Kiedyś istniał praktycznie taki sam poradnik, jednak przez jedną z aktualizacji MTA uruchamianie gry przez Steam skutkowało blokadą i uniemożliwiało granie. Obecnie, w nowszych wersjach MTA, istnieje opcja zezwolenia na wyświetlanie statusu MTA jako GTA:SA na Steam - wystarczy jedno kliknięcie w ustawieniach MTA pod klawiszem ESC. Nie trzeba pobierać żadnych launcherów ani obniżać wersji GTA:SA, aby licznik godzin na Steam działał poprawnie.
- wystarczy zaznaczyć tę opcje i można cieszyć się nabijaniem godzin na Steam.