Skocz do zawartości
  • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.
    Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz wątek w dziale Pomoc z synchronizacją konta.

Skarga na członka frakcji Transport of San Andreas: uselk.todlugo


Matos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twój nick: Matos

Nick oskarżonego członka frakcji: uselk.todlugo

Powód napisania skargi: Przyjechał zepsutą taksówką

Dowody: https://imgur.com/a/taks-wkarz-przyje-d-zepsuta-taxi-5cTiDE8

Opis Sytuacji:  Pragnę zgłosić incydent, który miał miejsce podczas mojego ostatniego korzystania z usług taksówkarskich. Czekałem na zamówioną taksówkę w Los Santos, oczekując profesjonalnej i zgodnej z przepisami obsługi. Kierowca o pseudonimie uselk.todlugo przyjął moje zlecenie, na co cierpliwie oczekiwałem. Niestety, po jego przyjeździe okazało się, że kierowca pojawił się pojazdem w widocznie niesprawnym stanie technicznym. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, kierowca taksówki ma bezwzględny obowiązek naprawienia wszelkich usterek przed przyjęciem jakiegokolwiek zlecenia. W tym przypadku ten wymóg został całkowicie zignorowany. Tego rodzaju zaniedbanie uważam za niedopuszczalne i zwracam się z prośbą o podjęcie odpowiednich działań, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak pisałem Ci w grze.

Drzwi zostały uszkodzone w momencie w którym dojeżdżałem na miejsce. Nie stałem na postoju w momencie w którym wezwałeś taksówkę, więc mogłem podjechać w takim stanie technicznym jakim podjechałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dostarczenie dowodu, ponieważ nie mogę polegać jedynie na Twoim zapewnieniu. Dodatkowo, wcześniej wspomniałeś, że wyjaśnisz szczegóły po dotarciu na miejsce. Tymczasem, po opuszczeniu przeze mnie taksówki, czekałem na obiecane wyjaśnienia, lecz Ty po prostu odjechałeś. W związku z tym, nie mam podstaw, aby zaufać Twoim słowom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając folder od powtórek, owego dowodu nie mam. 

Z tego co mi wiadomo i jest to napisane w regulaminie, stojąc na postoju mam mieć naprawiony pojazd, wyjątek stanowi przedni zderzak oraz lampa. Nie stałem na postoju tylko przyjąłem twoje zlecenie. Fakt miałem Ci wyjaśnić jednak było sporo zleceń a na służbie było nas mało więc musiałem zająć się zleceniami.

Ode mnie to tyle, o całej sytuacji zadecyduje zarząd.

Edytowane przez uselk.todlugo
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, rozpatrujemy tutaj przypadek przyjazdu zniszczonym pojazdem po klienta. Regulamin frakcji Transport Of San Andreas nie wymaga posiadania naprawionej taksówki w momencie przyjazdu, a jedynie podczas stania na postoju. W tej sytuacji pracownik nie popełnił żadnego błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności, i akceptujesz regulamin witryny Regulamin