Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Poradnik na zwiększenie fps MTA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich tu zgromadzonych.

1. Aby uzyskać jak najwięcej fpsów, należy dostosować rozdzielczość monitora do rozdzielczości w grze, znajdziemy to w ustawieniach w 2 zakładce "grafika" na samej górze, ja osobiście polecam używac 1690x1050x32. (oczywiście trzeba wyłączyć tryb okienkowy gdyż zabiera on kilkanaście fpsów)

2. Kolejnym krokiem będzie zmiana trybu pełnoekranowego na bez ramki (bordless) z tą samą rozdzielczością, domyślnie jest to ustawione na "standardowy", dzięki tej opcji gra nie będzie "łapać" ścin z kręcącym się kółkiem na dole ekranu. Znajdziemy tą opcje tusz pod rozdzielczością

3. Odległość rysowania- najlepiej ustawić sobie tą opcje tak na około 50% gdyż odległość rysowania jest odpowiedzialna za pole widzenia- krótkie bądź długie, tą opcję również znajdziemy w panelu f5 na serwerze w ostatniej zakładce w dziale "grafika", polecam dać tą odległość na normalną. O Fov-ie i jasności nie będę nic pisał gdyż są to opcje które każdy ustawia pod siebie i nie mają wpływu na nasze fpsy. 

4. Oczywiście jakość efektów graficznych trzeba dać na niską. Filtrowanie anizotropowe dajemy albo na wyłączone albo na 2x, a co to całe filtrowanie to odsyłam tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Filtrowanie_anizotropowe

5. Wygładzanie krawędzi dajemy na wyłączone, odpowiada to za krawędzie na samochodach np różne zgięcia,wykończenia.

6. Jeśli zależy wam na płynnej grze to polecam zmienic rozdziałke z 16:9 na 4:3, ja osobiście preferuje 16:10.

7. Dalej są rożne duperele typu dymiące opony,trawa, to wszystko wyłączacie.

8. Jak już wszystko ustawiliśmy to przechodzimy do zakładki "zaawansowane"

9. Szybkie ładowanie ubrań dla cj - wyłączone       dalej nic nie zmieniacie aż do priorytetu procesu gry - to dajecie na jak najwyższą wartość     pamięć dla strumieniowania - maksimum.

Oczywiście są jeszcze ustawienia grafiki w panelu f5 tak jak wspominałem wyżej, oczywiście wyłączamy wszelkie shadery, błyszcząca karoserie i wsumie tyle.

Dzięki za przeczytanie i mam nadzieje że pomogłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Istnieje podobny poradnik dotyczący FPS'ów na serwerze. Szanuje za chęci lecz zamykam i przenoszę do archiwum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin