Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

[Nie dawać do Archiwum]Projekt Frakcji


Neczoll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przychodzę do was z nową propozycją, a mianowicie chodzi o stworzenie nowej frakcji wojskowej.

Dlaczego wychodzę z tą inicjatywą? jest to kolejna frakcja, która mogłaby być wprowadzona na serwer pod dowództwem odpowiednich osób.

 

Może zanim przejdę do sedna sprawy opiszę krótko siebie, a więc jestem Adrian ( 17l. ) i gram na serwerze pod pseudonimem Neczoll. Niektórzy z was kojarzą mnie jeszcze za czasów grania na serwerze konkurencyjnym (na "p", nie będę robić reklamy) dobrych parę lat. Interesuje się wojskiem, oraz wszystkim co z nim związane. W przyszłości mam zamiar iść na wyższe studia oficerskie, dołączyć do wojsk specjalnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz jeździć na misję do Iraku czy Afganistanu. Oprócz szkoły chodzę na pokazy samoobrony (reprezentuje szkołę) oraz jestem członkiem organizacji paramilitarnej „Strzelec”. Do tego od czasu do czasu chodzę na strzelnice. Stworzenie frakcji jest świetnym pomysłem na urozmaicenie gry, oraz większego wyboru frakcji dla graczy. Tak jak wspomniałem wyżej, trzeba przedstawić swój projekt, założenia i cele, jakie frakcja będzie spełniać.

 

Zadania realizowane wobec ludności cywilnej:

 

- Ochrona mienia, karanie mandatami, oraz kontrole drogowe ( zadania żandarmerii wojskowej ) - w asyście funkcjonariuszy SAPD

- Walczenie przeciwko aktom terroryzmu i organizacjom terrorystycznym ( zadania Jednostki Wojskowej GROM )

- Zabezpieczenia imprez masowych oraz eventów

- Łapanki podejrzanych o przemyt różnego rodzaju materiałów (np. Improwizowane ładunki wybuchowe)

 - Patrole oraz warty

 

Zadania realizowane na szkoleniach, treningach, spotkaniach i w koszarach

 

- Szkolenia pancerne 

- Szkolenia lądowe (min, musztry, defilady, zasady panujące w strukturach mundurowych)

- Szkolenia powietrzne (sił powietrzne, pilotowanie maszyn bojowych, zachowanie się oraz działania w powietrzu, transport i eskorta powietrzna, itp)

- Szkolenia desantowe (skoki spadochronowe)

- Testy sprawnościowe (biegi, parkour na czas, itp)

- Taktyka "czarna" - w miastach (wzorowane na Jednostce Wojskowej GROM)

- Taktyka "zielona" - na terenach leśnych (wzorowana na Jednostce Wojskowej Komandosów)

Taktyka "niebieska" - na i pod powierzchnią wody (wzorowana na Jednostce Wojskowej FORMOZA)

- Wykłady ( z zakresu organizacji terrorystycznych, polaków podczas II wś, podziału broni ze względu na kaliber, rodzaj, kolory beretów, otoków itp.)

- I wiele innych

 

Podczas uroczystości czy eventów frakcja będzie przygotowywać pokazy dla publiczności.

 

Jak widzicie zadań mało nie jest, a lista ciągle będzie się powiększać. Jeśli chodzi o rangi (stopnie wojskowe) będą one wyglądać następująco:

 

Korpus szeregowych

- szeregowy

- st. szeregowy

 

Korpus podoficerów

 

a) Podoficerowie młodsi

- kapral

- st. kapral

- plutonowy

 

B) Podoficerowie

- sierżant

- st. Sierżant

- młodszy chorąży

 

c) Podoficerowie starsi

- chorąży

- st. chorąży

- st. chorąży sztabowy

 

Korpus oficerów

 

a)    Oficerowie młodsi

- podporucznik

- porucznik

- kapitan

 

B)    Oficerowie starsi

- major

- podpułkownik

- pułkownik

 

Korpus Generałów

- gen. brygady

- gen. dywizji

- gen. broni

- generał

 

 

Jeśli chodzi o proces awansowania to wygląda on tak samo, jak w przypadku innych frakcji. Wyjątkiem są rangi od Podoficera starszego w górę, gdzie wymagana będzie wiedza na poszczególny stopień (dot. Lat 1939-1945, polaków podczas drugiej wojny, znajomość terminów wojskowych, stopni czy innej partii materiału). Od podoficera starszego poziom wymaganej wiedzy rośnie, a w korpusie oficerów dochodzą podstawy z fizyki (jak np. przeciążenia, siły tarcia czy prawo Pascala, itp.) oraz chemii (np. rozpady promieniotwórcze alfa, beta minus lub beta plus, zakres wiedzy z bom (jak np. bomby wodorowe)Zagadnienia z języka angielskiego, itp…). Mówiąc krótko, nie każdy „łosiek” będzie mógł być oficerem i dowodzić resztą grupy na zajęciach czy przy akcjach.

Myślę, że to rozwiązanie motywuje do przykładania się do nauki, budzi respekt wobec osób wyższych stopniem, urozmaica pobyt oraz pozwala awansować wyżej tylko tym, co chcą się uczyć, oraz mają chociaż podstawowe informacje. Posiadam w 2 klasie liceum 8 godzin chemii, oraz biologii. Dochodzi do tego przedmiot fizyka w medycynie, przerabiam arkusze maturalne z angielskiego i chodzę na wykłady, które prowadzone są przez prawdziwych żołnierzy, którzy ukończyli misje w Iraku czy w afganistanie więc myślę, że będę wam w stanie przekazać podstawowe zagadnienia z tych przedmiotów J.  Oprócz szkoleń dla wszystkich będą od czasu do czasu zajęcia dla tych, którzy myślą o awansowaniu wyżej w strukturach tej frakcji). Przygotują one do sprawdzianów z wiedzy, które trzeba zdać, aby awansować stopień wyżej. Mam nadzieję, że jedyny minus, jakim jest mój staż akurat na tym serwerze nie skreśla mnie i mojego pomysłu na utworzenie frakcji. W razie czego, gdyby to był problem to zawsze ktoś z administracji może mnie asystować czy też dowodzić frakcją (jeśli posiada odpowiednią wiedzę na temat struktur wojskowych i interesuje się tym). Piszcie co myślicie o tym pomyśle i czy jest godny wprowadzenia go na serwer. Co do liczby pojazdów czy też uzbrojenia frakcji to będę przedstawiać dopiero wtedy, gdy nasza administracja zatwierdzi tą frakcję oraz utworzy jej miejsce na ćwiczenia manewrowe.

 

P.S Do osób które znajdują się w biznesie - Nie mam na celu odbierać wam tego biznesu czy też ingerować w niego. Mój projekt nie ma zamierzonego celu zniszczenia waszej dotychczas prowadzonej pracy, tylko stworzenia frakcji, która będzie wzbogacać serwer o kolejne służby mundurowe, otrzymać uprawnienia (jako frakcja) oraz otrzymywać wypłaty za sumiennie wykonywaną służbę).

 

Pozdrawiam

 

Neczoll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół na pół ci powiem, pomysł fajny, ciekawie oraz sensownie opisałeś swój pomysł co jest rzadkością, tylko wiedz że zaraz w komentarzach będzie multum komentarzy typu

 

,, JEST GFSA ,,

 

,, SAPD JEST OD MANDATÓW ,,

 

Niemniej jednak dałbym ci szanse, zrobić te frakcji i dać wam miesiąc, na wykazanie się, pokazanie tego co umiecie, jeżeli będziemy widzieli waszą aktywność, wtedy będzie można zostawić frakcje, jeżeli będziecie robili to co FBI ( Nabijać minuty ) No to chyba wiemy jak to się skończy.

 

Jest to tylko moje zdanie, ale dałbym ci szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się na ten temat wypowiadałam na mumble rozmawiając o tym z Tobą, ale wypowiem i tutaj. 

Ze względu na doskonałe doświadczenie z Twojej strony(Nie ukrywając nie ma co porównywać do biznesu GFSA) taka frakcja miała by jakiś tam sens. Mimo, że za każdym razem gdy była jakaś propozycja o frakcje myślałam, że to nie ma jakiegokolwiek sensu, tak teraz w szczególności że mi o tym wszystko opowiedziałeś i trwała ta nasza rozmowa o tym dobrą godzinę(XD) to przekonał mnie jakoś ten pomysł. W sumie sama nie pomyślałam o tym, że gracze mieliby większy wybór jeśli chodzi o frakcje, ale też dobre. Właściwie nie ma sensu abym się rozpisywała, bo wiesz co myślę na ten temat jednakże w skrócie jestem jak najbardziej na TAK. 

Mam nadzieję że jakoś się uda przekonać RCON'ów do tego pomysłu.

 

P.S.Pozdrawiam mojego supcio przyjaciela z 4l. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

 

Pół na pół ci powiem, pomysł fajny, ciekawie oraz sensownie opisałeś swój pomysł co jest rzadkością, tylko wiedz że zaraz w komentarzach będzie multum komentarzy typu

 

,, JEST GFSA ,,

 

,, SAPD JEST OD MANDATÓW ,,

 

Niemniej jednak dałbym ci szanse, zrobić te frakcji i dać wam miesiąc, na wykazanie się, pokazanie tego co umiecie, jeżeli będziemy widzieli waszą aktywność, wtedy będzie można zostawić frakcje, jeżeli będziecie robili to co FBI ( Nabijać minuty ) No to chyba wiemy jak to się skończy.

 

Jest to tylko moje zdanie, ale dałbym ci szanse.

Przedstawiałem projekt ZbyKowi i nie powiedział przysłowiowego "nie".

Nie mam na celu nabijania minut, a celowe takie podejście będzie karane dyscyplinarką. Niestety, będę konsekwentny.

Co z tego, że jest GFSA, jak słyszałem co oni robią i jakie podejście jest w tamtym biznesie (nie obrażając oczywiście).

A co do SAPD to żandarmeria wojskowa w realnym życiu ma podobne zadania. Przykład może być z strażakami i medykami, gdzie w prawdziwym życiu obie służby mundurowe robią podobne rzeczy i nikt nie marudzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się na ten temat wypowiadałam na mumble rozmawiając o tym z Tobą, ale wypowiem i tutaj. 

Ze względu na doskonałe doświadczenie z Twojej strony(Nie ukrywając nie ma co porównywać do biznesu GFSA) taka frakcja miała by jakiś tam sens. Mimo, że za każdym razem gdy była jakaś propozycja o frakcje myślałam, że to nie ma jakiegokolwiek sensu, tak teraz w szczególności że mi o tym wszystko opowiedziałeś i trwała ta nasza rozmowa o tym dobrą godzinę(XD) to przekonał mnie jakoś ten pomysł. W sumie sama nie pomyślałam o tym, że gracze mieliby większy wybór jeśli chodzi o frakcje, ale też dobre. Właściwie nie ma sensu abym się rozpisywała, bo wiesz co myślę na ten temat jednakże w skrócie jestem jak najbardziej na TAK. 

Mam nadzieję że jakoś się uda przekonać RCON'ów do tego pomysłu.

 

P.S.Pozdrawiam mojego supcio przyjaciela z 4l. :wub:

Dzięki <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za daniem tobie szansy na stworzenie owej frakcji, widać, że ci zależy, oraz po opisaniu wszystkiego wygląda to całkiem ciekawie ;)

zawsze byłem za powstaniem takowej frakcji, lecz nigdy nie było odpowiedniej osoby która potrafiła by się tym zająć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pisałem na czacie organizacyjnym..

Pomysł zarąbisty! 

Szczególnie Twoje przedstawienie, zaprezentowanie go, jak to zrobiłeś wyżej.

Szczerze mówiąc, nie znam Ciebie, ale wnioskując po Twym projekcie mogę uważać, że jesteś naprawdę spoko ziomek i dasz sobie z tym radę. 

Ode mnie, masz głos na TAK, mam nadzieję, że wypali i poradzisz sobie z tym ;) 

 

Pozdro, ziom! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za daniem tobie szansy na stworzenie owej frakcji, widać, że ci zależy, oraz po opisaniu wszystkiego wygląda to całkiem ciekawie ;)

zawsze byłem za powstaniem takowej frakcji, lecz nigdy nie było odpowiedniej osoby która potrafiła by się tym zająć. 

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pisałem na czacie organizacyjnym..

Pomysł zarąbisty! 

Szczególnie Twoje przedstawienie, zaprezentowanie go, jak to zrobiłeś wyżej.

Szczerze mówiąc, nie znam Ciebie, ale wnioskując po Twym projekcie mogę uważać, że jesteś naprawdę spoko ziomek i dasz sobie z tym radę. 

Ode mnie, masz głos na TAK, mam nadzieję, że wypali i poradzisz sobie z tym ;)

 

Pozdro, ziom! 

 

Dzięki ziomek =)

Dam z siebie wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin