwerze sprawia mi przyjemność, a gdybym miał się męczyć tylko dlatego, że pełnię tak wysokie role to mnie by tu już dawno nie było.

p: Jaka była najmniej przyjemna sytuacja podczas twojej kadencji w ekipie serwera?
M: Sytuacji było wiele, natomiast nie jestem osobą lubiącą oceniać osoby z góry. Jedyne co oceniam to zachowanie, jeżeli jest nieodpowiednie, to będę pamiętał o tym przez długi czas. Szczerze to tego typu sytuacje wolę zostawić dla siebie.

p: Dlaczego nie należysz do żadnej organizacji?
M: Nie mam zbyt dużo zaproszeń do organizacji, a sam nie czuję aktualnie większej potrzeby znajdowania się w jakiejś. 

p: Co chciałbyś jeszcze osiągnąć na serwerze?
Ciężko powiedzieć to, co osiągnąłem to już szczyt marzeń. Zobaczymy, na ten moment chcę się skupić na dalszej pomocy w rozwijaniu projektu.

p: Dziękuję za poświęcony czas i wyczerpujący wywiad. Czy chciałbyś kogoś pozdrowić?
M: Naturalnie pozdrawiam wszystkich, a w szczególności osoby, z którymi spędziłem na serwerze wiele godzin w dobrej atmosferze. Czasy się zmieniły, ale to nie oznacza, że o Was zapomniałem. :)

p: Dołączam się do pozdrowień i życzę miłego tygodnia!

lEWl926.png

zarzad.png

N5T0C1I.png
Edytowane przez pawelik001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin