Dobry wieczór,
W związku ze złożoną skargą chciałbym przedstawić oficjalne stanowisko w tej sprawie.
Po dokładnym zapoznaniu się z materiałem dowodowym załączonym do skargi, w szczególności z nagraniem wideo, należy jednoznacznie stwierdzić, że w przypadku pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych ich zachowanie było celowe. Na nagraniu wyraźnie widać, że piesi poruszają się w tę i z powrotem po pasach, co wskazuje na świadome działanie mające na celu utrudnianie czynności funkcjonariuszowi, a nie na standardowe korzystanie z przejścia dla pieszych.
Odnosząc się do punktu „Na skrzyżowaniach dróg w kształcie litery ‘T’ o różnych lub tych samych ograniczeniach prędkości pierwszeństwo ma pojazd, który porusza się drogą z kontynuacją”, należy jasno zaznaczyć, że w tej sytuacji osobą poszkodowaną jest Pan @Dynamith_ Tym samym to właśnie on powinien złożyć skargę, ponieważ jest stroną bezpośrednio dotkniętą zdarzeniem. Pan @ReaR nie jest osobą poszkodowaną w tej sytuacji i z dostępnych informacji wynika, że celowo próbuje napisać skargę na inną osobę.
Dodatkowo pragnę przypomnieć zapis regulaminu:
„Możliwość złożenia skargi ma tylko i wyłącznie osoba poszkodowana, zakazuje się więc przekazywania materiałów dowodowych oraz proszenia o napisanie skargi osób postronnych, znajomych. Wyjątkiem jest brak możliwości dodania tematu, które spowodowane jest karą na forum.”
Powyższy punkt jednoznacznie wskazuje, że w omawianym przypadku skarga dotycząca tego przewinienia powinna zostać złożona przez osobę poszkodowaną, a nie przez świadka zdarzenia. W związku z tym skarga w obecnej formie nie spełnia wymogów formalnych.
Z poważaniem
Chief Of Police
SpeedPower