Rozpoczęcie, gry na serwerze.
1.Po wejściu, na serwer zapoznaj się z jego regulaminem.
2.Zmień skin tak zwanego CJ, na inny chyba że ci się on podoba.
3.Pójdź zdać Prawo Jazdy najlepiej na początek kategorii B, czerwone "S" na mapie pod F11.
4.Zapoznaj się z lokalizacjami frakcji, urzędu i z miejscami giełd samochodowych.
5.Pracuj, na najbardziej opłacalnej pracy na serwerze czyli Magazynu w Bayside Marina.
6.Po zebraniu np. 4500 PLN kup sobie swój pierwszy pojazd na start.
7.Najbardziej, kupowane samochody przez graczy to np. Perennial, Manana czy też Moonbeam, kup najlepiej jakiś model z tych oto wymienionych.
8.Po kupnie pojazdu pozwiedzaj różne miejsca które są oznaczone na mapie a dowiesz się co się tam znajduje i będzie ci łatwiej funkcjonować na serwerze.
9.Bądź, miły dla Graczy i Administracji na serwerze, także pamiętaj żeby być kulturalnym.
10.Połącz konto na serwerze z forum, dla twojego bezpieczeństwa w przypadku ukradnięcia konta na serwerze.
11.Przywitaj, się z graczami i administracją w dziale Przywitania/Pożegnania oto link: http://mta4life.pl/index.php?/forum/26-przywitania-po%C5%BCegnania/
12.Pobierz Mumble (Chyba, że już masz) i wejdź na oficjalny serwer Mumble 4life który jest podany na forum oto IP: m.mta4life.pl i Port: 50006
13.Baw się dobrze na serwerze i szybko z niego nie odchodź!
Taki, krótki Poradnik mojej własnej roboty, tak samo wykonywałem swoje rozpoczęcie gry na serwerze.Liczę na waszą ocenę!