Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wszystko o frakcji TSA.


Polixon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

BVnYuwe.png
Witam, z tej strony Młodszy Redaktor @Polixon z Redakcji 4Life News. Przedstawię wam działanie frakcji Transport of San Andreas i opowiem o jej podjednostkach. Zapraszam do czytania!
dh5U3Xt.png

Frakcja Transport of San Andreas głównie zajmuje się transportem graczy od punktu A do punktu B. Aby z korzystać z danej frakcji, musimy wpisać komendę /taxi oraz wybrać interesującą nas opcje lub udać się na najbliższy postój gdzie stoją taksówki.

dh5U3Xt.png

UiGYQAq.gif

dh5U3Xt.png

Cena za przejazd podstawową taksówką wynosi 4.01 PLN na kilometr oraz należy wpłacić na początku kwotę początkową zależną od pojazdu, jakim prowadzony jest nasz przejazd. Warto również wspomnieć, że nowi gracze serwera posiadający mniej niż 21 Life-Points mogą korzystać z frakcji całkowicie za darmo.

dh5U3Xt.png
W owej frakcje również znajdziemy 3 podjednostki, które zajmują się nietypowym transportem:

Eskorta VIP
Jest to podjednostka zajmująca się przewozem osób ekskluzywną limuzyną wzorowaną na limuzynie marki Lincoln Town Car z 1992 roku. Eskortę VIP możemy wynająć do przewozu od punktu A do punktu B lub na wybrany okres czasowy. Cennik eskorty VIP możemy znaleźć na forum w dziale TSA. Również istnieje możliwość zamówienia Eskorty VIP poprzez forum, wszystkie zasady oraz cennik można znaleźć na subforum frakcji.

Transport Lotniczy
Jak sama nazwa mówi, dana jednostka opiera się na transporcie lotniczym. Transportem danej jednostki jest helikopter, przez co można w bardzo szybkim tempie przenieść się z jednego punktu do drugiego. Niestety minusem tej jednostki jest to, że nie wszędzie dotrze i nie wszędzie może wylądować. Aby transport był możliwy to w miejscu, w którym jesteśmy oraz do którego chcemy lecieć, musi znajdować się helipad. Cennik transportu lotniczego oraz lista helipadów również znajduje się na forum frakcji.

Autobusy
Podjednostka opierająca się na transporcie autobusami. Normalnie możemy ją spotkać w poszczególnych miejscach, gdyż jeździ według linii autobusowych, lecz możemy wynająć autobus na własną rękę. Wszystkie szczegóły odnośnie do wynajmu w tym cennik znajduje się na forum frakcji.dh5U3Xt.png
We frakcji TSA znajdziemy wiele ciekawych pojazdów. Przedstawię je wam chronologicznie z wymaganiami do poruszania się poszczególnymi pojazdami.
Pierwszym pojazdem jest pojazd marki premier — jest to pojazd wyłącznie dla osób będących w akademii, czyli z rangą Adept. Pojazd ten jako jedyny znajduje się we frakcyjnej przechowalni pojazdów.

7Zgk6Vp.png
dh5U3Xt.png
Merit — jest to pojazd dla osób z minimalną rangą Nowy Kierowca. Ową rangę dostajemy po zdaniu egzaminu kończącego akademię.

I4WNqk6.pngdh5U3Xt.png
Vincent — jest to również pojazd dla osób z rangą Nowy Kierowca. Pojazd ten występuje w wersji Sedan oraz Kombi.

ow1TAF9.pngdh5U3Xt.png
Emperor — jest to pojazd dla osób z rangą Kierowca.

roEFHwV.pngdh5U3Xt.png
Landstalker — jest pojazdem również dostępnym dla osób z rangą Kierowca.

49gNWWy.pngdh5U3Xt.png
Nebula — jest już pojazdem dostępnym od rangi Starszy Kierowca. Występuje w wersji Sedan Oraz Kombi.

L1ycOrG.pngdh5U3Xt.png
Sunrise — jest to pojazd dostępny od rangi Doświadczony Kierowca.

N23F2A2.pngdh5U3Xt.png
Cabbie — jest to pojazd dostępny dla osób z rangą Młodszy Szofer. Pojazd ten jest ostatnim pojazdem, jeśli chodzi o zwykłe taksówki. Wymaga najwyższą rangę, by nim się poruszać.

0fCN0bo.pngdh5U3Xt.png
Limuzyna — jest pojazdem dla osób posiadających uprawnienia do Eskorty VIP.

S6qpZpQ.pngdh5U3Xt.png
Maverick oraz News Chopper — są to helikoptery dla osób posiadających uprawnienia Transportu Lotniczego.

XgEbmqS.pngdh5U3Xt.png
Autobusy — jest to pojazd dla osób posiadających kurs na kierowcę autobusów.

1p1ZK4g.png

dh5U3Xt.png

We frakcji również znajdziemy pojazdy specjalne, takie jak Transporter TSA, Fast Taxi, Kierowca Tygodnia oraz kierowca miesiąca.

dh5U3Xt.png
Pojazdy Transportera TSA — można nimi poruszać się 120 km/h w mieście w przypadku gdy jedziemy z klientem. Są to pojazdy marki Stratum, Elegant, Admiral oraz Greenwood.

7MrOmSn.gifdh5U3Xt.png
Pojazdy Fast Taxi — można nimi poruszać się maksymalną prędkością, jadąc z klientem, bez klienta 120 km/h w mieście. Są to pojazdy marki Huntley Sport oraz Sultan.

RQbYkQ0.gifdh5U3Xt.png
Pojazd Kierowcy Tygodnia — poruszać się nim mogą osoby, które miały najwięcej minut w danym tygodniu. Pojazd ten posiada takie same uprawnienia jak Transporter TSA. Kierowców tygodnia może być dwóch. Jest to pojazd marki Sentinel.

520giwY.pngdh5U3Xt.png
Pojazd Kierowcy Miesiąca — jest to pojazd dla osoby mającej najwięcej przepracowanych minut na służbie w ciągu miesiąca. Również posiada takie same uprawnienia jak Transportera TSA. Jest to pojazd marki Stafford.

oguDR8x.pngdh5U3Xt.png
We frakcji również znajdziemy 2 pojazdy zarządowe, które służą do patrolowania członków frakcji. Są nimi pojazdy marki Zion oraz Rancher.

wn5YkHt.png

dh5U3Xt.png

Na koniec przygotowałem dla was krótkie wywiady z pracownikami poszczególnych jednostek.

dh5U3Xt.png

Wywiad ze Starszym Przewoźnikiem @Refelek*, który również posiada uprawnienia Eskorty VIP.

Spoiler

P: Polixon
R: Refelek

P: Jak długo jesteś już w TSA?
R: We frakcji Transport Of San Andreas pierwszy raz zawitałem na początku czerwca ubiegłego roku, natomiast dwudziestego pierwszego lipca nastąpiło odejście z szeregów frakcji. We wrześnie zeszłego roku postanowiłem znów zasilić szeregi frakcji, powracając poprzez rekrutację, w lutym 2021 odszedłem z szeregów na 2 tygodnie, po czym wróciłem i jestem aż do dziś. Nie licząc odejść, jestem ponad rok we frakcji.


P: Jako iż masz uprawnienia do Eskorty VIP, mógłbyś przedstawić, nam jak wygląda praca Eskorty?
R: Praca Eskorty VIP wygląda w następujący sposób, gdy jest odpowiednia ilość osób na służbie oraz gdy się pojawi zgłoszenie na Eskortę VIP, mamy prawo do jego przyjęcia. Po tym, gdy przyjmiemy, udajemy się na bazę, odstawiamy pojazd, którym się do tej pory poruszaliśmy, po czym ubieramy odpowiedniego skina oraz wyruszamy limuzyną po klienta. Po dotarciu odgrywamy obowiązkowe RP, po czym pytamy gracza, dokąd chce zmierzać. Gracz ma do wyboru dwie opcje, mianowicie: wynajęcie limuzyny na pewien okres czasu oraz przejazd z punktu A do B. Po odbytej eskorcie wracamy na bazę, odstawiamy limuzynę, wracamy do starego skina oraz wsiadamy do taksówki i jedziemy na dalszą, zwykłą służbę.


P: Dlaczego wybrałeś akurat tę frakcję i co Cię przekonało do napisania podania do tej frakcji?
R: Frakcję Transport Of San Andreas wybrałem z racji, iż uwielbiam pomagać graczom oraz jeździć po mapie. Od początku mojej rozgrywki na serwerze zawsze chciałem zasilać szeregi ów frakcji z wyżej wymienionych powodów, dodatkowo skłonili mnie do napisania podania moi znajomi, @K4fulsky. oraz @HefreyPL.


P: Co Ci się podoba we frakcji i czy zmieniłbyś coś? Jeśli tak to, co to by było?
R: Co do frakcji nie mam żadnych zastrzeżeń - wszystko mi pasuje. Jedynie co chciałbym dodać do frakcji, to nabijanie się przebiegów w pojazdach frakcyjnych - urozmaiciło by to rozgrywkę.


P: Twierdzisz, że frakcja TSA jest dobra dla osób, które nigdy nie były w żadnej frakcji?
R: Myślę, że frakcja TSA jest raczej dobra dla osób, które nigdy nie bywały w żadnej frakcji. Ze względu na to, że służba ma tylko i wyłącznie jeden cel - rozwożenie graczy do wyznaczonego przez nich celu.


dh5U3Xt.png

Wywiad z Starszym Przewoźnikiem @Halloween, który należy do jednostki Transportu Lotniczego oraz pełni w niej funkcje egzaminatora.

Spoiler

P: Polixon
H: Halloween

P: Jak długo jesteś już w TSA?
H: W TSA jestem od marca tego roku, czyli już 8 miesięcy będzie. TSA jest moją pierwszą frakcją, w której jestem najdłużej i osiągnąłem tak wysoką rangę.

P: Aktualnie masz uprawnienia oraz jesteś egzaminatorem Transportu Lotniczego. Mógłbyś powiedzieć, jak wygląda praca w Transporcie Lotniczym?
H: Tak, jestem egzaminatorem Transportu Lotniczego frakcji TSA. Swoje stanowisko pełnie od początku sierpnia i jestem z tej posady zadowolony. Moja praca w oddziale polega na tym, że pracownik, który chcę wyrazić, chęć bycia w oddziale musi się zgłosić do mnie na egzamin, wtedy ustalam z nim termin egzaminu. W dzień terminu owemu pracownikowi robię egzamin składający się z części teoretycznej oraz części praktycznej. Dopilnowuję też, żeby każdy pracownik, który jest w oddziale, był aktywny, w przeciwnym razie, jeśli pracownik jest nieaktywny w owym oddziale, zostaje z niego wydalony. Natomiast praca zwykłych pracowników w oddziale polega na przetransportowaniu klienta z punktu A do punktu B, helikopterem dostępnym dla pracowników oddziału. Jeśli pracownik chce rozpocząć służbę na owym oddziale, musi on założyć odpowiedni skin dla pracownika oddziału, wpisać kod wyjazdowy i wylecieć z bazy, a jeśli pracownik chce zakończyć służbę, musi wpisać kod powrotny oraz pozostawić helikopter w takim samym stanie jak przy wylocie z bazy. Klient, który chce skorzystać z Transportu Lotniczego, może dać zlecenie pod /taxi lub po prostu wsiąść na "g" do helikoptera znajdującego się na helipadzie. Zazwyczaj jest to Spawn Ocean Flats. Klient, który poda pracownikowi dzielnice bez helipada, wtedy pracownik informuje go, że na tej dzielnicy nie znajduje się helipad i prosi go o skorzystanie ze zwykłej taksówki.
 

P: Dlaczego wybrałeś akurat tę frakcję i co Cię przekonało do napisania podania do tej frakcji?
H: Dlaczego? Podczas pobytu w innej frakcji nie mogłem się odnaleźć, trudno było mi zrozumieć zasady działania frakcji i też trudno było mi nawiązać kontakt z innymi osobami. Wybrałem TSA, ponieważ chciałem poznać prace pracownika frakcji, bo od dawna mnie to interesowało i sam chciałem doznać takich wrażeń. Teraz jestem pełnoprawnym pracownikiem TSA, odnalazłem się we frakcji i poznałem dużo osób.

P: Co Ci się podoba we frakcji i czy zmieniłbyś coś? Jeśli tak to, co to by było?
H: We frakcji mi się podoba to, że każdy z każdym może się w jakiś sposób dogadać, można nawiązać znajomości i siedzieć długimi nocami na kanale głosowym bez nudów. We frakcji bym zmienił kilka pojazdów, jakimi posługują się pracownicy. Tymi autami byłby Landstalker, Greenwood na Transporterze oraz Sunrise.

P: Twierdzisz, że frakcja TSA jest dobra dla osób, które nigdy nie były w żadnej frakcji?
H: Moim zdaniem frakcja może być dla osób, które nie były w żadnej frakcji, ponieważ duża ilość osób może się w prosty sposób nauczyć jak posługiwać się kodami frakcyjnymi, przestrzegania zasad KRD, dbania o pojazd, jakimi się posługuje i innych tego typu zasad obowiązujących też w innych frakcjach.

 

dh5U3Xt.png

Wywiad z Starszym Przewoźnikiem @$Damixpl$, który również posiada kurs kierowcy autobusu.

Spoiler

P: Polixon
D: $Damixpl$

P: Jak długo jesteś już w TSA?
D: Do TSA należę od 7 miesięcy.

P: Aktualnie posiadasz kurs do jazdy autobusami. Mógłbyś nam przedstawić, jak wygląda praca kierowcy autobusu?
D: Tak, posiadam kurs do jazdy autobusami. Praca kierowcy autobusu polega na zabieraniu klientów ze spawnów oraz miejsc do tego przeznaczonych i przewożenie ich daną linią za darmo. Jeśli w autobusie jest odpowiednia liczba osób, wtedy autobus przemieszcza się swoją linią na kolejny przystanek i tak wygląda moja praca na tym stanowisku.

P: Dlaczego wybrałeś akurat tę frakcję i co Cię przekonało do napisania podania do tej frakcji?
D: Wybrałem tę frakcję, ponieważ znałem całkiem dobrze mapę i stwierdziłem, że warto spróbować swoich sił w tej frakcji.

P: Co Ci się podoba we frakcji i czy zmieniłbyś coś? Jeśli tak to, co to by było?
D: Będąc w tej frakcji, najbardziej podoba mi się atmosfera, jaka w niej panuje i podejście graczy do pracy. Jeśli chodzi o to, co bym zmienił, to dodałbym dla frakcji możliwość widzenia blipów frakcji SAPD na radarze. Byłoby to przydatne dla TSA, jak i innych frakcji.

P: Twierdzisz, że frakcja TSA jest dobra dla osób, które nigdy nie były w żadnej frakcji?
D: Tak, moim zdaniem to jest dobry wybór dla osób, które nie były nigdy w żadnej frakcji. Gracz dołączający do TSA mógłby zaznajomić się i obeznać z mapą w dużym stopniu. Mógłby też nauczyć się jeździć najkrótszymi i najbezpieczniejszymi trasami by szybko i bezpiecznie dowozić klienta z punktu A do punktu B.


dh5U3Xt.png

To już wszystko. Mam nadzieje, że artykuł Wam się spodobał i zachęcił do dołączenia do frakcji TSA. W przypadku gdy ktoś chciałby dołączyć, do struktur frakcji TSA należy napisać podanie pod tematem rekrutacyjnym wedle wzoru podczas otwartej rekrutacji. Zachęcam wraz z innymi członkami frakcji do pisania podań!

dh5U3Xt.png

T4Q7hmB_d.webp?maxwidth=760&fidelity=grand

Autoryzował: @Sheeker

BVnYuwe.png

Edytowane przez Polixon
Poprawa spoilerów w wywiadach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin