Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Skarga na PAWELOS1122 - oskarżony przez KrzychuK


AWash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nick oskarżającego: KrzychuK
Nick oskarżonego: PAWELOS1122
Powód skargi: Zaniedbanie czynności ratowniczych, chamskie zachowanie na akcji.
Opis zdarzenia: W następstwie wypadku drogowego w Flint intersection, odgrywając rolę poszkodowanego podałem SAMD do informacji, iż doszło u mnie do zatrzymania oddechu, zważywszy na to że nie byłem podpięty pod aparaturę która notyfikowała by ratowników o zatrzymaniu akcji serca. Spotkałem się tylko ze zignorowaniem tej informacji i błędnym pouczaniem mnie przez oskarżonego ratownika, wraz z chamskim zachowaniem OOC.
Data zdarzenia: 08.06.2021 około godziny 21:00 
Dowód w postaci ss'ów lub logów:
[2021-08-06 21:07:55] [Output] : * Poszkodowany przestaje oddychać (KrzychuK)
[2021-08-06 21:09:37] [Output] : * PAWELOS1122 wyjmuje ciśniomierz 
[2021-08-06 21:09:44] [Output] : * NexuSOfficial_20 wyjmuje pulsoksymetr i zakłada na palec poszk
[2021-08-06 21:09:47] [Output] : * PAWELOS1122 zakładada mankiet na ramienie poszk
[2021-08-06 21:09:54] [Output] : * PAWELOS1122 uruchamia ciśniomierz
[2021-08-06 21:09:59] [Output] : * jakie ciśnienie ? (PAWELOS1122)
[2021-08-06 21:10:05] [Output] : KrzychuK [16]: ((Jak coś to pisałem minutę temu że przestałem oddychać))
[2021-08-06 21:10:06] [Output] : * wynik pulsu i saturacji? ((norma pulsu 60-100, saturacji 95%-99%)) (NexuSOfficial_20)
[2021-08-06 21:13:36] [Output] : PAWELOS1122 [421]: ((po pierwsze masz tlenoterapie masz złamane żebra ciało obce w brzuchu nie możemy cie nawet d..
[2021-08-06 21:13:53] [Output] : PAWELOS1122 [421]: dotknąć a po za tym masz krwotok wewnętrzny ))
[2021-08-06 21:14:21] [Output] : KrzychuK [16]: ((no zgadza się)) 
[2021-08-06 21:14:29] [Output] : PAWELOS1122 [421]: ((no brawo ))
[2021-08-06 21:14:37] [Output] : KrzychuK [16]: ((no i co w związku z tym?((
[2021-08-06 21:14:39] [Output] : KrzychuK [16]: ))
[2021-08-06 21:15:13] [Output] : PAWELOS1122 [421]: (( jak mogłeś sie zatrzymać tak zwane NZK masz intubcje i tlenoterapie
[2021-08-06 21:15:36] [Output] : KrzychuK [16]: ((Chcesz powiedzieć że "tak zwane NZK" nie nastąpi jeśli podajesz poszkodowanemu tlen?))
[2021-08-06 21:16:26] [Output] : << PAWELOS1122 [421]: tego nie powiedziałem jak coś sie nie podobało to zapraszam na forum skarg na pracowników
[2021-08-06 21:16:32] [Output] : >> PAWELOS1122 [421]: ???
[2021-08-06 21:16:32] [Output] : << PAWELOS1122 [421]: samd

Warto zauważyć że ratownik nie chciał dogadać się na temat tego nieporozumienia, ignorując mnie po przytoczonych wiadomościach, wolał tylko odesłać mnie do działu skarg.
Jeśli jest to jedyny sposób w jaki da się rozwiązać problemy tego typu z tym członkiem SAMD, to niech tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wypowiedź @PAWELOS1122 oraz (z informacji, które uzyskałam) upoważniam do wypowiedzi @NexuSOfficial_20. Dodatkowo gdybym mogła uzyskać od oskarżającego najlepiej całość logów z akcji do analizy. Może być wysłane na forum lub discordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynając na samym początku od przyjazdu na miejsce zdarzenia poszkodowanym zajmowała się frakcja  SAFD po czym przejęliśmy poszkodowanego w stanie BFŻ  został jak najszybciej podpięty poszkodowany pod DM7000  poszkodowany wymienił 10 urazów :  Zgniecione nogi, odłamki szkła wbite w brzuch i klatkę piersiową…, krwotok wewnętrzny, wstrzał…s mózgu, rozcięty Luk brwiowy, potencjalne uszkodzenie kręgosłupa (KrzychuK)  przyznam że po zdarzeniu czołowym trochę urazy nie na miejscu ale nie ma powiedziane ze nie możecie odgrywać co chcecie ale to nie miało sensu miałeś nagle rytm zatokowy po czym nagle sie zatrzymałeś miałeś pełno krwotoków więc cód że przeżyłeś po pierwsze po drugie zanim cię przejęliśmy to minęło jakieś 15 minut ale to już takie kosmetyczne że byś się zdążył wykrwawić miałeś ciało obce w brzuchu gdzie miałeś krwotok wewnętrzy rozumiem jak byś napisał że wstrząs hipowolemiczny a potem byś sie zatrzymał w stan NZK a miałeś płyny podane zaopatrzone urazy wszystkie i jak nic nie zapowiadało ty nagle  piszesz że NZK no troche nie na miejscu moim zdaniu a zaznaczyć chce ostatni element że miałeś podany tlen i byłeś zaintubowany pozdrawiam to wszystko co chce dodać do swojej skargi 

Edytowane przez PAWELOS1122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, nie podpięliście mnie pod DM7000 ani żaden inny typ aparatury, po drugie przyjęliście mnie w stanie prawidłowych funkcji życiowych, po trzecie, było to zderzenie czołowo-boczne, nie czołowe. W tego typu zdarzeniu takie urazy mogą jak najbardziej wystąpić, zwłaszcza wnioskując po tym, jak uszkodzone były auta. Po czwarte i ostatnie, sugeruję używanie interpunkcji i stosowanie się do polskiej gramatyki, gdyż ciężko cię zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, Lekarz Chirurgii Ogólnej NexuSOfficial_20 S.A. Medical Department. Pozwolę się  wypowiedzieć się w tej skardze na koledze z racji, że zostałem  no owej rzeczy uprawniony przez zarząd.

A więc zacznę od momentu wyciągnięcia ciebie jako poszkodowanego z pojazdu jako osobę nieprzytomną z obecnym pulsem, ale słabym oddechem. Urazy jakie u Ciebie stwierdzono to były następujące: krwotok od strony nóg, prawdopodobnie na skutek ich zakleszczenie przed deskę rozdzielczą, dalej... krwotok wewnętrzny w okolicach miednicy - stwierdzony za pomocą USG. Ponad to miałeś jeszcze takie urazy jak rozcięty łuk brwiowy, ciało obce w postaci odłamków szkła, które były wbite w okolica brzucha i klatki piersiowej i wstrząs mózgu. Od tego momentu zapoznania się z twoimi urazami ciała podjęliśmy czynności związane pierw z zaintubowaniem ciebie oraz podaniem tlenu wraz z odpowiednim przepływem oraz opatrzeniem owych urazów w odpowiedniej kolejności czyli od tych najcięższych urazów do tych błahych. W późniejszym czasie zostało wezwana jednostka LPR w celu przetransportowaniu ciebie do szpitala z racji, że twój stan był poważny i zagrażał życiu. Gdzieś w momencie przylotu i wylądowania śmigłowca LPR napisałeś na /do, że oddech się zatrzymał oraz czy ratownicy na bieżąco wykonują badanie ABC. Tu się przyznam, że nie dopatrzyłem tego na czacie w sprawie zatrzymania oddechu, lecz jeżeli chodzi o monitorowania pulsu i oddechu oznajmiłem na /do, że stan poszkodowanego jest stale kontrolowany przez ratowników. Dalej to już  wyszła niezbędna dyskusja z moim kolegą z ZRM'U. Na koniec dodam, że zostałeś zabezpieczony w śmigłowcu i zabrany szybko do szpitala.

Teraz dodam tak od siebie parę słów. Podczas wystąpienia NZK u ciebie przy obecności powyższych urazów jedynie co mogłoby się zrobić w twoim kierunku to zwiększyć tlen na maksa oraz podać odpowiednie leki. Wykonywanie ucisków oraz w późniejszym czasie o ile by to wymagało wykonywanie strzałów z defibrylatora wiązałoby się z poważnym zaszkodzeniu tobie, a to nie o to chodzi. Według ciebie opłaca się reanimować kogoś jak traci krew na skutek jakiegoś krwotoku? to by się mijało z celem. Moim zdaniem  czynności zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy, oprócz małego niedopatrzenia od mojej strony w sprawie zatrzymania oddechu. Nie oszukujemy się. Jesteśmy tylko ludźmi i takie pomyłki i nie dopatrzenia mogą się każdemu przytrafić - tak czyś jak ostatni werdykt przekazuje zarządowi frakcji SAMD.

Pozdrawiam Lekarz Chirurgii Ogólnej NexuSOfficial_20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu, po pierwsze nigdzie nie napisałem że mam słaby oddech: 
[2021-08-06 20:46:16] [Output] : * Szlemek wykonuje badanie ABC
[2021-08-06 20:46:20] [Output] : * Puls/oddech? (Szlemek)
[2021-08-06 20:46:30] [Output] : * Obecne (KrzychuK)

Po drugie, co prawda nie mam bladego pojęcia w jakim celu mnie zaintubowaliście, ale intubacja zdecydowanie nie przeszkadza w prowadzeniu defibrylacji, podobnie jak, w tym przypadku, krwotok wewnętrzny, a jeśli chodzi o ciała obce, było to szkło, skonkretyzowałem to w czasie akcji, nie identyfikowaliście jego dokładnego położenia więc nie jesteście w stanie stwierdzić, czy przeszkadzało by ono w ewentualnej defibrylacji. Ponadto nie jestem w stanie zrozumieć, w jaki sposób obszerne urazy powodowały zaniechanie przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, biorąc pod uwagę że zatrzymanie akcji serca bez wspomnianego RKO, w ciągu 5 minut jest w stanie prowadzić do śmierci mózgowej. Za to wspomniałeś, iż napisałem wam o zatrzymaniu oddechu w momencie lądowania LPRu, co jest bardzo dalekie od prawdy. Co więcej, jeśli chodzi o twoje nie zauważenie tejże informacji na /do, pisałem to dwa razy, za drugim razem przypominając, lub wspominając właśnie w przypadku nie zauważenia. 

[2021-08-06 21:07:55] [Output] : * Poszkodowany przestaje oddychać (KrzychuK)
[2021-08-06 21:10:05] [Output] : KrzychuK [16]: ((Jak coś to pisałem minutę temu że przestałem oddychać))
[2021-08-06 21:14:56] [Output] : BlueCry [132]: dobra, zabieramy go, jest przygotowany do transportu?    -- Przylot LPR 

Między 1szą informacją o zatrzymaniu oddechu a przypomnieniem - ponad 2 minuty.
Między przypomnieniem, a przylotem LPR - prawie 5 minut. 
Może SAMDem już nie jestem, ale nawet to 5 minut to jak na moje wystarczająco aby przeprowadzić RKO i defibrylację, pomijając to, że LPR mógłby poczekać.

Edytowane przez KrzychuK
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu całej sytuacji pierwsza część skargi (czyli zaniedbanie czynności) uważam za odrzuconą. Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy dokładnie przyleciał śmigłowiec LPR oraz czy w momencie zatrzymania oddechu ktoś był obecny przy poszkodowanym. Gdyby tak było, to powinieneś napisać już całościowo o pulsie i oddechu, ponieważ byłeś informowany, że Twój stan jest monitorowany. Nie zmienia to jednak faktu, że czynności medyczne były przeprowadzone w sposób nieprawidłowy. Osoba, u której doszło do zatrzymania krążenia musi w ciągu kilku minut zostać "przywrócona", bo (tak, jak napisał wyżej KrzychuK) może dojść do nieodwracalnych zmian w mózgu lub śmierci. Głównym priorytetem w takiej sytuacji jest reanimacja poszkodowanego. Mogliście zapytać w jakiej pozycji są odłamki szkła, czy są głęboko wbite itp. Nie wykonaliście również badania ABC po rzekomym zatrzymaniu krążenia. Z logów, które otrzymałam wywnioskowałam, że nie powstał krwotok zewnętrzny, który uniemożliwił by reanimację. Poważniejsze urazy poszkodowany miał wewnątrz ciała, a z nimi na miejscu wypadku nie za wiele czasem da się zrobić. Głównym zadaniem Ratowników Medycznych powinno być utrzymanie poszkodowanego przy życiu podczas transportu na szpital. Za nieumiejętne udzielenie pierwszej pomocy oskarżony zostaje upomniany.

Co do drugiej części skargi to jest ona zaakceptowana. Pracownik frakcji SAMD nie powinien informować graczy w ten sposób o jego punkcie widzenia całej akcji. Uważam, że można to było rozwiązać w sposób polubowny, a zaistniały problem wyjaśnić na chłodno na pm w grze lub w innym miejscu. Za tę część Pracownik SAMD zostaje ukarany.

Ponadto za próbę okłamania w skardze oskarżony otrzymuje dodatkową karę. Skargę zamykam, a czytającym życzę miłego dnia.

 

Dr Aza*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin