Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Jak mieć więcej niż 60 FPS na serwerze i nie tylko! [Lossless Scaling]


PeLeveJ*
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jakiś czas temu do jednego programu weszły pewne aktualizacje, które umożliwiają robić pewne cuda, które do tej pory wydawały się niemożliwe. 
Mianowicie dzięki niemu w grach z maksymalną ilością 60 fps (i nie tylko) jesteśmy w stanie pójść w górę i uzyskać wyższe klatki na sekundę i, co najważniejsze, 
nie ingerując w żaden sposób w pliki gry itp. Jest niestety, co prawda, jeden minus, który niektórym może przeszkadzać, chociaż nie powinno, bo program naprawdę czyni cuda. 
Mianowicie program jest płatny, kosztuje 27 zł. Osobiście uważam, że nie jest to dużo jak za program, który można powiedzieć, że po prostu dodaje nam fps-y, 
co brzmi absurdalnie, ale rzeczywiście tak jest. Program nazywa się "Lossless Scaling" i znajdziecie go na Steamie.

Poniżej zrzuty ekranu moich ustawień i w skrócie wam powiem, jak go używać.

I.
image.png?ex=669d3238&is=669be0b8&hm=e148d5bcd20407d466004ea6aac35bf12de7f8c08697fe03b9529016c7950da7&=

II.
image.png?ex=669d3250&is=669be0d0&hm=10a15271332bd49e6e0ce7907465b8aed391388e7f503fd34f3d3a088879a1a5&=

III.
image.png?ex=669d326d&is=669be0ed&hm=c77

IV.

image.png?ex=669d3288&is=669be108&hm=b4918db9ba9899084f434ad1a6de877ebf455cec06187f1d143c7d3d51381566&=

Gdy już sobie ustawicie tak, jak chcecie albo jak ja mam, przechodzicie do gierki i klikacie Ctrl+Alt+S / ewidentnie klikacie w okienku "skaluj" i w ciągu 5 sekund 
przechodzicie do mta i po tych 5 sekundach też wam się uruchomi.
WAŻNE! Grę musicie mieć w oknie, okno bez ramki też może być, czyli bez różnicy. Ważne jest żeby nie mieć gry w trybie pełnoekranowym.

Pamiętajcie, że wszystko możecie dostosować pod własne potrzeby. Mając 240 Hz przy tych ustawieniach, program imituje mi max 180/170 fps-ów. Z minusów, które można 
wyczuć, to jest większy input lag, lecz nie jest on jakoś wielki. No i też wiadomo, że do 4life'a nie potrzebujemy jak najniższego czasu reakcji w myszce.

Jak macie może jakieś pytania dotyczące programu, to śmiało piszcie. Zapomniałbym też wspomnieć, że program normalnie nawet działa na filmy, możecie sobie zwiększyć 
płynność filmów, czy to na YouTubie, czy na innych serwisach streamingowych. Szczególnie przydaje się, gdy jakiś film ma z 25 fps-ów.

No i co jest oczywiste, ale warto też o tym wspomnieć, że program raczej jest dla tych osób, które mają monitory z większą ilością Hz niż 60, no chyba że gracie w gierki, 
które mają po max 30 fps-ów, to wtedy też wam się przyda.

Program znalazłem z filmu TechLiptona, jak chcecie się dowiedzieć nieco więcej na temat tego programu albo zobaczyć, jak to działa, to zapraszam
https://youtu.be/1U1542WLMDw?si=ELNsZ2iVeLmOqmWT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z tego, co wiem to inne serwery na MTA, oferują większą ilość FPS, lecz nasz serwer po prostu blokuje do 62, gdyż więcej nie ma sensu. Kolejna kwestia jest to płatny program i nie wydaje mi się, że ktoś będzie tym zainteresowany. Sam dodałeś na samym końcu, że jest to poradnik z yt innego twórcy, jeśli ktoś będzie chciał to zrobić to sobie znajdzie na jego profilu. Doceniam starania nad poradnikiem, lecz zamykam i odrzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin