Skocz do zawartości
 • Aby w pełni korzystać z forum musisz się zarejestrować i zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj.

krecikoo

Gracz
 • Zawartość

  70
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Typ konta

  Premium +

Zawartość dodana przez krecikoo

 1. krecikoo

  Propozycje dotyczące biznesu.

  Dodanie nowej gali dotyczącej biznesów czyli Gala Międzybiznesowa czyli biznesy by tak jak w gali między frakcyjne że dany biznes wystawia 4 osoby w 1 składzie i jedna osoba rezerwowa. Walki by się odbywały tak że jest w biznesie walki i 1 osoba przechodzi do tabelki oraz ci z 2 miejsca walczą i zwycięsca i 2 miejsce walczy w tabeli i tak do finału i wogóle.
 2. krecikoo

  4Life News - Plebiscyt Miesiąca Październik 2020

  Wzór: 1. Najlepszy Support: Nominowani: @Bilu. @L4MP3K 2. Najlepszy Moderator/ka: @Nudzio. @Avenged 3. Najlepszy Administrator/ka: Nominowani: @Princessa* 4. Najlepszy Starszy Administrator/ka: Nominowani: @LuKi16 5. Najlepszy Administrator/ka RCON: Nominowani: @DreeY @XQward (Wszyscy RCONi) 6. Najlepszy Biznes: Nominowani: 41 .St Mechanized Infantry Division 7. Najlepsza frakcja: Nominowani: SAFD, TSA 8. Gracz non stop grający na serwerze: Nominowani: @Verago. @Bilu. 9. Najlepsza Organizacja: Nominowani: Olimp 10. Najbardziej pomocny gracz serwera: Nominowani: @JuliaShaforostov 11. Eventowiec miesiąca: Nominowani: @Princessa* 12. Najlepszy pracownik Frakcji: Nominowani: @Bilu. 13. Najlepszy prezenter: Nominowani: @Nivorm 14. Najlepszy Redaktor: Nominowani: @pawelik001 15. Najlepsza osoba na komunikatorze ,,Mumble": Nominowani: (Wszyscy użytkownicy mumble) 16. Najlepszy tuner: Nominowani: @DanielRB 17. Najlepsza aktualizacja na serwerze: --- 18. Najlepsza praca na serwerze: Kurier 19. Przegryw miesiąca: @Busiek 20. Najbogatszy Gracz: @adus12135 21. Najlepszy rozmówca na chacie globalnym (/g): @Bilu. @FabianPl1
 3. Rzecznik Prasowy 41.st Mechanized Infantry Division. Rzecznictwo Prasowe Głównego Sztabu 41.st Mechanized Infantry Division. Na stanowisku rzecznika prasowego w tym momencie aktualnie obejmuje: @krecikoo @Bambi @Kubula Realizowane zadania przez rzecznika prasowego: Działalność prasowo-informacyjna Garnizonu Bone County. Odpowiednie udzielanie wypowiedzi, odpowiedzi na temat krytyki działania Garnizonu Bone County. Organizowanie i prowadzenie działalności informacyjnej w zakresie tematyki wojskowej, działań wojskowych oraz świętach wojskowych w Garnizonie Bone County. Przekazywanie najpotrzebniejszych informacji środkom masowego przekazu na serwerze w razie pytań, problemów oraz zagadnień na temat Garnizonu Bone County oraz Wojska. Propagowanie tematyki Wojskowej. W tym wątku również będą poruszane tematy o tematyce 41.st Mechanized Infantry Division Garnizonu Bone County, pytania i odpowiedzi odnośnie rekrutacji i nie tylko. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie biznesu, bądź rekrutacji do nas śmiało możesz mi je zadać w grze, bądź przez wiadomość na forum, na pewno Twoje pytanie, jak i moja odpowiedź znajdzie się w tym temacie.
 4. Jednostki Wojskowe pod nazwami Batalion Medyczny oraz Wojskowa Straż Pożarna 41.St. Mechanized Infantry Division. Kontynuując rozpoczętą wczorajszą serię postów dziś można będzie przeczytać o Batalionie Medycznym oraz Wojskowej Straży Pożarnej. Jak widać w tytule dzisiejszego artykułu będzie można poznać dwie kolejne jednostki w 41.St. Mechanized Infantry Division. Zacznijmy pierw czym jest Batalion Medyczny, a więc jak sama nazwa mówi jest jednostka zajmująca się transportem rannych z pod ostrzału, pola walki. Jednostka ta wspiera również lokalne służby medyczne. Oprócz wymienionych zadań Batalion zajmuje się szkoleniem żołnierzy w Garnizonie Bone County z Pierwszej Pomocy Medycznej czy podstaw pomocy pod ostrzałem. Na stanie Batalionu Medycznego znajduje się Karetka oraz samolot typu Cargobob. Karetka służy jako Ambulans bądź pojazd ewakuacji medycznej, natomiast samolot typu Cargobob służy do transportu poszkodowanych żołnierzy bądź społeczeństwa San Andreas. Batalion Medyczny liczy 8 osób plus akademia natomiast głównymi osobami w Batalionie są Chorąży @Tadziu oraz Chorąży @Oker.Neko. Ponownie wracając do tytułu dzisiejszego artykułu widzimy jednostkę Wojskowa Straż Pożarna, jak sama nazwa wskazuje jest to Straż Pożarna lecz w Wojsku dlatego w nazwie jest Wojskowa. Zadaniami Wojskowej Straży Pożarnej są pomoc ludności San Andreas w wsparciu lokalnych służb. Oprócz pomocy służbom jest również dysponowana do wypadków z udziałem wojskowych środków transportowych między innymi np. wypadek samolotu czy wypadek kolumny wojskowej. Na stanie Wojskowej Straży Pożarnej znajduje się samochód rozpoznania bojowego GCBA ( G-gaśniczy, C-ciężki, B-beczka, A-autopompa). WSP liczy 11 osób natomiast Komendantem Wojskowej Straży Pożarnej jest Starszy Kapral @FabianPl1, a Zastępcą Komendanta jest Sierżant @Mietek_Kasztan, oprócz tego w zarząd w chodzi Dowódca Sekcji Sierżant @KoNiK123. oprócz tych trzech funkcji są również: Dowódca zastępu-zastępca komendanta, Dowódca zastępu-instruktor, Dowódca zastępu-technik, Dowódca zastępu, Ratownik-kierowca, Młodszy ratownik. Pełnoprawni członkowie Batalionu Medycznego: @Ferdel1111, @Tadziu, @Oker.Neko, @Mietek_Kasztan, @Karek556, @Reksio*, @Verago., @ReadmeV Członkowie Wojskowej Straży Pożarnej: @FabianPl1, @Mietek_Kasztan, @KoNiK123., @Tadziu, @Oker.Neko, @HefreyPL, @AdiMekk, @krecikoo, @AdrianeQ82, @GOLDX, @pizmaczek. Materiał przygotowany przez:
 5. Jednostka Wojskowa pod nazwą Batalion Powietrzodesantowy 41.St. Mechanized Infantry Divison. W dniu dzisiejszym z tym artykułem wchodzą w życie regularne posty o jednostkach w Garnizonie Bone County. Jak widać w tytule artykułu dzisiaj zajmiemy się jednostką powietrzną a dokładnie Batalionem Powietrznodesantowym. Zacznijmy pierw czym jest powyższa jednostka, a więc batalion ten zajmuje się najczęściej rozpoznaniem terenu po przez loty śmigłowcami nad terenem San Andreas. Oprócz rozpoznawania terenu jednostka ta pomaga innym jednostkom czy frakcjom w różnorakich akcjach czy misjach. Batalion ten na swoim wyposażeniu ma dwa samoloty o nazwie Raindance oraz jeden ciężki samolot o nazwie Nevada. Pierwszy wymieniony samolot służy do transportu żołnierzy natomiast Nevada jest to sprzęt który służy do transportu różnorakich materiałów/rzeczy. Żołnierze którzy są w Batalionie Powietrznodesantowym są to profesjonaliści którzy mają najlepszą znajomość taktyk i zasad. Żołnierz który jest w danej jednostce po specjalnych kursach może przystąpić do egzaminu na pilota. Natomiast gdy żołnierz nie chce być pilotem może odbyć kursy na skoczka. W przypadku pilota jak i skoczka są różne stopnie I ,II,III ....i tak dalej. Kawaleria liczy 15 członków gdzie głównym dowodzącym jest Młodszy Chorąży @HefreyPL. Jednostka ta ma swój emblemat, swoje gapy oraz berety o barwie bordowej. Poniżej możemy zobaczyć emblemat jednostki. Członkowie Batalionu Powietrznodesantowego: @HefreyPL @Oker.Neko @HaaQu* @Atryk @FabianPl1 @JohnMacTavish* @Karek556 @AdrianeQ82 @GOLDX @Mietek_Kasztan @MIKO23 @Szach @Tadziu @pizmaczek @Verago. Materiał przygotowany przez:
 6. W tym wątku można umieszczać ciekawe screeny wykonywane podczas różnych wykonywanych czynności w biznesie.
 7. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 8. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 9. krecikoo

  Sprzedam Sprzedam Stallion 1.8

  Model: Stallion (439) ID:51636 Pojemność silnika:1800cm3Przebieg pojazdu:5883,7km Dodatki: progi (1007), stereo, felgi (1080), moduł UP1, moduł UP2, moduł UP3, tablica rejestracyjna (B2 ULANY), niestandardowe lampy (███), podświetlenie licznika (███), ogranicznik prędkości, wykrywacz fotoradarów, radio CB , ABS Cena: 300K Coś od siebie: Fajne autko SS’y:
 10. krecikoo

  Sprzedam Sprzedam Stallion 1.8

  @LOCK
 11. krecikoo

  Sprzedam Sprzedam Stallion 1.8

  @Arsik* Jesteś jeszcze chętny ?
 12. Misja Wojskowa pod kryptonimem ’’ Operacja Gilotyna “ w Garnizonie Bone County. W szeregach 41.St Mechanized Infantry Divison od kilkunastu dni wisiała informacja o nadchodzącej misji w dniu 26.09.2020, osoby chętne wziąć udział w wyżej wymienionym wydarzeniu zapisywały się w odpowiednim dziale. Zapisane osoby musiały wyrazić chęć do jakiego oddziału chcą należeć podczas misji. Po zapoznaniu kto się zapisał zostały przygotowane oddziały: Piloci Śmigłowca Patrol A.G.T ( tak zwana jednostka antyterrorystyczna) Wojskowa Straż Pożarna ( WSP) Batalion Medyczny Do każdej grupy został przydzielony dowódca. Misja: 26 września 2020 rok - godzina 17:30 Do sztabu Garnizonu Bone County wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaginięcia wojskowego samolotu Ił-76 lotu 1264 w okolicach Flint County oraz Whetstone lecz jego ostatnie położenie do końca nie jest znane. Samolot miał dostarczyć z sąsiedniego stanu. Nie wiadomo co przewoził i co dokładnie się z nim stało. Tego samego dnia godzinę przed wpłynięciem zgłoszenia został zgłoszony wylot danego samolotu z lotniska w mieście Los Santos do miasta Liberty City. Natomiast trzy dni przed wylotem samolotu Ił-76 został przekazany wywiad o zobaczeniu w okolicach terenów Back o' Beyond nieznanego pojazdu który wyglądał na rosyjski transporter kołowy z wyrzutniami rakiet typu strzała 1 oraz dwa pojazdy transportowe które najprawdopodobniej miały dojechać do San Andreas od Rosjan. W dniu 26.09.2020 roku o godzinie 17.50 nastąpiła na płycie lotniska w Garnizonie Bone County zbiórka przed misją gdzie został przekazany plan działań oraz mapa na terenu działań misji. Na zbiórce również znalazła się Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z San Andreas Fire Departments, która pomagała w początkowej części misji. Na wyżej przedstawionej mapie widzimy obszar działań. Mapa jest podzielona na strefy a granice stref oznaczone kolorystką czerwoną oraz zieloną. Teren zielony czyli teren w którym działają jednostki wojskowe natomiast czerwony jest to teren działań San Andreas Fire Department a dokładnie Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz jednostki Wojskowej Straży Pożarnej. Po udzieleniu wszystkich informacji oraz zapoznaniu z mapą i działaniami wszystkie jednostki dostały swoje kryptonimy oraz rozeszły się do swoich wozów. Po czym na dany znak jednostki wraz z jednostkami SAFD pojechały na miejsce zbiórki pod Mount Chiliad. W czasie jechania na miejsce zbiórki również przyleciał wojskowy samolot Raindance który również miał pomagać w znalezieniu samolotu. Po zjechaniu się na miejsce zbiórki została podana informacja że Kontroler Lotów przekazał informację o możliwym zestrzeleniu bądź wybuchu samolotu gdyż w rozmowie z pilotem było słychać głośny huk! Po usłyszanym komunikacie jednostki wojskowe rozjechały się w wyznaczone tereny natomiast SAFD oraz Wojskowa Straż Pożarna w ich tereny, po czym na dany znak zaczęto przeszukiwanie i przeczesanie lasów i terenów górzystych, do pomocy z powietrza również działał Raindance. Po kilkunastu minutach przeszukiwań terenów grupa A.G.T oraz piloci śmigłowca odnaleźli w sektorze drugim flatbeda z zamontowaną rakietą oraz dymiący i palący się wrak samolotu od razu na miejsce w pierwszym rzucie ruszyły jednostki A.G.T, Wojskowa Straż Pożarna, Batalion Medyczny oraz zadysponowane do tej pory jednostki San Andreas Fire Department. Wszystkie jednostki po dojechaniu na miejsce wszystkie jednostki zaczęły swoje obowiązki a więc Wojskowa Straż Pożarna zaczęła gasić widniejący pożar w okolicy środkowego silnika samolotu. Batalion Medyczny szykował się do przejęcia poszkodowanych natomiast jednostki A.G.T. Po dojechaniu Wojskowej Straży Pożarnej został wydany komunikat o szturmie samolotu gdzie grupa antyterrorystów przejęła jednego napastnika po czym przeczesała wokół teren gdzie nikogo już nie odnaleziono. W tym czasie osoba dowodząca akcją wezwała służby ratunkowe, gdzie po chwili przyjechało 8 jednostek San Andreas Fire Department licząc jednostki na miejscu SGPR było aż 15 strażaków. Na miejsce również pojawiła się frakcja San Andreas Police Department w dwóch jednostkach Paul 32 oraz KING 45 w osobie dwóch policjantów. Nie możemy zapomnieć o frakcji San Andreas Medical Department która przybyła w ilości 4 karetek: P’1, P’2, P’3, P’4 oraz w ilości 4 ratowników medycznych. Każda frakcja zajęła się swoimi obowiązkami. W trakcie oczekiwania na służby Wojskowa Straż Pożarna zaczęła gasić pożar silnika oraz widoczne zadymienia. Podczas gdy WSP gasiło widoczny pożar na miejscu pojawiły się frakcje i rozłożyły się SAMD zrobiło punkty medyczne oraz przygotowało się do przyjęcia poszkodowanych, SAPD zabezpieczyło teren by nikt nie mógł wejść na teren działań, natomiast SAFD rozwijało linie oraz przygotowywało cały sprzęt, gdy frakcje się przygotowywały do działań WSP ugasiło pożar silnika głównego po czym włączyło zraszacze i zraszali tereny wokół samolotu. Po chwili samolot w pewnym momencie przechylił się na lewą stronę dziobu po czym nastąpił niewielki wybuch części dziobowej, przez co część górna dachu złamała się. Przez tą sytuację zostało przesunięte wejście do kokpitu pilotów i dostanie się do nich, ponieważ trzeba było ponownie gasić pożar, po ugaszeniu pożaru jednostki SAFD oraz WSP zabezpieczyły samolot przed ponownym osunięciem się po czym używając sprzętu hydraulicznego weszli do środka i ujrzeli tam pilotów którzy niestety ale byli zwęgleni, podczas akcji strażacy nie umiejętnie wchodząc na drabinę spadli z niej po czym potrzebowali pomocy medycznej. W czasie gdy część strażaków wydobywała zwęglone ciała, druga część pomagała wojskowym A.G.T otworzyć tylną część samolotu. Żołnierze po wejściu do środka mogli ujrzeć do środka co transportował ze sobą. Gdy żołnierze zaczęli przenosić jedna skrzynka poza samolotem upadła przez co mogła wybuchnąć, to strażacy wokół samolotu wykonali na ziemi poduszkę z piany aby na wszelki wypadek nic się nie stało, to w tym czasie ratownicy zajmowali się rannymi strażakami. Żołnierze wyjmując ładunek oraz skrzynki z amunicją kalibru 155mm zostały włożone do Bomb Squadu gdzie później zostało przewiezione na poligon i rozbrojone. Na miejscu ratownicy stwierdzili 5 poszkodowanych w tym 3 zmarłych oraz dwóch ciężko rannych zabranych do szpitala. Po zakończonej akcji samolot został zabezpieczony natomiast służby się powoli zbierały ku końcowi akcji. Wielkie podziękowania dla frakcji San Andreas Fire Department, San Andreas Police Department, San Andreas Medical Department, a najbardziej dziękuję osobom uczestniczącym w misji. Zdjęcie użyczone od frakcji San Andreas Fire Department, fotograf @Fabian.. Siły i środki: Piloci Śmigłowca: @Bambi Patrol A.G.T : @AdrianeQ82 @Ferdel1111, @Mietek_Kasztan, @KoNiK123., @Kubula Wojskowa Straż Pożarna: @HefreyPL, @FabianPl1, @krecikoo Batalion Medyczny: @Verago., San Andreas Medical Department: @Skansen, @Bajszczu*, @AWash, @smlytkk* San Andreas Police Department: @TheIndjana., @QumiK^,^ San Andreas Fire Department : @Reksiur*, @skrzynka*, @SeNNtiU, @Fabian.., @HaaQu*, @Erorekkw, @SQUNNO, @gertex11, @Kierad_Kasztan, @KubsoneK*, @iDeadpool, @Kris123, @Aszak., @babka., @Erixson Materiał przygotowany przez: .
 13. krecikoo

  Konkurs o 5K!

  Sentinel
 14. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 15. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 16. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 17. krecikoo

  Wakacyjny konkurs o 100.000 PLN!

  @Macio717 @Tadziu
 18. Materiał szkoleniowy Stomatologia Stomatologia - Co to w ogóle jest ? Tego tutaj się dowiecie ! Stomatologia inaczej dentystyka.. Jest to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających, a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka Dlaczego należy zgłosić się do stomatologa ? ⦁ Ból zęba ⦁ Nadwrażliwość zębów ⦁ Zwyczajna kontrola ⦁ Krwawienie dziąseł ⦁ Nieprzyjemny zapach z jamy ustnej ⦁ Ból w okolicy ucha zwłaszcza rano ⦁ Brak śliny ⦁ Zauważyłeś, że “cofają” Ci się dziąsła. ⦁ Przebarwienia na błonie śluzowej ⦁ Częste choroby RP w przychodni: Załóżmy, że do nas przyjeżdża pacjent/ka, który/a skarży się na jeden z objawów podanych powyżej, dajmy na to Ból zęba. Rozpoczynamy od pytań: ⦁ Kiedy pan/i był/a u stomatologa ? ⦁ Czy chorował/a pan/i na coś ? ⦁ Jest pan/i na coś uczulona ? RP: L- Lekarz P-Pacjent L:say Witam pana/panią proszę położyć się na fotelu i rozluźnić się. P:/me kładzie się na fotelu i rozluźnia się. L:/me zakłada rękawiczki nitrylowe, następnie sięga po narzędzie stomatologiczne. L:say Proszę otworzyć usta. P:/me otwiera usta L:/me wkłada narzędzie do ust i sprawdza, czy pacjent/ka posiada kamień nazębny, zaczerwienienie, ropę. L:/do Pacjent/ka ma coś niepokojącego w jamie ustnej ? Załóżmy, że pacjent/ka posiada kamień nazębny. P:/do Tak , kamień nazębny. L:say Zauważyłem, że pan/i posiada kamień nazębny i zaraz zajmę się usunięciem go z pańskiego uzębienia. L:/me nakłada odpowiednią końcówkę do wiertła, następnie wkłada rurkę odsysającą nadmiar śliny z ust. L:say Włożę panu/pani teraz małe papierowe pianki, w celu rozszerzenia jamy ustnej. L:/me wkłada pianki do ust pacjenta/tki. L:/me zakłada maskę, antybakteryjną i rozpoczyna zabieg. L:/me chwyta za wiertło i zaczyna ostrożnie oraz precyzyjnie usuwać kamień nazębny z zębów pacjenta/tki. L:/do Kamień został usunięty z płytki zębowej pacjenta/tki. L:say Prosze wyciągnąć sobie pianki z ust oraz przepłukać jamę ustną wodą. P:/me Wyciąga pianki z ust po czym przepłukuję jamę ustną wodą. L:/me Zapisuje wykonany zabieg oraz zapisuje wizytę kontrolną na termin: [WPISUJEMY TERMIN WIZYTY KONTROLNEJ] Co jeżeli pacjent/ka posiadałby/posiadałaby małą bulwę z ropą w środku ? Wtedy postępujemy w ten sposób, że pacjent/ka odchyla głowę do tyłu i sprawdza, czy obok nie wydziela się ropa z bulwy, jeżeli nie wydobywa się to postępujemy tak jak napisane jest poniżej. L:say Zauważyłem, że posiada pan/i bulwę ropną, postaram się ją usunąć. L:/me zakłada rękawiczki nitrylowe, ustawia odpowiednio fotel. L:say Proszę odchylić głowę do tyłu i otworzyć usta. P:/me odchyla głowę do tyłu po czym otwiera usta. L:/me wkłada rurkę usuwając nadmiar śliny do ust. L:/me wyciąga igłę wraz ze strzykawką i aplikuje znieczulenie do dziąsła. L:/do Znieczulenie po kilku minutach zaczyna działać. L:/me wkłada pianki po bokach zębów typu miażdżących. L:say Proszę zachować spokój i nie denerwować się. L:/me wyciąga ssak i nacina lekko bulwę ropną, następnie chwyta za ssak i usuwa ropę. L:/do Ropa usunięta poprzez ssak. L:say Dobrze, ropa została usunięta, proszę wyrzucić pianki do kosza i przepłukać jamę ustną wodą na stoliczku. P:/me Wyjmuje pianki i wyrzuca do kosza po czym przepłukuje jamę ustną wodą. L:/me Obniża fotel niżej, oraz informuje pacjenta o powikłaniach. L:say Jeżeli ropa ponowiła by się proszę nakładać fiolet gencjanowy na patyczek higieniczny. P:say Dobrze. Co jeśli zauważymy, że jest nam sucho ustach ? Należy udać się do stomatologa, który przeprowadzi wizytę kontrolną i zdiagnozuje co może powodować, brak pracy, bądź spowolnioną pracę ślinianek w ustach pacjenta/tki. Wtedy gdy Lekarz zdiagnozuje już, na pewno powie nam jedną z tych rzeczy.. Chemioterapia, bądź radioterapia. Co w przypadku Chemioterapii ? - Bardzo częstą przyczyną suchości jamy ustnej jest stosowanie również leków przeciwnowotworowych. W trakcie chemioterapii nowotworów występuje nasilona suchość i stan zapalny jamy ustnej, ale zaburzenia te ustępują zwykle po zakończeniu leczenia. Co w przypadku Radioterapii ? - Należy udać się na radioterapię szyi oraz głowy. Inne choroby układowe, które mogą powodować zmniejszone wydzielanie śliny lub jej brak, to: ⦁ Reumatoidalne Zapalenie Stawów ⦁ nadczynność tarczycy ⦁ hiperkalcemia ⦁ twardzina ⦁ kamica nerkowa i ostra niewydolność nerek Suchość w jamie ustnej może pojawić się w przebiegu chorób gorączkowych, wymiotów i biegunek (w wyniku odwodnienia). ©Copyright 2020, wszelkie prawa zastrzeżone. ©Copyright 2020, all rights reserved. Autorzy: @zbychu997
 19. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 20. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 21. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 22. krecikoo

  Pokaż swoją twarz

  @Karek556 dzięki za nominację A nominuję @Zgredzikkk @XQward @hoopak_URLOP @PontoniastY.
 23. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
 24. Nie możemy wyświetlić tej odpowiedzi, ponieważ znajduje się w forum, które zabezpieczone jest hasłem. Wpisz hasło
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony zgadzasz się na naszą politykę prywatności: Polityka prywatności