Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z Moderatorem i Członkiem zarządu SAPD - obowiązki i postanowienia gracza Linshi!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Linie-poziome-z-logiem-i-bez
Witam, z tej strony Młodszy Redaktor @Wiktor_1337 z Redakcji 4life News. Zapraszam na wywiad z Moderatorem @Linshi!
Linie-poziome-z-logiem-i-bez

fjEcA3I.gif

Linie-poziome-z-logiem-i-bez

W - Wiktor_1337
L - Linshi

Linie-poziome-z-logiem-i-bez

W: Witaj, Młodszy Redaktor Wiktor_1337 Redakcja 4life News. Czy chciałbyś mi udzielić wywiadu?
L: Witam, z tej strony Linshi. Bardzo chętnie udzielę wywiadu.

W: Na starcie prosiłbym, abyś się nam przedstawił i opowiedział coś o sobie.
L: Nazywam się Jakub, mam 21 lat i od prawie roku mieszkam w Irlandii. Interesuję się grami komputerowymi, programowaniem i piłką nożną. Wolny czas spędzam głównie na graniu w gry, ale również oglądaniu filmów, seriali oraz meczów piłkarskich. Największą satysfakcję sprawia mi zdobywanie osiągnięć oraz wbijanie 100% w grach.

W: Od kiedy grasz na serwerze? Co cię nakłoniło, żeby zacząć?
L: Konto posiadam od kwietnia 2016 roku, ale aktywnie gram od maja 2021 roku. Do powrotu na stałe nakłonił mnie upadek innego serwera RPG.

W: Okej, w jakiej organizacji jesteś? Możesz opowiedzieć coś o niej?
L: Od 22 maja 2022 roku jestem w organizacji Olimp, w której posiadam rangę God of Sea. W organizacji panuje świetna atmosfera, ludzie są mili i pomocni. Polecam każdemu z całego serca.

W: Może przejdźmy do konkretów, jakie funkcje pełnisz na serwerze?
L: Jest tego całkiem sporo. Zacznę od administracji serwera, w której pełnię rolę moderatora. Od niedawna przynależę do zarządu frakcji San Andreas Police Department. Oprócz tego jestem opiekunem 4FIGHT oraz Studia Filmowego w Komisji Spraw Biznesów.

W: A więc zacznijmy od administracji. Czego musisz unikać, będąc moderatorem?
L: Ciężko odpowiedzieć mi na to pytanie. Z pewnością muszę unikać działania pod wpływem emocji oraz kierowania się sympatiami do graczy.

W: Co skłoniło Cię do tego, żeby dołączyć do administracji?
L: Dołączenie do administracji było moim marzeniem, odkąd zacząłem swoją przygodę na serwerze. Gdy tylko spełniłem minimalne wymagania, pisałem podanie w każdej rekrutacji, aż ujrzałem swój nick w wynikach. Miałem przekonanie, że poradzę sobie z obowiązkami i wydaje mi się, że dobrze wykorzystuję otrzymaną szansę.

W: Miałeś momenty, że chciałeś odejść? Jeśli tak, to czemu?
L: Jeśli pytasz o administrację, to nie, nie miałem takich momentów. Wiedziałem, z czym związana jest rola administracyjna i nie planuję odchodzić z ekipy serwera.

W: Jaki jest największy minus bycia w administracji? A jaki największy plus?
L: Może zacznę od pozytywów. Największym plusem jest możliwość pomagania graczom, przez co wpływasz na ich odbiór serwera i opinię o nim. Z kolei, jeśli chodzi o największy minus, to powiedziałbym, że są to sytuacje, w których nieważne co zrobisz, to ktoś będzie niezadowolony. Oczywiście nie da się uszczęśliwić wszystkich, ale jednak ja cenię sobie opinie graczy.

W: Okej, rozumiem. Jesteś członkiem komisji spraw biznesów, czym dokładnie się zajmujesz?
L: Jako KSB zajmujemy się nadzorowaniem pracy biznesów, podejmowaniem decyzji dotyczących zmian i nowości, czy chociażby rozliczaniem zarządów biznesów z ich pracy. Rzeczy, którymi zajmuje się komisja, jest dużo więcej, jeśli interesuje cię coś konkretnego, to możesz pytać. Osobiście jestem opiekunem 4FIGHT oraz Studia Filmowego, więc zazwyczaj jestem pierwszą osobą, z którą mogą skontaktować się liderzy tych biznesów, gdy mają jakieś pytanie lub problem.

W: W jaki sposób się tam dostałeś? Jest to trudne dla przeciętnego gracza?
L: Dostałem się do komisji poprzez rekrutację we wrześniu 2023. Jeśli się nie mylę, to była pierwsza rekrutacja dla graczy. Uważam, że jest się ciężko tutaj dostać, ale przez to, że występuje tu minimalna rotacja osób. Przez kilka lat przez KSB przewinęło się tylko kilkanaście osób.

W: Co chciałbyś zmienić w działaniu biznesów?
L: Z pewnością chciałbym pomóc w ich rozwoju poprzez swoje działania w komisji. Jednak jeśli chodzi o zmiany w działaniu biznesów, to są one związane z kwestiami wewnątrz danych biznesów, przez co nie mogę zdradzić szczegółów.

W: Czy pojawią się jakieś nowe biznesy? Są takie plany?
L: Jak można zauważyć w dziale biznesów, wniosek 4Race został zaakceptowany i jest w trakcie realizacji. Nie znamy dokładnej daty, kiedy biznes powstanie, ale pracę nad nim trwają.

Linie-poziome-z-logiem-i-bez
vJpmUA4.gif

Linie-poziome-z-logiem-i-bez

W: Jasne, przejdźmy może jeszcze w tematy frakcji. Co należy do twoich obowiązków, będąc członkiem zarządu?
L: Do moich obowiązków jako członek zarządu należy nadzorowanie działań całej frakcji. Oprócz tego jest wiele obowiązków, które nie są informacjami jawnymi i nie mogę za dużo powiedzieć.

W: Czy będąc na tak wysokiej randze, nadal wpadasz po prostu na służbę? Czy są to już tylko formalności zarządu?
L: Tak, bardzo lubię zwykłą służbę, bo przypomina mi moje początki we frakcji. Oczywiście praca zarządu polega głównie na zadaniach poza grą, więc czasu jest mniej, ale staram się uczestniczyć w codziennej służbie. Dopóki mam chęci do patrolowania czy uczestnictwa w pościgach, to będę to robić.

W: Jak z hejtem ze strony graczy? Czy taki występuje? Odczuwasz go?
L: Często zdarza się, że gracze nie lubią mnie za to, jakie funkcje pełnię, mimo że nie znają mnie prywatnie. Jeśli chodzi o krytykowanie moich działań, to zawsze staram się takim osobom wyjaśnić sytuację z mojej perspektywy i myślę, że najczęściej udaje się dojść do porozumienia z graczami. Uważam, że większość osób, które zostały ukarane, chce wiedzieć, co zrobiły źle. Ja nie mam z tym problemu i rozumiem ich w pełni. Wyzwiska w moją stronę zdarzają się dosyć często, ale nie biorę tego do siebie, tym bardziej że za tydzień ta osoba będzie przepraszać w apelacji.

W: Wielu graczy skarży się na to, że Less Gun jest zbyt dobry np. na strefie dm, Co o tym myślisz?
L: Nie widzę problemu w tym, jak działa Less Lethal Shotgun. Jeśli już dojdzie do starcia na strefie DM, to faktycznie jest to mocny środek przymusu bezpośredniego, ale uważam, że PD musi mieć jakąś przewagę. Uważam, że osoby uciekające przed SAPD mają przewagę w wielu innych aspektach.

W: Czy to prawda, że niektórzy za bardzo poczuwają się, będąc w PD? Co myślisz o takim stwierdzeniu?
L: Osobiście nie przypominam sobie tego typu sytuacji w ostatnim czasie. Nie mówię, że problem nie występuje, po prostu ja się z nim nie spotkałem. Jeśli ktoś doświadczy braku szacunku lub kultury ze strony funkcjonariusza to ma prawo napisać skargę. Nie chciałbym, by cała frakcja była postrzegana przez pryzmat takich osób, jeśli one występują. Z całą pewnością nie jest to akceptowalne u funkcjonariuszy, a takie osoby są surowo karane.

W: Co zmieniłbyś w PD? Myślisz, że po wprowadzeniu jakichś zmian gracze inaczej by postrzegali samą frakcję? Nie ukrywajmy, że gracze są różnie do was nastawieni.
L: Może nie w samym PD, ale zmieniłbym lokalizację strefy DM z powrotem na Los Santos. Obecnie nie dzieje się tam zbyt dużo i myślę, że zarówno gracze, jak i PD nie są do końca zadowolone z tej zmiany. Jeśli chodzi o postrzeganie frakcji przez graczy, to nie wiem, czy jest coś, co zmieni podejście graczy. Najlepiej do nas dołączyć i zobaczyć jak to wygląda od środka.

W: Kończąc temat o twoich obowiązkach, co najbardziej lubisz w 4Life? Co byś zmienił?
L: Jest wiele rzeczy, które lubię w 4Life. Skoro mam wybrać jedną, którą lubię najbardziej, to myślę, że będzie to społeczność. Zarówno w administracji, jak i frakcji są świetni ludzie, dzięki którym chce mi się ciągle wchodzić na serwer. Jedną z rzeczy, które lubię równie mocno, są moje obowiązki - gdybym ich nie lubił, nie wykonywałbym ich z przyjemnością. Jest kilka rzeczy, które zmieniłbym, ale dotyczą bardziej detali w pracy administracyjnej, chociażby związane z wykonywaniem obowiązków poza grą, ale jak się pewnie domyślasz - nie mogę powiedzieć zbyt dużo.

W: Jasne, rozumiem. Serdecznie dziękuję Ci za wywiad i życzę powodzenia w dalszym rozwoju na serwerze!
L: Dziękuję serdecznie, również życzę powodzenia w redakcji i serwerze! Mogę kogoś pozdrowić na koniec?

W: Oczywiście!
L: W takim razie pozdrawiam pana redaktora, wszystkich czytelników, całą administrację, frakcję SAPD, grono KSB oraz członków organizacji Olimp! W szczególności gorące pozdrowienia dla @Byialy*@Susekk i @Aza*!

Linie-poziome-z-logiem-i-bez

eAIGUB0.png

Autoryzował: @Mlonskyy

Linie-poziome-z-logiem-i-bez

Edytowane przez Mlonskyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
39 minut temu, Susekk napisał:

Wielki filantrop, myśliciel, człowiek intelektu, erudyta, a przede wszystkim patriota. Wyborny wywiad!

Zgadzam się z przedmówcą, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin