Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Dyskusja nt. Taryfikatora kar.


ZbyK.gg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator RCON

Zapraszam do dyskusji która dotyczyć będzie tylko taryfikatora kar i tematów poruszonych w poniższym wątku.
Proszę o nie pisanie żadnych wiadomości przed przeczytaniem i zrozumieniem tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator RCON
1 minutę temu, solty napisał:

Faktycznie widełki są ogromne i mi osobiście się nie podobają bo jaki mają sens te widełki jeżeli osoba krająca nas i tak może wyjść poza tą ,,skale,,

Tak jak napisałem, wyjście jest tylko i wyłącznie w nadzwyczajnych sytuacjach. Zapraszam jeszcze raz do przeczytania wątku, bo chyba oba te wątki poruszyłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZbyK.gg napisał:

Tak jak napisałem, wyjście jest tylko i wyłącznie w nadzwyczajnych sytuacjach. Zapraszam jeszcze raz do przeczytania wątku, bo chyba oba te wątki poruszyłem. :)

No to jak jest to tylko w skrajnych wypadkach to jaki sens ma wtedy w ogóle taryfikator przecież ,,skrajne wypadki,, występują codziennie na serwerze i zapewne zawsze będzie tzw. płacz o to że kara jest dłuższa niż na taryfikatorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko taryfikator może się przyjąć, myślę że ograniczy na serwerze pisanie typu: "nadana za niewinność", "za długa" itd.
Taa wszyscy co ciągle bawią się w tzw. "odwalanie" twierdzą iż wiecznie karani są za niewinność, może jednak ten taryfikator pomoże otworzyć im oczy.
Osobiście uważam że zmiana na plus, m.in. w kwestii tego że administracja nie będzie mieć wątpliwości przy wystawianiu kary bo posłuży się taryfikatorem oraz w kwestii wątpliwości graczy odnośnie długości otrzymanej kary adekwatnej do popełnionego czynu.
Teraz pozostaje nam tylko czekać na oficjalne wejście taryfikatora w życie, czas pokaże jakie zmiany wniesie on w życie serwerza, jak społeczność serwera to odbierze oraz jak administracja będzie sobie radzić z tym taryfikatorem. lecz nie wydaje mi się żeby jego odbiór oraz sam rozgłos był negatywny, wręcz przeciwnie.

Edytowane przez kayegoshii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator RCON

@solty Czyli uważasz, że normalne przypadki nie występują? A jeżeli jednak występują, to czy nie powinny mieć one unormowanych kar?
Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Nie każdy gracz to odwalacz. dlaczego jeden gracz ma zostać ukarany za przykładowo flood, karą wyciszenia na jeden dzień, a drugi za to samo tylko kickem?
Taryfikator ma na celu zmniejszenie dysproporcji przy tych codziennych karach. 

Nikt nie planuje się pozbyć płaczu, gdyż zawsze znajdą się osobniki które będą mieć problem o to, że otrzymały karę.
Niezależnie czy będzie słuszna, czy nie. Czy będzie długa czy krótka. Ludzie są różni.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie może gdzieś podane co będzie uważać administracja za recydywę? Czy to np już będzie jako 2 kara za to samo w krótkim czasie bądź może trzecia, czy może nie chcecie tego ujawniać.

Edytowane przez Luzio098
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator RCON
2 minuty temu, Luzio098 napisał:

Czy będzie może gdzieś podane co będzie uważać administracja za recydywę? Czy to np już będzie jako 2 kara za to samo w krótkim czasie bądź może trzecia, czy może nie chcecie tego ujawniać.

Będzie to poruszone w regulaminie członka ekipy.
Z założenia - gracz był karany już za to samo lub podobne przewinienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Według mnie wprowadzenie taryfikatora kar serwerowych jest jak najbardziej na plus. Dzięki temu gracze, odwiedzając forum, będą mieli jasne wytyczne dotyczące czynów których należy unikać, a także dowiedzą się, jakie kary mogą otrzymać za różne przewinienia. Jestem zwolennikiem skrócenia długości kar w przypadku mniejszych wykroczeń, takich jak przypadkowe użycie Caps Locka czy podobnych błahych przewinień. Jednakże w przypadku wprowadzenia publicznie dostępnego taryfikatora, który będzie widoczny dla wszystkich graczy, uważam, że kary za poważniejsze przewinienia, zwłaszcza te związane z odwalaniem, powinny być znacznie surowsze. Gracze będą teraz świadomi, na jaki czas mogą zostać ukarani, co może skłonić ich do zaprzestania niechcianych działań lub przynajmniej ograniczenia ich liczby, lecz gdy kary będą za małe, to istnieje szansa, że ludzie zaczną naruszać niektóre zasady nawet częściej.

Co do dodatkowych sugestii, uważam, że wprowadzenie opcji akceptacji Taryfikatora kar serwerowych przy rejestracji, lub w przypadku starszych graczy logowaniu na forum jest dobrym pomysłem. Dzięki temu osoby nie będą mogły później twierdzić, że zostały ukarane "za nic". Jest to kolejny sposób na uczynienie zasad jasnymi i zrozumiałymi dla wszystkich graczy, co przyczyni się do bardziej uczciwej i przejrzystej rozgrywki na serwerze.

Myślę, że administracja z nowymi zasadami karania graczy po przyzwyczajeniu się będzie sobie radzić lepiej niż zwykle! :D 

Edytowane przez HyperSonic0.ksg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZbyK.gg napisał:

Z założenia - gracz był karany już za to samo lub podobne przewinienie.

Będzie uwzględniona odstęp czasowy pomiędzy tymi karami? Np: 1/2 tygodnie, miesiąc, rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ZbyK.gg napisał:

@solty Czyli uważasz, że normalne przypadki nie występują? A jeżeli jednak występują, to czy nie powinny mieć one unormowanych kar?
Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Nie każdy gracz to odwalacz. dlaczego jeden gracz ma zostać ukarany za przykładowo flood, karą wyciszenia na jeden dzień, a drugi za to samo tylko kickem?
Taryfikator ma na celu zmniejszenie dysproporcji przy tych codziennych karach. 

Nikt nie planuje się pozbyć płaczu, gdyż zawsze znajdą się osobniki które będą mieć problem o to, że otrzymały karę.
Niezależnie czy będzie słuszna, czy nie. Czy będzie długa czy krótka. Ludzie są różni.
 

Nie do końca się zrozumieliśmy, ale proponuje do taryfikatora dopisać że administracja może przekroczyć widełki aby uniknąć zbędnych pytań i skarg, proponuje umieszczenie tego odrazu w taryfikatorze gdyż nie każdy gracz przeczyta regulamin teryfikatora. Osobiście uważam że dla mnie spokojnego gracza który nie odwala tylko czasami mu sie zdarzy staranować kogoś zmiana na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator RCON
7 minut temu, Luzio098 napisał:

Będzie uwzględniona odstęp czasowy pomiędzy tymi karami? Np: 1/2 tygodnie, miesiąc, rok

Ciężkie do określenia. Nie wyobrażam sobie osoby która podszywa się pod inną osobę i po zakończeniu bana, po nawet roku robi to samo - dla mnie osoba która ponownie się tego dopuściła zawsze będzie recydywą.
Z drugiej strony mamy mniej poważne kary - jak chociażby na prawo jazdy. Jeżeli ktoś przykładowo rok temu miał zabrane prawa jazdy za jazda pod prąd, to raczej bym takiej osoby za recydywę nie uznał.
Myślę, że będzie tu działał zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator RCON
1 minutę temu, solty napisał:

Nie do końca się zrozumieliśmy, ale proponuje do taryfikatora dopisać że administracja może przekroczyć widełki aby uniknąć zbędnych pytań i skarg, proponuje umieszczenie tego odrazu w taryfikatorze gdyż nie każdy gracz przeczyta regulamin teryfikatora. Osobiście uważam że dla mnie spokojnego gracza który nie odwala tylko czasami mu sie zdarzy staranować kogoś zmiana na plus.

No to już całkowicie się rozumiemy. Taka informacja na pewno zostanie zamieszczona w samej zakładce taryfikatora. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko jednakże martwi mnie informacja na temat kar jest jawna niektórzy mogą to wykorzystać a zwłaszcza aktywni „odwalacze” Mam nadzieję, że to będzie mała ilość graczy 

Edytowane przez CiasteK*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin