Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z Dyrektorem Naczelnym Blender.


Polixon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

POm2o1r.png

Witam, z tej strony Młodszy Reporter @Polixon z Redakcji 4Life News.
Zapraszam wszystkich do przeczytania wywiadu z Dyrektorem Naczelnym @Blender.

Po2AmCf.png

2CGaD9B.png

Po2AmCf.png

P — Polixon
B — Blender.

Po2AmCf.png

P: Witam, z tej strony Młodszy Reporter Polixon, chciałbyś udzielić mi wywiadu?
B: Z przyjemnością.

P: Zaczynając — przedstaw czytelnikom Twoją osobę. 
B: Mam na imię Mikołaj, mieszkam w Zabrzu, w województwie śląskim. Chodzę do liceum na profil mat-geo, od 1 września to będzie już trzeci i przedostatni rok mojej nauki w obecnym miejscu. Moim głównym zainteresowaniem jest technika wojskowa, która w moim czasie na realizowanie wolnego czasu zajmuje duża jego część. Mniejszymi zainteresowaniami są jazda na rowerze oraz czytanie książek - głównie wspomnień z II WŚ oraz innych wielu ciekawych tytułów. Również interesuje się piłką nożną, śledzę rozgrywki Premier League oraz naszej rodzimej Ekstraklasy. Na serwerze wiele osób może kojarzyć mnie jako lidera Redakcji 4Life News oraz członka administracji, mniej jako pracownika frakcji SAFD.

P: Wspomniałeś, że zostało Ci dosyć mało szkoły średniej, masz już jakieś plany, co będziesz robił, jak ją skończysz? Jakieś studia, czy może od razu praca?
B: Myślałem, jestem zdecydowany na dołączenie do Wojska Polskiego, a dokładniej do batalionu piechoty górskiej. Na początek, po ukończeniu szkoły chciałbym przystąpić do zasadniczej służby wojskowej, żeby zobaczyć czy na pewno jest to dla mnie dobry kierunek, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to planuje zostać zawodowym żołnierzem. Myślałem też w późniejszym czasie ukończyć studium oficerskie, żeby poszerzać swoje kompetencje.

P: Masz jakieś plany, co byś mógł robić, gdyby jednak ostatecznie kierunek ten by Ci się nie spodobał, bądź miałbyś jakiś problem np. z dostaniem się do odpowiedniej szkoły?
B: Myślę, że nie powinienem mieć problemu z dostaniem się do odpowiedniej szkoły, która bym wybrał. Rozważałem zupełnie odmienny kierunek kariery, czyli zostanie automatykiem. Interesują mnie również maszyny oraz działanie systemów, więc myślę, że byłby to dość stabilny i przyszłościowy zawód, zważając na powszechną automatyzację różnych sfer przemysłu oraz życia. Mam jeszcze jedną opcję, która jest mało prawdopodobna, bardzo marzycielska, a mianowicie pracę w przemyśle zbrojeniowym. Tutaj mógłbym połączyć moje zamiłowanie do techniki wojskowe oraz samego wojska, nie jako żołnierz, który używa sprzętu zaprojektowanego specjalnie dla niego, tylko osobę, która realizuje odpowiednie założenia projektowe i przekłada je na rzeczywistość.

P: Przejdźmy już może bezpośrednio na grę — w jaki sposób trafiłeś na serwer 4Life i dlaczego wybrałeś akurat ten?
B: Szczerze mówiąc mój początek gry na serwerze, był taki sam jak tysiąca innych osób. Mój dobry przyjaciel, który dzisiaj nie gra już regularnie polecił mi grę na 4Life. Grałem wcześniej na innym serwerze RPG, który również miał i ma do dzisiaj spore zainteresowanie. Szczerze mówiąc, 4Life nie przypadł mi na początku do gustu, ale po kilku dniach wbijania na serwer przekonałem się do niego i tutaj uważam, że nie skłamię, piękna historia potoczyła się dalej.

P: Posiadasz ogromny staż na serwerze w postaci trzech tysięcy godzin. Co w ten czas osiągnąłeś i czy żałujesz poświęconego na serwer czasu?
B: Odpowiadając od razu na drugą część pytania - i tak i nie. Dlaczego? Ponieważ na serwerze było wiele godzin, które przegrałem z czystą przyjemnością, poznałem wiele ciekawych osób, z którymi utrzymuje kontakt w życiu realnym. Z drugiej strony od razu powiem, że były też godziny, które były przegrane z czystego przymusu, a najlepszym przykładem będą tutaj, niektóre tygodnie, podczas których robiłem normę we frakcji lub administracji z przysłowiowym "nożem na gardle". Przechodząc do początku pytania, uważam, że osiągnąłem dość sporo, chociaż mój majątek materialny nie jest dość pokaźny. Przez ten czas byłem łącznie w dwóch frakcjach, czterech biznesach oraz dostałem się do administracji, chociaż w moim przypadku nie było to bardzo trudne. Szczegółowiej omawiając osiągnięcie, to wydaje mi się, że lider Redakcji jest dla mnie największym i najbardziej satysfakcjonującym ze wszystkich. Support też jest ważny, ale zszedł na drugi plan w momencie otrzymania lidera. Frakcja jest dopełnieniem wszystkiego, mogę się przyznać, że nie jestem najaktywniejszym pracownikiem, ale nie chodzi o nabicie jak największej ilości minut, tylko czerpanie przyjemności z gry.

P: Czy aktualnie zdarza Ci się grać na innych serwerach niż 4Life?
B: Szczerze mówiąc, ostatnio praktycznie nie. W niedawnej przeszłości grałem na popularnym serwerze RP na platformie MTA, ale obecnie musiałem porzucić na nim grę ze względu na godziny, w który ona się odbywa, czyli godziny nocne. Obecnie przez moje życie prywatne po prostu nie mam czasu na nawet sporadyczne wejście na popularnego "deva".

P: A jak to się ma z innymi grami? Grasz w coś poza MTA?
B: Wszystko, zależy od dnia oraz godziny. Ostatnio udało mi się znaleźć czas na częstsze zagranie w Battlefront II oraz ponowne przejście fabuły w tej grze, którą z całego serca polecam każdemu fanu sagi Gwiezdenych Wojen. Zdarza zagrać mi się czasami ze znajomymi w Minecraft oraz World of Tanks Blitz. Gram w dużo innych gier, ale w bardzo dużym odstępie czasowym.

P: Skąd wziął się pomysł na Twój nick? Posiadasz jakieś zamiłowanie do robotów kuchennych?
B: Mój obecny nick to efekt wieloletniej ewolucji moich nicków w różnych grach i serwerach. Zaczęło się od tego, że kiedy zakładałem nowe konto na Xbox, wtedy system przypasował mi nick MiksereTable45. Jako, iż zaczynałem grę w wielu innych grach, to wtedy postanowiłem znaleźć jakiś uniwersalny nick i stąd wziął się Mikser jako główna część nicku. Później nick był zmieniany i dodawałem do niego mój numer, z którym grałem z piłkę nożną, czyli 30, więc wychodził Mikser30. Taki nick mam do dzisiaj w wielu grach, ale wracając do rzeczy. Na początku gry na 4Life ustawiłem sobie nick Mikserek, przez zablokowany dostępny do mojego "Miksera". Przez bardzo długo grałem na serwerze z nickiem Mikserek i również w czerwcu 2020 roku pod takim nickiem dostałem się do frakcji SAFD. Dlaczego ostatecznie zmieniłem nick na Blender? Ponieważ używanie mój obecny nick wydaje się trochę bardziej poważny i łatwiej jest go wymówić, poza tym wcześniej we frakcji SAFD i tak bardzo dużo osób nazywało mnie Blenderem, więc nick uległ kolejnej ewolucji. Odpowiadając na ostatnią część pytania - nie, nie miłuje robotów kuchennych, ale takowy znajduje się na wyposażeniu mojej kuchni razem z blenderem marki Bosch. Dopowiem również, że nick nie ma nic wspólnego z pewnym Youtuberem, który jest dość popularny na Polskim YT.

Po2AmCf.png

3FelGyC.png

Po2AmCf.png

P: Przejdźmy na temat frakcji, jak sam wspominałeś, znajdowałeś się łącznie we dwóch. W jakiej było Ci najlepiej?
B: Jak wiele osób wie, tymi frakcjami były frakcje SAFD oraz SAPD. Szczerze mówiąc, jest to pytanie bez dokładnej odpowiedzi. W każdej z tych frakcji były elementy, które mi się podobały oraz nie, w każdej z nich również były osoby, które lubiłem bardzo lub mniej. Jednak mogę powiedzieć jako osoba, która spędziła w tych frakcjach - w przypadku SAPD, ponad 6 miesięcy, a SAFD ponad rok, że w obydwu było i jest mi bardzo dobrze, wyjmując dość krótkie okresy. Jeszcze na koniec w ramach ciekawostki, o którą nikt nie pytał, ale każdy potrzebował. Kiedy byłem totalnym Cj i miałem ponad 30h, napisałem podanie do frakcji SARA, jestem ciekawy, jak potoczyłaby się moja droga na serwerze, jeżeli bym dostał się w tamtej rekrutacji.

P: Myślałeś nad dołączeniem do innych frakcji na serwerze?
B: W maju 2021, jeśli dobrze pamiętam, składałem podanie do TSA. Jednak ostatecznie zrezygnowałem ze względu na nie przekonanie do końca, chociaż uważam, że ta droga nie jest dla mnie zamknięta i kiedyś w dalekiej przyszłości spróbuję swoich sił w tej frakcji. Jeśli chodzi i dwie pozostałe frakcje, czyli SAMD oraz SARA nie ma szans, ze względu na słabą opinię tych frakcji w moich oczach.

P: Jak już parę razy wspomniałeś, aktualnie znajdujesz się we frakcji SAFD, do której dosyć niedawno wróciłeś — opowiedz coś o frakcji. Jak wygląda służba, atmosfera, czy ogólnie jak wygląda frakcja jako ogół etc.
B: Służba we frakcji dla osoby tak doświadczonej, jak ja nie ma żadnych trudności, wręcz czasami wkrada się rutyna plama, drzewo, plama, drzewo, wypadek i jakiś pożar. Czasami jest bardzo mało spontanicznych akcji, większość jest odzwierciedleniem jednego schematu, który byłbym w stanie zagrać o każdej porze dnia i nocy. Niestety, ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, gdzie każde zdarzenie jest inne. Przechodząc dalej, to atmosfera we frakcji jest dość luźna, czasami niektórzy są bardzo spoko, można z nimi porozmawiam na bardzo specjalistyczne tematy (@darkmon), ale raczej takie osoby są w znaczącej mniejszości. Raczej jestem tym pokoleniem, które grało dwa lata tego i śmiało się z trochę innych rzeczy, czasami brakuje mi starych czasów, osób, które wtedy grały, z którymi siedziało się kilka godzin dziennie na kanale i rozmawiało o życiu. Niestety, ale stare czasy nie wrócą, a nie można żyć, tylko przeszłością, więc trzeba żyć dalej i próbować się dopasować do nowych czasów. Jak w każdej frakcji/grupie/organizacji, w które jest bardzo dużo osób, są osoby, które starają się na siłę popisać, dowartościować się w internecie, ale nie jest to nic dziwnego. Przechodząc do ostatniego członu pytania, to frakcja pod kątem organizacyjnym jest w dość dobrym stanie, ale uważam, że kiedyś było trochę lepiej pod tym kątem, w każdym bądź razie nie jest źle. Bardzo brakuje częstszych aktualizacji, których kiedyś zazdrościły nam wszystkie frakcje, a teraz raczej jest na odwrót. Jednak poleciłbym ją dla osób, które chcą odgrywać RP i chcą poznać trochę pożarnictwa.

P: Jakby tak ogólnie spojrzeć to, za co najbardziej lubisz tę frakcję?
B: Generalnie postaram się to dość zwięźle opisać. Najbardziej lubię tę frakcję za ludzi, którzy wbijają codziennie na służbę, chociaż w moim przypadku jest raczej więcej dni, w których mnie nie ma, niż jestem. Nie wiem w sumie co dalej napisać, na prawię, bo kwestia jest bardzo złożona. Podsumowując to za wszystko, ale po trochu.

Po2AmCf.png

HHNQ1IP.png

Po2AmCf.png

P: Rozumiem, przejdźmy teraz do najważniejszego tematu — Redakcja 4Life News, w której pełnisz funkcję lidera. Od jak dawna w niej jesteś i dlaczego początkowo wybrałeś ten biznes?
B: Do biznesu dołączyłem w lipcu 2020 roku, czyli już mam ponad 2 lata stażu z przerwami. Mój plan związany z dołączeniem do biznesu był bardziej złożony i zakładał upieczenie kilku pieczeni na jednym ogniu. W momencie, kiedy byłem świeżakiem we frakcji SAFD, bardzo chciałem dołączyć do Rzecznictwa Prasowego owej frakcji i zabłysnąć tym samym niczym choinka na święta. Napisałem podanie do Redakcji, nie było bardzo dużo podań, więc bez problemu dostałem się do biznesu i tak się rozpoczęła moja kariera. W biznesie było kilka wzlotów oraz mniejszych lub większych upadków, początkowo byłem szarym pracownikiem, który chciał zarabiać pieniądze poprzez pisanie materiałów oraz zdobywać kolejne awanse. Tak sobie byłem w Redakcji na randze Redaktora, zdobywając w międzyczasie szkoleniowca do Listopada 2020 roku, kiedy zdecydowałem się odejść, ale historia w tym biznesie jak można zobaczyć, się nie skończyła. W międzyczasie byłem w takich biznesach jak 41st Mechanized Infantry Divison oraz nieistniejący już 4CarDealer, te czasy były dość dziwne i pełne zawirowań. Powróciłem do Redakcji 7 stycznia 2021 roku, dzięki namowie @pawelik001 i później to już kawał pięknej historii. Mój pierwszy miesiąc był bardzo intensywny, otrzymałem w nim podwójny awans na rangę Redaktora Specjalisty, później trochę posuchy, aż w końcu w lutym dołączyłem do zarządu biznesu. Późniejsze wydarzenia prowadziły do tragicznego wydarzenia, czyli wyrzucenia pawelika z funkcji lidera i zastąpienia go Cruzenem, który później rozwalił wszystko w Redakcji. Po zniszczeniu przez Cruzena discorda, teczek, tematów na forum oraz grupy zarządowej na messengerze zarząd, który pozostał, czyli ja, xWolfQ i MateuszXQ wzięliśmy ciężar odbudowy biznesu. Powstało nowe logo, regulamin, teczki, discord oraz innych, które są wykorzystywane do dzisiaj. Później otrzymałem na rangę Zastępcy Dyrektora i taki status rzeczy utrzymywał się przez kilka następnych miesięcy. Następnie zdecydowałem się odejść z biznesu na miesiąc, ale później powróciłem na rangę Redaktora Naczelnego. Przejdźmy od razu do grudnia 2021, kiedy xWolfQ zdecydował się odejść z biznesu i rozpoczął się miesiąc oczekiwań na wybór nowego lidera. W końcu 27 grudnia Opiekuni Biznesu zdecydowali, że zostanę nowym Dyrektorem Redakcji 4Life News i taki stan rzeczy trwa, aż do dzisiaj. Zrobiła się trochę z tego skrócona wersja mojej historii w Redakcji, co odbiega od pytania, ale niech będzie, ale złapała mnie drobna nostalgia.

P: Co należy do Twoich obowiązków jako Dyrektor Naczelny?
B: Przede wszystkim pełnie funkcję kontrolą nad biznesem, rozliczam z pracy zarząd oraz redaktorów. Reprezentuję też biznes przed Opiekunami Biznesów oraz Administracją RCON co jest jedną z najważniejszych funkcji każdego lidera biznesu na 4Life. Obowiązuję mnie również normalne funkcje zarządowe, taki jak sprawdzanie materiałów, akceptowanie urlopów oraz wypisywanie awansów, obniżeń rang, ostrzeżeń i wielu innych. Także na koniec miesiąca przelewam pracownikom Redakcji ich upragnione wypłaty, o które zawsze jest największy sum. Staram się również udzielać w życiu normalnych pracowników Redakcji, organizuje wyjazdy na wspólne relacjonowanie wydarzeń na serwerze, publikuję normalne materiały. Ostatnio mam bardzo dużo obowiązków w związku z organizacją dużego wydarzenia "Wakacje z 4Life", gdzie Redakcja wspólnie ze Studiem Filmowym oraz Radiem 4Music jest kluczowym organizatorem. Staram się też organizować zmiany w biznesie, zarówno systemowe, jak i serwerowe, co wiąże się z dużym załatwianiem wszystkiego z Opiekunami Biznesów oraz członkami Administracji RCON.

P: Masz jakieś większe plan, który możesz zdradzić na zmiany w biznesie?
B: Zawsze mam dużo planów, ale wolałbym nie mówić większych planów, dopóki Greyna nie zatwierdzi każdego z nich, ponieważ nie chcę wypuszczać niepotwierdzonych informacji. Mogę zdradzić, że są duże plany, które ingerują w system serwerowy redakcji, ale zawsze mogą spalić na szczegółach, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość. Mogę zdradzić, że planujemy przywrócić gazetkę w nieco innej, bardziej przystępnej dla graczy serwera oraz wpasowującej się w obecne trendy, które uważnie śledzimy.

P: Wiele osób może się zastanawiać nad wyborem biznesu dla siebie. Mógłbyś opowiedzieć o plusach i minusach Redakcji, zachęcając do pisania podania i pomagając w wyborze biznesu takim osobom?
B: Zdecydowanie polecam Redakcję nie tylko dla osób, które lubią pisać, ale również dla osób, które mają bardzo dużo pomysłów, może dobrze robią zdjęcia albo mają inne przydatne w pracy redaktora na serwerze cechy. Nasz biznes ma dość dużą jak na serwer ofertę dla osób, które chcą do niego wstąpić i zarabiać bardzo dobre pieniądze. Można m.in. pisać zwykłe materiały, w postaci wywiadów, artykułów oraz relacji, ale też liczyć plebiscyt czy redagować nowe wydanie naszych newsów. Przechodząc do plusów, to jednym z największych plusów Redakcji są zarobki oraz w jakim są systemie. Nie jest to zarobek godzinowy, tylko system "ile wypracujesz, tyle masz", więc osoby ambitne są w stanie zarobić bardzo ładne sumki na koniec miesiąca. Następnym plusem jest też możliwość pracy z graczami na serwerze, co za tym idzie praca w terenie. Kolejna zaleta to nieograniczona ilość tematów na materiał, redaktora ogranicza tylko jego własna wyobraźnia i chęć do pisania. Jeśli chodzi o minusy, to nie ma ich zbyt dużo, ale mogę od razu powiedzieć, że trzeba jednak polubić tę pracę i mieć wenę do pisania. Osoby, które nie mają pomysłów oraz weny do aktywnego działania i po części pisania, bo jednak jest to nieodłączny element naszej pracy niestety, ale nie poradzą sobie w biznesie. Podsumowując, polecam każdemu nasz biznes ze względu na świetną atmosferę, dobre zarobki oraz miłych i pomocnych pracowników, oraz zarząd, niech każdy spróbuje, jak mu się spodoba, niech zostanie na dłużej, a jak nie niech odejdzie - żaden biznes nie jest dla każdego.

P: Czy według Ciebie sposób, w jaki Redakcja się rozwija i w jakim kierunku idzie, jest dobry? Czy jednak kiedyś biznes ten lepiej prosperował?
B: Szczerze mówiąc, według mnie Redakcja jest w najlepszym okresie swojego działania. Może wiele osób się ze mną nie zgodzić, rozumiem to, każdy ma prawo do własnego zdania. Patrząc obiektywnie na suche statystyki to mamy 17 razem z zarządem, aktywnych członków biznesu, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tego typu biznes. Ostatni miesiąc był rekordowy pod względem publikowanych materiałów, od kiedy pamiętam, a i wypłaty były równie rekordowe. Wyświetlenia również od jakiegoś czasu stopniowo rosną, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość, jeśli udałoby się zrealizować nasze plany ilość wyświetleń oraz graczy, który będą regularnie zaglądać, w dział Redakcji również powinna wzrosnąć. Odnosząc się jeszcze od ostatniej części pytania to niestety, ale nie patrzę w przeszłość, że kiedyś było lepiej i te czasy nie wrócą, tylko zawsze staram się iść w przyszłość razem z całym biznesem. Może dla kogoś, kiedy było lepiej, jeszcze raz powtórzę - okej, każdy ma prawo do własnego zdania na dany temat.

P: Zejdźmy z tematu Redakcji, przechodząc już powoli do końca wywiadu. Ostatnie pytanie — czy posiadasz jakieś cele, patrząc ogólnie na serwer?
B: Patrząc na przebieg mojej kariery na serwerze to mam dwa, z czego jeden jest bardzo ciężki do osiągnięcia, drugi trochę mniej. Pierwszym z nich jest posiadanie organizacji złożonej z zaufanych znajomych osób, które będą tworzyć zgraną paczkę. Drugie to awans w administracji, szczerze mówiąc, jest to cel, który przyświeca mi od jakiegoś czasu bez skutecznie, ale nigdy nie można porzucać marzeń, celów oraz nadziei.

P: Życzę Ci powodzenia w osiągnięciu tych celów? To może chciałbyś jeszcze kogoś pozdrowić?
B: Oczywiście, zawsze sam pytałem o to przy okazji robienia wywiadów z różnymi osobami, teraz sam chętnie to uczynię. Więc z większych grup na 4Life pozdrawiam wszystkich pracowników Redakcji, całą administrację, całą frakcję SAFD oraz SAPD. Z osobowych to przede wszystkim @PalGrom, @DeWkong., @darkmon, @TheMistrzuu*, @MateuszXQ, @pawelik001, @Erixson, @Oker., @Strancuu, @Kubula, @Verago., @Greyna.gg. Wiem, że to nie wszyscy, ale spingowałbym połowę serwera.

Po2AmCf.png

Dziękuje wszystkim za przeczytaniu wywiadu, mam nadzieję, że się spodobał!

FL10bdy.png

Autoryzował: @Patryk99

POm2o1r.thumb.png.3b7b0ef48b4e4578dbd5d5b4f7342e14.png

Edytowane przez Polixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin