Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

4Life News - Wywiad z Moderatorem PolakoVskY*


Davvv_13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5wNnuaX.png

Witam, z tej strony Młodszy Redaktor @Davvv_13 z Redakcji 4Life News. Zapraszam do przeczytania wywiadu z Moderatorem @PolakoVskY*.

5D4B3bb.png

hqpItj9.gif

5D4B3bb.png

D - Davvv_13
P - PolakoVskY*

5D4B3bb.png

D: Witaj, z tej strony Młodszy Reporter Davvv_13 z Redakcji 4Life News. Mam do Ciebie kilka pytań, czy zechciałbyś udzielić odpowiedzi?
P: Jasne, odpowiem na twoje pytania.

D: Super! Na początku rozmowy chciałbym poprosić, abyś powiedział coś o sobie oraz o swoich zajawkach.
P: Zaczynając, mam na imię Dominik i we wrześniu skończę 19 lat. W tym roku ukończyłem szkołę średnią i zdawałem egzaminy maturalne. Aktualnie mieszkam na terenie województwa podkarpackiego, dokładnie w Bieszczadach. Z charakteru jestem raczej osobą spokojną, z poczuciem humoru. Moim głównym zainteresowaniem oraz hobby jest wędkarstwo, jednakże, gdy mam wolną chwilę, to śmigam też na motocyklu. Miałem też chwilową zajawkę na składanie puzzli, przez co chciałem też zacząć składać modele Lego, jednak przez brak czasu odpuściłem ten pomysł. Poza tym, jak każdy człowiek, lubię słuchać muzyki i spędzać czas ze znajomymi.

D: Przechodząc do sceny MTA, jak i kiedy trafiłeś na 4Life-a?
P: Swoją przygodę na platformie MTA zacząłem dosyć dawno i z tego, co pamiętam, głównie zachęciły mnie do tego filmy na YouTube. Nie miałem zbytnio gier, w które mógłbym pograć, dlatego padło akurat na MTA. Wpierw zaczynałem pogrywać na mniejszych serwerach, żeby "załapać" co i jak. Gdy nabrałem trochę wprawy, postanowiłem rozpocząć grę na nieistniejącym już serwerze. Jednak gdy serwer chylił się ku upadkowi, postanowiłem spróbować swoich sił na 4Life, i tak zostałem aż do dzisiaj.

D: Jak wyglądały Twoje początki na serwerze i jak je wspominasz?
P: Hah, początki na serwerze były dosyć ciekawe. Od założenia konta za kilka dni minie już 4 lata. Miałem sporo przerw w grze i grałem bardzo nieregularnie. Na samym początku zachęciłem mojego brata, aby zagrał ze mną, jednak on po jakimś czasie przestał grać, a ja razem z nim. Potem wróciłem na serwer i grałem ze znajomym, którego poznałem na serwerze. Zarabiałem na magazynie, kurierze, kupując przy tym jakieś pierwsze pojazdy, a potem nadszedł czas na kopalnię, którą długo się nie nacieszyłem ze względu na otrzymanie bana za przyznanie się do bota na owej pracy. Po zaapelowaniu od kary moje konto zostało wyzerowane, a ja grę zacząłem totalnie od zera. Jednak pomimo tego początki na serwerze wspominam bardzo dobrze, miało to swój klimat oraz dreszczyk emocji, gdy poznawało się serwer od podstaw.

D: Co do pojazdów, później do nich wrócimy. Przechodząc do następnego pytania, należysz do frakcji San Andreas Police Department. Kiedy dołączyłeś do owej frakcji i dlaczego wybrałeś akurat ją?
P: Do frakcji dołączyłem w sierpniu zeszłego roku, wtedy ujrzałem swój nick w wynikach do Police Academy. Dlaczego wybrałem akurat SAPD? Dobre pytanie. Przed karierą jako serwerowy funkcjonariusz, kilkanaście miesięcy spędziłem we frakcji TSA. Jednak wypalenie oraz czynniki zewnętrzne zmusiły mnie do opuszczenia frakcji. Od samych początków gry na serwerze chciałem spróbować swoich sił w SAPD. Podobało mi się to, ile ta frakcja ma do zaoferowania dla zwykłego gracza. A tak jak wspomniałem, dołączenie do SAPD było moim małym marzeniem, do którego prędzej czy później chciałem dojść, i jak widać, się udało.

D: Z tego, co widzę, posiadasz dużo punktów karnych. Czy nie przeszkodziły Ci one w dostaniu się do SAPD?
P: Akurat punktów karnych mam sporo, fakt. Jednak wydaje mi się, że nie są one przeszkodą w dostaniu się do frakcji. Głównie zebrałem je na mandatach z fotoradarów, na których straciłem ogrom pieniędzy.

D: Jakie posiadasz stanowisko we frakcji i na czym głównie opierają się w niej twoje obowiązki?
P: Aktualnie we frakcji jestem na stopniu Detective I. Moimi głównymi obowiązkami jest pilnowanie porządku na serwerze, zatrzymywanie graczy, którzy łamią KRD, odgrywanie różnorakiego RP oraz, co chyba najczęstsze, wykonywanie pościgów. Poza tym we frakcji otrzymałem szansę w gronie dywizji Investigative Staff.

D: Przechodząc do tematów administracyjnych, kiedy dołączyłeś do ekipy serwera?
P: Swoją szansę w administracji na randze Support otrzymałem 17 grudnia 2023 roku.

D: Jak wyglądały Twoje początki w administracji?
P: Osobiście uważam, że początki w administracji nie należały do najłatwiejszych dni. Otrzymałem rangę w okresie przedświątecznym, co spowodowało, że na serwerze grało multum osób i było sporo roboty, a ja na samym starcie obawiałem się, czy podejmę dobre i trafne decyzje co do karania, czy pomagania graczom. Jednak po kilku dniach ten "strach" minął i wraz z wykonywaniem coraz większej ilości reportów budowałem pewność siebie i zdobywałem nowe doświadczenie, które pomaga mi po dziś dzień.

D: Jak byłeś traktowany przez kolegów z ekipy jako początkujący support?
P: Myślę, że jako początkująca osoba w administracji byłem dobrze traktowany. Wszelkie sprawy kierowałem do bardziej doświadczonych osób z ekipy i zawsze otrzymywałem odpowiedź czy też pomoc, gdy sam miałem problem z ocenieniem danej sytuacji czy podjęciem decyzji. Z perspektywy czasu jestem wdzięczny tym osobom, że okazywały pomoc w moją stronę na samym początku mojej kariery.

D: Jak wyglądała twoja droga na stanowisko Moderatora i jak ją wspominasz?
P: Swoją drogę w administracji wspominam bardzo dobrze. Wykazywałem się sporą aktywnością i chęcią pomocy innym, starałem się wykonywać swoje obowiązki, które stawiano mi na drodze, jak najlepiej potrafię, co wydaje mi się, że przyczyniło się do mojego awansu. Musiałem pokazać, że mi zależy oraz włożyć sporo pracy w to, aby być tu, gdzie aktualnie jestem, ale uważam, że ten pot jest tego wart.

D: Na czym głównie opierają się Twoje obowiązki w roli moderatora serwera?
P: Moje obowiązki w roli moderatora są podobne jak na poprzedniej randze, jest to głównie pomoc graczom na serwerze, upominanie lub karanie ich za łamanie regulaminu. Dodatkowo jako moderator zajmuję się moderowaniem forum, nakładaniem na osoby punktów ostrzeżeń czy też wykonywaniem zgłoszeń nadesłanych od graczy.

D: Czy zarządzasz jakimś konkretnym działem na forum, czy jednak wszystkim po trochu?
P: Nie zajmuję się konkretnym działem. W wolnej chwili przeglądam forum i zajmuję się tym, co po prostu przysłowiowo "wpadnie w ręce".

D: Na tę chwilę posiadasz 68 tysięcy Life Pointsów, gdzie głównie były one wbijane?
P: Nie wyobrażałem sobie, że kiedyś będę miał tyle Life Pointsów. Jednak w ciągu gry na serwerze zdarzyło się pracować na pracach dorywczych, szukać znajdziek czy też robić eventy fabularne, otrzymywałem je również z wypłaty z frakcji. Dużo LP dały mi też same premie godzinowe i koniec końców trochę się ich uzbierało.

D: Czy obecnie masz jakieś marzenia związane z serwerem? Jeśli tak, chciałbyś się nimi podzielić?
P: Jasna sprawa. Marzeń serwerowych jest sporo, jednak z tych ważniejszych to zbieranie doświadczenia oraz dalszy rozwój w administracji, jak i frakcji. Takim stricte luźnym marzeniem jest posiadanie tunera oraz Turismo. Są to dosyć wygórowane marzenia, jednak pracuję cały czas nad tym, aby zostały one spełnione.

D: Życzymy powodzenia w realizacji twoich marzeń. Kolejne pytanie brzmi następująco: na chwilę obecną na serwerze posiadasz przegranych ponad 3400 godzin. Jak wspominasz ten czas? Nie żałujesz, że spędziłeś go aż tyle w grze?
P: Uważam, że jest to ogrom czasu, który wiadomo, mógłbym spożytkować na coś innego, jednak z perspektywy czasu nie żałuję ani jednej godziny przegranej na serwerze. Dla mnie przygoda na serwerze to nie było tylko zbieranie pieniędzy i zdobywanie nowych pojazdów czy nieruchomości, a co ważniejsze, zawieranie nowych znajomości. Poprzez grę na serwerze wyuczyłem w sobie oraz doszlifowałem cechy charakteru jak i pewne zachowania. Na pewno spędzenie takiej ilości czasu w grze wpłynęło pozytywnie na moje życie realne poprzez różne doświadczenia, te lepsze i te gorsze, które mnie w jakimś stopniu ukształtowały. Poznałem tutaj multum osób, tych gorszych i tych lepszych, jednak z kilkoma osobami mam kontakt po dziś dzień i ciągnie się on od prawie 2 lat, jeszcze, gdy zaczynałem w TSA. Mam też nadzieję, że kontakt się nie urwie, a z niektórymi osobami nadarzy się okazja, aby spotkać się w realnym świecie.

D: Ile zgromadziłeś majątku przez czas spędzony na serwerze? Czy uważasz, że na ponad 3400 godzin jest on wystarczający, czy chciałbyś go zwiększyć? Co posiadasz w swoim majątku?
P: Mój majątek, jak na taką ilość godzin, jest mały, jednak bardzo dużo czasu spędzałem na serwerze nic nie robiąc czy snując się po mapie bez celu. Nigdy nie byłem człowiekiem, który pracował po kilkanaście godzin dziennie na pracach, dlatego jest taki, a nie inny. W swojej kolekcji mam dwa pojazdy, jest to Schafter DSD-R 2.2 FT oraz Elegy 2.2 FT z nitrem, poza nimi reszta pojazdów to furki z eventów. Licząc wypłatę frakcyjną, to w wolnej gotówce miałbym około 4kk. Więc jak widać, majątek nie jest pokaźny, co chciałbym w przyszłości zmienić, jednak nie zależy mi aż tak na majątku, gdyż nie jest on wszystkim.

D: Na serwerze jesteś znany pod nickiem PolakoVskY*. Skąd pomysł na nick? Ma jakieś ukryte bądź widoczne nawiązanie do twojej osoby? Jeśli tak, jakie?
P: Tak myślałem, że padnie to pytanie. Może rozczaruję niektóre osoby, ale ten nick nie nawiązuje ani do mnie, a tak naprawdę jest totalnie losowy. Początki na MTA zaczynałem na innym nicku, jednak z biegiem czasu jakoś losowo wpadł mi do głowy ten, przeszedł on od początku kilka zmian, i tak został aż do dzisiaj.

D: Pod koniec wywiadu chciałbym Ci zadać o kilka luźniejszych pytanek. Co porabiasz na serwerze poza służbą administracyjną i frakcyjną?
P: W roli zwykłego gracza spędzam czas tak jak większość. Zdarza się, że pracuję na pracach dorywczych, przeglądam giełdę lub po prostu kręcę się po mapie i szukam sobie jakiegoś zajęcia wraz ze znajomymi. Ostatnio przesiaduję w kasynie i próbuję swojego szczęścia na maszynach.

D: Wracając do wątku z początku wywiadu, jaki był twój pierwszy samochód na serwerze?
P: Moim pierwszym pojazdem był oczywiście Moonbeam. Rarytas, czysta fura z silnikiem 1.4, szedł jak wściekły. Miałem plan go odkupić, jednak od 3 lat jest nieaktywny, więc raczej jest to nierealne.

D: W jakim miejscu na mapie najlepiej ci się przebywa?
P: Nie mam stricte ulubionego miejsca na mapie. Jednak ostatnio sporo przebywam w Las Venturas ze względu na to, że kręcę w kasynie. San Fierro ma swój klimat i możliwe, że zakupię kiedyś tam jakąś nieruchomość. Również dużo przebywałem na wodach San Andreas, gdy ogrom czasu pracowałem na nurku. Tak naprawdę wszystko zależy od dnia.

D: Rozumiem. Kończąc wywiad, jaka praca dorywcza sprawia Ci największą satysfakcję?
P: Wydaje mi się, że gdy mam chęć i zapał do pracowania, to największą frajdę i satysfakcję sprawia mi praca nurka. Jest prosta, może i trochę nudna, jednak gdy włączam sobie jakiś film czy serial, czas płynie szybciej i dobrze mi się tam pracuje. Również E-transporter dla mnie jest ciekawy i satysfakcjonujący.

D: Czy chciałbyś na koniec kogoś pozdrowić?
P: Jasne, na wstępie pozdrawiam oczywiście Ciebie. Dodatkowo chciałbym pozdrowić @Virlaen., @spokomichas, @RIPSO, @Gamma1, @Pavi, @vickyxo, całą grupkę, z którą spędzam czas na mumblu czy to serwerze, osoby z ekipy administracji serwera, oczywiście frakcję San Andreas Police Department, a szczególnie osoby z Investigative Staff.

D: Dziękuję Ci za pozdrowienia! To bardzo miłe z Twojej strony. Również Cię pozdrawiam, bardzo miło mi się z Tobą rozmawiało. Z mojej strony to wszystko. Serdecznie dziękuję Ci za udzielenie wywiadu oraz poświęcenie na niego czasu.
P: Dzięki również i do usłyszenia! Mam nadzieję, że wywiad był ciekawy.

5D4B3bb.png

0bZLEdX.gif

5D4B3bb.png

Bardzo dziękuję za przeczytanie wywiadu. Jeśli Ci się spodobał, zachęcam do pozostawienia reakcji i komentarza pod tym postem.

IC7Xe7x.png

Autoryzował: @Kr3dka

5wNnuaX.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin